Форум

Data.BG Форуми: ЗДРАВЕ - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ЗДРАВЕ

Потребителят е неактивен   weech 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-January 05
  • Град:София
Искам да попитам...
Значи преди две години бях доста пълен, но отслабнах със спорт. Свалих повечето излишни мазнини, само тези на гърдите не - колкото и да ги тренирам, няма ефект - пак са такива малко мазни. Лекарката ми каза, че било някакъв хормонален дисбаланс и с времето щяло да се оправи (дължало се на натрупване на мастна тъкан под зърната), ама аз излизам вече от пубертета и няма такова нещо. Интересното е, че при студ или допир с вода, гърдите стават адски стегнати каквито би трябвало да бъдат, а иначе - са някакви меки такива. Някой да има идея как да премахна тази простотия, че ме нерви?
Според мен динозаврите са измислили древни технологии и са отлетяли с летящи чении когато е дошал прослувутия лешниковия период и сега се завръщат като извънземни за да си възвърнат земята и да я направят влажна папратова биосфера

ама ти си голям баровец бе, за тая кола трябва да работят четирима общаци само за теб да я захранват, че и БМВ ще ми кара, утре ще искаш и танк да караш я питай татя си жигулата още върви ли и вземай да я караш преди да ти почервенее врата ех как ми липсва тоя социализма много се оглези тоя народ а нямал кво да я яде каква оставка бе :evil2:
0

Потребителят е неактивен   bushido 

• Регистриран: 21-November 03
Отговарям на предпоследния и последния пост-болеста на Хочкин-бих ти казал всичко,което искаш да знаеш на разбираем език,само при условие че не си ти лично болен от това.
На втория пост-не разбирам какво означава-останах малко мазен по гърдите-гърди-часта на гръдния кош или т.н. цици?Допускам че е втория вариант-да,това наистина е гинекомастия,когато се яви бързо наистина е хормонално обусловена-естрогенова стимулация,дори и мъжете имат женски полови хормони,така както жените имат мъжки такива.Другия вариант-по-вероятния при тебе е че е въпрос на конституция-просто така си такъв,както има хора с големи носове или уши-ти пък имаш натрупана мастна тъкан под ареолите и то от тази-хиперпластичната-боката на клетки повече,отколкото на масти.Това е доживотн и е свързано със затлъстяване траело през цялото детство-премахва се с липосукция само.
0

Потребителят е неактивен   illninofen 

• Регистриран: 27-April 05
bushido, извинявай,че чак сега пиша.
иначе не съм аз болен.приятеля на сестрата.той е германец и за щастие там здравеопазването е на мн високо ниво.обаче като не знам нищо за болеста,не знам и съответно как да успокоя сестра си.
значи сегашните изледвания показаха,че му е засегнат далака или бъбрека,сега не мога да с е сетя,кое точно.един от тези два органа се е уголемил.
също така костния мозък не е засегнат,което си мисля че е доста добре.
0

Потребителят е неактивен   drkalo 

• Почетен юзър на Data.BG
  • Регистриран: 22-July 02
Едва ли ще можеш да я успокоиш, тъй като това е доста злокачетсвено заболяване. Болестта на Ходжкин се нарича още Ходжкинов лимфом, а всички останали лимфоми се наричат неходжкинови лимфоми. Ходжкиновия лимфом засяга лимфната система и представлява злокачествено изродени лимфни клетки (мисля, че бяха B-лимфоцити най-често) и затова се нарича още лимфопролиферативно заболяване. Логично тук влизат лимфните възли. В по-напредналите стадии може да е във всеки един паренхимен орган (ч. дроб, бъбреци, б. дроб и т.н.)- метастазира по лимфен път. За специфичните хистологични белези, които го отличават от останалите лимфоми, както и за диагностиката няма да ти казвам подробности, защото едва ли те интересува. С две думи - рентген, ултразвук, скенер, ядрено-магнитен резонанс, биопсия (хирургическо изваждане и разглеждане под микроскоп) на лимфен възел с търсене на Щернбергови клетки. Предполагам те интересува каква е прогнозата и изобщо лечимо ли е. Болестта има 5 форми и 4 стадия, като прогнозата се влошава от първи към четвърти. Т.е. по-добра е, ако се хване в първи/втори стадий. Най-често започва с подуване на лимфен възел в областта на шията, подмишничната ямка или корема - неболезнен! Важно за определяне на стадия е дали има засегнати повече от един лимфен възел, дали е от едната или от двете страни на диафрагмата, дали има допълнително засегнат орган (както е в твоя случай - слезка). Симптоматиката може да е много богата - според засегнатия орган, а може и да е бедна - само лесна уморяемост и отпадналост. Характерни симптоми са изпотяванията (особено нощем), внезапно покачване на температурата, загуба на тегло, задух и кашлица, упорит сърбеж по цялото тяло. За лечение се прилага химиотерапия (ще му опада косата) със или без лъчетерапия, а ако е необходимо и хирургично. Не на последно място възможно е да направи костно-мозъчна трансплантация. 5-годишната преживяемост при идентифициране в първи стадий е 90-95%, но в 4-ти е 60-70%.

