Форум

Data.BG Форуми: Настройки на рутер TP-LINK - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Настройки на рутер TP-LINK

Потребителят е неактивен   ianiiovski 

• Играч
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 04-August 08
  • Град:Враца
Взех си въпросният рутер TP-LINK WR740N имам няколко въпроса . Понеже съм с модем и интернета ми по MAC адрес, когато си го вкарвах в квартирата ми беше лаптопа и го настроиха по на лаптопа Мак адреса , след това си донесох стационарният компютър и клонирах мак адреса на лаптопа на стационарният компютър за да имам нет . Сега си взех рутера и клонирах същият мак адрес на него за да ми пусне интернет и сега се получава 3 у-ва с еднакъв мак адрес (компютър , лаптоп, рутер) . Настроих от диска настройките Setup Wizard и нещата станаха имам интернет , но проблем ли е като са с еднакви мак адреси ? Другият ми въпрос е апартамента е двустаен на колко процента да намаля сигнала и от къде ,търсих в настройките ,но не намирам нищо . Рутера го оставих от горе на компютъра а самият компютър е от горе на бюрото ми и е на около 1 метър от главата ми малко или много си излъчва честоти и не е полезно да е близко до главата на човек заради това питам горе долу на какво разстояние трябва да е рутера ?
PSU: Seasonic S12 II Bronze 520W Mainboard:ASUS M5A78l-M LX v2 CPU: AMD FX-4300 X4 3.8Ghz RAM:2x4GB Kingston 1333Mhz HDD: SSD 240 GB Kingston V300 Video: SAPPHIRE HD 7770 GHZ Edition 1GB GDDR5

with Windows 7 Ultimate 64 bit
0

Потребителят е неактивен   leko 

• Регистриран: 06-July 04
Остави глупостите... и си ползвай рутера с кеф. Настрой си защитата само - WPA2.
:)

Мнението беше редактирано от leko: 14.02.12 - 13:44

Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

1

• Играч
Е да сложих му парола :)
PSU: Seasonic S12 II Bronze 520W Mainboard:ASUS M5A78l-M LX v2 CPU: AMD FX-4300 X4 3.8Ghz RAM:2x4GB Kingston 1333Mhz HDD: SSD 240 GB Kingston V300 Video: SAPPHIRE HD 7770 GHZ Edition 1GB GDDR5

0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software
Първо - мак адреса не пречи, че са няколко устройствата с идентичен мак адрес.
По втория въпрос - не можеш да намаляваш и увеличаваш сигнала, ако е възможно премести рутера на поне метър от теб, в случая можеш да го пуснеш отзад да бъде зад компютърната кутия.
Така лъчението ще бъде по-слабо, защото метала на компютърната кутия ще служи като щит.
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
1

Потребителят е неактивен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08
  • Град:София
Ех тия мак адреси :chuckle: . Важно е да клонираш първоначалния мак - който се записва при доставчика ти. След като го въвдеш в настройките на рутера не би трябвало след това да имаш проблеми. На лаптопа спокойно можеш да му зададеш дефолтнатия мак адрес.

Мнението беше редактирано от asuslogitech: 14.02.12 - 14:04

0

Потребителят е неактивен   grifit 

• Регистриран: 07-December 04
  • Град:http://grifit.data.bg

Преглед на мнениеHollyshit, на 14.02.12 - 13:54, каза:

Първо - мак адреса не пречи, че са няколко устройствата с идентичен мак адрес.
По втория въпрос - не можеш да намаляваш и увеличаваш сигнала, ако е възможно премести рутера на поне метър от теб, в случая можеш да го пуснеш отзад да бъде зад компютърната кутия.
Така лъчението ще бъде по-слабо, защото метала на компютърната кутия ще служи като щит.

И как реши че един и същи мак адрес в една и съща локална мрежа не пречи ..??
Чувал ли си за ARP ??? Имаш ли идея как се изпращат пакетите в локалната мрежа и Мак Адрес таблицата на Switch-a ???

Но по темата проблем няма да има защото сега компюръра свързан за switch порта има мак аддрес "А"
Лаптопа има мак адрес "А" също но на неговия интернет порт (fastethernet), a ти предполагам използваш Wireless и той има различен мак адрес от "А" .... което ще рече че няма два еднакви мак адреса в локалната мрежа.
0

• Играч
Е как да дам дефаулт на лаптопа като той това си е дефаута му , трябва да дам дефаут на стационарния ,но не намирам от къде под XP съм

0

Преглед на мнениеianiiovski, на 14.02.12 - 14:56, каза:

Е как да дам дефаулт на лаптопа като той това си е дефаута му , трябва да дам дефаут на стационарния ,но не намирам от къде под XP съм

Отиваш в Local Area Conection --> Properties --> Configure --> Advanced --> Network Address и там избираш да е на Not Present.

Така излгежда на win7 предполгам че така е и на ХП-то .. или с много малки разлики
1

• Играч
Оправих се 10х

Мнението беше редактирано от ianiiovski: 14.02.12 - 15:10

0

• Играч
Обаче имам проблем исках да сменя името на мрежата и му дадох Save след това ми каза ,че трябва да се рестартира рутера дадох му Yes и хоп сега нямам нет нито на компютъра нито на лаптопа . На лаптопа се свързва пише че има Интернет достъп ,но не отваря никви сайтове както и на компа

Аа оправи се дадох му WAN от там от страни до Dynamic IP --> detect и стана :chuckle:

Мнението беше редактирано от ianiiovski: 14.02.12 - 16:26

0

Какво Точно си променил SSID -то ли ?
0

• Играч
Да

И да попитам Host Name за къде се използва ?

Мнението беше редактирано от ianiiovski: 14.02.12 - 16:34

0

Преглед на мнениеianiiovski, на 14.02.12 - 16:28, каза:

Да

И да попитам Host Name за къде се използва ?

Domain Name, Host Name не ти трябват .. те се предоставят от ISP (internet service provider)

Провери си WAN настройките да не си умазал нещо там.Това са настройките от твоя ISP, IP address, mask,gateway и тн..
Провери дали и компютъра получава ИП адреси автомачино

(това е ако все още имаш проблеми с интернета)
0

• Играч
Няма да ръчкам нищо оправи се :) А по принцип от къде се проверява дали получава компютъра автоматично IP adress

Мнението беше редактирано от ianiiovski: 14.02.12 - 16:51

0

Гледам, че ти се играе все пак... :)
1. Не знам точно за твоя модел, но при мен на TL-WR1043N можеш да си "прецакваш" сигнала от Wireless->Wireless Advanced->Transmit power

За проблема - вече си се оправил...
Само в тишината - слово.

0

• Играч
Нямам я тази опция Transmit power , но за какво ми е да си прецаквам сигнала :D

0

Де да знам, ти питаш в първия пост. Да не мяташ до съседите... :evil2:
Само в тишината - слово.

0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software

Преглед на мнениеgrifit, на 14.02.12 - 14:48, каза:

И как реши че един и същи мак адрес в една и съща локална мрежа не пречи ..??
Чувал ли си за ARP ??? Имаш ли идея как се изпращат пакетите в локалната мрежа и Мак Адрес таблицата на Switch-a ???

Не говорих за локалната мрежа, там ще си пречат, ако са няколко еднакви.
Друго съм имал напредвид, рутера и един от компютрите в локалните да са с еднакъв мак адрес, това съм имал напредвид.
Няма значение, рутера вече е настроен.
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login