Форум

Data.BG Форуми: Интернет чрез Флашка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Интернет чрез Флашка

Потребителят е неактивен   samyrivera92 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-April 11
  • Град:София
Може би , темата ми не е за този раздел, но ми е много смешен отговор от ваша страна :(

Налага ми да се работя нощни смени и тъй като имам лаптоп съм решил да си взема интернет чрез флашка.

Знам,че скоростта им не е добра но имате ли представа дали ще може да я ползвам поне за скайп/фейсбук и отваряне на страници?

да ми предложите на кой оператор интернет флашката е най-добра. Не знам как седи въпроса за това моля за мнение
0

Потребителят е неактивен   rammkopf 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 13-July 03
  • Град:Варна / Габрово
  • Интереси:Хардуеър, Музика, Стрелба, Картинг, Туризъм, Автомобили, Игри
Здравей,

Първо, да уточня един технически детайл - това, дето масово го кръщават "флашка за Интернет", няма нищо общо с "флашките", освен порта за свързване към компютъра. И по форма си приличат донякъде, OK.

Всъщност се казва "3G модем" и скоростта им на тези "сапунерки" съвсем не е обидно лоша. Достигат 7,2Mbps, но мизерните ни доставчици май процеждат през клетките си само 3,6Mbps, максимум. Имам такава играчка, с абонамент към Globul и трябва да ти кажа, че не обажда никак зле.

Стига да имаш покритие и да можеш да се свържеш по HSPA (най-високата скорост, още й викат 3.5G), или поне на UMTS (демек, 3G), скоростта е доста прилична и можеш даже да зяпаш в YouTube. Предупреждавам те, обаче, че така доста бързо се навъртат 5GB трафик. Съветвам те да се ориентираш към 10-гигабайтов план, ако смяташ и да теглиш разни неща през този модем. Ако ще го ползваш от дъжд на вятър и то, само за пощи и Skype, тогава и 5 гига ще са ти достатъчни, да не казвам даже 2,5GB.

Друга подробност да споделя - ако си някъде на ръба на обхвата (няма клетки наоколо или си забит някъде, в радио сянка), е много възможно да се закачаш само на EGDE (с някои уговорки и повече железни нерви, става за поща, чат-пат и Skype) , или на съвсем жалкия GPRS (една поща едвам ще си отвориш, камо ли Skype).

Всичко това може лесно да се проучи, ако имаш по-умен телефон, който да има възможност за комуникация по 3G. Отиваш нощем на работа, цъкаш мрежата от GSM на UMTS, чакаш телефонът да прехвърли режима и като ти светне, че си на 3G, опитваш да отвориш някакъв сайт - www.google.com, например, или по-добре www.dir.bg. Ще се набуташ с няколко стотинки само, максимум един лев, но ще видиш дали твоят оператор има 3G покритие и дали интернет връзката работи стабилно на телефона ти. Ако мижавият телефон се справя задоволително, значи модемът ще се представи не по-зле (в повечето случаи, дори по-добре). Минаваш през офиса на оператора си и ги завличаш с един модем, нова SIM-карта с data-план (иначе няма как), те пък те завличат с едни пари и си готов.
Willst du dich von etwas trennen, dann musst du es verbrennen.
Willst du es nie wieder sehen, lass es schwimmen ... IN BENZIIIINNN!!!

Моля ви, не ме питайте за таблети под 200 лева. Не ме питайте и за телефони. Благодаря!
0

В Младост 1 ми е работата и само там ще ползвам този интернет,понеже вкъщи съм с кабелен.И няма да тегля,най - много да изгледам някое друго клипче.. предимно ми трябва за да ползвам скайп или фейсбук. Гледах до сега няколко предложения на Глобул Виваком и Мтел.. общо взето по еднакъв начин седат нещата.. след изчерпане на незнам си колко МБ скороста ти става 128 км/с

въпроса ми е с тази скорост дали ще мога да се ровя в фейсбук,вибокс и тн и разбира се.. дали ще ми се налага да плащам някакви други пари?? освен 20-25 лева на месец.
0

Потребителят е неактивен   slimini 

• Регистриран: 15-February 11
Какъв ти е телефона.Към кой оператор си.Виваком имат нет за 5 лева към тарифния план.Малко мегабайти на бърза скорост и после на 148 кбс.Ако има добро покритие се ядва за ползване през телефон.Моя тел е нокия и даже съм му сложил едно приложение с което го правя WIFI acess point.Но си е бавен нета малко де.За Скайп и фейсбук мисля ,че ще става.
Не ти трябва друга карта,не ти трябва модем-нищо.Само читав телефон.
Между другото имам един очукан телефон Привилег.Като телефон не е добре ,за нет незнам,че не съм го пробвал,ама ако искаш за телевизор е перфе и не е за много пари.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 10:48

