Форум

Data.BG Форуми: Интернет чрез Флашка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Интернет чрез Флашка

Потребителят е неактивен   samyrivera92 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-April 11
  • Град:София
Може би , темата ми не е за този раздел, но ми е много смешен отговор от ваша страна :(

Налага ми да се работя нощни смени и тъй като имам лаптоп съм решил да си взема интернет чрез флашка.

Знам,че скоростта им не е добра но имате ли представа дали ще може да я ползвам поне за скайп/фейсбук и отваряне на страници?

да ми предложите на кой оператор интернет флашката е най-добра. Не знам как седи въпроса за това моля за мнение
0

Потребителят е неактивен   rammkopf 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 13-July 03
  • Град:Варна / Габрово
  • Интереси:Хардуеър, Музика, Стрелба, Картинг, Туризъм, Автомобили, Игри
Здравей,

Първо, да уточня един технически детайл - това, дето масово го кръщават "флашка за Интернет", няма нищо общо с "флашките", освен порта за свързване към компютъра. И по форма си приличат донякъде, OK.

Всъщност се казва "3G модем" и скоростта им на тези "сапунерки" съвсем не е обидно лоша. Достигат 7,2Mbps, но мизерните ни доставчици май процеждат през клетките си само 3,6Mbps, максимум. Имам такава играчка, с абонамент към Globul и трябва да ти кажа, че не обажда никак зле.

Стига да имаш покритие и да можеш да се свържеш по HSPA (най-високата скорост, още й викат 3.5G), или поне на UMTS (демек, 3G), скоростта е доста прилична и можеш даже да зяпаш в YouTube. Предупреждавам те, обаче, че така доста бързо се навъртат 5GB трафик. Съветвам те да се ориентираш към 10-гигабайтов план, ако смяташ и да теглиш разни неща през този модем. Ако ще го ползваш от дъжд на вятър и то, само за пощи и Skype, тогава и 5 гига ще са ти достатъчни, да не казвам даже 2,5GB.

Друга подробност да споделя - ако си някъде на ръба на обхвата (няма клетки наоколо или си забит някъде, в радио сянка), е много възможно да се закачаш само на EGDE (с някои уговорки и повече железни нерви, става за поща, чат-пат и Skype) , или на съвсем жалкия GPRS (една поща едвам ще си отвориш, камо ли Skype).

Всичко това може лесно да се проучи, ако имаш по-умен телефон, който да има възможност за комуникация по 3G. Отиваш нощем на работа, цъкаш мрежата от GSM на UMTS, чакаш телефонът да прехвърли режима и като ти светне, че си на 3G, опитваш да отвориш някакъв сайт - www.google.com, например, или по-добре www.dir.bg. Ще се набуташ с няколко стотинки само, максимум един лев, но ще видиш дали твоят оператор има 3G покритие и дали интернет връзката работи стабилно на телефона ти. Ако мижавият телефон се справя задоволително, значи модемът ще се представи не по-зле (в повечето случаи, дори по-добре). Минаваш през офиса на оператора си и ги завличаш с един модем, нова SIM-карта с data-план (иначе няма как), те пък те завличат с едни пари и си готов.
Stacheldraht im Harnkanal

Моля ви, не ме питайте за таблети под 200 лева. Не ме питайте и за телефони. Благодаря!
0

В Младост 1 ми е работата и само там ще ползвам този интернет,понеже вкъщи съм с кабелен.И няма да тегля,най - много да изгледам някое друго клипче.. предимно ми трябва за да ползвам скайп или фейсбук. Гледах до сега няколко предложения на Глобул Виваком и Мтел.. общо взето по еднакъв начин седат нещата.. след изчерпане на незнам си колко МБ скороста ти става 128 км/с

въпроса ми е с тази скорост дали ще мога да се ровя в фейсбук,вибокс и тн и разбира се.. дали ще ми се налага да плащам някакви други пари?? освен 20-25 лева на месец.
0

Потребителят е неактивен   slimini 

• Регистриран: 15-February 11
Какъв ти е телефона.Към кой оператор си.Виваком имат нет за 5 лева към тарифния план.Малко мегабайти на бърза скорост и после на 148 кбс.Ако има добро покритие се ядва за ползване през телефон.Моя тел е нокия и даже съм му сложил едно приложение с което го правя WIFI acess point.Но си е бавен нета малко де.За Скайп и фейсбук мисля ,че ще става.
Не ти трябва друга карта,не ти трябва модем-нищо.Само читав телефон.
Между другото имам един очукан телефон Привилег.Като телефон не е добре ,за нет незнам,че не съм го пробвал,ама ако искаш за телевизор е перфе и не е за много пари.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 10:48

