Форум

Data.BG Форуми: Синуси - Синузит - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Синуси - Синузит

Потребителят е неактивен   apostolborisov 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-September 06
  • Интереси:Game Development, 3D
Значи положението е, че миналата година колкото пъти боледувах(а те бяха доста) всичко се е дължало на неизклекувана инфекция в синусите, където сигурно съм податлив, защото баща ми от както го помня е със синузит. Иначе официално синузит нямам, от миналата година ми почнаха оплакванията от синуси. Горе долу в края на зимния сезон отидох на лекар и ми изписа някакъв антибиотик. Сега ей го, мина една седмица дъждове и вече почнаха да се възпалява и не ми се мисли утре сутринта какво ще е. Питам ви ако знаете някакви лекарства с които да се повлияят добре и да се успокоят синусите, не искам да отиват към тотален синузит, аз се сещам само за тоя Ибупром Синус и днес ще взема.

Принципно бих си отишъл при личния, но съм извън града, за това пускам тука тема ;)

Мнението беше редактирано от apostolborisov: 14.10.11 - 07:48

Portfolio & Blog
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   sinzaek 

• Регистриран: 22-January 06
на мен лекар ми е препоръчвал синупрет...

все пак е добре да се иде на доктор.. самолекуването в повечето случаи повече вреди, отколкото помага...
Публикувано изображение Yuki Ookami
0

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Град:София
  • Интереси:Какви ли са??
Синузита минава една седмица след като те заровят.
Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
0

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа

Преглед на мнениеsinzaek, на 14.10.11 - 11:55, каза:

самолекуването в повечето случаи повече вреди, отколкото помага...

Тук съм склонен да не се съглася - откакто спрях да ходя на лекар за каквото и да е било ( освен очния който ми е задължителен от фирмата) се чувствам мн по-добре, когато настивам оздравявам за 2-3 дена и всичко е ок.

@автора - баце аз имам синузит откакто съм 1-2 клас, сливици ми вадиха, капки искаха даже и пункции да ми правят... Не знам дали си чувал но морската сол помага ;) шиеш си една торбичка и я пълниш с морска сол, нагряваш я и си я слагаш ниско на челото където са синузите. Ако нямаш някаква печка с която да е удобно аз примерно пускам ютията и я слагам на торбичката - всичко е ок. При всеки човек е различно, но на мен лично това нещо ми помага ;) Пък и заеби ги тия 20 мин дето ще прекараш повече вечер след работа в скайп - грижи се за себе си че си е еб*ало май*ката
0

Потребителят е неактивен   Harmonyandpeace 

• Регистриран: 25-October 10
Аз също преди няколко години мислех, че имам хроничен синузит, защото 3 седмици бях със запушен нос, без да съм болна, без температура, само носа запушен, вечер не можех да дишам през носа и т.н. Имах късмета да попадна на много добър д-р УНГ, който след като ме прегледа каза, че синусите ми са се задръстили от прекомерна употреба на капки за нос, аз верно, че за най-малкия сопол тичах за капки или майка ми /кой да знае, че лигавицата се насищала/ и в един момент спираш да дишаш през носа и си мислиш, че или си алергичен към нещо /прах, полени и т.н./ или имаш хроничен синузит, а то нито едното, нито другото. И в крайна сметка трябваше да ми правят малка операция с месна опойка, по време на която ми изчистиха синусите и лигавицата, които са били задръстени от ползване на различни химии. След операцията доктора ми каза да ползвам само растителни или натурални капки или мехлеми. Сега има един много добър спрей за нос Мукоплант, който съдържа само морска вода, евкалипт и ехинацея. Спрея е натурален, няма химия в него, морската вода пречиства синусите, а евкалипта и ехинацеята отпушват...
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

Преглед на мнениеnit88, на 21.10.11 - 12:58, каза:

... Не знам дали си чувал но морската сол помага......

Действително, смъркането на морска вода през носа и ваденето и през устата, е много полезно. По- полезно е използването на процедурата Jala Neti . Видеото е тук: http://vimeo.com/14031814
Ако случайно не Ви се отваря, посетете форума по подводен риболов Spearfish. Влезте в Обща дискусия.
Не е нужна регистрация. Изберете горе вляво Българаски език и ще видите темата, която предлага колегата spear.
Според мен, още по-полезна за справянето със синузита е процедурата предлагана от йогите, която в своето изпълнение е като Jala Neti като се различава, само по използваната течност и се нарича Swamootra Neti, повече за това съм обяснил на 12 страница в същата тема.
На тези, които смятат , че не могат да изпълняват процедурата Jala Neti или Swamootra Neti, аз ще им препоръчам няколко рецепти от Народната медицина, които вярвам, че ще им помогнат да се справят със синузита:
1. Една кафена чашка ориз, 9 сушени сливи без костилките,една супена лъжица ленено брашно. Всичко това се сварява в 200 милилитра вода (чаена чаша) докато стане гъста каша. Слага се на марличка и се лепи на мястото където усещате най-силно болката. Така се престоява два часа, ще усетите как ноздрите ви ще се изчистят и болката ще намалява или ще спре. Процедурите се повтарят няколко пъти, докато симптомите изчезнат напълно.
2. Да се дъвче парче пчелна пита с мед по 15 минути на всеки час в продължение на 4-6 часа. Сдъвканият восък се изплюва. След това 1 седмица всеки ден се дъвче пчелна пита 1 път на ден по 15 минути. Дъвченето на пчелна пита с мед се препоръчва и като профилактика срещу синузит от есента до лятото. След всяко ядене да се приемат 1-2 чаени лъжички мед.
3. Счукват се 5-6 скилидки чесън. Намазва се челото с вазелин, поставя се марличка и върху нея чесънът. Държи се 15 минути и се отстранява. Прави се всяка вечер до излекуване.
4. Във всяка ноздра се капват внимателно по 2 капки сок от добре узряла дива краставица (расте край брега на морето).
Внимание! има опасност от изгаряне за това след 2-3 минути може да се капне бадемово масло и ли чист зехтин.
5. Взимат се 40 листенца от Чимшир и се поставят в 1 чаена чаша с ябълков оцет. Ври, докато остане наполовина. Капват се по 2-3 капки в носа.
6. Малка тиква се нарязва на парчета и се сварява. Всяка вечер на челото се слага по 1 топло парче и се държи докато изстине.
7. Парченце камфор (купен от аптеката) с големината на бобено зърно се увива вечер в марля и се поставя в едната ноздра. На следващата се поставя в другата. Това се повтаря до оздравяване.

Мнението беше редактирано от manuk: 18.02.12 - 08:46

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login