Форум

Data.BG Форуми: Банка - кредит, назад с вноски. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Банка - кредит, назад с вноски.

Потребителят е неактивен   sniperwolf 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-November 05
  • Град:Радомир
  • Интереси:Компютри, дискотеки,момичета,музика и други..
Здравейте, имам сериозен проблем. Баща ми има заем от банка, но в момента нямаме възможност да вкарваме пари и той вече се е натрупал (за последните 2-3 години се трупа лека по лекаа). На името на баща ми има в провинцията апартамент, и сега като отидох там( не съм ходил от месеци), намерих писмо от декември, от друга фирма, не от банката която обяснява как ще препоръчат на банката да пренебрегне към "съдебното му събиране". Това е единственото което има баща ми на негово име.. Този апартамент.
Ако сега вкарам пари за заема, ще се пренебрегне ли това.. в смисъл да се оправят нещата по някакъв начин.

Преди време бяха казали от банката, че ако на всеки 3 месеца има движение по кредита - няма да има съдебно изпълнение... просто да има движение. Сега има повече от 3 месеца без движение - за сега няма такива действия - ако веднага когато е отворена банка вкарам пари, ще предотвратя ли тези действия ????

Искам да помоля някой ако има желание да помогне, положението е много лошо. Ще съм много благодарен... Моля да ми пише лично съобщение......

Моля за съдействие на модератор за изтриване на спам. Темата е наистина сериозна и щом прибягвам до тука в форума да пиша значи положението е много зле....
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Aпартамента ипотекиран ли е към банката? Принципно така казват, че ако има движение по сметката не могат да те съдят, но това съм го чувал само от хора длъжници не и от някой служител в банка. Най добре е да се говори с банката и да се предоговори кредита. Банката има изгода от това защото ще започне да събира пари.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Ако вкараш пари нищо няма да стане.

Държавата те пази за 3 месеца. След тези 3 месеца банката може да си изиска кредита и да си събере парите както може по законов път.

Ако кредита е станал изискуем (минали са 3 месеца) той се прехвърля на фирма. Ако от фирмата не успеят да те "убедят" да върнеш парите идва съдия изпълнител.

Сега. Ако кредита е изискуем вече. Трябва да отидеш в банката (в клона дето е теглен кредита) И да попиташ как може да се върне кредита в редовност. Те най - вероятно ще те накарат да платиш всички дължими към момента вноски и лихвите към тях.

Принципно много зависи от сумата която дължите. Може да минат и 2 - 3 години докато банката премине към съдия изпълнител. Това зависи от сумата и от това дали може банката бързо да си вземе парите. Също ако имат много като тебе си минава време докато стигнат и до теб.
0

Преглед на мнениеsbojikravov, на 11.02.12 - 23:30, каза:

Aпартамента ипотекиран ли е към банката? Принципно така казват, че ако има движение по сметката не могат да те съдят, но това съм го чувал само от хора длъжници не и от някой служител в банка. Най добре е да се говори с банката и да се предоговори кредита. Банката има изгода от това защото ще започне да събира пари.

Не, заема учудващо беше, без ипотека, без гаранти. Но вероятно ще тръгнат по имуществото му, за да си вземат по някакъв начин парите. Положението става още по зле, работи в Чехия, а се говори че ще влиза в сила закон, всички чуждестранни работници да нямат вече право да работят там, и той ще остане и без работа. За сега да не тръгнат да взимат апартамента.
0

Преглед на мнениеCHOSI, на 12.02.12 - 00:05, каза:

Ако вкараш пари нищо няма да стане.

Държавата те пази за 3 месеца. След тези 3 месеца банката може да си изиска кредита и да си събере парите както може по законов път.

Ако кредита е станал изискуем (минали са 3 месеца) той се прехвърля на фирма. Ако от фирмата не успеят да те "убедят" да върнеш парите идва съдия изпълнител.

Сега. Ако кредита е изискуем вече. Трябва да отидеш в банката (в клона дето е теглен кредита) И да попиташ как може да се върне кредита в редовност. Те най - вероятно ще те накарат да платиш всички дължими към момента вноски и лихвите към тях.

Принципно много зависи от сумата която дължите. Може да минат и 2 - 3 години докато банката премине към съдия изпълнител. Това зависи от сумата и от това дали може банката бързо да си вземе парите. Също ако имат много като тебе си минава време докато стигнат и до теб.

