Форум

Data.BG Форуми: Link: БЛОК 22 - Български пълнометражен филм - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Link: БЛОК 22 - Български пълнометражен филм

Потребителят е неактивен   dinoss 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 19-June 06
  • Град:Blagoevgrad
Гледали ли сте филма Ел Мариячи http://us.imdb.com/title/tt0104815/ на реж. Родригез, беше пълна боза, да ама акулите от Холивид не мислеха така и купиха сценария и същия Роберт Родригез направи по него филма Десперадо http://us.imdb.com/title/tt0112851/ който тогава пожъна огромни приходи.Та искам да кажа да не съдим за един човек по първи вчечатления а да оставим да покаже на какво е способен.
incdata каза много истини и ако момчетата който са направили филма се поучат може би следващите филми ще бъдат по-добри.
Можди другото Тарантино от обикновен бачкатор във видеотека стана един от най-добрите режисьори и то без да е завършил режисура.
0

nufn много си прав във връзка на перченето на някои мастити режисьори и оператори и че един филм се прави за да се гледа от негово величество зрителя който е най точния баромерър за един творец дали става или не.
Никой продуцент който си дава парите неще губи пари безкрайно само заради голямото име на режисьора.
Относно перачницата за пари Бояна беше крайно време да се спре там порочната практика да се прават филми само от свой хора само и само свой човек да лапне парите нищо че крайния продукт в повечето случаи е плачевен.
Както казах по нагоре никой свестен продуцент не иска да си хвърля парите на вятъра.
nufn от къде мога да намеря филма Пътуване до морето за да го гледам.
0

Потребителят е неактивен   incdata 

• Регистриран: 24-February 06
„Пътуване до морето”

Режисьор: Станислав Дончев
Оператор: Мартин Димитров

http://store1.data.bg/charger/films/

...................

Ето го линка за въпросния филм. Не мога да кажа, че блести с нещо особено. Това е телевизионен филм на БНТ, не е кино... но да приемем че принципно е същото. Бюджетът на филма не е от стотици хиляди, а само от няколко десетки, което си личи...

...всъщност познавам и режисьора и оператора на филма, много готини пичове са, но това със сигурност не е най-доброто им нещо.
Оператора – Марто, в момента снима нов български телевизионен игрален филм, в който доколкото знам ще има интересни технологични решение... цели сцени заснети със стедикам и пр.
Пък Стамбата работи в-у една поредица ТВ новели за ТВ7, които надявам се скоро ще тръгнат в ефир под името „Кратки истории с неочакван край” – доколкото знам вече са заснети първите два епизода и съвсем не са лоши... така, че гледайте!!!

Интересно впечатление ми направи, че всички имена споменати пряко или не в тази тема, като пример за съвременни български кинематографи са все на възпитаници на една конкретна кино школа – НБУ. И Магардич Халваджиян, и Валери Милев и Станислав Дончев са възпианици на НБУ... както и операторите с които работят... Като даже всички, единствено без Вальо Милев и преподават в НБУ.
...така че с една широка усмивка приемам тази тема във форума кето една малка победа във „войната с нафталина” – НБУ vs. НАТФИЗ
0

Потребителят е неактивен   nikter 

• Регистриран: 30-May 04
  • Град:София

incdata каза:

Интересно впечатление ми направи, че всички имена споменати пряко или не в тази тема, като пример за съвременни български кинематографи са все на възпитаници на една конкретна кино школа – НБУ. И Магардич Халваджиян, и Валери Милев и Станислав Дончев са възпианици на НБУ... както и операторите с които работят... Като даже всички, единствено без Вальо Милев и преподават в НБУ.
...така че с една широка усмивка приемам тази тема във форума кето една малка победа във „войната с нафталина” – НБУ vs. НАТФИЗ

Хехе, да, но просто "нафталинът" не ползва този начин за популяризиране на филмите си, само независимите творци (т. нар. инди-та, на Запад) го правят. Останалите, акулите разчитат на МРАА и тяхната индустрия. Българските "МРАА-йци" на нищо не разчитат, щото няма индустрия. Затова пък, откакто въпросните имена, за които говориш са станали имена - вече не опират до форума на Дата.

