Форум

Data.BG Форуми: Какъв микрофон да си купя? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какъв микрофон да си купя? Добър и евтин микрофон без микрофония.

Потребителят е неактивен   playmatte 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 27-February 09
Здравейте на всички.
Имам скромна аудио система от две тонколони по 250 вата,миксер и усилвател.Преди време си взех два безжични микрофона с предавател за тях за 42 лева,но се получава ужасна микрофония по време на говоренето,затова очаквам да ми дадете някакъв съвет какъв микрофон да си купя.За първо време не държа да са безжични.Но все пак бюджета ми е около 50 лева.В магазина на пайнер се продава микрофон пайнер 40 лева с характеристики :
Тип на микрофона :Динамичен
Честота (Hz) :80 - 13.000 Hz
Импеданс (ohm):600
Изходно ниво (dB): 57 dB (0 dB = 1V/Pa, at 1 kHz)
Щепсел :3.5 mm 2P mini-plug (gold plated)
Дължина на кабела (m):3.0 m
Тегло (g) :225 г. включително с кабела
http://www.dekom.bg/...c97ddec6616a419

Какво мислите за него,ще има ли микрофония ? Или по-точно ме орентирайте какви данни трябва да има микрофона,за да няма микрофония ?
0

Потребителят е неактивен   Wharfedale 

• Регистриран: 08-February 09
Микрофонията може да се дължи на твърде висока настройка на gain-a на миксера. Не знам какъв използваш, аз имам един Xenix 602, който ползвам заради фантомното и микрофонните предусилватели за измервания на озвучителни тела, микрофония получавам само при твърде висок gain. За 70-на лева можеш да вземеш един комплект на Берингер, който хич не е лош, мисля че бяха три микрофона в куфарчето, виж настраницата на Протехника.

Ако ти трябват за записи, аз бих избрал нещо от типа на ECM8000 ( базиран е на капсула Панасоник WM-61 по спомени ), който с малко преработка става доста приличен, мода е на страницата на Зигфрид Линквиц. Този микрофон е по-скъп обаче, 110-на лева беше по спомен и още 20-на лева за мода. Той е и сред най-евтините варианти от този тип.
0

Потребителят е неактивен   playmatte 

• Регистриран: 27-February 09
Благодаря за отговора.
Ползвам миксер Behringer VMX 300.Това нищо не ми говори ( микрофония получавам само при твърде висок gain. ) за съжеление.А иначе предназначение на микрофона е главно за поздрави понеже озвучавам едно малко заведение.Микрофоните,който ти ми предложи изглеждат добре,но за тях трябва да си купя отделно кабели,а и на мен не ми трябват чак три.
0

Потребителят е неактивен   Wharfedale 

• Регистриран: 08-February 09
На всеки канал трябва да имаш потенциометър с надпис gain. Вероятно трябва да го намалиш. Като ти гледам миксера, гейн потенциометъра трябва да е по-малък от останалите, изцяло черен. Огледай го хубаво и виж къде е.
Да, за тези микрофони ще трябват кабели, 15-на лева е един 3 метров прилично качество с балансирани накрайници. Ако си купиш накрайници ( по 0.40лв са в Конрад по спомени ) и кабел - може и сам да си го направиш.
Конкретно за постнатият Пионеер - нямам впечатления. За караоке партита бях купил един Филипс за 39лв - голям боклук е във всяко отношение.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login