Форум

Data.BG Форуми: ЗДРАВЕ - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ЗДРАВЕ

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 22-July 02
  • Град:София
Ами, не е лошо да те види хирург - няма нищо лошо и не се притеснявай - няма "малки болести" - човек трябва да обръща внимание на промените в здравето си, още повече "5-6 см" е необичайно голяма формация на мястото на разреза. ДжиПи-то, ако случайно не може да се ориентира какво е това образувание, то ще ти даде талон до специалист. За съжаление това е схемата на действие на здравната система, ако искаш безплатно да се лекуваш. Ако си склонен да си платиш прегледа, имаш много голям избор. Аз лично мога да те заведа при някой от моите колеги коремни хирурзи на платена консултация (30 лв). От там нататък, ако си здравно осигурен може да бъдеш опериран безплатно по клинична пътека. Успех!
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
0

Потребителят е неактивен   stambone 

• Регистриран: 29-August 04
drkalo искам да попитам на къкъв принцип се мери кръното налягане. Имам хипертония и съм на 28. Сверявах си апарата с тоя на доктора, и моя апарат си е добре. Ама винаги меря по високи стойности при мен. Може линк към някаква статия. Иначе вземам хапчета от няколко години. И с последните оспявам да го държа в нормата 130/90. Иначе отделно почти всяка вечер имам пристъпи на задух и нампежение а намоследък и главоболие. Дали има връзка с хипертонията. Според мен е на нервна основа всичкото. Изписаха ми ривотрил и с негосе чувствам доста по добре за сега.
0

stambone каза:

drkalo искам да попитам на къкъв принцип се мери кръното налягане. Имам хипертония и съм на 28. Сверявах си апарата с тоя на доктора, и моя апарат си е добре. Ама винаги меря по високи стойности при мен. Може линк към някаква статия. Иначе вземам хапчета от няколко години. И с последните оспявам да го държа в нормата 130/90. Иначе отделно почти всяка вечер имам пристъпи на задух и нампежение а намоследък и главоболие. Дали има връзка с хипертонията. Според мен е на нервна основа всичкото. Изписаха ми ривотрил и с негосе чувствам доста по добре за сега.

Повишеното арт. налягане може да е само симптом на друго заболяване (напр. хормонално, бъбречно и т.н.), а може и да е самостоятелно заболяване. При всички случаи при теб трябва да се следи периодично състоянието ти от кардиолог!. Норма е до 140/90. Принципът на измерване е измислен от Рива-Рочи и затова се съкращава RR. Основава се на звуковия феномен при преодоляване на на налягането в маншетата от налягането в артерията при постепенно спускане на въздуха от маншетата - получават се турбулентни движения на кръвта. Това е систоличната граница или налягането в артерията при контрахиран сърдечен мускул. Диастоличната е тази при която изчезват напълно турбулентните движения - т.е. звуковият феномен изчезне. Това е налягането при диастола (отпуснато състояние) на сърцето. Систолно и диастолно не са много точни термини, тъй като артериите имат мускулен слой, който осъществява т.нар. пулсова вълна. С отдалечаване от сърцето влиянието на сърдечната контракция все по-малко се отразява на налягането в артерията. За различните артерии налягането е различно. По принцип артериалното налягане зависи от периферното съдово съпротивление - представи си едно разклонено дърво :) Когато в малките съдове съпротивлението е увеличено (както е при атеросклероза), налягането в предхождащите ги големи артерии се увеличава, защото сърцето трябва да помпа срещу по-голямо съпротивление. Популярна конкретна статия не мога в момента да ти препоръчам, но при първа възможност ще ти пусна лнк, където е обяснено просто и с картинки. Препоръчвам ти диска 3D clinic - това е софтуер, който с видеофилмчета и 3д картинки са обяснени най-значимите човешки болести. Предназначен е за пациенти. Има го в донки мрежата. Свали си emule и си го дръпни :)
Важното е при теб да се разбере точната ПРИЧНИНА за повишеното ти кръвно налягане, защото си доста млад!
Успех!
0

