Форум

Data.BG Форуми: Q: Свързване на лаптоп с обикновен телевизор - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Q: Свързване на лаптоп с обикновен телевизор

Потребителят е неактивен   booge 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 20-June 06
  • Град:In my dreams
Здравейте, имам лаптоп Dell Inspiron n5110 и искам да го свържа с обикновен телевизор CROWN. Имам VGA, HDMI и eSATA изходи, телевизора има обикновените 3 входа и scart букса. Гледах някакви кабели по нета, но срещнах доста противоречиви мнения по форумите относно това дали ще се получи схемата. Искам да използват свръзката за гледане на филми. Ако може някой да ми отговори точно и ясно на въпроса "Ще тръгне ли видеото на телевизора?". Аудиото ще се пуска през изхода за слушалки. И ако става, моля да ми предложите точния кабел за целта. Благодаря предварително!

PS: Объркал съм раздела, моля някой от модераторите, да я премести в хардуер. Извинявам се за което...

Мнението беше редактирано от booge: 02.10.11 - 01:11

2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка.
Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб. Помислете за хората,
които са с по-бавна Интернет връзка, или си плащат Интернета на трафик.
0

Потребителят е неактивен   Wessly 

• Регистриран: 01-December 06
  • Интереси:Debian/Ubuntu
HDMI кабел купуваш от някъде (не са евтини, не се плаши) и си ги настройваш.

Така и не разбрах на телевизора ти какви входове има?
0

Потребителят е неактивен   madgod 

• Регистриран: 08-June 04
Не можеш да го вържеш към обикновен лампов телевизор. Ако беше компютър най-лесния
вариант е покупката на стара видеокарта за 20 кинта и връзка през аналога tvout-чинчове.
В случая имаш цифров сигнал hdmi които няма как да се приеме от подобен телевизор.
Като вариант остава единствено VGA - SCART. Ако не бъркам през VGA беше аналогова
връзка и не е проблем да се върже към примника?

Мнението беше редактирано от madgod: 02.10.11 - 02:23

0

Потребителят е неактивен   chech 

• Регистриран: 25-July 04
  • Град:Бургас
http://www.google.bg...iw=1024&bih=630
ето това е кабела - видео картата може и адио сигнал да поддържа

Мнението беше редактирано от chech: 02.10.11 - 07:01

0

Потребителят е неактивен   ujhgdsuyhgasuyft 

• Регистриран: 23-August 06
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеWessly, на 02.10.11 - 01:25, каза:

HDMI кабел купуваш от някъде (не са евтини, не се плаши) и си ги настройваш.

Така и не разбрах на телевизора ти какви входове има?

Само да отбележа, че нещата написани в тоя пост са глупости, да не вземе автора да се върже и да се чуди защо си е хвърлил парите на вятъра.

Телевизора на човека има RCA и скарт букси, hdmi кабел ако купи, после ще те псува до трето коляно, че си е дал парите. Вярно че не са скъпи тия кабели, ама все пак.

@booge, кабела, който ти е показал човека над мен, не съм го виждал по нашите магазини, за това ако не намериш подобно нещо, търси просто някъв кабел с преход към РЦА или скарт, за да го пуснеш в ТВ-то. VGA->скарт, както казаха над мен, мисля че ще намериш по-лесно. Успех.
Driving: Mercedes-Benz C-classe sport coupe.
0

Потребителят е неактивен   Wessly 

• Регистриран: 01-December 06
  • Интереси:Debian/Ubuntu
Не аз така и не разбрах какъв му е телевизора в крайна сметка, защото под "обикновен" вече класа е примерно плазма (знам ли).
0

Потребителят е неактивен   booge 

• Регистриран: 20-June 06
  • Град:In my dreams
Не е плазма, обикновен 21 инчов кинескопен телевизор. Гледах точно VGA кабел за ~11 лв. онлайн. Може би ще пробвам с него... Благодаря за коментарите и съветите!
2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка.
Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб. Помислете за хората,
които са с по-бавна Интернет връзка, или си плащат Интернета на трафик.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login