Форум

Data.BG Форуми: Обилно потене - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Обилно потене

Потребителят е неактивен   kiotmiot 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-July 12
  • Град:Симеоновград
добър ден!Имам един проблем от който много ме е срам-потя се много...Особено лятото когато изляза с тениска направо ставам мокър целия..преди бях пълен и си мислих че като отслабна ще спра да се потя но не се получи вече не съм пълен и продължавам да се потя а опитвам какво ли не..Вече ме е срам да изляза лятно време-някой може ли да ми помогне ?
Много ви благодаря предварително!
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Веско ти ли си?
3

Потребителят е неактивен   sirius1 

• Регистриран: 01-May 11
  • Град:Благоевград
Здравейте,
Имате силно потене, тъй като организмът отделя обилно токсини чрез потта.
1. Правете си клизми с топла (38 градуса) вода - всяка сутрин, за да почистите дебелото черво от налепи;
2. Обливайте се с отвара от листа на орех, а ако имате вана, в голяма тенджера сварете листа от орех и покиснете 1 час;
3. Във ваната изсипете 1/2 кг. смляна морска сол или разтворена в гореща вода - покиснете се 1/2 час.
Правете го редовно и ще има резултат.
Изпробвано.
Препоръчва се и за бебета, за да не се потят като големи хора.
0

sbojikravov, на 07.07.12 - 12:37, каза:

Веско ти ли си?

къв веско ве?
мерси ако някой имад руги идеи моля да ги сопедли ..

Мнението беше редактирано от kiotmiot: 07.07.12 - 19:46

0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Знаех си, че клизмата е отговорът на всички въпроси, даже и този за потенето :D
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

bntbntbnt, на 07.07.12 - 19:57, каза:

Знаех си, че клизмата е отговорът на всички въпроси, даже и този за потенето

Добре би било да знаете, че дебелото черво отделя топлина и представлява своеобразна „печка”.
Тази негова функция, която е била позната от древните мъдреци е преоткрита от съвременната наука
Тази „печка” не само загрява всички органи на коремната кухина, но и чрез кръвта- целият организъм, включително и кожата.
Това е така, защото подлигавичният слой на червата представлява най-голямото вместилище на кръвоносни съдове, а следователно и на кръв.
„Печката” действа по следният начин: при реализиране на генетична програма за развитието на всеки един организъм в околната среда се отделя голямо количество енергия.
Оказва се, за сравнение например, че яйцата на кокошката сами се загряват, а ролята на квачката се свежда до поддържане на определена температура на това загряване.
При своето развитие микроорганизмите, живеещи в дебелото черво, също отделят енергия във вид на топлина, която загрява венозната кръв и намиращите се в съседство органи.
Поради това, съвсем неслучайно за едно денонощие се образуват около 17 трилиона микроорганизми!
Не напразно Природата е дала П-образна конфигурация и е разположила дебелото черво по такъв начин.
Точно тази конфигурация и разположението на дебелото черво, спомагат за най-добро затопляне на коремните органи, кръвта и лимфата.
Мастната тъкан, заобикаляща червата, изпълнява роля на своеобразна топлинна изолация, предотвратяваща загубата на топлина през предната стена на корема и хълбоците.
Отзад гърбът и мускулите, а отдолу костите на таза, служат като опора и скелет на тази „печка”, насочвайки топлината заедно с потока на кръвта и лимфата в посока нагоре.
За това е и фактът, че вертикалното розположение на тялото е по-топлозапазващо и предизвиква по-малки загуби на топлина във вид на топлинно излъчване насочено нагоре, отколкото хоризонталното положение на тялото.
Извън общото кръвообращение, дебелото черво по своето разположение, чрез определени участъци от своите дялове, допълнително директно захранва всички вътрешни органи, в зоната на контактуването му със съответният орган.
Съответните дялове на дебелото черво са:
1.Възходящо ободно черво заедно с дясната извивка – обслужва Черният дроб и Щитовидната жлеза.
2.Напречно ободно черво с лявата извивка – обслужва Сърцето, Белите дробове и Стомаха.
3.
Низходящо ободно черво – обслужва Бъбреците.
4.Сигмовидно ободно черво – обслужва Пикочния мехур
5.Право черво - обслужва Простатната жлеза, респективно Влагалището.
Самото дебелото черво има гънки (девертикули), ако даден участък от свързващия девертикул с даден орган е задръстен с „утайка” (фекални камъни), тогава съответният орган не се захранва нормално и започва бавно угасване на функциите на този орган и развитие на спецефична патология, която не може да се излекува с никакви лекарства.
От всичко казано до тук, е ясно защо sirius1 предлага средства за регулиране и вкарване в норма на „печката”–дебелото черво, като клизмата е и механично средство за почистване на дивертикулите и възставовяване на нормалната работа на целият организъм.

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
1

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Човек, стига си писал простотии.

Цитат

„Печката” действа по следният начин: при реализиране на генетична програма за развитието на всеки един организъм в околната среда се отделя голямо количество енергия.

Голямо, голямо, колко да е голямо особено когато природата не търпи загуби на енергия, тя не ги толерира. Като биолог ти казвам, че това изречение няма нито един грам смисленост. От цялото ти писание не става ясно какво точно искаш да кажеш...

Може би има нещо с начина ти на изказване...
0

• Дата бг приятел
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

bntbntbnt, на 08.07.12 - 06:23, каза:

.....колко да е голямо особено когато природата не търпи загуби на енергия, тя не ги толерира. Като биолог ти казвам...... от цялото ти писание не става ясно какво точно искаш да кажеш...