Ами ходих доста по лекари. Последния път си направих пълна кръвна картина.Всичко си беше в нормата. Правиха ми ехография на сърцето и на вътрешните органи. И там няма нищо. Имам лека хипертрофия на сърцето, но е нормално - понеже 2 години не съм я контролирал болестта. Иначе пробвах доста хапчета и чак със сегашната комбинация успях да го сваля. Сутрин вземам Монозит-20мг и конкор 10 мг. а вече физиотенс 0.2 мг. И хора на по 60 не вземат по такива дози. Иначе кръвното ми е стабилно с тези хапчета.
0

stambone каза:

Ами ходих доста по лекари. Последния път си направих пълна кръвна картина.Всичко си беше в нормата. Правиха ми ехография на сърцето и на вътрешните органи. И там няма нищо. Имам лека хипертрофия на сърцето, но е нормално - понеже 2 години не съм я контролирал болестта. Иначе пробвах доста хапчета и чак със сегашната комбинация успях да го сваля. Сутрин вземам Монозит-20мг и конкор 10 мг. а вече физиотенс 0.2 мг. И хора на по 60 не вземат по такива дози. Иначе кръвното ми е стабилно с тези хапчета.

Изследвани ли са ти нивата на някои хормони в кръвта - имам предвид катехоламини, АКТХ, хормони на щитовидната жлеза? Имаш ли някакви други оплаквания от каквото и да е естетство, освен хипертонията? Има ли силно изразени денонощни колебания в стойностите на кръвното ти налягане? До какви стойности достигаше преди да започнеш лечение? Еднакви ли са стойностите при измерване на двете ръце? Ако може отговори ми на тези въпроси.
0

Потребителят е неактивен   framel 

• Регистриран: 11-March 06
  • Град:The best place!
drkalo,имам голямо желание за пиърсинг и си бях правила на носа-в началото всичко е ок и в един момент започва да гнои и да се образува нещо като пъпчица около дупката.Мазах с Гентамицин-уж се оправи и сега няма гноене,но какво е това образувание като пъпка-много е грозно и въпросът ми дали ще изчезне?
0

drkalo каза:

stambone каза:

Изследвани ли са ти нивата на някои хормони в кръвта - имам предвид катехоламини, АКТХ, хормони на щитовидната жлеза? Имаш ли някакви други оплаквания от каквото и да е естетство, освен хипертонията? Има ли силно изразени денонощни колебания в стойностите на кръвното ти налягане? До какви стойности достигаше преди да започнеш лечение? Еднакви ли са стойностите при измерване на двете ръце? Ако може отговори ми на тези въпроси.

Първо мерси за отговорите. Ами чесно казано като си правих кръвна картина, незнам какво точно е изследвано. Единственото което можах да разбера е, че холистерола ми е в нормата, защото както знаеш на тези изследвания пише твоя резултат и отстрани пише максималните допустими стойности. Относно другите оплаквания - ами от време на време, както писах вече вечер ми става напрегнато понякога, но това най вероятно е на нервна основа. Максималните стойности които съм достига когато съм го мерил без хапчета са 160/120. Преди 5 мин. го измерих и е 125/85. Иначе разликата в двете ръце е не повече от 5 мм жив. стълб. Иначе нашите и двамата са хипертоници. В диагнозата пише, че хипертонията ми е есенциална.
0

ОК, просто ми беше интересно дали не може да е и на хормонална "основа", защото си доста млад. Аз все пак не съм интернист, така че не смея да изказвам твърдо мнение по въпроса. Бъди здрав!
0

Потребителят е неактивен   JustBecko 

• Регистриран: 16-December 06
  • Град:Ямбол
А някои може ли да ми даде симптомите на "бронхит" ?
Мисля за хората, които са с по-бавна Интернет връзка или си плащат Интернета на трафик.
0

JustBecko каза:

А някои може ли да ми даде симптомите на "бронхит" ?

