Форум

Data.BG Форуми: Възможно ли е това или е поредната измама - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Възможно ли е това или е поредната измама

Потребителят е неактивен   milenk 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-September 04
На няколко пъти попадам на този уред за икономия на ток:
http://ikonimiq.com/...-1/#comment-217
Като се има в предвид, че няма безплатен обяд. Прочетох внимателно цялата статия и общите условия които не ми вдъхват никакво довери както са написани.

Като коментар му написах следното и чакам резултат или ще ми изтрият поста ще видим.

И ето в крайна сметка как спестявам до 30% от сметката си за ток всеки месец
Ето как се промени сметката за ток след като включих Power Enhancer Original в дома ни

Г-н Стефан Грънчаров
От показаните фактури излиза,че сте спестили близо 65% а не както твърдите 30%.. Прочетох внимателно цялата статия и принципа на работа на тази енергоспестяваща “Джаджа”.
Работела един вид като филтър ( стабилизатор ) . Не съм инж. …… и не разбирам много от токове, но ако върши тази работа не би ли трябвало да се слага на входа на дома преди предпазителите. Как ще ми регулира напрежението на тока ако в влючен уреда в хола примерно а климатика е на съвсем друга линия в кухнята.
Поздрави

Интересно ми е вашето мнение по въпроса. Благодаря на отзовалите се.
0

Потребителят е неактивен   eleena 

• Регистриран: 04-July 05
Поредната измама. Винаги се намират канарчета, на които им се иска да бичат печките и да не плащат ток. То става, ама по друг начин :8)
Публикувано изображениеПубликувано изображение
2

Потребителят е неактивен   koncord 

• Регистриран: 17-January 05
  • Град:София
Разбира се, че работи. Ползвам го вече почти година, сметката ми намаля с 40%. Тока стана много хубав и пресен и дрехите ми вече се изпират по-хубаво. За напрежението на тока пък да не говорим, голяма работа стана... Важно е и къде по веригата ще се включи. Най-голяма икономия се получава ако си го мушнеш отзад... 80%.

филтри-милтри, ти си плащаш консумираната активна енергия. г.н Грънчаров може да ми яде уя. :emote_blush:
3

Преглед на мнениеkoncord, на 27.12.13 - 19:17, каза:

Разбира се, че работи. Ползвам го вече почти година, сметката ми намаля с 40%. Тока стана много хубав и пресен и дрехите ми вече се изпират по-хубаво. За напрежението на тока пък да не говорим, голяма работа стана... Важно е и къде по веригата ще се включи. Най-голяма икономия се получава ако си го мушнеш отзад... 80%.

филтри-милтри, ти си плащаш консумираната активна енергия. г.н Грънчаров може да ми яде уя. :emote_blush:

Надявам се това с 80% да не се отнася за мен
0

Потребителят е неактивен   tanatana 

• Регистриран: 16-December 08
специалисти от БАН са изследвали тези уреди и реално спестяваш под 0,5% и то при определени обстоятелства
@koncord
не ядем доматите с коловете.
СКРИТА РЕКЛАМА
Най красивите жени аз сънувам!
0

Потребителят е неактивен   adelskronen 

• Регистриран: 28-September 12
Хах даже коментарите отдолу са така написани, че докато ги четях ми се привидя надпис "Телешоп" за малко. :D Едно към едно като стил с личните истории от рекламните им клипове.
0

Потребителят е неактивен   koncord 

• Регистриран: 17-January 05
И аз докато ги четях бях тръгнал да си поръчвам космодиск...

Че най-вероятно е скрита реклама е така, но наистина има доста хора, които си купуват от тези "джаджи" и вярват, че от тях им падат сметките за ток.

Мнението беше редактирано от koncord: 27.12.13 - 20:58

0

Потребителят е неактивен   bramol 

• Регистриран: 13-October 11
Плацебо ефект :evil2: :evil2: :evil2:
0

Потребителят е активен   petkovedno 

• Регистриран: 28-January 06
Аз си купих такова. 1 месец нямаше никой у нас и ми намали сметката през това време с около 90%!
0

Преглед на мнениеpetkovedno, на 27.12.13 - 22:42, каза:

Аз си купих такова. 1 месец нямаше никой у нас и ми намали сметката през това време с около 90%!