Накратко - не е точно победа, защото съперникът не присъства, това исках да кажа. Тук е нещо като прощъпулник.

Между другото, ако ми остане време може да погледна този филм, който си дал, да направя сравнение. :)
0

1990 - 2001 год.

1990

АНТРАКС; 1990
БАРАБАНЧИКЪТ И НЕГОВАТА ЖЕНА БАРАБАНЧИЦА; 1990
БАЩИ И СИНОВЕ; 1990
БЪРЗО, АКУРАТНО, ОКОНЧАТЕЛНО; 1990
ВСЕ ОТЛАГАМ ДА ТЕ ЗАБРАВЯ; 1990
ДЕФИЦИТ; 1990
ЕДИНСТВЕНИЯТ СВИДЕТЕЛ; 1990
ЖЕСТОК И НЕВИНЕН; 1990
ЖИВЕЙ ОПАСНО; 1990
КАРНАВАЛЪТ; 1990
КМЕТЕ, КМЕТЕ...; 1990
ЛАГЕРЪТ; 1990
ЛЮБОВНОТО ЛЯТО НА ЕДИН ЛЬОХМАН; 1990
МУЗИКАЛЕН МОМЕНТ; 1990
…НЕМИРНАТА ПТИЦА ЛЮБОВ; 1990
НОЩ БЕЗ ТЕБ; 1990
8% ЛЮБОВ; 1990
ПЛЕМЕННИКЪТ ЧУЖДЕНЕЦ; 1990
ПОВЕРИЕ ЗА БЕЛИЯ ВЯТЪР; 1990
ПОД ИГОТО; 1990
РАЗХОДКИ С АНГЕЛА; 1990
СЕЛЦЕТО; 1990
СОФИЙСКА ИСТОРИЯ; 1990
ТИ, КОЙТО СИ НА НЕБЕТО; 1990

1991

БАЙ ГАНЬО ТРЪГВА ИЗ ЕВРОПА; 1991
БАЩАТА НА ЯЙЦЕТО; 1991
БЕЛЕГ ЗА ЧОВЕЩИНА; 1991
БРОНЗОВАТА ЛИСИЦА; 1991
ВЕЩЕСТВЕНО ДОКАЗАТЕЛСТВО; 1991
ЗДРАВЕЙ, БАБО; 1991
ИНДИАНСКИ ИГРИ; 1991
ИСКАМ АМЕРИКА; 1991
КЛАДЕНЕЦЪТ; 1991
МАДАМ БОВАРИ ОТ СЛИВЕН; 1991
МЪЛЧАНИЕТО; 1991
НЕЖНИ УБИЙСТВА; 1991
О, ГОСПОДИ, КЪДЕ СИ?; 1991
ОНОВА НЕЩО; 1991
ПЛЬОНТЕК; 1991
РЕЗЕРВАТ; 1991
ТИШИНА; 1991
ТОНИ; 1991

1992

АРИТМИЯ; 1992
ВАМПИРИ, ТАЛАСЪМИ…; 1992
ЖИВОТ НА КОЛЕЛА; 1992
КУРШУМ ЗА РАЯ; 1992
ЛОШО МОМЧЕ; 1992

1993

ГОЛГОТА; 1993
ЖРЕБИЯТ; 1993
КРЪГОВРАТ; 1993
LA DONNA E MOBILE; 1993
НЕЩО ВЪВ ВЪЗДУХА; 1993
ПАНТУДИ; 1993
СЕЗОНЪТ НА КАНАРЧЕТАТА; 1993
СИРНА НЕДЕЛЯ (Ден за прошка); 1993
ФАТАЛНА НЕЖНОСТ; 1993

