Форум

Data.BG Форуми: Опасни ли са химикалите с които пръскат улиците? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Опасни ли са химикалите с които пръскат улиците?

Потребителят е неактивен   realityman 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-September 06
Здравейте,
Забелязах, че при почистването от сняг, някои машини, пускат не пясък, а едни малки топчета бели, според мен за топене на снега.Това е някаква химия и ми е любопитно, какво е това точно, какъв химикал или химаикали са и опасни ли са за здравето при вдишване?

Мерси
0

Потребителят е неактивен   gguuggee 

• Регистриран: 03-May 07
  • Град:Айтос
Няма безопасна химия :). Щом на познати техните кучета, за поредна година имат обриви/мазоли/ранички по лапите, след като са минали през асфалт, обработен по химичен начин, може да си представите. Чувал съм, че разграждат и обувките, при постоянен досег.
0

Потребителят е неактивен   shelbyss 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:In Mickey Mouse country
Да, ако ги ядеш!

На нов шеф и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе от тях !
1

Четох, че основната съставка е натриев хлорид /сол/, но маи слагат и още някакви други неща, за да може да топи по-бързо. Примерно солта топи до -4,-5 градуса, а тези съставки топят дори и до -20 градуса, така, че според мен има още неща вътре, но какви са точно нямам представа.

Мнението беше редактирано от realityman: 11.01.17 - 18:10

0

Потребителят е неактивен   rsvr 

• Регистриран: 13-March 04
  • Град:София
Не знам какво съдържа, но това е главната причина да гният колите. Вероятно е някаква основа.
Виждал съм кола как за една зима всекидневно каране, от тия препарати отдолу заприлича на кочина, всичко в ръжди.
0

Потребителят е неактивен   Domsdey 

• Регистриран: 24-March 09
  • Интереси:да ядем кифтета, вино да са лей

Преглед на мнениеgguuggee, на 11.01.17 - 17:57, каза:

Няма безопасна химия :).

Целия свят е химия. Водата от язовира е химия. Ти си химия.
Spoiler

vslavov.com - PC гейминг
People make up explanations... assign meaning to things without knowing because it's reassuring. It's comforting. But I can't do that... because I know too much. It's all just numbers.

[13:36:23] адаша 17 март: бате аз сум чукал неколко по-красиви жени от тая
[13:36:26] адаша 17 март: и един по-красив мъж
0

Потребителят е неактивен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom

Преглед на мнениеrealityman, на 11.01.17 - 17:49, каза:

Здравейте,
Забелязах, че при почистването от сняг, някои машини, пускат не пясък, а едни малки топчета бели, според мен за топене на снега.Това е някаква химия и ми е любопитно, какво е това точно, какъв химикал или химаикали са и опасни ли са за здравето при вдишване?

Мерси

А ти прочете ли колко хора са били приети в Пирогов тия дни, със счупвания на китките и глезените, и колко от тях са били хоспитализирани ? Да пръскат с каквото намерят за добре, на -20 сперма ли да разпръскват ???????

Мине се, не мине, и пуснеш някоя малоумна тема :emote_focus:

Мнението беше редактирано от SadoLindaaaa: 11.01.17 - 20:34

3

Потребителят е неактивен   Diananet 

• Регистриран: 04-November 06

Преглед на мнениеrealityman, на 11.01.17 - 17:49, каза:

Опасни ли са химикалите с които пръскат улиците?

Разбира се, че са опасни. Това е тротоарен кемтрейлс. Трябва всички будни люде веднага да протестираме срещу поредния геноцид срещу човечеството и любимите ни домашни животни. Без хлебарките! Тях това не ги лови.
В България, вече и китайските стоки са менте. Правят ги във Виетнам.
1

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05
Ръсят с магнезиев сулфат, тъй като той е ефективен дори при минус 30 градуса, докато обикновената сол под минус 5 гртадуса не я търси.

Не зная дали е вреден магнезиевия сулфат, но много хора го ползват за отслабване.
0

Потребителят е неактивен   velez 

• Регистриран: 27-March 05
Всъщност това с което се ръси е магнезиев хлорид, калциев хлорид, натриев хлорид плюс пясък, пепел и пръст. Най-агресивния от всички обезледяващи е натриевия хлорид който предизвиква такава корозия, че 2 поредни зими с много сняг са достатъчни за да си закара човек колата за сериозен ремонт.....
2

Потребителят е активен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня

Преглед на мнениеgguuggee, на 11.01.17 - 17:57, каза:

Няма безопасна химия :). Щом на познати техните кучета, за поредна година имат обриви/мазоли/ранички по лапите, след като са минали през асфалт, обработен по химичен начин, може да си представите. Чувал съм, че разграждат и обувките, при постоянен досег.

Рядко си позволявам такива крайни оценки, ама това са пълни глупости.
0

Потребителят е неактивен   gguuggee 

• Регистриран: 03-May 07
  • Град:Айтос

Преглед на мнениеhalek, на 11.01.17 - 22:57, каза:

Рядко си позволявам такива крайни оценки, ама това са пълни глупости.

Вярвам Ви вътрешно, то за това 10 приятели от София, пак се оплакаха, като миналата година. С каквото и да пръскат, след определено излагане, разгражда. Същото и с гумите, и те Ви го казаха хората.
0

Потребителят е активен   halek 

• Регистриран: 22-September 12
  • Град:Сапарева баня

Преглед на мнениеgguuggee, на 12.01.17 - 07:30, каза:

Вярвам Ви вътрешно, то за това 10 приятели от София, пак се оплакаха, като миналата година. С каквото и да пръскат, след определено излагане, разгражда. Същото и с гумите, и те Ви го казаха хората.

Другата опция е да не се разпръсква нищо, да се изпотрепем по улиците, но гумите, обувките и лапите на кучетата ще се запазят перфектно :Д
0

То ясно, че основно и най-важно е здравето на хората, просто питах за съставките. Относно по тротоарите, аз незнам да се пръска с нещо, днес яко пак газих. Тук там някои съвестни граждани си изчистили пред магазините и блоковете и това е. Не виждам общината да се грижи за тротоарите или поне аз не съм видял, може някъде и да хвърлят пясък или химикали, знам ли?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login