Форум

Data.BG Форуми: Направа на bluetooth колона - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Направа на bluetooth колона

Потребителят е неактивен   kristim2002 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-January 13
  • Град:Русе
Здравейте, пиша тук защото искам ада си наравя блутут колоня която да е мощна а да не струва цяло състояние. За сега съм избрал чип/усилвател : http://m.ebay.com/it...d-/201739669083 който ще бъди захранван с 24 волота за максимални ватове. И след това сигнала ще отиди в чип който ще го позпредели на високи и ниски честоти за woofer и tweter по 60 вата. Тоест 2 woofera и 2 twetera всеки по 60 вата прави към 240 вата обаче не съм мног сигурен колко ома трябва ад са говорителите и за това ви питам вас да колкото четох и разбрах препоръчително е да са 2 ома обаче аз не можах да намеря такива говорители за това ви питам колко ома трябва да са говорителите и дали наистена усилвателят на 24 волта ще направи 240 вата?
0

Потребителят е активен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05
Това нещо не може да извади 2х120Вата. По дейташит е 2х50Вата и то на 4 Ома:
http://www.ti.com/product/TPA3116D2
Тези 120Вата на канал са от "китайските".
0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
  • Град:София

Цитат

The TPA31xxD2 series are stereo efficient, digital
amplifier power stage for driving speakers up to 100
W / 2 Ω in mono. The high efficiency of the
TPA3130D2 allows it to do 2 × 15 W without external
heat sink on a single layer PCB. The TPA3118D2 can
even run 2 × 30 W / 8 Ω without heat sink on a dual
layer PCB. If even higher power is needed the
TPA3116D2 does 2 × 50 W / 4 Ω with a small heatsink
attached to its top side PowerPAD. All three
devices share the same footprint enabling a single
PCB to be used across different power levels.

http://www.ti.com/li...8f/slos708f.pdf

Мнението беше редактирано от FRESKID: 17.07.17 - 02:36

Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение Vcore 1.544 V
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06

Преглед на мнениеkristim2002, на 16.07.17 - 22:44, каза:

Здравейте, пиша тук защото искам ада си наравя блутут колоня която да е мощна а да не струва цяло състояние. За сега съм избрал чип/усилвател : http://m.ebay.com/it...d-/201739669083 който ще бъди захранван с 24 волота за максимални ватове. И след това сигнала ще отиди в чип който ще го позпредели на високи и ниски честоти за woofer и tweter по 60 вата. Тоест 2 woofera и 2 twetera всеки по 60 вата прави към 240 вата обаче не съм мног сигурен колко ома трябва ад са говорителите и за това ви питам вас да колкото четох и разбрах препоръчително е да са 2 ома обаче аз не можах да намеря такива говорители за това ви питам колко ома трябва да са говорителите и дали наистена усилвателят на 24 волта ще направи 240 вата?

240W при захранване 24V е фантастика, всъщност 2x50W на 4 ома е твърде близо до теоретичната граница, дори при усилвател клас D в мостово изпълнение. Вероятно ще трябва и по-добро охлаждане. Сметката която правиш като събираш мощностите на woofer-а и tweeter-а също не е вярна. Основната част от мощността отива за басовия говорител, tweeter-а го смятай максимум 5W. Разделителните филтри за високи и ниски в случая трябва да свързани между усилвателя и говорителите, което значи че не може да са с чип, трябва да са пасивни филтри.

Мнението беше редактирано от rdimit: 17.07.17 - 11:29

"Истината рядко е чиста и никога проста."
Оскар Уайлд
0

А ако използвам http://m.ebay.com/it...739?_mwBanner=1 на 32 волта и на всеки канал сложа по един https://m.ru.aliexpr...J1F1E0#autostay и на края да сложа http://tpetrov.com/s...+TM990B+4OM+50W и http://www.hit-elect...h09270-6045.htm дали ще е добра системата за преносима блутут колона. И според вас дали всичко ще си пасни както аз си мисля.

