Форум

Data.BG Форуми: ЗДРАВЕ - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ЗДРАВЕ

Потребителят е неактивен   reservoirdogs 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-January 06
Абе да ви питам,много ми е раздразнено гърлото от 2-3 дни.Пробвах с чай с мед,не помага.Да си взема ли някакво лекарство
0

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Регистриран: 22-July 02
  • Град:София

reservoirdogs каза:

Абе да ви питам,много ми е раздразнено гърлото от 2-3 дни.Пробвах с чай с мед,не помага.Да си взема ли някакво лекарство

Гаргара с отвара от лайка + щипка сода за хляб, може и неколкократно гаргара с йодасепт (разреден 1:10-15 с вода). Смучене на ментови бомбони целодневно. По отношение на лекарствата - ефизол :) Като пиеш чай не е нужно да е врял, даже - напротив. Просто да е топъл. Има доста медикаменти, облекчаващи симптомите на острия фарингит (възпаленото гърло) в момента по аптеките. Но аз лично мисля, че с изброените илачи ще се оправиш. Разбира се, надявам се да не е нещо по-сериозно :)
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
0

Потребителят е неактивен   manos 

• Регистриран: 21-September 03
Някой може ли да ми каже с какво се маха синина от ударено, понеже онзи ден играхме мач и се ударихме с един приятел та ми се посини окото пък имам бал след няколко дена и искам да изчезне възможно най-бързо! Мерси предварително!!!
0

Потребителят е неактивен   lubobir 

• Регистриран: 07-August 03
  • Град:България на три кюфтета
веднага или до няколко часа след удара, удареното място се разтрива с олио :)
5h00t 2 i11!
0

lubobir каза:

веднага или до няколко часа след удара, удареното място се разтрива с олио :)

Това явно е една от многото бабини деветини, които се ширят сред хората. Виждал съм да идват хора наложили навехнатите си глезени с лук, картофи, хляб, зеле и какви ли не други идиотщини. Първо, удареното място НЕ СЕ РАЗТРИВА с каквото и да било. Разтриването може само да влоши симптомите на контузия, а именно - да увеличи отока, хематома, а оттам и болката, затруднените движения и като цяло да забави оздравяването. Същото важи и за топлото - НИКОГА НА ПРЯСНО КОНТУЗЕНО място - утежнява симптомите!
Какво да се няправи? Когато имате контузия и не ви се налага да посетите лекар, но все пак искате да направите нещо за себе си - СТУДЕНО под формата на СУХА студенина. От камерата на хладилника ви - лед, поставен в непромокаема найлонова торбичка. Последната се поставя върху и около контузеното място, желателно е да не е направо на кожата, а върху хавлиена кърпа или превръзка, ако такава ви е направена вече. Да стои 30 минути или докато можете да го понесете. Тези студени процедури се повтарят колкото може по-често първите 48 часа от травмата. След това се мажете с който си поискате обезболяващ гел (Фастум Гел, Репарил Гел, Dee Relief, Волтарен Емулгел и т.н.). Можете да пиете обезболяващи и през устата (Нимезил - разтворими прахчета 2 дневно, Аулин - табл 2-3 дневно, течен Аналгин- 2 дневно). ДВЕ от НАЙ-ВАЖНИТЕ неща, които остана да се споменат са - ПОКОЙ на крайника, ако се касае за крайник, по-малко движения, по-малко натоварване и да се държи НАВИСОКО, така че да се облекчава оттичането на венозна кръв, с което се намалява обема на евентуалния оток и хематом. Например ако ви е контузено ходилото като се приберете вкъщи седнете пред телевизора, сложете му стодено и през цялата вечер го дръжте върху някоя таборетка. Ако сте си контузили ръката, поставете я през деня на една връзка през врата пред корема ви, а не да я оставите да виси надолу.
За травми на крайниците мога да ви приказвам с часове. Стига да имам време :)
0

Потребителят е неактивен   atletcho 

• Регистриран: 11-January 06
Искам да попитам какво знаете за гинекомстията?
Мисля , че имам тази болест !
Освен операционно как може да бъде премахната(ако изобщо е възможно)?
0

Потребителят е неактивен   prisoneroflies 

• Регистриран: 08-March 05
Не си внушавайте разни неща преди да сте се консултирали с лекар.
0