С две думи - положението никак не е розово.
Дружество по Хирургия на Ръката в България - заповядайте в нашия форум!
0

Потребителят е неактивен   prisoneroflies 

• Регистриран: 08-March 05
drkalo, искам да попитам има ли начин да се отърва от два дразнещи липома. Получиха се по задната част на бедрата ми и ги свързвам с продължителното седене пред компютъра, което за съжаление практикувах по-рано. :( .Сега се движа повече, но нямам идея дали това ще помогне или ще си останат доживот :)
0

PrisonerOfLies каза:

drkalo, искам да попитам има ли начин да се отърва от два дразнещи липома. Получиха се по задната част на бедрата ми и ги свързвам с продължителното седене пред компютъра, което за съжаление практикувах по-рано. :( .Сега се движа повече, но нямам идея дали това ще помогне или ще си останат доживот :)

Има начин, разбира се. Първо трябва да се види дали са липоми изобщо, защото те не се получават от седене. След това си взимаш направление за хоспитализация от личния лекар и отиваш някъде, където има ортопедия ("Пирогов", "Горна Баня", "ИСУЛ", Военна б-ца и т.н.), където те заплануват за операция, при която формациите се изваждат и се дават за хистологично изследване. Надявам се си здравно осигурен, защото иначе горепосочения път е по-кратък, но по-скъп :)
0

Потребителят е неактивен   prisoneroflies 

• Регистриран: 08-March 05

drkalo каза:

Има начин, разбира се. Първо трябва да се види дали са липоми изобщо, защото те не се получават от седене. След това си взимаш направление за хоспитализация от личния лекар и отиваш някъде, където има ортопедия ("Пирогов", "Горна Баня", "ИСУЛ", Военна б-ца и т.н.), където те заплануват за операция, при която формациите се изваждат и се дават за хистологично изследване. Надявам се си здравно осигурен, защото иначе горепосочения път е по-кратък, но по-скъп :)

A има ли начин за неоперативно и сравнително безвредно лечение?Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   bushido 

• Регистриран: 21-November 03
(Meanwhile:Здравей Кало!)

За седящите часове наред пред комп-кои са най-честите болести и болежки:
-Болка в рамото на ръката,която щрака мишката-най-типичното оплакване.Другото:
Твърдата подложка на която седите часове пред компютъра-това не са липоми а са запушени мастни жлези по седалищната област,дължащи се на продължителния стоеж неподвижено седнал в една поза,така смачкваш кожата на седалището си,запушваш отворите на мастните си жлези и ето-болезнени възли,пълни с мастен секрет.Само по себе си липомът е дезорагинизирана подкожна мастна тъкан,която не произхожда от запушена мастна жлеза,за разлика от твоя проблем.Дезинфакцирай със 90-градусов спирт една шевна игла и убоди въпросната бучка в центъра и-така сам ще си дренираш съдържимото на въпросното образувание и ще я изцериш.Това е малко против догмите на класическата медицина но върши работа!
0

PrisonerOfLies каза:

A има ли начин за неоперативно и сравнително безвредно лечение?Благодаря.

