Форум

Data.BG Форуми: Кръгово движение с равнозначни пътища - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Кръгово движение с равнозначни пътища кой е с предимство?

Потребителят е неактивен   mkfrdr 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-September 08
Публикувано изображение
Това е реално кръстовището: go0gle maps

От една страна закона казва, че при равнозначни пътища с предимство е дясностоящия. От друга страна казва, че ако някой в нарушение ти е отнел предимството и е навлязъл - трябва да го изчакаш.
Лошото е, че има хора, които си мислят, че влезеш ли в кръговото добиваш безусловно предимство (не важи дясностоящ). И така става леко объркване.

И понеже това е натоварено кръстовище, какво правим когато и от 4-те срещуположни входа застане по една кола?

Може и аз нещо да бъркам, защото дали ще има 4 такива знака или не е все едно и също. Ама някой по-умен е решил, че по-добре е да има знаци отколкото да няма значи и пак пътищата да са равнозначни. Всъщност, никъде в ЗДвП не съм видял точна дефиниция на "равнозначни пътища". Някой може ли да цитира такава и да посочи източник?

Какво е вашето мнение?

Мнението беше редактирано от mkfrdr: 11.03.17 - 11:12

0

Потребителят е неактивен   karmatier 

• Регистриран: 24-December 14
  • Град:София
Минавал съм доста пъти през това кръгово и наблюденията ми са че единия път е значително по-натоварен от другия, този по който минава рейса. Изпуснал си нещо важно според мен в чертежа си, непосредствено преди кръговото от която и страна да идваш, има прешеходна пътека. На въпроса ти кой е с предимство - пешеходците са, иначе който навлезе в кръговото пръв - той е, и другите го изчакват.

Мнението беше редактирано от karmatier: 11.03.17 - 12:59

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05
Какво неясно има при положение, че имаш поставен пътен знак номер Б1?
5

Потребителят е неактивен   jackctrl 

• Data.BG Zombie 2014
  • Регистриран: 30-August 06
  • Град:Варна
Още на шофьорските курсове такиви ситуации винаги се обесняват, но все има някой не разбрал...
0

Потребителят е неактивен   arcovk 

• Регистриран: 27-August 06
Пътен знак А25 - Кръстовище на равнозначни пътища Публикувано изображение

Също така равнозначни са тези кръстовища, които нямат знак за предимство!

Пътен знак Б1 - Пропусни движещите се по пътя с предимство Публикувано изображение

В случая имаме знак относно предимство!
Нещо неясно?

Мнението беше редактирано от arcovk: 11.03.17 - 18:41

0

Потребителят е неактивен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня
В случая навлизащите в кръговото са без предимство, спрямо движещите се в него. При тези малки кръгови много хора се объркват.
- Каква странна илюзия е да мислим, че красивото
е добро..
Лев Толстой

Един урок се повтаря, докато го научиш!
Живота ще продължава да проверява, дали
си го научил!
0

• Дупето на форумО
Може да се объркат единствено тези, които са си купили шофьорските книжки.
Както се казва, знак, като слънце, но някой трябва да му знае значение и неговото приложение.
1

Пътен знак - Г12 - Кръгово движение: Публикувано изображение

Пътен знак А29 - Кръстовище с кръгово движение: Публикувано изображение

Кръстовище” е място, където два или повече пътя се пресичат, разделят се или се събират на едно ниво.[1]

Пътен знак Б1 - Пропусни движещите се по пътя с предимство: Публикувано изображение

В случая имаме два пътя, които се пресичат. И двата пътя са без предимство. Според мен има проблем с обозначаването на това кръстовище. Трябва да има вътре в кръга пътни знаци за предимство, на тези които са в кръга, както е на повечето подобни кръстовища[2]. Иначе в описания случай пътищата са с еднакво значение (равнозначни) - тъй като някой от тях не е с предимство. Кръговото не е отделен път, а е кръстовище и не дава предимство по подразбиране. Това ми е мисълта.

[1] http://lex.bg/laws/ldoc/2134649345
[2] Както е например кръговото при телевизионната кула, кръговото на 4-ти километър и други.

Мнението беше редактирано от mkfrdr: 16.03.17 - 21:47

0

Потребителят е неактивен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
Къде на посоченото място има знак А29?! На луд ли се правиш, или наистина си купи книжката? Тези, които са в кръговото, Джена ли ги телепортира там, или са навлезли в кръстовището на тежка дрога?
Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

0

• Дупето на форумО
При положение, че има знак Б1, какво повече трябва да се дискутира, кой е с предимство?
0

Потребителят е неактивен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
Трябва, защото ако изникнеш насред кръговото като горска фея в следобедна мараня, няма да знаеш, че дясностоящите не са с предимство и ще гледаш тъпо.
Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

0

Преглед на мнениеleko, на 16.03.17 - 20:22, каза:

Къде на посоченото място има знак А29?! На луд ли се правиш, или наистина си купи книжката? Тези, които са в кръговото, Джена ли ги телепортира там, или са навлезли в кръстовището на тежка дрога?

Няма А29, но трябва да е поставен ето тук, където грешно е поставен Г12. Цитирал съм описанието на А29, за да стане ясно, че "кръговото" е кръстовище - място, където два или повече пътя се пресичат. И тъй като и двата пътя са без предимство, не знам на какво основание твърдиш, че тези които са в кръговото са с предимство. Говориш само за купени книжки (твоята такава ли е!?). На мен не ми е ясно как ти си взел книжка с толкова плитко мислене и без никаква логика в главата, а за шофьор е нужно.

