Форум

Data.BG Форуми: Квартира в София - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Квартира в София Намиране - бърз+лесен начин

Потребителят е неактивен   YYZ 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-August 11
  • Град:София
Здравейте. Трябва спешно да си намеря квартира в София, но ако е възможно не чрез агенция. Някакви идеи, предложение и личен опит са повече от добре дошли. Две момчета сме на по 22 и 23 години. / ако това е от значение /

Мнението беше редактирано от YYZ: 30.09.12 - 14:44

0

Потребителят е неактивен   badcrazygeri 

• Регистриран: 03-April 07
  • Интереси:Mузика,Компютри,Коли,Интернет
Скоро един колега си търси квартира и никак не беше лесно и бързо,по-скоро е въпрос на късмет :) Винаги най-бързия и лесен начин е през агенция,защото на брокера ще може да кажеш изисквания за район,пари,квадратура и съответно веднага ти пращат оферти за огледи и си решаваш :)+ Оказва се че в сайтовете за имоти има мноооого фиктивни оферти,което допълнително би те затруднило и забавило :)
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13
Значение би имало само около собственика на жилището не иска 2 момчета :)
Сайтовете за обяви са ясни и по-добре да минеш през тях + фирма. Читаво жилище на добра цена трудно се намира , но не е невъзможно. Всичко зависи до какви са ви изискванията и какви пари имате.
0

Потребителят е неактивен   harrypotterbgfen 

• Регистриран: 11-July 06
Искам да попитам чрез агенция колко по-скъпо струва?Как се плаща и кое се плаща и г/д колко? И може ли да ми кажете някои добри сайтове където да гледам за квартири, защото и аз търся?
0

Преглед на мнениеharrypotterbgfen, на 30.09.12 - 21:21, каза:

Искам да попитам чрез агенция колко по-скъпо струва?Как се плаща и кое се плаща и г/д колко? И може ли да ми кажете някои добри сайтове където да гледам за квартири, защото и аз търся?

С агенция винаги е стандартно

По принцип си плащап 1 наем + още един за капаро и 1/2 наем за агенцията. Това е , евентуално може се измъкнеш от тоя 1/2 наем дето е за агенцията ама ще си без договор и т.н.
0

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Регистриран: 24-September 06
Да, то така скоро даваха по тв как един човек е отдал две тавански стаи под наем на няколко различни студента като накрая даже се оказа, че въпросния хазяин дори не е собственик, а е наел жилището. Като събере от 5 човека по 200 лева наем ето ги 1000 лева чисти и нищо не могат да докажат. Накрая евтиното да не излезе скъпо.
Успех в търсенето. Може да влезеш в някой от форумите на университетите и да разпиташ там. Може да има хора, които сега са завършили и да препоръчат къде да отидеш.
0

Потребителят е неактивен   harrypotterbgfen 

• Регистриран: 11-July 06

Преглед на мнениеomegaart, на 30.09.12 - 21:23, каза:

С агенция винаги е стандартно

По принцип си плащап 1 наем + още един за капаро и 1/2 наем за агенцията. Това е , евентуално може се измъкнеш от тоя 1/2 наем дето е за агенцията ама ще си без договор и т.н.

Значи този 1 наем кога го плащам като ми намерят квартира или преди това ? Смисъл ако примерно ми намеря 2-3 места и никои не ми хареса какво плащам за услугата, че са ми намерили тея 2-3 места, в които в крайна сметка няма да отида?
0

Преглед на мнениеharrypotterbgfen, на 30.09.12 - 21:49, каза:

Значи този 1 наем кога го плащам като ми намерят квартира или преди това ? Смисъл ако примерно ми намеря 2-3 места и никои не ми хареса какво плащам за услугата, че са ми намерили тея 2-3 места, в които в крайна сметка няма да отида?

Нищо, плащаш само като наемеш и подпишеш договора.
0

Потребителят е неактивен   sniperwolf 

• Регистриран: 12-November 05
  • Град:Радомир
  • Интереси:Компютри, дискотеки,момичета,музика и други..
Казваш изискванията на брокера, той ти организира огледи според твоите изисквания. За огледи не се плаща. Ако ти хареса апартамент и искаш да го вземеш, трябва да дадеш капаро, след което да ходиш да подпишеш договор или ако си готов (имаш парите) направо да подпишеш договори и да вземеш апартамента под наем. Парите който са ти нужни:

Първия наем за апартамента, депозит равен на наема от апартамента и комисионна за агенцията(брокера) равна на 50% от наема на апартамента за месец. Ако намериш квартира за 400 лева на месец, 800 на собственика за наем и депозит, 200 на брокера за услугата.

Удобното е, че ти намират различни апартаменти и си избирате.

В сайтовете има 90% реални обяви, останалите са фалшиви. Особено от агенциите, просто влезте и вижте някоя обява от агенция обадете се на номера на агенцията и не се надявайте тази обява да е реална, но поне ще ви изготвят огледи.

Мнението беше редактирано от sniperwolf: 30.09.12 - 23:25

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login