Мнението беше редактирано от kristim2002: 17.07.17 - 23:07

0

Потребителят е неактивен   todorovven 

• Регистриран: 02-July 05
За нискочестотния високоговорител който си харесал ще ти трябва кутия с около 15-20 литра вътрешен обем само за него за да свири добре. Ако направиш кутията от мдф или пдч което е препоръчително и сложиш например 10 амперчаса акумулатор за да изкара поне 2 часа свирене на max ще стане около 30 килограма. Мисля си че няма да е много удобно за разнасяне. Ако искаш по-малка кутия ще ти трябва нискочестотен автоговорител от някоя читава марка, но да не е subwoofer(subbas). Честотен обхват от 35-40-50 Hz до 4000-5000 Hz за да стане добра двулентова тонколона. Но ще струва повече. А и последните години благоевградските говорители не се славят с добра изработка но нямам личен опит повече от 10 години не съм купувал от тях.
1

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
  • Град:София
Искам да попитам , ако не е тайна, каква е идеята и нуждата от подобна блутут 200 ватова колона? За какво ще се ползва?
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение Vcore 1.544 V
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
За дандания и хейтинг на съседите...Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   beron 

• Регистриран: 03-January 02
  • Град:Котленския Балкан
Добре дошъл във Форума.
Похвално е, че искаш сам да си направиш всичко.
Но не става без пари и сериозни технически познания.

Сега ще ти потърся нещо интересно да видим.

:)

За да стане както трябва ориентировъчен план-сметка:

Разгледах чипа. Десет Вата преди клипинг на 24 Волта. х 25 лева
Два акумулатора 12 Вт. - 7АЧ ще ти стигнат за час дандания. х 72 лева
Два говорителя широколентови 15 Вата на 4 Ома х 50 лева
Съндък изработка и финиш / за красота / х 100 лева
Опроводяване и допълнителни разходи х 50 лева / най-малко /

Изненади! х 50 лева / вероятни /

Мммм 300 кинта!

Е, струва ли си?

Мнението беше редактирано от beron: 19.07.17 - 12:08

0

За мен няма проблем че ще тежи 30 кг. А маже ли някои да даде линкове за хубави говарители които ще ми свършет работа. Аз кутията ще сия напрявя сам от дърво което имам и няма да ми струва 100 лв.
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Кутиите са не по-малко важни от говорителите. Дори и най-добрия говорител ще свири лошо ако е монтиран в неподходяща кутия. Обемът на кутията, диаметъра и формата на басрефлектора не се избират произволно (както правят голяма част от "майсторите"), а се определят със сложни изчисления или със специализирани програми. Това е цяла наука. При сглобяването на кутиите също има тънкости, които много хора пропускат. В резултат, повечето домашно направени колони са доста зле - не оправдават очакванията и средствата вложени в тях.

Ако за теб резултатът е по-важен от това да направиш нещо сам - купи си готови колони от реномирана марка. Може и втора ръка, при условие че са с оригиналните говорители и задължително трябва да ги чуеш преди да ги купиш. Ако държиш ти да си ги изработиш - търси готов проект по аудио форумите с дадени размери и детайлно ръководство.
"Истината рядко е чиста и никога проста."
Оскар Уайлд
1

Потребителят е неактивен   todorovven 

• Регистриран: 02-July 05
За kristim2002:
Препоръчах ти автоговорители за твоя случай, защото те са конструирани да свирят в по-малък обем. Трябва да се разходиш по магазините където продават car audio и да разпиташ. На повечето ще ти ги включат да ги чуеш. Има и в магазините за черна техника но избора е по-малък. На повечето е отбелязана пиковата мощност, която е четири пъти по-голяма от номиналната дълговременна(RMS).
Качествени говорители от домашен тип има тук : Вносител на Visaton
може да погледнеш и мегавойс
ето как се измерват параметри на говорител от форума за електроника Моята връзка
когато се измерва чисто нов говорител трябва да се свърже към усилвател да поработи 1-2 денонощия иначе параметрите ще са грешни.
Тези момчета са направили клип за начинаещи как се изчислява кутия Моята връзка
Ако имаш базови познания по електроника ще се справиш. Ако нямаш не си харчи парите.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login