Преглед на мнениеGalacomGR, на 16.03.17 - 20:25, каза:

При положение, че има знак Б1, какво повече трябва да се дискутира, кой е с предимство?

Дискутира се това, че всички имат знак Б1.

Мнението беше редактирано от mkfrdr: 16.03.17 - 20:47

0

Преглед на мнениеarcovk, на 11.03.17 - 17:07, каза:

Пътен знак А25 - Кръстовище на равнозначни пътища

Също така равнозначни са тези кръстовища, които нямат знак за предимство!

Пътен знак Б1 - Пропусни движещите се по пътя с предимство

В случая имаме знак относно предимство!
Нещо неясно?

Добре, значи ако има едни и същи знаци, изразяващи едно и също значение, както е в случая, пътищата не са ли равнозначни (по значение и по знак)? Ей тази думичка "равнозначни" не е дефинирана, както са други в допълнителните разпоредби на ЗДвП (§ 6. По смисъла на този закон: .... ) и примера, който дадох:
8. "Кръстовище" е място, където два или повече пътя се пресичат, разделят се или се събират на едно ниво.

Надявам се ако се пише по темата да чуя аргументирани коментари.

Мнението беше редактирано от mkfrdr: 16.03.17 - 21:12

1

• Дупето на форумО
Хора не се сърдете, но някои определено не знаят правилата за движение по пътищата.
Аз идвам от посока Х, виждам пред себе си знак, който ми указва, че движещите се по пътя, който ще пресичам са с предимство, какво повече има да се дискутира?
Кой, какъв знак има пред себе си идващия от дадена посока няма, как да знае.
Въпросното кръстовище си е идеално урегулирано.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Ох..

Да не говорим, че вече го обясниха няколко човека. Даже нагледно му се показва, но е важно да се спори.

Имаш знак - спазваш го и си готов.

Даже не мога да повярвам, че подобно нещо се ДИСКУТИРА!!!! И не само се дискутира ми се мъкне от 50 дерета вода?!? При положение, че му е обяснено на автора.
1

Потребителят е неактивен   sexybadboy 

• Регистриран: 04-February 16
  • Град:Пловдив
Да не си решил да правиш дрифтове в кръговото, че толкова много се интересуваш?
0

Потребителят е неактивен   ShofiorCom 

• Регистриран: 17-March 17
В този случай, това не е кръстовище, на което се пресичат един с друг равнозначни пътища.

Равнозначни пътища са когато и двата пътя, които се пресичат имат един и същ статут по отношение на предимството за преминаване по тях.

Пътен знак Б1 "Пропусни движещите се по пътя с предимство" се поставя преди кръстовище, на което пътя по който вие се движите пресича път с предимство. Следователно пътя, на който е поставен пътен знак Б1, в тази конкретна ситуация пресича кръговото.

Пътен знак Г12 "Кръгово движение" не определя предимството за преминаване. Този знак се поставя за да предупреди, че предстои навлизане в кръгово кръстовище и определя посоката за навлизане в кръговото кръстовище (надясно по посока на движението).

Това означава, че тук автомобили навлезли в кръговото са с предимство пред автомобилите, които искат да навлязат в него (идват по път, на който е поставен пътен знак Б1).
1

Потребителят е неактивен   iavorski 

• Регистриран: 26-March 04
  • Град:Дъ Биг Вилидж
С две думи най-обикновено кръгово - който е вътре е с предимство спрямо всички отвън. Стигаш до Б1, намаляваш, оглеждаш се и ако може се включваш, ако не спираш и чакаш кога ще се освободи.
0

Потребителят е неактивен   straightup 

• Регистриран: 22-March 07

Преглед на мнениеGalacomGR, на 11.03.17 - 14:53, каза:

Какво неясно има при положение, че имаш поставен пътен знак номер Б1?

И аз това се питам... :emote_focus: В първия момент, като му прочетох поста останах леко объркан какво се случва на това кръгово, но след като го видях - кръгово, като кръгово, какво неясно има?

Преглед на мнениеCHOSI, на 17.03.17 - 05:09, каза:

Ох..

Да не говорим, че вече го обясниха няколко човека. Даже нагледно му се показва, но е важно да се спори.

Имаш знак - спазваш го и си готов.

Даже не мога да повярвам, че подобно нещо се ДИСКУТИРА!!!! И не само се дискутира ми се мъкне от 50 дерета вода?!? При положение, че му е обяснено на автора.

Бтв, ето заради такива всеки ден на 4км е някакъв хаос, защото явно има хора, които просто не могат да разберат елементарни неща и започват някакви теории да развиват, а то е просто като 2 и 2. :o

ПС. Още от първото ти изречение но комент...От една страна закона казва, че при равнозначни пътища с предимство е дясностоящия. Какъв дясностоящ си, като имаш знак Б1? :lol2: :lol2:

Мнението беше редактирано от straightup: 21.03.17 - 10:00

0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал

Преглед на мнениеmkfrdr, на 11.03.17 - 10:59, каза:

Публикувано изображение
Това е реално кръстовището: go0gle maps
Лошото е, че има хора, които си мислят, че влезеш ли в кръговото добиваш безусловно предимство (не важи дясностоящ).

1. Правилото за дясностоящия важи само за НЕОБОЗНАЧЕНИ кръстовища. Тоест забравяш за него.
2. Това не е кръстовищЕ на равнозначни пътища, а комбинация от 4 кръстовищА в кръгова система.
3. Много обичам когато някой смешник се пъне да се показва голям умник.

Мнението беше редактирано от zemonti: 21.03.17 - 21:34

Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login