Посоченото от Вас изречение от предишният ми пост, внимателно, прочетете заедно с другите изречения преди и след него в комплект.
Надявам се, че тогава ще разберете, какво искам да кажа.
Като на биолог Ви го казвам, прегледайте си записките по „Физиология на Човека и животните”.
Като Природата не търпи загуби на енергия, защо е създала човешката кожа,?
Това е най-голямият орган в нашето тяло (около два квадратни метра).

Нали отделителните функци на кожата (изпотяването) и се обуславят от дейността на потните и мастни жлези.
Точно голямата повърхност на кожата, отделянето на значителни количества пот и нейното изпаряване, са загуба на енергия (топлина), но тя определя нейната терморегулаторна функция.
Направете си справка във раздел „Физиология на кожата” и ще видите, че:
".....По пътя на излъчване, провеждане, конвекция и изпаряване се осъществява отдаването на около 80% от телесната топлина...."
Написано от Доц. д-р Атанас Славчев Тачев, к.б.н. ,... смятам, че това не са простотии.
0

• Дата бг приятел

bntbntbnt, на 08.07.12 - 06:23, каза:

Човек, стига си писал простотии..... природата не търпи загуби на енергия, тя не ги толерира.....

Тук е мястото да направя малка добавка към предишният си пост.
Когато въпроса е дали един организъм трябва да изразходва всичките си запаси от енергия и да оцелее, или да запази енергията си и да загине.
Много близко до ума е, че Генетичната програма за оцеляването на всеки един организъм в околната среда, при екстремни условия (студ или топлина) е да оцелее с цената на пълно изразходване на енергийните си запаси, отколкото да загине съхранявайки ги.
Колега kiotmiot, според мен съветите дадени от sirius1, могат да Ви помогнат, трябва само да опитате.
Човекът подчертава, че е изпробвано лично.
Като се замисля има логика, защото в по-предишният си пост за ролята на различните дялове на дебелото черво, аз споменах че: ”.....Възходящо ободно черво заедно с дясната извивка – обслужва Черният дроб и Щитовидната жлеза....”
Ако тези съвети не Ви помогнат, за два-три месеца, според мен трябва да потърсите помощ от Ендрокринилог, защото нарушенията в работата на жлезите с вътрешна секреция, особенно на Щитовидната жлеза, почти винаги предизвикват засилено отделяне на пот.
При заболявания на Щитовидната жлеза то е съпроводено с мрачно настроение, небивала трудоспособност, ревливост и безсъние, засилен апетит, но едновременно с това и с рязко отслабване (хипертиреоза) или обратното – вялост, сънливост, бърза умора (хипотиреоза).
Ако освен от потене, Вие с оплаквате от повишена жажда и пристъпи на нощен глад, трябва да си направите анализ на кръвта, тъй като е възможен диабет.
Но няма нищо страшно, само изброявам възможните причини, с течение на времето Вие ще се ориентирате в обстановката и ще се справите с този неприятен проблем.
0

Потребителят е неактивен   dlavoc 

• Регистриран: 12-July 12
  • Град:Montreal
Забрави форуми, врачки, съвети от разбирачи и т.н!

Отстрани погледнато проблемът ти е много по тежък, отколкото си мислиш. Ти си свикнал с миризмата си и не я усещаш.

Поискай си от Джи-Пи-то направление към специалист. Дори ако можеш потърси 2-3 мнения. Много е важно да установиш какво не достига (или е излишно) на организма ти. Вероятно потенето е симптом на много по-голям здравословен проблем, който трябва да се лекува,

Възможно е след правилно лечение да спреш да се потиш, но ти трябва точна ДИАГНОЗА, не идиотски съвети за клизми и прочие.
1

Потребителят е неактивен   gguuggee 

• Регистриран: 03-May 07
  • Град:Айтос
Приятел и аз съм така, пролет и лято потенето просто е непосилно. И аз и мислех, че е заради килограмите-92 и аз даже в момента се опитам да отслабна с бягане и да стана поне 83-84, че с това потене просто да те е срам да излизаш някъде. При мен проблема е навсякъде, като почнем м/у краката, по дупито, кръста,гърба, по ръцете,подмишниците, по крата и ходилата,т.е по цялото тяло.Мен най-много ме притеснява между краката, че като вървя много започва да си личи по гащите и е доста неудобно, офф скапано потене. Направо завиждам на хората, които при 35 градуса 1 километър да вървят и да се изпотят толкова колкото аз ще се изпотя за 200 метра примерно. Хем преди 1 година ходих да ми вземат кръв и урина, но не откриха нищо и за това се чудя дали вместо да ми вземат кръв и урина, да не отида при някой опитен специалист.При мен обаче, може и да има причина и това е гените, защото и баща ми се поти доста(също доста хора от неговия род, примерно дядо ми и той се потил доста като мен), а също си мисля че е психична основа. Та все пак да те попитам, ти колко килограма беше и поне като отслабна имаше ли някакъв ефект, дори и малък да е, че това потене направо е непосилно и рядко излизам през пролета и лятото.

Мнението беше редактирано от gguuggee: 13.07.12 - 13:32

0

еми бях 90 но бях 5 клас.... :D после 7 за 8 клас статнах под 70 и сега заякнах малко и съм към 80 и попринцип няма голям ефект от отслабването смсл за потенето говоря..даже като малък дори и пълен не се потях толкова..сега се опитвам да постопя мазнините въпреки че не са много и едва ли и това ще помогне..А иначе и аз съм така баща ми много се поти и е мн кофти...
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login