Форум

Data.BG Форуми: Изтръпване на лявата ръка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Изтръпване на лявата ръка

Потребителят е неактивен   noubles 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-July 10
Здравейте ! Много съм притеснен и моля за съвет ( от тези които разбират много повече от мен ) . Преди 2 седмици започна един "странен" феномен за мен - започна на всеки 10-15 минути да ми изтръпва сама лявата ръка от лакътя надолу към дланта и на самата длан завършва с така познатите "бодлички" Активен спортист (волейбол) съм бил 7-8 години , след това в гимназията и университета , но никога не ми се е случвало такова нещо. Идея някой ? Благодаря и честит празник , българи !
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Принципно изтръпването на ръката, обикновенно се дължи на някакво притискане или увреждане на нервите, но може да бъде предизвикано и от неправилна работа на Сърцето.
Причина за изтръпване на ръката може да бъде:

Стара травма, притискане на нерв, физическо претоварване, навяхване на става, ошипяване на шийния отдел на гръбнака или дискова херния в шйния отдел, диабет, миокардит, дерматомиозит, ревматоиден артрит, мигрена, тумор на гръбначния мозък и др.
Добре би било да си направите изследване и консултация с Невролог, Неврохирург или евентуално с Кардиолог.
По тяхна преценка, може да се направи електромиография - ЕМГ- за да се установи и локализира мястото и определи вида и степента на засягане на нерва.
Както и какво предизвиква изтръпването на ръката и последващо лечение, защото продължителното увреждане на нервите може да доведе до скованост на ръката и до трайна загуба на чувствителност .....
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Потребителят е неактивен   forbidd 

• Регистриран: 23-September 04
Oт гореизброените предполагам е претоварването и по-скоро притискане на един нерв (имаше си име, ама не го помня :P ). Отиди на невролог. И не се шашкай!!!

Мнението беше редактирано от forbidd: 03.06.12 - 08:31

Lenovo Thinkpad T510i
Core i3 @ 2.4GHz
8GB DDR3 @ 1333
300GB Intel 320 SSD
Ubuntu 14.04 with xface

Nokia N900
0

• Дата бг приятел
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

Преглед на мнениеforbidd, на 03.06.12 - 08:25, каза:

Oт гореизброените предполагам е претоварването и по-скоро притискане на един нерв (имаше си име, ама не го помня ). Отиди на невролог. И не се шашкай!!!

Притискането на нерв, се нарича Компресия.
Лекарите я определят с два термина: Транзисторна и Исхемична.
Транзисторна означава- преходна, а Исхемична е тази компресия- получена в резултат на притискане или прискрипване.
Исхемичната компресия, може да причини главоболие, прилошаване, виене на свят и т.н.т.
Няма място за шашкане, но без консултация със специалист, няма да може да се мине.
Когато нещата се хванат в началния стадий, те са по-лесно лечими.
0

Благодаря ви за изключително изчерпателните отговори!
0

Потребителят е неактивен   losko 

• Регистриран: 09-February 05
наскоро имах сериозни здравни проблеми...
появи си и изтръпване на ръката,
при мен най-вероятно беше свързано със сърцето и кръвообращението. Един от симптомите за предстоящи инфаркти е това.
Не те плаша, най-вероятно е някакъв нерв, при теб, но може и да идеш на кардиолог, е така да те види.
0

Ами вече отшумя , по-рядко ми се случва , ама съм на 20 години и дано не ме гони бъдещ инфаркт ...
0

• Дата бг приятел

Преглед на мнениеnoubles, на 23.06.12 - 09:58, каза:

Ами вече отшумя , по-рядко ми се случва , ама съм на 20 години и дано не ме гони бъдещ инфаркт ...