0

Става въпрос за Лаптоп
0

Ясно. Просто ти дадох други варианти.Незнам по операторите модемите плащат ли се и колко ,но в раздел обяви изпадат на по 25-30 лева.
Друг вариант чрез WIFI да си точиш нет от телефона,но е до модел телефон.Извинявай,че не ти давам директни отговори на твоя въпрос но нямам поглед,а се сетих за алтернативи с цел спестяване на средства.Сега ако финансите не са проблем вече е друго и е по-лесно.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 10:58

0

с Wi-Fi също е вариант.. понеже аз съм 12 часа там и интернета си е доста по бърз и удобен но проблема е , че шефа не искаме да разбира много много , че се занимаваме с други неща по работно време.. а нали за да имаш wireless трябва да има кабел + рутер... и ще се вижда :С
0

http://www.joiku.com/
друго имам впредвид за без пари.Само зарядното в джоба.И само за Нокия.

Мнението беше редактирано от slimini: 29.02.12 - 11:10

0

• Дата бг приятел
Има вариант да не си платиш модема. Аз взех 5GB за 1 година от Globul миналия март и не ме караха да го плащам отделно. Както се договориш с оператора, отиваш на място и проучваш въпроса. A Joiku и аз ползвам на E51-иницата, но го държа само за зор заман, а не като перманентен вариант, щото като си обърнеш телефона в WiFi рутер и някой реши да ти се обади, става малко кофти ситуация. С модемчето си е чиста работа, а и се справя по-добре с "улавянето" на сигнала от клетките. Все пак го тъпчеш с по-сериозно захранване, отколкото батерийката захранва GSM-а и нещата вече са по-различни. На места, където телефонът и таблета едвам чуват UMTS, лаптопа с 3G модема жъне сериозно. :)

Моля ви, не ме питайте за таблети под 200 лева. Не ме питайте и за телефони. Благодаря!
0

Потребителят е активен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08

Преглед на мнениеrammkopf, на 29.02.12 - 11:57, каза:

Има вариант да не си платиш модема. Аз взех 5GB за 1 година от Globul миналия март и не ме караха да го плащам отделно. Както се договориш с оператора, отиваш на място и проучваш въпроса. A Joiku и аз ползвам на E51-иницата, но го държа само за зор заман, а не като перманентен вариант, щото като си обърнеш телефона в WiFi рутер и някой реши да ти се обади, става малко кофти ситуация. С модемчето си е чиста работа, а и се справя по-добре с "улавянето" на сигнала от клетките. Все пак го тъпчеш с по-сериозно захранване, отколкото батерийката захранва GSM-а и нещата вече са по-различни. На места, където телефонът и таблета едвам чуват UMTS, лаптопа с 3G модема жъне сериозно. :)

Е има и вариант през блутуут, там поне няма такива проблеми ако някой ти звънне и прочие. Ако е с nokia става много лесно. Автора да каже какъв апарат използва. Пък сега погледнах и трансфера на блутуут 2.0 му дават до три мегабита, което никак не е зле.

Мнението беше редактирано от asuslogitech: 29.02.12 - 12:13

0

С Лаптоп съм бре колеги , 3ти път го казвам :D

Има ли някаква възможност да имам интернет ( мобилен ) с който да ползвам скайп и фейсбук.. не ми трябва за теглене и тн.

Работя в МЛАДОСТ и понеже сградата е нова не се знае кога ще прокарат интернет.

лаптопа ми е Acer..
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 12:28, каза:

С Лаптоп съм бре колеги , 3ти път го казвам :D

Има ли някаква възможност да имам интернет ( мобилен ) с който да ползвам скайп и фейсбук.. не ми трябва за теглене и тн.

Работя в МЛАДОСТ и понеже сградата е нова не се знае кога ще прокарат интернет.

лаптопа ми е Acer..

Ти изобщо прочете ли какво съм писал?
0

Да прочетох,нищо по темата :)
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 12:42, каза:

Да прочетох,нищо по темата :)

Ми окей. :emote_drinks:
0

Преглед на мнениеasuslogitech, на 29.02.12 - 12:30, каза:

Ти изобщо прочете ли какво съм писал?