0

Става въпрос за Лаптоп
0

Ясно. Просто ти дадох други варианти.Незнам по операторите модемите плащат ли се и колко ,но в раздел обяви изпадат на по 25-30 лева.
Друг вариант чрез WIFI да си точиш нет от телефона,но е до модел телефон.Извинявай,че не ти давам директни отговори на твоя въпрос но нямам поглед,а се сетих за алтернативи с цел спестяване на средства.Сега ако финансите не са проблем вече е друго и е по-лесно.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 10:58

0

с Wi-Fi също е вариант.. понеже аз съм 12 часа там и интернета си е доста по бърз и удобен но проблема е , че шефа не искаме да разбира много много , че се занимаваме с други неща по работно време.. а нали за да имаш wireless трябва да има кабел + рутер... и ще се вижда :С
0

http://www.joiku.com/
друго имам впредвид за без пари.Само зарядното в джоба.И само за Нокия.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 11:10

0

• Дата бг приятел
Има вариант да не си платиш модема. Аз взех 5GB за 1 година от Globul миналия март и не ме караха да го плащам отделно. Както се договориш с оператора, отиваш на място и проучваш въпроса. A Joiku и аз ползвам на E51-иницата, но го държа само за зор заман, а не като перманентен вариант, щото като си обърнеш телефона в WiFi рутер и някой реши да ти се обади, става малко кофти ситуация. С модемчето си е чиста работа, а и се справя по-добре с "улавянето" на сигнала от клетките. Все пак го тъпчеш с по-сериозно захранване, отколкото батерийката захранва GSM-а и нещата вече са по-различни. На места, където телефонът и таблета едвам чуват UMTS, лаптопа с 3G модема жъне сериозно. :)

Моля ви, не ме питайте за таблети под 200 лева. Не ме питайте и за телефони. Благодаря!
0

Потребителят е активен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08

Преглед на мнениеrammkopf, на 29.02.12 - 11:57, каза:

Има вариант да не си платиш модема. Аз взех 5GB за 1 година от Globul миналия март и не ме караха да го плащам отделно. Както се договориш с оператора, отиваш на място и проучваш въпроса. A Joiku и аз ползвам на E51-иницата, но го държа само за зор заман, а не като перманентен вариант, щото като си обърнеш телефона в WiFi рутер и някой реши да ти се обади, става малко кофти ситуация. С модемчето си е чиста работа, а и се справя по-добре с "улавянето" на сигнала от клетките. Все пак го тъпчеш с по-сериозно захранване, отколкото батерийката захранва GSM-а и нещата вече са по-различни. На места, където телефонът и таблета едвам чуват UMTS, лаптопа с 3G модема жъне сериозно. :)

Е има и вариант през блутуут, там поне няма такива проблеми ако някой ти звънне и прочие. Ако е с nokia става много лесно. Автора да каже какъв апарат използва. Пък сега погледнах и трансфера на блутуут 2.0 му дават до три мегабита, което никак не е зле.

Мнението беше редактирано от asuslogitech: 29.02.12 - 12:13

0

С Лаптоп съм бре колеги , 3ти път го казвам :D

Има ли някаква възможност да имам интернет ( мобилен ) с който да ползвам скайп и фейсбук.. не ми трябва за теглене и тн.

Работя в МЛАДОСТ и понеже сградата е нова не се знае кога ще прокарат интернет.

лаптопа ми е Acer..
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 12:28, каза:

С Лаптоп съм бре колеги , 3ти път го казвам :D

Има ли някаква възможност да имам интернет ( мобилен ) с който да ползвам скайп и фейсбук.. не ми трябва за теглене и тн.

Работя в МЛАДОСТ и понеже сградата е нова не се знае кога ще прокарат интернет.

лаптопа ми е Acer..

Ти изобщо прочете ли какво съм писал?
0

Да прочетох,нищо по темата :)
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 12:42, каза:

Да прочетох,нищо по темата :)

Ми окей. :emote_drinks:
0

Преглед на мнениеasuslogitech, на 29.02.12 - 12:30, каза:

Ти изобщо прочете ли какво съм писал?

