Форум

Data.BG Форуми: Как се прехвърля кола в КАТ? Забравил съм - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как се прехвърля кола в КАТ? Забравил съм

Потребителят е неактивен   dimitarak 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-November 07
Колеги, лизингът изтече и ще прехвърлям колата. Нещата с нотариуса и документите ги уредих, но не помня как бяха нещата с КАТ. Колко време след сделката трябва да отида в КАТ? Трябва ли да съм с колата и да се редя на каналите? Знам, че не е необходимо да сменям табелите.

Мнението беше редактирано от dimitarak: 23.09.13 - 10:54

0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Ако е в същия окръг няма нужда да сменяш номера, съответно и не минаваш на каналите. Оригинала на договора за покупката+копие, гражданската+копие, големия и малкия талон, отиваш на гишетата, подаваш документите, излизаш, чакаш, пиеш кафета и пушиш цигари около половин час, и се ослушваш кога ще кажат твоето име по високоговорителя, влизаш и си взимаш новите документи.

P.S. струваше към 50 кинта, и си носи монети за автомата за кафе. И лична карта, разбира се.

Мнението беше редактирано от barut: 23.09.13 - 11:15

Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   brainstormer 

• Регистриран: 23-January 07
  • Град:Google
Въпрос:

Ако при прехвърлянето на колата гражданската е все още на името на стария собственик проблем ли е?
http://apartments-martinez.ru
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.
0

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Регистриран: 24-September 06
  • Град:София
Не. Аз първо прехвърлих колата и след няколко дни отидох в застрах. компания да ми издадат добавък за времето до края на застраховката. Така реално ползваш същата застраховка, но носиш със себе си и този добавък.
0

Ти така или иначе задължително трябва да отидеш при застрахователя да ти издаде добавък, иначе гражданската е невалидна, и ако случайно чукнеш някого ще трябва да му плащаш от джоба си.
0

Потребителят е неактивен   brainstormer 

• Регистриран: 23-January 07
  • Град:Google
Добре. Не ми беше ясно дали това се прави преди регистрацията задължително или може след това.

Благодаря.
http://apartments-martinez.ru
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.
0

И след КАТ трябва да пуснеш декларация в данъчното, че почнаха и там да удрят глоби ако се забавиш.
0

Потребителят е неактивен   fluti 

• Регистриран: 26-March 04
В КАТ трябва да я пререгистрираш до 2 седмици след покупката, а в данъчното да я регистрираш до 2 месеца.
Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak.
0

Потребителят е неактивен   dimitarak 

• Регистриран: 15-November 07
За данъчното трябва да изчакам удостоверението от нотариуса, че е привел 2.5% местен данък, защото го заплатих на него.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login