Форум

Data.BG Форуми: Шведска маса в София? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Шведска маса в София?

Потребителят е неактивен   weech 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-January 05
  • Град:София
Здравейте! Има ли такова място в София, където плащаш само вход и ядеш колкото си искаш от шведска маса? Наскоро бях в чужбина и имаха такъв ресторант-бюфет, който много ми допадна. Нещо като шведска маса с хотел, само че без нощувки, ако ме разбрахте.
Според мен динозаврите са измислили древни технологии и са отлетяли с летящи чении когато е дошал прослувутия лешниковия период и сега се завръщат като извънземни за да си възвърнат земята и да я направят влажна папратова биосфера

ама ти си голям баровец бе, за тая кола трябва да работят четирима общаци само за теб да я захранват, че и БМВ ще ми кара, утре ще искаш и танк да караш я питай татя си жигулата още върви ли и вземай да я караш преди да ти почервенее врата ех как ми липсва тоя социализма много се оглези тоя народ а нямал кво да я яде каква оставка бе :evil2:
0

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British
Просто бюфет му се казва. Иначе не съм чул да има в София.
"If we open a quarrel between past and present, we shall find that we have lost the future."
Winston Churchill
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 05-May 06
Ако имаше, щеше да се напълни с авантаджии и нямаше да можеш да се добереш до бюфета. Не си ли чел "Бай Ганьо в двореца"?
"Възгледът на правителствата за икономиката може да се обобщи в няколко кратки фрази: Ако расте, обложи я с данък. Ако продължава да расте, регулирай я. Ако спре да расте - субсидирай я."

Роналд Рейгън
3

Потребителят е активен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Най-близко до нас такъв ресторант знам ,че има в Унгария.30-40лв мисля ,че толкова някъде беше входа.
Иначе единственото условие е да не изнасяш храна ,"авантаджии" няма как да има ,всеки яде и пие колкото може.
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 05-May 06
Не знам, това е подходящо за цивилизовани хора които ядат докато не се заситят, но у нас мотивацията е малко по-силна: "Да не се минем!" Това ще ни накара да се тъпчем почти до пръсване, след което да тичаме до воматориума за да си разтоварим стомаха и отново да се върнем на трапезата, за да унищожим възможно най-голямо количество храна.
"Възгледът на правителствата за икономиката може да се обобщи в няколко кратки фрази: Ако расте, обложи я с данък. Ако продължава да расте, регулирай я. Ако спре да расте - субсидирай я."

Роналд Рейгън
0

Е, не е задължително да преяждаш чак, просто да се нахраниш с разнообразна храна на човешка цена. Иначе бюфетът, в който бяхме беше с над 50 продукта - от китайски манджи, до скара, плодове, десерти, гарнитури, морски деликатеси и други - нещо подобно http://www.walkingfo...2/10/buffet.jpg , но в по-столска среда и входа за обяд беше 12 евро.

Иначе сега се замислих в правотата на думите ви. То даже Mcdonalds няма refill опция у нас заради байганьовщината, камо ли да има такъв бюфет.
Според мен динозаврите са измислили древни технологии и са отлетяли с летящи чении когато е дошал прослувутия лешниковия период и сега се завръщат като извънземни за да си възвърнат земята и да я направят влажна папратова биосфера

ама ти си голям баровец бе, за тая кола трябва да работят четирима общаци само за теб да я захранват, че и БМВ ще ми кара, утре ще искаш и танк да караш я питай татя си жигулата още върви ли и вземай да я караш преди да ти почервенее врата ех как ми липсва тоя социализма много се оглези тоя народ а нямал кво да я яде каква оставка бе :evil2:
0

Потребителят е неактивен   xfen 

• Регистриран: 29-March 05
  • Град:Софето
За MC'a не знам,но преди седмица останах приятно изненадан от KFC-то в Люлин до Била-та - пуснали са refill :) И учудващо за престоя ми там никой не си сипа повече от 1 път допълнително.