Потребителят е неактивен   bushido 

• Регистриран: 21-November 03
Гинекомастията е нормално,преходно и почти абс. задължително явление в хода на пубертета на момчетата.Поради превалиране на женските полови хормони,излъчващи се нормално от кората на надбъбречните жлези,за кратко време се подуват гърдите,болят.Състоянието е преходно.Всеки човек има и женски и мъжки хормони.Важене е баланса и цикличноста в нивата им.Възрастни пациенти пиещи Алдостеронов антагонист-Спиронолактон-също развиват гинекомастия,кастрирани-също..но това са специфики на медицината.Предполагам че пита момче в пубертет,който е получил това задължително явление.Лечението е изчакване.Слага се лепенка от Санпласт върху зърното за да не се травмира от дрехата и се чака.Ако гинекомастията сама не изчезне за десеттина дни се прави малък разрез около ареолата и се отстранява разрастналата жлезиста тъкан.Тук ще вметна онзи вечен,почти библейски въпрос-защо мъжете имат млечни жлези-макар и недоразвити,всеки мъж има жлезиста тъкан,която,дори,фрапиращо,може да отделя коластра и кърма....хахаха....Бог добре си е поиграл,докато е създавал Адам и Ева.....И още едно подмятане-мъже също могат да развият рак на гърдата,който е изключително агрресивен и нелечим.Говоря за мъже в зряла и напреднала възраст...
0

"Синините" не могат да "изчезнат" по-бързо от някакъв пределен срок зависещ главно от физиологията на човешкото тяло. Те представляват хематом - под формата на организирана колекция кръв или на дифузно пропита в тъканите кръв. Най-често са резултат от травма, но може да има и други причини, за които сега няма да говорим. Изчезването им преминава през няколко стадия на разпад на хемоглобина в тях и затова менят цвета си - синкав, лилав, зеленикав и накрая - жълтеникав. Разнасянето им донякъде може да се подпомогне след 48-ия час от мазила, укрепващи венозната стена и по този начин, спомагащи за резорбцията им. Такива са венорутон, лиотон, троксевазин (бг гел!).
Най-сигурния начин да ги "разкарате" ВЕДНАГА е да ползвате козметика (фон дьо тен, например) :)
0

Потребителят е неактивен   quakefreak 

• Регистриран: 01-November 02
Здравейте всички,
относно синините, преди извстно време ми се случи да имам "смучка" на шията :) и една приятелка успя да ми я махне чрез доста болезнено разтриване с монета! Наистина успя! Но все пак незнам да ли ще се получи ако синината е от удар.
0

quakefreak, ще се радвам, ако някой може да даде някакво логично обяснение на употребата на "монета". Освен това съмнявам се, че е преминала напълно, а и не е ясно дали за същия период от време е нямало да изчезне и сама. "Смучката" име някои съществени разлики с контузионния хематом и в този ред на мисли не спада към широкото понятие "синини". При нея в резултат на отрицателното налягане, което се създава от "смукането" през съдовата стена на капилярите преминава плазма, а при по-продължително действие на "смукането" тези капиляри се разрушават и се излива кръв, подобно на хематома, но в много по-малък мащаб - множество точковидни кръвоизливи, които се виждат като точки само от много близо. Наричат се петехии. Като ги мачкаш с монето отгоре или ги притискаш какво правиш? Не може така да ги накараш да изчезнат. Изчезването им е свързано с резорбция от специални клетки, които разграждат остатъците от кръвните клетки (както и при хематома), а не с "избутване на скрито" посредством натиск с монета или мистериозно изчезване пак с помощта на монета. Със сигурност щяхме да го препоръчваме на пациентите, ако тази "народна медицина" имаше добър ефект.
0

Потребителят е неактивен   vilios 

• Регистриран: 24-October 05
  • Град:Varna
  • Интереси:Power armor, Ogryns.. etc.
Ония ден забелязах, че очите ми са страшно червени, на другия ден червеното намаля, но започнаха леко да ме болят очите. Сега ги чуствам като схванати. Какво може да е.... конюнктивит ли. За сега не смятам да си слагам капки на очите, а чакам да ми мине само(както обикновено правя).
0

vilios каза:

Ония ден забелязах, че очите ми са страшно червени, на другия ден червеното намаля, но започнаха леко да ме болят очите. Сега ги чуствам като схванати. Какво може да е.... конюнктивит ли. За сега не смятам да си слагам капки на очите, а чакам да ми мине само(както обикновено правя).