...както каза и колегата, а и аз преди това, да има начин и това зависи дали изобщо са липоми. Липомът също може да не се оперира, когато не пречи на "притежателя си" :) защото е доброкачествено образувание. Моят личен съвет обаче е да не бодеш нищо по задните си части или където и да е, за да не си направиш някоя беля. :)

p.s..

Във връзка със здравната система и с наложилия се начин на финансиране на болниците ми иде да се гръмна и повече никога да не се занимавам с медицина! Омръзна ми да ни наричат "убийци" по телевизията, да ми дават 300-400 лева и в същото време да твърдят, че взимам 2000 лева. Кажете ми какво самочувствие може да има един лекар, който взима 30 лева от бременнта си жена, за да отиде на зъболекар, чака в последния момент да му преведат 100 лева аванс, че да му стигнат за пломбите! Все се търси сензацията, мръсотията, мизерията (дори и в душите) и се гледа през лупа, а на достойните прояви никой не обръща внимание. Добре, че доц. Попова от ИСУЛ има някой друг познат в пресата та й съобщават понякога за успешните реплантации. Страхотно общество сме! За това има голяма заслуга и 4-тата власт, която възпитава у нас толерантност към насилието, търпимост към грозното и жажда за сензация! Както се казва на френски д* им е** п****** м******!!!!

bushido, вас не ви ли отнесе вихъра на "превенцията и промоцията на здравето" ? :)
0

Потребителят е неактивен   heygod 

• Регистриран: 10-September 05

PrisonerOfLies каза:

Съвпадение :) .Днеска ходих на кожен лекар със същия проблем,само дето при мен е един липом и на доста по-неприятно място малко по-нагоре от бедрата :).Това,че се премахва оперативно и при мен е на интимно място малко ме попритесни,затова реших да изчакам,след време ако има влошение ще му мисля.Както казаха и другите по-горе лечението е оперативно,но само ако чувстваш,че ти пречи.Иначе може и да не се стига до операция,освен ако не нарастнат много.

Аз искам да попитам за друго,значи по наследство имам "халтави" стави.Изобщо при малко раздвижване на китката се чуват неприятни пукания,и разбира се след това се усеща лека болка.Предполагам,че няма какво да се направи по въпроса,за да се спре честото триене и пукане на ставите,но искам да попитам няма ли някакви витамини или екстракти от растения например,които могат да подсилят поне малко ставните връзки.Не става въпрос за геловете с временно действие.
0

Защо ли имам чувството, че при теб не става въпрос за липом а за дермоидна киста в областта на опашната кост :)

Фамилна ставна халтавост - наследствено обусловена свръхеластичност на ставни капсули, връзки и т.н., в резултат от което някои, ако не и всички стави демонстрират обем на движение, по-голям от нормалния за тази става. Не може да го излекуваш с нищо. Просто се пази от травми. Това описание не е много точно, но става за популярна дискусия :)

Пръстите пукат, когато ставичките им изпадат за кратък момент в сублуксация и после се репонират със звуков феномен.

Нито ставната халтавост, нито пукането на пръстите са нещо хубаво, но пък и от това не се умира. Надявам се съединително-тъканните елементи на жизненоважните органи да са ти наред :)
0

Ами прав си,не е липом,казаха ми някаква киста,ама незнам каква точно :) Просто видях,че и другото момче е писало липом и аз затова така ;)
Ами то аз се пазя :)Обаче точно това,че имам влечение към спорта и по-точно бойните изкуства май не ми помага много ;)Иначе баща ми също е с такива стави,но не му е пречило да играе хандбал на младини.Просто исках да попитам дали мога да си продължа да си играя,нали няма опастни последствия?
Аз знам от какво се причинява пукането на ставите,не съм толкова малък :),но просто исках да знам дали няма витамини или други средства за укрепване на връзките,нали рекламират разни продукти и все се споменава укрепва хрощялите например,няма ли някакви за ставите? :lol:
Ами аз и там съм зле :)Ортопед ми каза,че може да имам скъсани минискусни връзки,много ме зарадва тази новина :evil: Сега колената ме болят още повече,дори след подлагане на физиотерапия.Почти съм решил да отида на иглова терапия,но нашите не смятат така :).
0

Не мисля, че възрастта има нещо общо с "разбирането" на проблема с пукането на ставите.