Мнението беше редактирано от xfen: 18.03.13 - 13:48

0

Потребителят е неактивен   thissucks 

• Регистриран: 31-May 10

Преглед на мнениеrdimit, на 18.03.13 - 11:59, каза:

Ако имаше, щеше да се напълни с авантаджии и нямаше да можеш да се добереш до бюфета. Не си ли чел "Бай Ганьо в двореца"?

Точно това мислех да напиша. Ще има такива, дето ако трябва ще дойдат рано сутринта и ще тъпчат, докато не ги изгонят нощно време :lol: Баща ми ми е разказвал как през социализЪма като отидат на държавен банкет и се направят на свине от ядене, не само от пиене, понеже е аванта... И обират луканката и си я тъпчат по джобовете за вкъщи... Става дума за хора с длъжност и положение, не цигани и работници в ТКЗС-то.
Имаше едно време през ранния преход един политик Гошо Тъпото :lol: Като депутат бил с някаква делегация в някаква държава и на приема имало шведска маса. Човекът бил гладен, придърпал си един стол и взел здраво да нагъва :lol: Внимателно му направили забележка да не се излага, че това е шведска маса, а той отговорил "Е хубаво де, като дойдат шведите аз ще стана"...
0

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British

Преглед на мнениеthissucks, на 18.03.13 - 14:55, каза:

Точно това мислех да напиша. Ще има такива, дето ако трябва ще дойдат рано сутринта и ще тъпчат, докато не ги изгонят нощно време :lol: Баща ми ми е разказвал как през социализЪма като отидат на държавен банкет и се направят на свине от ядене, не само от пиене, понеже е аванта... И обират луканката и си я тъпчат по джобовете за вкъщи... Става дума за хора с длъжност и положение, не цигани и работници в ТКЗС-то.
Имаше едно време през ранния преход един политик Гошо Тъпото :lol: Като депутат бил с някаква делегация в някаква държава и на приема имало шведска маса. Човекът бил гладен, придърпал си един стол и взел здраво да нагъва :lol: Внимателно му направили забележка да не се излага, че това е шведска маса, а той отговорил "Е хубаво де, като дойдат шведите аз ще стана"...

За Гошо Тъпото се говореше, че в кръстословицата срещу спортно равенство написал 0:0. И че не знаел как да си изключи климатика на световното в САЩ.
"If we open a quarrel between past and present, we shall find that we have lost the future."
Winston Churchill
0

Потребителят е неактивен   borgir 

• Регистриран: 15-September 08
Тая форма на ресторантно обслужване действително не е много популярна на Балканите, ако не се смятат курортните хотели.
Иначе "шведската маса" е даже изгодна за заведението - вместо да готвят на всеки каквото си поръча от 66 възможни гозби, готвят 20-30, вместо всяка маса да обслужва келнер посетителите се обслужват сами. Това нещо е удобна и ако си турист в страна където лошо знаеш езика и не знаеш какво е написано точно в менюто и каква изненада ще си поръчаш.
Има разбира се ненормалници дето ще се натъпчат до спукване, а каквото не изядат ще нахапят, но такива са малко.
Руснаците например също са известни авантаджии но аз днес обядвах в такова заведение и не забеязах някой да се тъпче насила. Хората там ходят обикновенно на бизнес ланч и са основно постоянни клиенти и съответно тия неща са ги видяли и яли вече не един път. Струва такъв обед около 13 долара с неограничено количество "подходи" към буфета.
0

Потребителят е активен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Нищо срамно няма в това да отидеш 2-3 пъти до бюфета.Има хора ,които ядът много ,но отиват слагат в чинията и го изяждат ,а не се тъпчат с целта "да не се прецакам".Бай Ганьо обаче си пълни чинията до горе и половината остава.В 1-2 AI бюфета виждат табела ,че останалата храна хотела дарява на дом за изоставени деца.Дано има такива ,които се вразумяват.
0

Потребителят е неактивен   fgm 

• Регистриран: 25-November 04
  • Град:Варна
Малко като реклама може да е, ама като опре до обяд в работни дни мога да препоръчам едно "заведение", малко на майната си, но готвят адски вкусно за сравнително малко пари.Иде реч за стола намиращ се в бившия завод за краново, май такъв беше.
Общо взето се намира тук приблизително
....не зная кой е правия път,но зная кой е грешния...
Всеки Светец си има Минало и Всеки Грешник- Бъдеще...
0

Потребителят е неактивен   presents 

• Регистриран: 11-May 05
Горе долу на същото място има една фирма Хъс и в същата сграда има заведение.За същото място ли говорим?