1994

ГОРИ, ГОРИ ОГЪНЧЕ; 1994
ГРАНИЦА; 1994
ЗАБРАНЕНИЯТ ПЛОД; 1994
КОЗИЯТ РОГ; 1994
КОМИТСКИ ВРЕМЕНА; 1994
ЛЮБОВНИ СЪНИЩА; 1994
СТРЕЛЯЩИ АНГЕЛИ; 1994

1995

ЙОСИФ И МАРИЯ; 1995
ТЪРКАЛЯЩИ СЕ КАМЪНИ; 1995
ХИЩНА ПТИЦА; 1995

1996

ВСИЧКО ОТ НУЛА; 1996
ДНЕВНИКЪТ НА ЕДИН ЛУД; 1996
ЗАКЪСНЯЛО ПЪЛНОЛУНИЕ; 1996
ПРИЯТЕЛИТЕ НА ЕМИЛИЯ; 1996
ТРАКА-ТРАК; 1996

1997

BG (Невероятни разкази за един съвременен българин); 1997
РАЗГОВОР С ПТИЦИ; 1997
СУЛАМИТ; 1997
ЧЕРНАТА ЛЯСТОВИЦА; 1997
14-те ЦЕЛУВКИ; 1997

1998

ВАГНЕР; 1998
ДВАМА МЪЖЕ ИЗВЪН ГРАДА; 1998
ДУХЪТ НА БАЩА МИ; 1998
ИСПАНСКА МУХА; 1998
СЛЕД КРАЯ НА СВЕТА; 1998

1999

ДАНЪ КОЛОВЪ; 1999
ДУНАВ МОСТ; 1999
КЛИНИКА НА ТРЕТИЯ ЕТАЖ; 1999
МАГЬОСНИЦИ; 1999
СОМБРЕРО БЛУС; 1999
СТЪКЛЕНИ ТОПЧЕТА; 1999
2000

2000

БЪЛГАРИЯ - ТОВА СЪМ АЗ!; (игр-док); 2000
ГОЛЕМИТЕ ИГРИ; 2000
ОСТАТЪЦИ; 2000
ПЯСЪЧЕН ЧАСОВНИК; 2000
СЛАМЕНО СИРАЧЕ; 2000
СЛОВО ЗА ПОЛЗАТА ОТ ЧЕТЕНЕТО; 2000

2001

ПАНСИОН ЗА КУЧЕТА; 2001
ПИСМО ДО АМЕРИКА; 2001
АСИСТЕНТЪТ -
ГОСПОЖА ДИНОЗАВЪР -
КАТАЛИИ -
ОГЛЕДАЛОТО НА ДЯВОЛА -
ОПАШКАТА НА ДЯВОЛА -
ПОСЕТЕНИ ОТ ГОСПОД -
СЪДБАТА КАТО ПЛЪХ -
ТЪРСИ СЕ ЕКСТРАСЕНС -
ХАМЛЕТ -

...
филмът "Пътуване до морето" не бе пример от моя страна, някой преди мен питаше за линк за него.
...
Кадри от снимачната площадка на филма "Печалбата"

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

nufn каза:

човек, който е снимал 3 реклами на прах за пране и 2 чалга клипа

Аз ли съм това?
...понеже други критики не видях тук, приемам че съм аз, или ???

--------------------------

ето един по-нов български документалин кино филм, който препоръчвам горещо на всички.

http://www.georgiand...utterflies.com/
Публикувано изображение
0

Някой да знае адрес от където да си изтегля филма "Открадната светлина" че чух доста суперлативи по негов адрес а също и за филма "Зависимост", доста го хвалят та ако може и линк за него някой да даде.
0

DINOSS каза:

линк някой да даде.

