Форум

Data.BG Форуми: Глоба- акт за колан - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Глоба- акт за колан

Потребителят е неактивен   gavraila 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-January 13
  • Град:Пловдив
Аз съм супер големия глупак.

Днес ми беше за първи път каране и забравих да си сложа колана и ме спряха... Както се досещате сами ми написаха акт за управление на автомобил без колан. Бихте ли ми обяснили какво ще последва? Ще ми надупчат ли талона - ще има ли следи от това, че са ми взели точки?Предполагам глоба 50 лв? Взеха ми талона и сега съм с 1 лист хартия - акт. Някакви съвети относно кога да отида да го платя, да си взема талона и как да постъпя. Чувствам се супер гадно - като кръгъл глупак. Също, ще изпратят ли у нас известие или някакво писмо, че не искам родителите ми да разбират. За първи път ми дадоха колата и аз се изцепих мега яко. Супер тъпо ми е, можете да ми се посмееете на простотията... Чудя се дали да кажа на нашите, неприятно ми е, но знам, че ако им кажа - няма да видя кола..

П.С . Не съм трол, просто съм нов юзър и не се чудете на username-a ми, колкото и да е странен. ТЕМАТА е сериозна..!

Мнението беше редактирано от gavraila: 25.01.13 - 23:05

0

Потребителят е неактивен   asterixxxx 

• Регистриран: 15-December 04
Ако са си ти писали акта в града, в който живееш скоро ще ти излезе акта. Отиваш в КАТ и питаш дали е пристигнал и го плащаш и ти връщат талона.
Ако са ти писали акта в София, пък ти си от Пловдив - ще мине време, докато дойде акта. Иначе процедурата е същата.
Ако те спрат за проверка на документи, вместо талон ще покажеш акта. Той важи месец. Ако не ти е дошъл акта в КАТ, след месец презаверяват акта (май за още един месец) и караш по същата схема.
Има вариант да обжалваш, ама май не си се засилил.
0

В същия град е. Начи до 3-4 дена трябва да е готов за плащане? Също, ще си личи ли на талона, че са ми отнети точки???
0

Потребителят е неактивен   mpbg 

• Регистриран: 26-December 05
50 лв. е глобата за шофиране без колан, а когато отнемат точки не си личи на талона, а си правиш справка в КАТ, колко точки имаш.

НП излиза до месец, зависи, от кой град си...

Мнението беше редактирано от mpbg: 26.01.13 - 00:05

0

Потребителят е неактивен   FCSredec 

• Регистриран: 30-September 06
  • Град:София Destination: UNKNOWN! -------------------------- Отбор: ***ЦСКА!
  • Интереси:CSKA SOFIA SUPPORTER!
Е ти не можа ли да им обясниш, че ти е за първи път, че си млад шофьор и да те съжалят. Е срещу скромна почерпка разбира се :lol2:
1

Чудя се дали да кажа на нашите, неприятно ми е, но знам, че ако им кажа - няма да видя кола..... Какво мислите.. Знам ,че само главоболия, но ми е неприятно малко. И все пак ще се прецакам яко.. Известия, писма дали ще дойдат на адреса ми??? Благодаря на всички за отговорите!
0

Потребителят е неактивен   ilkocankov 

• Регистриран: 05-April 04
  • Град:морето
По - добре им кажи. Няма да реагират добре , разбира се , но рано или късно ще разберат. Не си направил нещо страшно ще те разберат според мен. Родител съм и бих искал да знам какво се случва със сина ми - добро или лошо , и се поставям на мястото на твоите

Мнението беше редактирано от ilkocankov: 26.01.13 - 00:25

0

Не ги познаваш. Казват, че ми нямат доверие и така нататък. Едва ми я дадоха със 100 молитби и накрая... бам.. Почти съм сиг., че няма да ми я дадат вече...
0

Преглед на мнениеgavraila, на 26.01.13 - 00:09, каза:

Чудя се дали да кажа на нашите, неприятно ми е, но знам, че ако им кажа - няма да видя кола..... Какво мислите.. Знам ,че само главоболия, но ми е неприятно малко. И все пак ще се прецакам яко.. Известия, писма дали ще дойдат на адреса ми??? Благодаря на всички за отговорите!