Заема е 16000 хиляди. Сумата която е с лихвите и се дължи до момента - около 2200. Лошото е, че вече втори път минаха 3 месеца - без да са вкарвани пари. Преди време имаше такъв момент, и сега има такъв момент, но сега са повече пари, защото сега се дължат повече пари накуп. Ако имах парите още понеделник щях да ги вкарам - но като ги нямам какво да направя ;(???????
0

Ами... Не знам... Лошото е, че ако е станал изискуем няма да ти приемат и парите.

Вариант е да отидеш в банката и да обясниш каква е ситуацията. Ако се наложи и писмено с копие за теб.

Ако можеш да вкарваш пари всеки месец (поне вноска и малко) мисля, че ще се навият. Ако и кредита е стар пак ще се навият.

На тях не им се занимава със съдилища. Предпочитат да си връщаш заема. Защото така ще вземат повече пари.

За съжаление няма как да помогнем в тази ситуация. Ще трябва да направиш лична договорка с банката.

Вариант е и просто да останеш ПАС и квото стане стане.
0

Нямам възможността да вкарвам всеки месец по вноска и малко. Нито имам парите накуп. за покриването на тия 2200+.

Проблема е, че баща ми не знае за това, той е малко особено човек. А и аз малко съм виновен, и ако му кажа, не само аз а и сестра ми и майка ми ще го отнесат. Просто искам да измисля нещо.

От къде мога да намеря помощ. Предложете ми вариант, към кой да се обърна, какво да направя, защото и да отида в банката.... пффффффффффффф ;(
0

Потребителят е неактивен   resievil 

• Регистриран: 21-June 05
  • Град:Петрич
Няма такива филми особен човек.Обясни му цялата ситуация той се предполага,че е разумен и ще направи нещо по въпроса.Ако съм на твое място още утре му казвам за да се задвижат нещата понеже е кофти да изгорите с цял апартамент заради тези 2 бона и малко който дължите.Не знам как е ситуацията да чукам на дърво на нас никога не ни се е налагало да теглим заем/аз имам разправий с разни заложни къщи но това е мой проблем заради мой порок/ но все пак кажи на тоз човек да ти праща пари да внасяте за да не си навлечете сумати разправий със фирми за изземане на заеми със съдия изпълнител дело и т.н.т.
Поговори с баща си !!!

Мнението беше редактирано от resievil: 12.02.12 - 00:44

red star
0

Нямаш вариант. Или се разбираш с банката като обясняваш, че баща ти е в чужбина. Или заебаваш нещата както са и най - вероятно ще изгорите с 1 апартамент за 16 000. Също така има вероятност да блокират на баща ти сметките ако има такива.

Иди в банката и обясни ситуацията. Или заеби всичко както си е . Като се върне някой ден човека ще се оправи.
0

Преглед на мнениеresievil, на 12.02.12 - 00:44, каза:

Няма такива филми особен човек.Обясни му цялата ситуация той се предполага,че е разумен и ще направи нещо по въпроса.Ако съм на твое място още утре му казвам за да се задвижат нещата понеже е кофти да изгорите с цял апартамент заради тези 2 бона и малко който дължите.Не знам как е ситуацията да чукам на дърво на нас никога не ни се е налагало да теглим заем/аз имам разправий с разни заложни къщи но това е мой проблем заради мой порок/ но все пак кажи на тоз човек да ти праща пари да внасяте за да не си навлечете сумати разправий със фирми за изземане на заеми със съдия изпълнител дело и т.н.т.
Поговори с баща си !!!

Повярвай ми, той не е човек с който мога да се разбера. А и аз имам малка вина за това което става с заема, а той попринцип само да има някой дори малко вина и го изкарва абсолютно и напълно виновен. Ще изляза виновен - ще "спре да ми говори", също така и на майка ми и сестра ми. От където идва и момента - няма да ми праща пари и какво ли не още. Преживял съм го няколко пъти това и както казах, той е особен човек.

Някакви предложения ????
0

Потребителят е неактивен   resievil 

• Регистриран: 21-June 05
  • Град:Петрич
Какъвто и човек да е ще си направи сметка,че да загуби цял апартамент заради 2 бона невнесени ....малко е съкс...други предложения не мисля,че има кой да ти даде...винаги можеш да опреш до лихвари но там става дебело и шанса да загубиш жилището е 2пъти по-голям.
red star
0

От лихвари далече.

