Форум

Data.BG Форуми: Смяна ИМЕИ - Самсунг Галакси С2 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Смяна ИМЕИ - Самсунг Галакси С2

Потребителят е неактивен   theprayer 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 20-June 05
  • Град:Sofia
Здравейте,

мисля да си купувам нов телефон, но от заложна къща - има много добра оферта за Samsung Galaxy S2.
Твърди ми се, че не е краден, но няма как да съм сигурен и искам да се подсигуря, ако го купя - не искам да ми цъфнат куки и да кажат дай телефона,
за който все пак съм дал пари - знам, че в такава ситуация е почти невъзможно да си върна парите.
Затова Ви питам -- може ли да си сменя имея, това ще помогне ли с/у намиране на телефона(би трябвало..) и как става? :)

Предварително благодаря,
Поздрави
0

Потребителят е неактивен   centur 

• Регистриран: 10-July 05
  • Град:някъде из форумите
Правиш договор за покупко-продажба и така ще купиш телефона - там се описва марка/модел/IMEI номера задължително, цена и т.н.
Така, ако "изгориш" ще имаш поне съдебна възможност да си вземеш по някакъв начин парите обратно, а без договор ще пиеш една студена вода, че си го взел от там.
Samsung I9505 Galaxy S4 White Frost 16GB [KitKat 4.4.2 - GNE8] + 32 GB Samsung microSDHC™ Class 10
2

Потребителят е неактивен   theprayer 

• Регистриран: 20-June 05
  • Град:Sofia
Добър съвет, наистина, но доколкото знам, когато оставяш нещо в заложна къща подписваш, че не е краден - с което заложната къща си чисти ръцете
и виновен остава първоначалният продавач, от който реално трябва да търся пари при проблем. А в повечето случаи това са роми, които нямат нищо на тяхно име - освен задължения; не работят на трудов договор и нямат доказуеми доходи.. може би ще е по-добре да се спра на по-евтин модел, но да го взема от магазин :)
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Като ще е втора ръка обяви в интернет бол взимаш го от човек купил го на негово име, ако щеш.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   fotone 

• Регистриран: 27-December 04
Ако е краден по-никакъв начин няма да си вземеш парите,каквото и листче да ти подпишат и ако ще и в Хага да ги съдиш. Както ти сам каза,те се подсигуряват с подписа ти. Ако телефона върви без каквито и да е оригинални документи и кутия с отговарящ IMEI-не го купувай!

И не-не можеш да смениш IMEI-a в случая.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login