Ако очите ти са били изложени на дразнеща среда като да речем силно задимено помещение, така че да почне да им "люти", то тези оплаквания са обичайни - зачервяване, чувство за триене, поради недостатъчна слъзна секреция....Както сам си се досетил - чакай да ти мине :)
Червенината къде е локализирана - по склерите (бялото на окото) или по клепачите....или по двете?
0

Потребителят е неактивен   atlantis 

• Регистриран: 05-December 04
Здравейте. Имам проблем със стомашните киселини. На 16 години съм. Получавам ги от ~1 година (може и повече).Когато ям плодове и зеленчуци нямам проблем. Появяват се обикновено когато ям 2-3 филийки хляб или когато ям мазни неща (чипсове,баници,всякакви тестени изделия ..... и др). когато ги получа взимам "Антацид" и веднага изчезват ,но мисля че не е много нормално на 16 години да ги получавам толкова често (някои път по 1-2 пъти седмично).Някакви съвети/идеи ?
0

Потребителят е неактивен   paantera 

• Регистриран: 29-December 04
:)
0

Потребителят е неактивен   vilios 

• Регистриран: 24-October 05
  • Град:Varna
  • Интереси:Power armor, Ogryns.. etc.
червенината е по склерите на двете очи, не ме сърбят. Още не ми е минало нацяло. Питам защото скоро се върнах от eдна екскурзия и настинах, и дойде проблема с очите. За настинката съм съгласен... цяла вечер дремах по тениска на едно заведение отвън и накрая за капак изядох един сладолед уж да ми минело гърлото. Та се уаках така да се каже :)[/quote]
0

atlantis каза:

Здравейте. Имам проблем със стомашните киселини. На 16 години съм. Получавам ги от ~1 година (може и повече).Когато ям плодове и зеленчуци нямам проблем. Появяват се обикновено когато ям 2-3 филийки хляб или когато ям мазни неща (чипсове,баници,всякакви тестени изделия ..... и др). когато ги получа взимам "Антацид" и веднага изчезват ,но мисля че не е много нормално на 16 години да ги получавам толкова често (някои път по 1-2 пъти седмично).Някакви съвети/идеи ?

"Кратко обяснение-както сте учили по биология,стомаха,предимно след нахранване,образува чрез лигавицата си кисел стомашен сок и пепсин-основно това.Останалото не трябва да ви интересува.Ролята на стомашния сок е пръвоначалната обработка на белтъците включени в храната,подготовка на желязото за всмукване по-надолу,захващане на на вит. В12 и пр.Човек има "киселини"-пареща болка,като огън извиращ от стомаха нагоре по хранопровода..Който го е усещал знае и от каква храна или напитка се появяват.Има една голяма група хора с "киселини"-синдром на стомашния хиперацидитет се нарича-"киселини",без друго заболяване на стомаха и дванадесетопръстника,установимо чрез оглед с гъвкава оптична сонда.Това са млади пациенти предимно,злоупотребяващи с нещо-било то преяждане,напитки,подправки,кофеин, никотин,лекарства за болки.Другата голяма група хора с хроничен гастрит и язва на дванадесетопръстика-за която киселините са ежедневие.От тази група,доста за заразени с бактерии-Хеликобактер,причиняващ хронично възпаление на лигавицата на стомаха и дванадесетопръстника и свръхкиселинност на стомашния сок.Ето тук опираме до момента "хронично" и "лечение".Явно юзър-а atlantis принадлежи на една от двете групи.Тъй като е млад,подлежи на опит за ерадикация-обеззаразяване от бактерия с тройна комбинация от медикаменти за десет дни.Има тестове-дихателни и кръвни-за ориентировъчна диагноза-инфекция с хеликобактер-има ли,няма ли.В дебелите книги пише следното-ако лицето е на възраст под 45 години,има вредни навици,който могат да бъдат отстранени като причина за "киселини"-пушене,пиене на кафе,употреба на газирани напитки,на мтого хляб,на пържени или мн.- сладки хлебни храни,на кисели сосове и сокове от плодове,на подправки,на твърд алкохол,не пият аспирин и подобни нему лекарства,нямат видимо кървене от горе и отдолу,нямат загуба на тегло,нямат диабет и пр. и прочее- подлежат на двуседмично лечение с прости лекарства и диета-месно зеленчукова предимно.Печено и варено само.Содата за хляб е доминиращата съставка на повечето от хапчетата за киселини-така познатия антиацид,сега-стопацид,алмадрат и т.н.Това е архаично лечение чрез проста неутрализация на солната киселина.Хапчета иначе за "гастрит","язва" и "киселини"-бол.:Ранитидин,фамотидин, омепразол и всякакви вариации в търговската марка на тези три вещества.Ако след десеттина дни не минат оплакванията следва гастроскопия с въпросната стомашнодуоденална оптична сонда,взема се матриал за хеликобактера,оглежда се отвърте карантията и от там нататък ....става по-сложновато...Извода е-потърсете вашия лекар и му кажете за проблема си.
0