ЕТО ГО ЛИНКА :)

Публикувано изображение
0

Мдааа положението става тегаво.
0

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   leeloox 

• Регистриран: 16-June 06
  • Град:zzz-z-z...
Хайде стига де, какви са тия дивотии?
0

Намерих от къде да взема филма "Зависимост".
Имат го в Младежкия дом давали го за да популяризират вредата от дрогата и борбата срещу нея.
Остава само да намеря време да мина да ми го запишат.
0

Няма проблем само да го взема.
0

Потребителят е неактивен   aerie 

• Регистриран: 11-March 05
  • Град:Бангкок/Сингапур
  • Интереси:Жени
    Бизнес
    Бойни спортове
    Пътувания
Пичове то не е по темата обаче понеже ви гледам сте навътре в нещата с БГ киното искам да ви питам за един филм :)
Значи гледал съм го по някоя кабеларка (може би Канал 3) преди 6-7-8 години нз.Сюжетът е следния :Някакви ограбват фирма (ченч нещо от сорта).След последвала престрелка единия от тях умира и чантата с парите попада при едни случайни пичове.Хората чийто са парите почват да ги преследват и в края на краищата само единия от тях оживява...
Това си спомням.Е кое е това не лошо българско филмче ?
There’s always going to be another mountain
I’m always going to want to make it move
Always going to be an uphill battle,
Sometimes I'm going to have to lose,
Ain’t about how fast I get there,
Ain’t about what’s waiting on the other side
It’s the climb
0

Взех диска с филма ама толкова беше изподран че въобще не искаше да тръгне на PC- то така че продължавам с търсенето.
0

Потребителят е неактивен   bethoven 

• Регистриран: 28-November 03
Браво, браво! Чак сега го забелязах този филм, и мога да кажа ще сте се постарали да го завършите, което говори доста добре. Това са абиций, хъс, желание. Останалото нещо се нарича техника и опит.

Най-добре е да ви кажа, че просто не трябва да спирате да работите. Филма по едно време ме накара да се чудя какво ще стане понататък. Което е добре, доста по добре от 99% от бг филмите.

Иначе, incdata говори някои вярни неща. Но той по скоро гледа от гледна точка на това как се снима филм, с какви камери и какво осветление. През какви етапи се минава и т.н. И си личи, че вие не сте минали през тези етапи, нито пък са спазени някои сериозни правила на режисурата. И не трябва да се съртите като ви се казват тези неща, защото тези правила са били създавани с години, и то не за кеф, а защото филмите се правят по-лесно и по качествено. И съм сигурен, че следващия проект ще естане доста по-добре. За това ви казах, да не спирате да работите.
0

Bethoven каза:

Останалото нещо се нарича техника и опит.

"И все пак тя се върти" - факт, опитите са финална, а не начална фаза

:) останалото се нарича знаене и можене, за талант не говоря, това е друго. Дори да заснемеш цял жилищен комплекс от "Блокове 22", невъзможно е да се научиш просто така - от само себе си...

за целнта:
има учебни зеведения
има литература
има асистентска практика практика - крадене

...това си е занаят и без да го научиш в основи е невъзможно да успееш да придобиеш опита и да избереш и работиш с правилната техниката.

Изключвайки "лечителите" от Канал 2001, аз се доверявам на лекари, които не са усвоили лекарската професия от опити :)
0

incdata некога кога човек е некадърен не помагат
"нито учебни зеведения
нито литература
нито асистентска практика практика - крадене"
защото си трябва и усет за нещата.
В БГ се наройха доста пишман оператори, монтажисти и режисьори при това с отлични дипломи който за нищо не стават, а има хора който не са отличници ама снимането им идва от ръка и се справят доста добре.
Човек може да открадне занаят и без да си дава парите да учи във ВУЗ.
Поне така аз мисля(до колкото мога да мисля).
0

Потребителят е неактивен   bethoven 

• Регистриран: 28-November 03
incdata, като гледам тея дето са завършили и дето много литература са минали, пък и опит са натрупали, какви прекраснотии творят... ум да ти зайде. Те дори и да крадът не могат. Както се знае, за слабия филм не са виновни нито актиорите, нито монтажистите, нито които и да било друг освен режисиора. И какъв е извода? Калпаво образование? Мне.... калпави режисиори. Така че успокои плюенето на филма на хората, и намали хвалбите на бг режисиорите.
0