Да напишеш, че страдаш от нещо, защото някой друг е написал, че го има - изобщо няма логика! Има сигурно няколко хиляди вида туморни формации, а ти реши, че твоята е като на човека писал преди малко. Добре е човек да се поинтересува какво е заболяването му и да подходи с малко повече разбиране към проблема си. Това е израз на себеуважение и не само, че не вреди, а даже - напротив - спомага за лечебния процес.

"Скъсани менискусни връзки"...хмммм не мисля, че скоро съм срещал такава увреда. Менискусите имат по две връзки, които фиксират роговете им към насрещната страна на тибиалното плато, но най-често се увреждат самите те (менискусите), а не прикрепващия ги връзков апарат. По своя страничен ръб и двата мениска са срастнали със ставната капсула. Не мисля, че травмата им при теб има нещо общо със ставната ти халтавост, а и не мисля, че ортопедът е казал точно това по отношение на менискусите на коляното.

За ставно-"халтавия" (как звучи само :) ) човек бойните изкуства не са най-подходящия спорт. Самият аз имам един много близък приятел, който даже има и някакъв по-висок дан в тае-куон-до, който също има "ставна халтавост", пръстите му пукат като късо-съединение, но пак му се спортува любимия спорт. Какво да се прави.

Та мисълта ми беше, че лекарствата имащи за цел подобряване храненето на ставния хрущал, нямат отношение към ставната халтавост. Изобщо, както казах, тя не може да се "атакува" с лекарства. Единственото, което бих ти препоръчал е спорт, заздравяващ мускулатурата на крайниците с проблемни стави при теб. Затова първо трябва да си отговориш на въпроса - има ли стави при теб, които имат проблем, породен от ставната халтавост - често изкълчване (изкълчване означава ИЗЛИЗАНЕ на едната кост със ставна повърхност от мястото й срещу другата кост, оформяща ставата).
0

Написах липоми,защото личната ми лекарка предположи,че е такова преди да отида при кожния.А от кожния не си спомних диагнозата :) Не съм имал намерение да го пиша,защото някой друг страда от него.Просто ми направи впечатление ,че е същото и се сетих какво ми каза личната лекарка :) Ок? :)

Ами той уж доцент,уж спортист бил,ама без да ми направи ядрено-магнитен резонанс каза,че не може ТОЧНО да определи диагнозата и дали имам скъсани връзки,обаче аз не искам да давам 200лв за резонанса.Физиотерапевтът от своя страна каза,че мога да тренирам няма никакви проблеми,че ме болят то било от възрастта,обаче после мина на друго мнение и реши да ми прави физиотерапия.Е направи ми,ама няма особена промяна :).На всичкото отгоре имам и частично плоскостъпие и си мисля ,че всичко се поражда от него.Иначе диагнозата на физиотерапевтът беше,че съм израстнал прекалено бързо и на хрощялите им е нужно време да срастнат.Обаче трябваше да спра тренировки,което не ми се хареса много :)

Ами няма изкълчвания,даже не си спомням да съм имал.Нищо друго освен навехвания.Нито пък съм имал счупени ръце или крака.И какъв би трябвало да е този спорт,който да ми помогне?
0

Потребителят е неактивен   rippergrimer 

• Регистриран: 03-February 06
Искам да попитам: на 18 год. съм 177, 73 гк. До колко най-много и най-вероятно е възможно да порасна на височина ? Благодаря предварително!
0

@heygod

1. Да, точнна диагноза за мекотъканната вътреставна увреда на коляното често може да се получи само с ЯМР.
2. 200 лева ще даваш, ако не си осигурен. Иначе става с нaправление. Какво е казал личния лекар и физиотерапевта по отношение на диагнозата на колянната увреда не би трябвало да считаш за меродавно

Изобщо имам усещането, че освен травмата на коляното - нищо друго май ти няма :) 200 лева не са чак толкова много, особено ако не си осигурен. Номерата на колата са 60 лева :)
0

rippergrimer каза:

Искам да попитам: на 18 год. съм 177, 73 гк. До колко най-много и най-вероятно е възможно да порасна на височина ? Благодаря предварително!