paantera каза:

здравеите на някое момиче или жена да са и открвали киста на яичнак
ако някои знае лекуване да казва че аз на шашави доктори не вярвам :)
На мен ми откриха такова чуда даже ме запатиха към операционната .
Гледат ме на ехограф и ме прашат за резане :)
А една докторка като ми каза че ехографа е като гледането на кафе :) :) :) и то не коя да е докторка ми го каза .
Така че ако има хора с подобен проблем да споделят

Искрено те моля да не употребяваш толкова брутален речник и епитети към лекар/и/.На колежката,която ти е казала че на ехограф се гледа като на гледане на кафе-предай и че е срам за съсловието и по-добре да стане гадателка или да си тегли куршума.Големите кисти на яйчника,който не изчезват с времето или пък растат се премахват чрез частично отрязване,хем са предраково образувание,хем могат да се "пукнат",хем могат да деформират и увредят останалата тъкан на яйчника,пречейки и да се оросява с кръв.
0

Потребителят е неактивен   sanijo 

• Регистриран: 01-January 02

paantera каза:

здравеите на някое момиче или жена да са и открвали киста на яичнак
ако някои знае лекуване да казва че аз на шашави доктори не вярвам :)
На мен ми откриха такова чуда даже ме запатиха към операционната .
Гледат ме на ехограф и ме прашат за резане :)
А една докторка като ми каза че ехографа е като гледането на кафе :) :) :) и то не коя да е докторка ми го каза .
Така че ако има хора с подобен проблем да споделят

Вярно е че, не си длъжна да знаеш всичко, но...........чак пък такова невежество?!?!?
Кистите на яйчниците не минават просто хей така!
И "...ако някои знае лекуване да казва ...." това няма да ти помогне. По принцип , ако кистата е до 4см. гинеколозите опитват да намалят размера и с хормонални лекарства, но над тази големина и в зависимост от възраста на пациента, препоръчват хирургическа интервенция.
Аз мисля, че е по-разумно, ако имаш някакви съмнения - по-добре да отидеш и при друг лекар за консултация, а не да чакаш тук някой във форума да "знае лекуване ", защото тази диагноза е твърде сериозна и понякога коства дори и живота на човек.
Отивай на лекар, не стой пред компютъра!
0

Потребителят е неактивен   atlantis 

• Регистриран: 05-December 04

bushido каза:

В дебелите книги пише следното-ако лицето е на възраст под 45 години,има вредни навици,който могат да бъдат отстранени като причина за "киселини"-пушене,пиене на кафе,употреба на газирани напитки,на много хляб,на пържени или мн.- сладки хлебни храни,на кисели сосове и сокове от плодове,на подправки,на твърд алкохол,не пият аспирин и подобни нему лекарства,нямат видимо кървене от горе и отдолу,нямат загуба на тегло,нямат диабет и пр. и прочее- подлежат на двуседмично лечение с прости лекарства и диета-месно зеленчукова предимно.Печено и варено само.

Определено от изброените имам следните вредни навици "употреба на газирани напитки;;на много хляб;;на пържени или мн.- сладки хлебни храни;; . Не не пия аспирин и подобни нему лекарства;;нямам загуба на тегло,нямат диабет . Значи подлежа на двуседмично лечение за да се оттърва от тях :) ? Нещо по подробно какво трябва да е //как//кога ?
0

Споделете тази тема чрез:

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login