Форум

Data.BG Форуми: Проблем с зареждане на субтитри - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем с зареждане на субтитри Sony Bravia KDL-40HX750

Потребителят е неактивен   banditcho 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-July 05
Здравейте.
Купих си Sony Bravia KDL-40HX750 и искам да гледам филми на него от лаптопа ,без да си местя всеки път лаптопа,затова си инсталирах Sony Homestream. Всичко е наред ,но когато пусна филм субтитрите не ми излизат ( субтитрите са с еднакво име с филма и са в една и съща папка). Натиснах копчето за субтитрите ,което е на дистанционното , но ми изписа ,че не се предлага опцията за този вход или нещо такова. (Сега точно не мога да напиша грешката ,но утре ще напиша точно какво ми изписва). След това помислих ,че може би проблемът е в homestream и затова инсталирах Mezzmo ,но същата работа е и там, с единствената разлика ,че като гледам .avi филм ми изписва ,че не може да намери субтитри (а са там с еднакво име и прочие) ,а при .mkv разширение ,ми дава същото нещо както при Sony homestream.
Искам да добавя ,че субтитрите са с разширение .srt и .sub (имам и двата варианта). Много ще се радвам ,ако някой успее да ми помогне. Благодаря предварително.
0

Потребителят е неактивен   dimesta 

• Регистриран: 18-January 05
  • Град:ЛЮЛИН Отбор:ЦСКА
Опитай да смениш кодировката на субтитрите !
Отвори файла със субтитрите и долу,където пише Кодиране го промени от ANSI на Unicode .
Потвърди промяната и пак пробвай !

Εγώ είμαι αστυνομικός !
أنا شرطي
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02

Цитат

За да бъдат възпроизведени субтитрите е нужно след стартиране на видео файла да бъде натиснат бутона на дистанционното (....) два пъти до като се изпише на екрана font.2 1251 това него пише никаде в инструкцията и можеби заради това повечето колеги си мислят, че не възпроизвежда субтитри. (субтитрите не тръгват сами). Предполагам, че това се отнася и за моделите (◦KDL-40BX420 ◦KDL-37BX420 ◦KDL-32BX320 / BX321 / BX420 / EX310 ◦KDL-26BX320 / BX321 ◦KDL-22CX32D / EX310) които са със същия софтуер.

http://forum.setcomb...%82-2-a-90.html
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   banditcho 

• Регистриран: 10-July 05

Преглед на мнениеdimesta, на 03.01.13 - 09:24, каза:

Опитай да смениш кодировката на субтитрите !
Отвори файла със субтитрите и долу,където пише Кодиране го промени от ANSI на Unicode .
Потвърди промяната и пак пробвай !

С коя програма трябва да отворя субтитрите? И това трябва да го направя на компютъра нали.

Преглед на мнениеbarut, на 03.01.13 - 10:45, каза:

Това го бях пробвал ,но без резултат.
0

Потребителят е неактивен   dimesta 

• Регистриран: 18-January 05
  • Град:ЛЮЛИН Отбор:ЦСКА
notepad-отвори субтитрите с нея на РС-то !
Направи и това,което пише barut .
В службата трябва да ги прекодирам и натискам копчета на дистанционното.../мнението на barut/.
На моят гледам с кабел HDML,защото съм с КА-модул на цифровата и при настройките ми зададоха страна Финландия. Иначе не излизат пакети от цифровата телевизия. При това положение ми излизат субтитрите на маймуница но лаптопа е до ТВ-то и кабела върши работа.

Мнението беше редактирано от dimesta: 03.01.13 - 19:59

Εγώ είμαι αστυνομικός !
أنا شرطي
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login