Той,човека си пита за лаптоп,ама аз му разводних малко темата.
0

• Форумен трол

Преглед на мнениеslimini, на 29.02.12 - 13:24, каза:

Той,човека си пита за лаптоп,ама аз му разводних малко темата.

За лаптоп де, ако си смени тарифния план на който и да е оператор може от GSM да предава интернет през блутуут, само че на Nokia знам как става ...... на други телефони не съм си играл. Точно за това го питах с какъв телефон е, но отговор не получих. Като цяло действието на флашката се обезсмисля.

Мнението беше редактирано от asuslogitech: 29.02.12 - 13:34

0

• Дата бг приятел
Ъ?! :o

Е-е-е, ма-а-ашалла, уе! :evil2: Сега, ще обобщя всичко изписано дотук, както от колегите, така и от мене. Че и от тебе.

Дадено:
Лаптоп. Acer! Модел: "ба-ли-ма'а-му-ма-ня'а-и-значение"

Търси се:
Мобилно средствто за достъп до Internet, в скоби - "флашка за нет", т.е. 3G модем.

Възможни решения:

1. Сключваш договор за мобилен интернет с произволен мобилен оператор, откъдето ти зачисляват 3G модем, към който ти дават и SIM карта с нов номер, през която ще ти върви трафика. 2500MB е минималният план за такива услуги, доколкото съм информиран. За Skype и Сураттефтер е достатъчен този трафик-план.

2. Ако имаш умнофон, можеш да го превърнеш в модем, чрез който да достъпиш до Internet, когато си пожелаеш. Как става това - ето стъпките:

а) отиваш в някой офис на мобилния си оператор и им казваш, че искаш, освен телефонията, да ти "пуснат Интернета". Демек, искаш план за пренос на данни към настоящия си номер. Предлагат ти нещо (гледай да е над 100 меги на месец, ако може, даже по към 200-тата и нагоре, че с лаптопа бързо се върти трафик), дават ти анекс към договора, биеш парафа, стискате ръцете и вече имаш достъп до Интернет през твоята си SIM карта, без да имаш нужда от нов номер и т.н.

б) всеки смартфон в днешно време има възможност, по един или друг начин, да се превърне в мобилна точка за достъп до Internet. За целта се изисква телефонът да разполага с 3G и WiFi модули. Почти всеки тел с тъч-скрийн, направен в последните 2 години , например, отговаря на това изискване.

в) лаптопът ти задължително има WiFi карта и може да се свърже по WiFi с телефона ти. Телефонът се открива като Wireless Access Point и през него излизаш директно "навън", към мрежатa. Тъй като 3G и WiFi на телефона работят едновременно и в непрекъснат режим, това стопява батерията ти. Затова бе посъветван, малко по-нагоре, да си вземеш и зарядното за телефона с тебе.

Ако кажеш с какъв GSM си, веднага ще ти кажем дали може или не може да ти реши проблема по начина, описан в т.2.

3. "Одушваш" с лаптопа наоколо, да видиш някой дали не се е излъгал да пръсне малко интернетец. Нощем, поради ред физически процеси, се случва да ловнеш сигнал от някой по-далечен и притихнал източник - де някое кафенце, де някой не си е заключил ADSL-а вкъщи ... и т.н.

Дотук всичко беше по темата ти! Просто се опитваме да те ограмотим, ма ти грам не си набиваш нищо в челото. Дано сега ти е по-ясно. :emote_drinks:

" ... нищо по темата" ... сладур. :evil2:

Мнението беше редактирано от rammkopf: 29.02.12 - 13:50

2

Телефонът ми не е нищо особено

Nokia x3

лаптопа Acer ASpire 5733

Мнението беше редактирано от samyrivera92: 29.02.12 - 14:02

0

• Форумен трол

Преглед на мнениеsamyrivera92, на 29.02.12 - 13:59, каза:

Телефонът ми не е нищо особено

Nokia x3

А USB кабел имаш ли към телефона, или блутуут на лаптопа?
0

• Дата бг приятел
Съжалявам, X3 не става - нито е с 3G, нито с WiFi. Значи точка 2 отпада. Остават ти 1 и 3 - "сапунерката" с нова SIM карта, или да търсиш отнякъде да гепиш малко WiFi, покрай офиса ти. Пробвай първо с краж... неправомерното поотнемане на неволно споделен безжичен интернет. :D Ако не стане, тогаз върви си искай модем от някой мобилен оп.

0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login