По този начин си натрупал толкова мнения ?
0

Потребителят е неактивен   mccoy 

• Регистриран: 21-August 04
  • Град:BG
Лятото като бях на морето го бях забравил включено и от тогава Енергото има да ми дава пари
:chuckle:
0

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
... подобни реклами в момента засипват нет-а и особенно във фейсбука постоянно се набиват на очи, смях се от сърце, не е истина, че хората се хващат, но това е всеки му се иска да спести. Та , новата джаджа , която сега се рекламира е пестене на гориво, ако колата ти гори 10 л/ 100 км, то с тази джаджа, като я поставиш на мястото на запалката и разхода пада до 2,5/3 литра на 100 км. :)

Основното свойство на това изобретение, според създателите му е " да изправя тоците в колата" и по този начин вече не се губят тоци и колата пести по този начин бензин. :)
Революционно откритие и това всичко за стотина лева и е твое, едни колеги от един друг форум бяха снимали вътре какво е ами то няма нищо реално едно диодче мисля имаше, т.е няма да нареди на колата, но и никакво пестене няма да има. Абе какво ли не се мисли да се печелят пари, кофти история. Не вярвайте на щуротии!!!

Мнението беше редактирано от realityman: 27.12.13 - 23:42

0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

Преглед на мнениеrealityman, на 27.12.13 - 23:37, каза:

... подобни реклами в момента засипват нет-а и особенно във фейсбука постоянно се набиват на очи, смях се от сърце, не е истина, че хората се хващат, но това е всеки му се иска да спести. Та , новата джаджа , която сега се рекламира е пестене на гориво, ако колата ти гори 10 л/ 100 км, то с тази джаджа, като я поставиш на мястото на запалката и разхода пада до 2,5/3 литра на 100 км.... Не вярвайте на щуротии!!!

Такива нови джаджи се явяваха и преди много години, когато по улиците се движеха предимно Москвичи и тук там някое Жигули, а Волгата беше най- престижната кола.
Имаше хора, които масово си надупчиха карбураторите и поставиха устройства за добавяне на вода към бензина, което правело икономия на гориво до 25 %.
Други устройства, се свързваха към смукателния колектор, които също даваха икономия и т.н.
Човек като направеше сметка излизаше, че като тръгнеш с колата за морето и пристигнеш там, от пълната сумарна икономия получена от различните джаджи, резервоара ти прелива от икономисания бензин. Публикувано изображение
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
1

Потребителят е неактивен   ros57 

• Регистриран: 10-December 09
Беден народ лесно се лъже!
Всичко е измама и лъжа! Мислите ли, че ако е истина, от енергото ще мълчат и ще си траят? Да - познахте - НЯМА!!!
От цялата работа файдата е 0,00001%, защото се обира реактивния ток с кондензатора, който ни продават за хитра машинка...

Мнението беше редактирано от ros57: 08.01.14 - 15:03

0

Потребителят е неактивен   proglednal 

• Регистриран: 03-March 14
  • Град:Благоевград
Поредната измама!
++Тествал съм подобно устройство “yes box”,”Energy smart”, “powerenhancer” или друго наименование, без значение, не води до никаква икономия.Направил съм и клип, който се интересува – progl@mail.bg.Както виждате аз давам адрес за обратна връзка!?08.01.2014г.В горните коментари няма такъв- интересно защо ли!?
И тук публикувам не за първи път, но след време публикацията изчезва!?++
Заграденото с ++ е копие на мое писание в един от блоговете на тези измамни търговци!
За да е по-ясно прилагам следния файл! За съжаление файла е на wordpad и модератора не го пуска, но за това съм оставил по- горе адрес и който се интересува да ми пише, и ще получи повече информация!
Честит празник на всички честни Българи!
0

Потребителят е неактивен   Wharfedale 

• Регистриран: 08-February 09
Вътре в кутииката най-вероятно има камъни. Правят фалшива реклама, с фалшиви профили от фейсбук и прочие, а темата е пусната точно с тази идея - да рекламира кутийката с камъни и плацебо ефекта и.
0

Потребителят е неактивен   mmslava 

• Регистриран: 20-March 14
  • Интереси:Мисли позитивно, живей по-добре :)
Докато има балъци , ще има и терикати !

Това е като другите кремове за подмладяване за 300 лв , хапчета за отслабване за от 200 лв и подобни.

Измамниците постоянно търсят рибки , като постоянно търсят какви са проблемите на хората и се възползват от това.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login