Ако не страдаш от някое хормонално заболяване едва ли ще станеш повече от това или най-много още 1 см, дори и да се запишеш да спортуваш баскетбол :) Предполагам си от мъжки пол. Виж в килограмите няма ограничения :)
0

drkalo каза:

@heygod

1. Да, точнна диагноза за мекотъканната вътреставна увреда на коляното често може да се получи само с ЯМР.
2. 200 лева ще даваш, ако не си осигурен. Иначе става с нaправление. Какво е казал личния лекар и физиотерапевта по отношение на диагнозата на колянната увреда не би трябвало да считаш за меродавно

Изобщо имам усещането, че освен травмата на коляното - нищо друго май ти няма :) 200 лева не са чак толкова много, особено ако не си осигурен. Номерата на колата са 60 лева :)

Номерата са нещо съвсем друго :evil:.Разбира се става ли въпрос за здраве,не трябва да се гледа цената на съответната услуга,но все пак не са малко пари. :)Ами осигурен съм :).Добре с направление и здравна осигуровка какво е намалението или по принцип какво би трябвало да бъде? :)
0

Малко е ходене по мъките, но пък е БЕЗПЛАТНО.
1. Взимаш от личния си лекар направление за ортопед, от който пък ти трябва направление за ядрено-магнитен резонанс.
2. Ортопедът, при който отиваш трябва да има договор с касата, т.е. да е от някое ДКЦ. Той просто ще ти даде направлението за ЯМР. Не е казано, че той ще те лекува. Малко си ги стискат, защото са им ограничен брой.
3. Отиваш при някой център с ЯМР, където имат договор с касата (почти всички имат)
4. С направеното изследване (ЯМР) отиваш при ортопеда, но аз лично ти препоръчвам при някой, който работи само колена. Т.е. в болница с развито звено ортопедия и трявматология ("Пирогов", "Г.Баня", "ВМА", "ИСУЛ" и т.н., ако си от София. В другите градове си има други такива болници, но ако решиш може да отидеш и там). Специалистът по коленете може да те прегледа да види ЯМР изследването и да каже, че си добре и нищо особено не е необходимо, но може да е необходима артроскопия (това е лечебно-диагностичен метод, който постепенно се наложи като основен в оперативното третиране на коляното). Ако това ще се извършва в някоя от посочените болници, то те имат договор с касата за клинична пътека АРТРОСКОПИЯ НА КОЛЯНО и пак не плащаш нищо. Тогава:
5. Отиваш пак при личния си лекар. Искаш му:
- направление за хоспитализация (различно е от първото в т. Nо1);
- ЕКГ;
- ПКК;
-рентгенова снимка на бял дроб;
- консултация с интернист (това е самото GP най-често)

С тези изследвания и с ЯМР, се връщаш в болницата на датата, когато ти е назначена операцията (артроскопия), където ще те консултира и анестезиолог.

Както виждаш държавата е предвидила лечението да е безплатно за здравно-осигурените лица. Разбира се, държавата не е предвидила, че стойността на клиничната пътека не съответства на разхода на болницата за лечението на пациента и парите не стигат. Затова от тази година в много болници (след като бяха открити ужасните им дългове от вездесъщия г-н министър) се въведе заплащане на скъпите консумативи от самия пациент. Например при нас хората вече си купуват железата (пироните, когато трябва да се поставят при счупвания). Не знам какво трябва да се купува при артроскопия, но нека стигнеш до там първо. Всичко ще ти бъде обяснено. В "Пирогов" всяка Сряда след 14:00 часа в 124 к-т преглежда д-р Чанков, който отговаря за заплануванията на пациентите за артроскопия на коляното. Дано не бъркам деня, но ще проверя утре. Когато си направиш ЯМР, вземи отиди първо при него т.е. т.4 от гореизброените :)
0

Благодаря за изчерпателния отговор :)Все пак няма да предприема игловата терапия,след като прочетах това се разубедих.Обаче трябва да изчакам баща ми да се върне,защото не иска да действам без него.Ами няма нужда да проверяваш не съм от София,а от Варна.Още веднъж - благодаря!
0

Споделете тази тема чрез:

• (39 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login