Не ти знам каква ти е вината ама....... Или му обясни като хората. Или заеби ситуацията так. не вярвам, че не знае, че има кредит.

Вариант дето се сещам, че ти си сгафил е следния. Баща ти ти е пращал пари за заема, а Вие сте ги харчили за друго. Дори и така да е няма какво да направиш
0

Преглед на мнениеCHOSI, на 12.02.12 - 01:44, каза:

От лихвари далече.

Не ти знам каква ти е вината ама....... Или му обясни като хората. Или заеби ситуацията так. не вярвам, че не знае, че има кредит.

Вариант дето се сещам, че ти си сгафил е следния. Баща ти ти е пращал пари за заема, а Вие сте ги харчили за друго. Дори и така да е няма какво да направиш

Само аз съм в България, всичките ми роднини са в чужбина, той ми праща пари, но преди да тръгнат за чужбина всички, тука оставиха нещата с краката нагоре, и разбира се аз трябва да ги оправям - кое по напред.. в крайна сметка мислех, че е по добре други неща да оправя, но май сгреших.
0

Потребителят е неактивен   kotob 

• Регистриран: 09-March 05
  • Град:Банкя
Моят съвет е да се свържеш с кредитен консултант/адвокат. Те знаят какво може и какво не да направи банката. Най-нормалният изход от ситуацията е предоговаряне на кредита, но пак ще трябва да се покрият известен брой вноски.
IBM Lenovo Thinkpad T60
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
сега като се замислих ти в банката не можеш нищо да направиш защото заема не е на твое име. нито можеш да го предоговориш нито нищо, освен да внасяш пари. варианта е намираш кинти и внасяш. ако трябва от маика ти или сестра ти, приятели, роднини. но първо виж дали не е станал заема изискуем
0

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Може и с рефинансиране на заема

Вземаш тея пари от друга банка и ги внасяш . След това плащаш някакви месечни такси към 2-рата банка :)

Успех ти желая... дано намериш начин . За 2бона = апартамент , не е добра сделка
G2A Goldmine?? Моля за една регистрация през линка ---> ЦЪК

Продавам оригинални STEAM игри

Едно супер приложение за печелене на Steam парички : https://www.facebook...owalletBulgaria

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Има ли движение по кредита няма да ви закачат. Вкарай някакви пари да отложиш във времето нещата. Щом не е ипотекиран апартамента първо ще събират парите от имуществото, самия арпартамен мисля, че няма как да говземат. В най-лошия случай може да станат съсобственици с идеална част от него.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13
  • Град:София

Преглед на мнениеHardrockMan, на 12.02.12 - 11:25, каза:

Има ли движение по кредита няма да ви закачат. Вкарай някакви пари да отложиш във времето нещата. Щом не е ипотекиран апартамента първо ще събират парите от имуществото, самия арпартамен мисля, че няма как да говземат. В най-лошия случай може да станат съсобственици с идеална част от него.

Зависи в какъв стадии е кредита. Не винаги може да внесеш нещо малко и да забавиш нещата. Имат си някви срокове дето си гонят и след това разпродават кредитите на кредитни институции и т.н. или съдят направо. Най-добрия начин е да говори и да обясни как седят нещата защото това остане ли във времето и недай си боже почине родител ала бала ( случват се такива неща, но не ги пожелавам ) кредита автоматично се наследява към най-близките. Измъкване от кредит освен плащане НЯМА.
0

Потребителят е неактивен   cabrone 

• Регистриран: 07-April 05
  • Интереси:like to hate
ясно е че няма измъкване от кредит, но на банката апартамент не й трябва... тъй че и аз смятам, че ако човека просто им обясни ситуацията и предложи някакъв вариант на по-разсрочено плащане - предполагам ще се навият, защото както казах не им е изгодно на банките на първо време да се занимават със съдлища както и да събират апартаменти, които не могат да продадът лесно....

Мнението беше редактирано от cabrone: 12.02.12 - 11:52

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
За такава сума няма как да го вземат. В най лошия случай стават съсобственици на идеална част съответстваща на парите които трябва да вземат. Това е.
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители