Форум

Data.BG Форуми: Емиграция къде - Дания или САЩ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Емиграция къде - Дания или САЩ?

Анкета: Дания или САЩ - къде да емигрирам? (67 потребители са гласували)

Кой е по-добрият избор за емиграция?

1. Гласувал Дания (30 гласа [44.78%] - Преглед)

Процент от гласовете: 44.78%

2. САЩ (37 гласа [55.22%] - Преглед)

Процент от гласовете: 55.22%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

Потребителят е неактивен   mrVainn 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 22-June 05
  • Град:just back to Hell
Стигнах до извода, че най-добрия вариант за емиграция в ЕС като държава е Дания.
Другата ми опция е САЩ.
Чудя се коя от двете е по-добрия вариант като стандарт, сигурност, възможност за работа и пр....
Дайте акъл? :unsure:
Публикувано изображение
http://www.facebook....ICE.Hockey.TIPS - прогнози за хокейни мачове
0

Потребителят е неактивен   zust 

• Регистриран: 23-May 10
Като възможност за намиране на работа сигурно САЩ е по-добре, все пак е огромна федеративна д-ва с 50 щата, но като сигурност и стандарт Дания е много по-добре от Щатите.
Отделно не всеки става за манталитета в САЩ и тамошния начин на живот, колкото и Дания да е по-различна от БГ все пак е европейска държава и различията в сравнение със САЩ са по-малко.
За мен Южна Европа става само за туризъм, не бих емигрирал по Испания, Италия или в Гърция.
От Европа има и други качествени страни за емиграция, ама въпроса е къв ще го дървиш там, демек какво ще правиш там точно, щото във Финландия едва ли имат голяма нужда от български филолози и тем подобни.
За мен от Европа за мигриране за по-дълго стават и Холандия, Люксембург(там 86% от населението е с двойно гражданство), Финландия, Швейцария и Норвегия(те не са в ЕС и е тегаво за работа), Германия също става, ама искат немски, а тоя език не е за всеки.
поздрави децата и жената бате, и стига си писал по тея форуми ей глупак
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Denmark е номер 1.
How do you know actors are good?
They're British!
0

Потребителят е неактивен   sidneybg 

• Регистриран: 15-December 08
Аз живях няколко години в Дания и не бях очарован, аз лично ще ти препоръчам щатите
0

Потребителят е неактивен   Vanessa87 

• Регистриран: 03-July 09
  • Град:Sofia de Janeiro
Моето мнение малко или много се припокрива с това на zust . Аз например бих избрала Европа, от друга страна имам няколко познати заминали за Щатите, които си се установиха доста успешно и в момента дръпнаха много напред. Като цяло си е въпрос на индивидуален избор - какво точно търсиш, как точно искаш да се реализираш, какви езици знаеш, готов ли си да се разделиш със семейството и тн... :)
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Личен избор е.Аз лично бих отишъл в САЩ ,ако имам възможност за легална работа (зелена карта).Обичам големите неща и неограничените възможности :D
0

Потребителят е неактивен   zust 

• Регистриран: 23-May 10
Щатите не са това, което бяха през 90-те и възможностите не са чак толкова неограничени, но определено за разни африканци, афганистанци и други такива са си направо Рай.
За афганеца най-малкото, ще е Рай, щото в Афганистан да пипне женско трябва да се ожени преди това, а това струва пари и тн.
В САЩ бeли американки и не само ще му връзват, макар и повечето да са едрогабаритни, но мюслитата такива ги кефят. :D
За африканеца от Нигер, ще е Рай, освен заради жените, щото и Нигер е ислямска страна и заради достъпа до ток, хладилник, водоснабдяване, щото в Нигер не е имал достъп до такива неща.
поздрави децата и жената бате, и стига си писал по тея форуми ей глупак
0

Потребителят е активен   nbss 

• Ветеран от раздел СПОРТ
  • Регистриран: 19-June 04
  • Град:София
Още 1 глас за Дания

0

Потребителят е неактивен   VelikSpamer 

• Регистриран: 15-November 09
разбира се, че САЩ.В Дания трябва да знаеш датски, за да си намериш работа.Иначе е адски трудно и трябва бая време да търсиш и чакаш.
0

Потребителят е неактивен   vboxer 

• Регистриран: 09-June 07
Да си емигрант си е кучешки живот. Не знам какво се лъжете, че ще е по-добре от родината. Трудно може да си намерите работа, с която да не си цапате ръцете и да не се претрепвате от бачкане, ще сте нещо като втора класа хора и единственото хубаво, което може да предстои ще е за децата ви, ако се родят там в тези уредени държави. Дали ще свързваш двата края в Дания или България няма особена разлика. Ако нямаш стабилен план как да се издигнеш, за да си от средната класа в "хубавите" държави няма никакъв смисъл от авантюрата да изоставиш всичко тук и да заминеш...
4

Потребителят е неактивен   anex 

• Регистриран: 27-July 04
  • Град:София
  • Интереси:you can't turn a whore into a housewife
Ако има кой да те подкрепя, няма значение коя страна ще избереш. Навсякъде възможностите нямат лимит.
Chance makes a plaything of a man's life.
2

Преглед на мнениеsidneybg, на 14.06.12 - 21:51, каза:

Аз живях няколко години в Дания и не бях очарован, аз лично ще ти препоръчам щатите

защо не беше, може ли да споделиш по-подробно?
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеvboxer, на 15.06.12 - 01:04, каза:

Да си емигрант си е кучешки живот.

Ми това в България какъв е? А като гледам накъде сме тръгнали след 5 години и кучетата ще ни завиждат за живота тук......
Публикувано изображение
2

Потребителят е неактивен   vboxer 

• Регистриран: 09-June 07

Преглед на мнениеmrVainn, на 15.06.12 - 11:25, каза:

Ми това в България какъв е? А като гледам накъде сме тръгнали след 5 години и кучетата ще ни завиждат за живота тук......

Какво ще е по-различното, ако отидеш в Дания? Там просто е "по-чисто". Това, което ти спестяват "щастливите" емигранти там е унижението и лишенията докато получат гражданство. За да се уредиш да живееш в някоя от "уредените" държави трябва да излъжеш някоя достатъчно отчаяна жена от там да се ожени за някакъв като теб идващ от Балканите (знаеш какви асоциации си правят в Европа за нас) или за някоя вече разведена емигрантка (колкото поне да сте си близки по манталитет), но получила гражданство там. Ще живееш в разни коптори в покрайнините на някой град или направо в провинцията на социални помощи. Ще минат 2-3 години докато научиш езика и си намериш работа като мияч на паници, водопроводчик или в магазин. После борбата ще ти е да си намериш по-хубаво жилище. При високите наеми и цени там няма да ти остава нищо за харчене свързано с удоволствия. Ще спестяваш колкото да можеш през лятото да си позволиш самолетен билет за България, където за 2 седмици да демонстрираш някакво благополучие пред близките си, защото ще си спестил 500-600 евро за почивката. После пак се връщаш обратно да работиш цяла година като куче и да живееш в пълна социална изолация, за да може и догодина да повториш почивката до милата родина... Повечето емигранти не признават грешката на живота си от суета и привикване просто към "по-чистата" обстановка. Връщат се тук и само обясняват колко е "чисто и уредено там" и колко зле е в България, а всъщност им липсва с цялото им сърце. Каквото и да си говорим, живота в емигрантсво беше нормално решение в ранните пост-социалистически години, а сега хората почват даже да се връщат. Може и да не е все още толкова чисто като на Запад, но млад човек много по-лесно ще се реализира в родината от колкото зад граница...
9

Потребителят е неактивен   PrisonerInParadise 

• Регистриран: 22-December 10
Ще липсваш на Спирта :( Аз като някой който не е бил нито на едното, нито на другото място бих избрал Дания, но на теб като, че ли повече ще ти ходи САЩ/NHL :)
0

Потребителят е неактивен   dazinera 

• Регистриран: 20-June 06
  • Интереси:Левски
Не съм живял в чужбина за да мога да ти дам отговор на въпроса,но все пак ще си напиша мнението. Не искам да влизаме пак в дискусии дали наистина сме на 37(+- 1-2 места) по стандарт на живот,но положението в страна не мисля, че е чак толкова лошо. За да отидеш в по-развита страна, трябва да имаш близки/приятели или поне нещо осигурено като за начало, за да можеш да си стъпиш на краката. Надявам се не мислиш,че ще отидеш там и след 6 месеца ще имаш най-хубавата работа на света, ще печелиш по 3-4к долара или евро, народът там ще те уважава и ще те има за равен на техния и т.н. Това се постига много ама много трудно. Дори да си един от най-големите професионалисти в областта,в която ще работиш, пак няма да си на тяхното ниво. Щом си стигнал до мисълта за емиграция, не вярвам да си точно от тези най-способни кадри или поне са много малко тези от тях, които мислят за емиграция. Лично аз никога не бих се преместил в чужбина за постоянно, за каквито и да е пари и стандарт на живот, какво остава за да започна от нулата, без нищо осигурено като чистач или мияч.

Мнението беше редактирано от dazinera: 15.06.12 - 18:40

Васил Левски - "Всичко се състои в нашите задружни сили."
0

Преглед на мнениеPrisonerInParadise, на 15.06.12 - 17:58, каза:

Ще липсваш на Спирта :( Аз като някой който не е бил нито на едното, нито на другото място бих избрал Дания, но на теб като, че ли повече ще ти ходи САЩ/NHL :)

aхахахаах, мерси, ама Спирта на мен не ми липсва изобщо :D аз затова съм написал "или САЩ", там бих живял само и единствено във ФИладелфия по разбираеми причини :D
За тези, които смятат че е по-добре да остана тук - не ме разбирайте погрешно, но щом съм стигнал до тази мисъл, значи нищо не ме задържа тук и съм наясно, че там никой не ме чака с отворени обятия и подсигугрена работа. Знам, че там никак не е лесно за емигрант, особено от България. Съгласен с мнението на Дазинера и Ви-боксер, но тук да работя за 200€ на месец и пак да не мога да си позволя доста неща някак си не ми отговаря на представите за "добър живот" в 2012 година
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nikrass 

• Регистриран: 25-December 06
  • Град:Варна
Какво точно означава "емиграция". И в двете страни легално не можеш да работиш, а в САЩ дори няма да те пуснат да влезеш с еднопосочен
билет. Като нелегален емигрант- "мерси". Девета дупка на кавала можеш да се чувстваш спокойно и в България. Не знам какви специални умения имаш, но ако ги нямаш, по добре ще си тук. Поне можеш да кажеш "здрасти" на някой, повярвай ми, там и това ще ти липсва.
0

Потребителят е активен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеvboxer, на 15.06.12 - 17:37, каза:

Какво ще е по-различното, ако отидеш в Дания? Там просто е "по-чисто". Това, което ти спестяват "щастливите" емигранти там е унижението и лишенията докато получат гражданство. За да се уредиш да живееш в някоя от "уредените" държави трябва да излъжеш някоя достатъчно отчаяна жена от там да се ожени за някакъв като теб идващ от Балканите (знаеш какви асоциации си правят в Европа за нас) или за някоя вече разведена емигрантка (колкото поне да сте си близки по манталитет), но получила гражданство там. Ще живееш в разни коптори в покрайнините на някой град или направо в провинцията на социални помощи. Ще минат 2-3 години докато научиш езика и си намериш работа като мияч на паници, водопроводчик или в магазин. После борбата ще ти е да си намериш по-хубаво жилище. При високите наеми и цени там няма да ти остава нищо за харчене свързано с удоволствия. Ще спестяваш колкото да можеш през лятото да си позволиш самолетен билет за България, където за 2 седмици да демонстрираш някакво благополучие пред близките си, защото ще си спестил 500-600 евро за почивката. После пак се връщаш обратно да работиш цяла година като куче и да живееш в пълна социална изолация, за да може и догодина да повториш почивката до милата родина... Повечето емигранти не признават грешката на живота си от суета и привикване просто към "по-чистата" обстановка. Връщат се тук и само обясняват колко е "чисто и уредено там" и колко зле е в България, а всъщност им липсва с цялото им сърце. Каквото и да си говорим, живота в емигрантсво беше нормално решение в ранните пост-социалистически години, а сега хората почват даже да се връщат. Може и да не е все още толкова чисто като на Запад, но млад човек много по-лесно ще се реализира в родината от колкото зад граница...

Я да видим сега.

1. Ще си намери квартира дето ще я плаща сам
2. Ще си плаща и разходите по квартирата.
3. Ще си купува храна и дрехи
4. Ще си плаща телефон, пътни и т.н.
5. След всичките тези разходи на края на годината ще събере поне 1000 евро (може и повече) за да се прибере за 2 седмици и да си почине.
6. След няколко години ще може да си намери и по - добра работа и по - хубаво жилище

Освен това може да иде да бачка само за няколко години. Ще дели квартирата с други и ще поживее наистина като скот, за да се прибере с достатъчно пари и да си намери читава работа тук.

Я да видим България.

1. Квартира в София - 300 лв. забутана и малка и мизерна
2. Ще си плаща квартирата
3. Щe си плати разходи
4. Ще си купи някаква храна

Това всичкото ще стане ако взима от 1000 лв. на горе. Не знам как ще си купува дрехи и ще плаща телефон. Това да му останат пари за каквото и било друго е мисия невъзможна.

Даже си мисля, че ще му е нужна и родителска помощ чат пат.
4

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Няма значение.... Емигрант ще си завинаги :D

Аз поне така го разбирам и не бих тръгнал от тук ( макар , че много пъти и аз съм си го мислил , колко по-хубави пари се правят например в една Франция . Береш грозде и земаш повече пари от колкото "шеф" в болница :emote_focus: ) . Както и да е..... решил съм се да се мъча аз в тази държава , пък може и да се оправим.... а ДАНО! :)

Успех все пак , щом си решил така... предполагам и в 2-те държави ще ти е по-хубаво от колкото тук :)

Мнението беше редактирано от emodinkov: 15.06.12 - 21:56

G2A.com ЦЪК

Xpango ---> https://www.youtube....h?v=oMztDCQwR9s

Steam групата ми Всякакви новини с CS:GO, Bundle, GiveAway и много друго :)

Публикувано изображениеПубликувано изображение
1

Споделете тази тема чрез:

• (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login