Потребителят е неактивен   shearerludmil 

• Регистриран: 02-January 06
Здрасти на всички, аз съм Людмил "режисьорът" и "монтажист" на филма Блок 22 :) .
Благодаря на всички за мненията, защото за мен на тази възраст те са много ценни, независимо дали са негативни или позитивни. Преди всичко искам да кажа кога съм го снимал и монтирал - Август 2005 точно преди да ме скъсат на изпитите в НАТФИЗ
за филмов и телевизионен монтаж - всичко в разстояние на един месец - претупано е - ФАКТ. :)
Честно казано никак не се гордея с творението си (за разлика от братчед ми Batkogosho, който не излиза от интернет), защото имаше много недообмислени неща и много ненаучени неща, което си личи - все пак бях на 18 години(главния "актьор" на 14!) сега съм на 19. Бих искал да го забравя и да продължавам да опитвам. Сега гледам напред, продължавам да снимам разни работи и се опитвам да стават по-добре, доколкото това е възможно. Продължавам да правя много грешки - някои от тях съзнателно, просто защото няма друг начин да продължа да снимам почти без пари, докато живея във Варна.
Колкото до предаването "Новото Българско Кино" по ХЕРОС ТВ - в него се показват български късометражни филми - игрални, документални и анимационни, както и интервюта със създателите им. Предполагам, че за това предаване няма да има кой да ме критикува(освен НАТФИЗ, които забраниха на студентите си да участват) - идеята му, както и идеята за направата на Блок 22, е, че има хора, които се трудят и те трябва да бъдат показани на света - дори той да ги разкъса на парчета и да ги направи на нищо(каквото се случва тук в някои от коментарите), важното е, че ги вижда, коментира ги и им дава надежда точно с това. При нас се показват дори неща, които не се приемат на филмовите фестивали, неща, в които си личи, че има вложен труд - в началото това е най-важното. Можете да видите малко повече информация за предаването на www.novotobgkino.com
В известен смисъл без да съм учил нищо, свързано с кино(освен прочитането на няколко учебника и гледането на много филми) - чрез Блок 22 и предаването успях да се запозная с хора, които усилено се занимават с кино и телевизия и те ми дадоха много съвети, знания и подкрепа. Затова не съжалявам, че опитах да направя филм. Исках да е нещо различно, но пак да влиза във формулата - не успях, но поне стана леко забележим (не разбрах от къде съм плагиатствал?) Във филма няма никакъв професионализъм - просто голият ми ентусиазъм ако имах свободно време пак бих го направил. :) Тази зима 2006 имах малко свободно време и ще ви зарадвам с един линк, който зарадва Магърдич Халваджиян (Магърдич Халваджиян заслужава да вземе хляба на 80% от българските режисьори) - 4 минутен трейлър на филм, който сега монтирам и на който цялата музика е авторска - казва се "БОЗА". Искам да отбележа, че в него има много повече динамика, отколкото в НАИСТИНА скучния Блок 22. Надявам се да гледате трейлъра и да не разберете нищо - защото това е целта му :) !(в трейлъра музиката не е авторска)
bozathemovie.data.bg
Относно кадрите, ракурсите и монтажа на филма - според мен, както и според много други хора - няма ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНО правило как се прави. Някои от кадрите в Блок 22, които наистина дразнят окото, нямаше да бъдат дразнещи ако това беше кинолента и ако камерата беше малко по-голяма и стабилна. (Иначе наистина имам много грешки - ама много). Имаше един филм на Уди Алън, в който той играе режисьор, който ослепява, но сляп заснима целия филм - абсурдни кадри и прочие. Героят на филма бива определен за велик - имам в предвид, че няма писани правила за това.
Благодаря отново за мненията - на никого не съм се обидил по никакъв начин. Критиката е добър знак. Знам какво съм направил, знам къде съм сбъркал, знам къде има свежи неща, надявам се да узная как да ограничавам грешките. Извинявайте само за многото реч - ама не се сдържах.
Поздрави
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login