Така като гледам този стол за който говориш се намира някъде срещу завод Стинд(стъкларският)Май говорим за различни места :)

Мнението беше редактирано от presents: 18.03.13 - 18:39

0

Потребителят е неактивен   ismarti 

• Регистриран: 30-August 07
  • Град:http://www.359gsm.com/
  • Интереси:http://www.359gsm.com/
И аз не съм чул да има такова нещо в България....
Представяте ли си? Сигурно токсикологията в Пирогов ще се препълни от преяли :D Остави, но и ще се излиза с пълни джобове, сутиени....
0

Потребителят е неактивен   noobzter 

• Регистриран: 26-October 05
В Студентски град съм виждал на няколко места, но по-скоро наподобяват стол, а не това, което ти описваш. Входът е 5-6 лева, но менюто е бедно и не е нищо специално.
0

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Я кажи къде точно в студ.град, че ми е едно гладно :lol:
G2A.com ЦЪК

Xpango ---> https://www.youtube....h?v=oMztDCQwR9s

Steam групата ми Всякакви новини с CS:GO, Bundle, GiveAway и много друго :)

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   cabrone 

• Регистриран: 07-April 05
  • Интереси:like to hate
аз па имам един приятел работи в КФС-то в младост и кога мина ми даа една кофа с месо фор фрии :lol2:
0

Потребителят е активен   debelanca 

• Регистриран: 05-February 06

Преглед на мнениеcabrone, на 18.03.13 - 20:52, каза:

аз па имам един приятел работи в КФС-то в младост и кога мина ми даа една кофа с месо фор фрии :lol2:

Да ти се завиди ако ти дава пикантни крилца+пикантни картофки, иначе не виждам какво се хвалиш :unsure:
0

Потребителят е неактивен   NakAtAkA 

• Регистриран: 03-September 07
В повечето хотели с 4+ звезди предлагат щведска маса за закуска. в софия за хилтън и вега съм сигурен, щото в други не съм стъпвал. В страната доста често ми се е случвало да отсядам на хотел и на доста места са давали щведска маса. например в плевен в ростов, в търново в етъра, в рига в русе, лайпциг в пловдив, в ямбол в тунджа ама после го махнаха и сложиха меню, в троян плаза, в казанлък - казанлък, бургас също тоя големия държавния в началото дето не му помня името, в шумен държавния...
само дето на закуска има примерно варени кренвирши, варени или пържени яйца, шунка кашкавал сирене и .плодове или мляко и мюсли. няхъде има и пържени филии или палачинки. на не можеш да изнасяш храна. и да можеш да се наядеш като за цял ден, но това така или иначе не е полезно.
За вечеря само в шумен имаше отстъпка в механата за клиенти на хотела и май в един малък в русе.иначе на коктейли, семинари и презентации има маси с плата с хапки, които никой не докосва...
Но за обяд .с включен в цената или пък на шведска маса не съм чувал! май за това има и поговорка специално за обяда... :)

пп. нещо не мога да свикна с клавиатурата на лаптопа....

Мнението беше редактирано от NakAtAkA: 18.03.13 - 21:33

0

Специално на курортите шведската маса рядко е добра. Много често се случва ВИДИМО :emote_wacko: храната да е с изтекъл срок на годност или просто да е в малки количества за минути половината неща са изграбени. Говорим само за 4 и 5 звездни хотели в зимни курорти, за черноморието нямам наблюдения.

0

Споделете тази тема чрез:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login