За острия бронхит са: общо неразположение, болки в мускулите, кашлица с храчки - слузни, а после до гнойни, температура малко над 37, дискомфорт зад гръдната стена, учестено дишане, изострено везикуларно дишане (на слушалката), хрипове според калибъра на засегнатите бронхи (дребни или едри), на рентген - разширение на корените на белите дробове, усилен рисунък най-вече в основите, при тежките форми - задух, ускоряване на СУЕ, левкоцитоза.
0

Потребителят е неактивен   WisSspeR 

• Регистриран: 08-October 06
док помагай :) много ме болят краката от преумора, все едно имам камъни в прасците :) и често ми се схващат, или на прасеца, или отдолу на ходилото където е свода...егати болката, особено докато спиш е много неприятно :) има ли някво мазило, или нещо друго, дето ще ми помогне?
0

WisSspeR каза:

док помагай :) много ме болят краката от преумора, все едно имам камъни в прасците :) и често ми се схващат, или на прасеца, или отдолу на ходилото където е свода...егати болката, особено докато спиш е много неприятно :) има ли някво мазило, или нещо друго, дето ще ми помогне?

Болките ти може да са както от ортопедичен, така и от съдов произход. Преди да се мажеш с каквото и да е трябва да те види лекар, за да не направим някоя голяма грешка.
0

drkalo каза:

Болките ти може да са както от ортопедичен, така и от съдов произход. Преди да се мажеш с каквото и да е трябва да те види лекар, за да не направим някоя голяма грешка.
към какъв специалист да се обърна?
мен ме притеснява и това, че почти всички от рода на баща ми имат тромбофлебит :) и с тая преумора дали мога да направя някоя беля... :)
0

WisSspeR каза:

drkalo каза:

към какъв специалист да се обърна?
мен ме притеснява и това, че почти всички от рода на баща ми имат тромбофлебит :) и с тая преумора дали мога да направя някоя беля... :)

Ами пак ти казвам - няма смисъл да ходиш един по един при всички специалисти. Нека те види ДжиПи-то и то ще те насочи.
0

ДжиПи-то каза да се мажа с Лиотон...ако не ми минело до няколко дни, тогава щяла да го мисли :)
Благодаря ти все пак за отговора :)
0

WisSspeR каза:

ДжиПи-то каза да се мажа с Лиотон...ако не ми минело до няколко дни, тогава щяла да го мисли :)
Благодаря ти все пак за отговора :)

Значи ДжиПито е преценило, че се касае за съдов проблем и ти е предложило лечение. Вече по собствено желание никой не ти пречи да отидеш на съдов хирург в III градска б-ца.
0

Не съм от София, но ще разпитам къде има такъв съдов хирург.
0

Потребителят е неактивен   theagency 

• Регистриран: 10-June 06
Кръстта ми боли от една седмица мажа са ама нема ефект по скоро се увеличава.Ходих на изследвания не са бъбреци и сега нз кво е.Някакви идеи?
ппс.не съм вдигал тежко скоро
0

THEAGENCY каза:

Кръстта ми боли от една седмица мажа са ама нема ефект по скоро се увеличава.Ходих на изследвания не са бъбреци и сега нз кво е.Някакви идеи?
ппс.не съм вдигал тежко скоро

Единствено определението "болка в кръста" не е достатъчно да се постави диагноза. Добре е да те види и ортопед, но "наживо".
0

Потребителят е неактивен   skipertupanar 

• Регистриран: 05-September 06
  • Град:на морето
Аз също имам проблем...през последните месеци сам много нервен...
например играя нещо например кънтър страйк и като ме обият 2 пъти почвам да са нервя масивно и почам още малко се разрева от яд бласкам скачам напрао полудявам от този компютър...кажете ми какво да правя че да не сам такъв нервен за най-малкото и защо стана така?

майка ми и сестря ми мислят че компа ми влияе зле,но сам пристрастен...
0

Споделете тази тема чрез:

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login