Абе какво толкова се панираш за един колан?!
А вашите щом ще правят проблем за един колан не им казвай. Провери си в КАТ за НП дали е излязло и си го плати. Вземи си синия талон и никой няма да разбере.
Сега си носи акта, като караш, че без него ще пишат друг.
0

Ок, Благодаря много. А за писмото незнаете???
0

Писма пращат ако са те снимали с превишена скорост - електронен фиш.
За това нарушение си ходиш до КАТ.
0

Потребителят е неактивен   svenka 

• Регистриран: 24-June 05
Прайш си пас ,готин :emote_drinks: Няма какво да се вживяваш толкова за един колан,колко още те спират.Отивай след 2 седмици и си зимай талона срещу 54лв.
0

Потребителят е неактивен   hsm 

• Регистриран: 12-October 03
  • Град:/root
И аз да бях на мястото на вашите и аз нямаше да ти давам колата, струва ми се безотговорно да не си сложиш колана, а ако си разсеян по принцип по-добре не карай сам. На какво са те учили на шофьорския курс а и след това? На всичко отгоре трябва да ти свети лампата на таблото. Ами я си представи, че като караш се удариш в колата отпред, случва се доста често някой да спре рязко и да няма какво да направиш - обикновенно ударите са леки, под 30-40км/ч не се отваря airbag-а, но за сметка на това ако си без колан има голяма вероятност да си разбиеш физиономията в таблото...

П.С. Не го приемай като конско, просто казвам какво може да се случи. Надявам се поне да се поучиш от грешките, съмнявам се че следващия път ще забравиш, а ако вашите са чак толкова дръпнати по-добре не им казвай.

Мнението беше редактирано от hsm: 26.01.13 - 02:37

Only time is eternal!
0

Разбирам,
Мерси много на всички за отговорите и съветите. Просто съм мега разсеян - по никакъв начин не бих тръгнал да се правя на тузар или нещо..
0

Потребителят е неактивен   quentino 

• Регистриран: 06-August 12
признай си, на дъщеря ми вече 2 пъти ми се обаждат вкъщи че е излезнало постановлението, да ходи да плаща
На лъжата краката са къси
0

Потребителят е неактивен   asterixxxx 

• Регистриран: 15-December 04
Аз като карах в началото колата чукнах леко един отзад и счупих фара. Бащата беше командировка. На място се разминахме без проблеми, понеже на човека му нямаше нищо и ме пусна. Не си казах, отидох до първата морга и купих фар. Смених го и не личеше.
За първия акт също не съм казвал, а си се оправях сам. Не случайно дават книжка на 18, когато можеш да си носиш сам наказателната отговорност. Бъди мъж, плати си дребното нарушение, а пред вашите си трай. Все едно да си стъпил в лайно с новите кецки. Бършеш и си траеш - че иначе срам.
2

Благодаря много, пич. Точно това исках да чуя. Че някой друг мисли също като мен! Мисля, че няма нужда да създавам истерии у нас и неприятности. Имам парите и мога да се оправя и сам! Поздрави астерикс!!!
0

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Регистриран: 24-September 06
  • Град:София
И те па сякаш самолет ти дават та трябва да ги молиш като за световно. Не си ударил никой, на колата й няма нищо. Пък за един мизерен колан не се шашкай, просто още нямаш навик. Като свикнеш без да се замисляш ще пускаш фаровете и колана.
Купи си няква евтина барака и поне в тва отношение се раздели с вашите.
0

Потребителят е неактивен   yokkoono 

• Регистриран: 20-December 12
спирали са ме на 5 ракии и съм минавал тънкаж, ти за един колан се шашкаш. аз колана го слагам само като ги видя да дебнат, иначе няма смисъл от колан на къси разстояния, например до кварталния магазин да идеш за презервативи, или до някой аверче да пукате вечерта, ако живее на 2-3 км дори и не си помислям за колан, щото аз докато го сложа, вече ше съм пристигнал.
0

Истината е, че си затвориха очите за фарове и колан на 1 пътник..Беше вечерта, но тъкмо бях тръгнал и се бях замислил и залафил, а и ми беше за първи път...Знам, че е суепр глупост,но.. Аз затва ми е бая гадно.. Днес звънях на 1 познат и той ми каза, че сигурно ще ми пращат писмо- повиквателно/известие за излезлия акт. Вие какво мислите? Някой, който са го глобявали за колан да е получвал известие- писмо??? Благодаря!
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login