Точно сега е времето, на тази възраст, да вземете мерки това да не се повтаря.
Когато човек не се грижи за поемането на Правилната Храна ( нашето основно "гориво" са Въглехидратите до 90% от Храната, а дневната нужда от Белтъчини е 1 грам за килограм тегло), Чистата Вода (Изворна или обработена с обратна осмоза, но в никакъв случай минерална), Чистият Въздух и не се правят Физически Упражнения редовно, по стените на кръвоносните съдове се натрупват плаки от восъкоподобни мастни вещества, наречени Холестерол, както и Калциране.
Това води до увреждане на Артериите, образуване на съединителна тъкан и събиране на още Холестерол от Храната и минерални отлагания от Неорганичен произход ( Калциране на кръвоносните съдове) от Водата.

Вместо да бъдат здрави и гъвкави, както е необходимо за пулсиращия кръвен поток, Артериалните стени стават твърди и чупливи, тъй като акумулираните натрупвания стесняват кръвоносния съд, през който трябва да преминава кръвта, за да захранва всички клетки в тялото, включително и тези на Сърцето.
Всичко това забавя циркулацията на кръвта и дори може да причини образуване на съсирек, който да блокира кръвния поток.

Така засегнатата част е лишена от нормално кръвообращение. След като не получава хранителни вещества и Кислород, тя спира да функционира. Точно тогава настъпва Сърдечният инфаркт.
Когато се грижим за намаляване на нивата на Холестерол и Калциране в кръвоносните съдове, значително се намалява и риска от непредвидени последици.
Какво може да се направи?
Установено е, че умереното гладуване е най- бързият начин за намаляване на Холестерола.
Трябва да се избягват Хидратираните, наситени мазнини (маргарини), те запушват кръвоносните съдове.
За да имате здраво и в добра форма Сърце, разумно е да подържате кръвното си налягане в нормалните граници 120/70.
Можете да се справите с помоща на прости промени в Храната, Водата и Начина на живот.
Физическите упражнения, дълбокото дишане (йога), достатъчният сън и здравословната Храна и Вода, ще помогнат да контролирате кръвното налягане.
Намалете до минимум употребата на готварска сол до 5 грама на ден.
Плодовете с високо съдържание на Калий, като Ябълки, Банани, Фурми, Картофи (сварени с кората) и Стафиди, имат способността да намаляват кръвното налягане.
За салатите е добре вместо олио, да са използва Зехтин (студено пресован -Extra Virgin).
Консумирането на средна по големина глава лук (Кромид –суров) дневно може да понижи холестерола с 15%.
Колкото до здравната роля на Чесъна за прадпазване на Сърцето, той съдържа Антикоагуланти, които помагат за разреждане на Кръвта и предпазват от слепване на Тромбоцитите– по такъв начин се намалява риска от образуване на съсиреци.
Освен това Чесънът има повишаващи имунитета свойства, като премахва много видове бактерии и гъбички, включително и Салмонела и Кандида. Също така може да спре развитието на стомашно –чревни язви.
И не на последно място използването на Ябълков оцет (мътен-направен от Ябълки), допринася за прочистване на кръвоносните съдове.
Ясно е че, с тези малки промени на Начина на Живот, може да имате здраво тяло, подържано от едно здраво и силно Сърце!

1

Потребителят е неактивен   dedomrak 

• Регистриран: 09-September 05
  • Град:в дядовата ръкавичка
Имах го точно този проблем преди около 3-4 години. Изтръпваше ми половината длан до степен да не усещам нищо и даже и пръстите да не мога да сгъна. Оказа се че в сгъвката на лакътя минават някакви нерви които са разположени в някакво костно каналче което при някои хора било по-тясно от обикновенно. При мен се беше получило от опиране на лакътя постоянно на бюрото пред компа. Та ходих на невролог той после ме препрати в ИСУЛ ако не се лъжа дето ми премериха проводимостта на нерва като ме набоцкаха с разни иглички електроди и пускаха ел. ток по тях. Иначе при тези хора със стеснено каналче понякога се била налагала и операция. Аз се оправих с разни успокоителни хапчета- валериан и агапурин. Също и си промених навика да се подпирам на лакътя пред компа. Един познат учещ за невролог ме успокои че нервите всъщност не се били лекували - или се оправяли от самосебе си или си ги носиш цял живот. Така че спокойно - няма нищо страшно :D :D
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login