Той,човека си пита за лаптоп,ама аз му разводних малко темата.
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеslimini, на 29.02.12 - 13:24, каза:

Той,човека си пита за лаптоп,ама аз му разводних малко темата.

За лаптоп де, ако си смени тарифния план на който и да е оператор може от GSM да предава интернет през блутуут, само че на Nokia знам как става ...... на други телефони не съм си играл. Точно за това го питах с какъв телефон е, но отговор не получих. Като цяло действието на флашката се обезсмисля.

Мнението беше редактирано от asuslogitech: 29.02.12 - 13:34

0

• Дата бг приятел
Ъ?! :o

Е-е-е, ма-а-ашалла, уе! :evil2: Сега, ще обобщя всичко изписано дотук, както от колегите, така и от мене. Че и от тебе.

Дадено:
Лаптоп. Acer! Модел: "ба-ли-ма'а-му-ма-ня'а-и-значение"

Търси се:
Мобилно средствто за достъп до Internet, в скоби - "флашка за нет", т.е. 3G модем.

Възможни решения:

1. Сключваш договор за мобилен интернет с произволен мобилен оператор, откъдето ти зачисляват 3G модем, към който ти дават и SIM карта с нов номер, през която ще ти върви трафика. 2500MB е минималният план за такива услуги, доколкото съм информиран. За Skype и Сураттефтер е достатъчен този трафик-план.

2. Ако имаш умнофон, можеш да го превърнеш в модем, чрез който да достъпиш до Internet, когато си пожелаеш. Как става това - ето стъпките:

а) отиваш в някой офис на мобилния си оператор и им казваш, че искаш, освен телефонията, да ти "пуснат Интернета". Демек, искаш план за пренос на данни към настоящия си номер. Предлагат ти нещо (гледай да е над 100 меги на месец, ако може, даже по към 200-тата и нагоре, че с лаптопа бързо се върти трафик), дават ти анекс към договора, биеш парафа, стискате ръцете и вече имаш достъп до Интернет през твоята си SIM карта, без да имаш нужда от нов номер и т.н.

б) всеки смартфон в днешно време има възможност, по един или друг начин, да се превърне в мобилна точка за достъп до Internet. За целта се изисква телефонът да разполага с 3G и WiFi модули. Почти всеки тел с тъч-скрийн, направен в последните 2 години , например, отговаря на това изискване.

в) лаптопът ти задължително има WiFi карта и може да се свърже по WiFi с телефона ти. Телефонът се открива като Wireless Access Point и през него излизаш директно "навън", към мрежатa. Тъй като 3G и WiFi на телефона работят едновременно и в непрекъснат режим, това стопява батерията ти. Затова бе посъветван, малко по-нагоре, да си вземеш и зарядното за телефона с тебе.

Ако кажеш с какъв GSM си, веднага ще ти кажем дали може или не може да ти реши проблема по начина, описан в т.2.

3. "Одушваш" с лаптопа наоколо, да видиш някой дали не се е излъгал да пръсне малко интернетец. Нощем, поради ред физически процеси, се случва да ловнеш сигнал от някой по-далечен и притихнал източник - де някое кафенце, де някой не си е заключил ADSL-а вкъщи ... и т.н.

Дотук всичко беше по темата ти! Просто се опитваме да те ограмотим, ма ти грам не си набиваш нищо в челото. Дано сега ти е по-ясно. :emote_drinks:

" ... нищо по темата" ... сладур. :evil2:

Мнението беше редактирано от rammkopf: 29.02.12 - 13:50

2

Телефонът ми не е нищо особено

Nokia x3

лаптопа Acer ASpire 5733

Мнението беше редактирано от samyrivera92: 29.02.12 - 14:02

0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 13:59, каза:

Телефонът ми не е нищо особено

Nokia x3

А USB кабел имаш ли към телефона, или блутуут на лаптопа?
0

• Дата бг приятел
Съжалявам, X3 не става - нито е с 3G, нито с WiFi. Значи точка 2 отпада. Остават ти 1 и 3 - "сапунерката" с нова SIM карта, или да търсиш отнякъде да гепиш малко WiFi, покрай офиса ти. Пробвай първо с краж... неправомерното поотнемане на неволно споделен безжичен интернет. :D Ако не стане, тогаз върви си искай модем от някой мобилен оп.

0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login