Форум

Data.BG Форуми: Как да създам връзка между.. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как да създам връзка между..

Потребителят е неактивен   mathinvalidnik 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-October 10
Имам настолен компютър работещ под Windows 7,който се свързва към и-нет чрез кабел,типът на връзката е VPN свързвам се като въвеждам потребителско име и парола.Казаха ми ,че чрез още 1 лан карта и кабел мога да свържа още 1 компютър чрез другият кабел,т.е. слагам другата лан карта,вкарвам оригиналният кабел за нета в оригиналният слот на настолният Компютър,тогава давам 'Споделяне на връзката' по някакъв начин и чрез другият кабел ,който свързвам към новопоставената карта и другият му край към другият компютър би трябвало да имам нет и на 2та.Другият компоютър също работи под Windows 7.Ако някой има идея как става този трик и дали изобщо става ще съм благодарен да помогне
0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software
От лан картата на 1 комп.(от където идва нета) трабва да го споделиш.

На 2-рата лан карта на 1-вия комп.трябва да зададеш:
IP Address: 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Компютър втори
IP Address: 192.168.0.2
Default Gateway: 192.168.0.1

Даже понякога си тръгва,като е на автоматично приемане на интернета(obtain an IP address automatically) за 2 комп. става дума.

Мнението беше редактирано от Hollyshit: 14.09.11 - 15:22

E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Задаването предполагам ,че става в Internet Protocol Version 4 /6 ,но на коя версия да го задам,на 4 или на 6 ?
0

Hardware/Software

Преглед на мнениеmathinvalidnik, на 14.09.11 - 15:50, каза:

Задаването предполагам ,че става в Internet Protocol Version 4 /6 ,но на коя версия да го задам,на 4 или на 6 ?

Задължително на IPV4! :)

Мнението беше редактирано от Hollyshit: 14.09.11 - 15:58

E6600@3800Mhz
0

Значи,това което направих е ,че сложих новата Лан карта на PC1, свързах към нея кабел и другият край на същият кабел е в нетбукчето.След това влезнах ,където ми каза написах коордиантите на PC1 и след това на PC2 .Сега как осъществявам контакта ?
0

Hardware/Software
На компютър едно на първата му карта, дето приема нета направи ли и интернет конекшън шеринг:

http://www.askdrtech...2F9%2F1_1_1.jpg
E6600@3800Mhz
0

на WIndows 7 нямам такъв таб изобщо, като го отворя ми излизат други неща,не знам от къде мога да я споделя?
0

Hardware/Software

Преглед на мнениеmathinvalidnik, на 14.09.11 - 16:13, каза:

на WIndows 7 нямам такъв таб изобщо, като го отворя ми излизат други неща,не знам от къде мога да я споделя?

Нямам време в момента да пиша, ето в Гугъл какво са написали, следвай го:

Enabling ICS

To enable ICS, on your host computer:

1.

Open Network Connections by clicking the Start button , clicking Control Panel, clicking Network and Internet, clicking Network and Sharing Center, and then clicking Manage network connections.

2.

Right-click the connection that you want to share, and then click Properties. Administrator permission required If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

3.

Click the Sharing tab, and then select the Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection check box.

Мнението беше редактирано от Hollyshit: 14.09.11 - 16:36

E6600@3800Mhz
0

Hardware/Software
Братчет, кво стана, подкара ли нета на двете машини? :)
E6600@3800Mhz
0

Проблемът е ,че лан картата,в която ми влиза нета,която според обяснението трябва да споделя по описаният начин няма изобщо такъв таб - Sharing!? Има само General
0

Потребителят е неактивен   FarmDve 

• Регистриран: 14-March 06
  • Град:Ямбол

Преглед на мнениеHollyshit, на 14.09.11 - 15:20, каза:

От лан картата на 1 комп.(от където идва нета) трабва да го споделиш.

На 2-рата лан карта на 1-вия комп.трябва да зададеш:
IP Address: 192.168.0.1

Компютър втори
IP Address: 192.168.0.2
Default Gateway: 192.168.0.1

Даже понякога си тръгва,като е на автоматично приемане на интернета(obtain an IP address automatically) за 2 комп. става дума.

Или да остави компютър две да си вземе всичко през DHCP. Виж сега, може default gateway да си го въведе за всеки случай, но ако DHCP си работи, то тогава само ще му даде IP. Единствено проблем с DNS-ите съм имал на втория компютър, но ползвах гугълските тогава.
i5-4670k, ASRock Z87 Pro4, Gigabyte GTX 760 Windforce3x+Sapphire HD5850+ASUS EAH5870, Chieftec 600w, 2x1GB Kingmax 1333MHz+1GB A-data, WD Caviar Blue 640GB, LG Flatron W2261VP-PF, Cooler Master Hyper 212+

Bitcoin miner since April 2011.
0

Hardware/Software
FarmDve, той въобще не може да шерне нета от получаващата карта, явно му няма инсталиран протокола за шеринга, предполагам трябва да пусне уизарда за нова мрежа и би трябвало да му се появи или да шерне някоя папка, тя пак ще го вкара в уизарда.
E6600@3800Mhz
0

Проблемът беше в това,че на компютърът,който се водеше ХОСТ ОС-то беше Windows 7 Startet,аз впоследствие разбрах,че тогава този комп може само да се добавя себе си към някаква група,но не и да създава такава мрежова.В момента нетбукчето е с Win 7 Enterprise ,а Хоста- Windows 7 Ultimate и вече табовете си излизат и си написах въпросните IP-та ,споделих първата лан карта и т.н. Сега проблемът е друг.Когато вляза в статуса на втората видеокарта виждам,че протичат постоянно някакви протоколи и се увеличават (Sent,Received).Просто сега не знам как да направя така ,че да успея да влизам в интернет през нетбукчето,явно има вече връзка(двете лампички на втората лан карта си светят,като влезна в command prompt-a и дам Ping 192.168.0.1 ми дава 0% loss),явно я има връзката практически,но не знам как да осъщества връзката с интернет от нетбука.

п.п. По принцип от настолният се свързвам като вписвам потребителско име и парола,на нетбукчето ги има същите настройки за да мога просто да вкарам кабелът и да си ползвам и от него,ама сега искам и от двата едновременно... ако можете помагайте!
0

Hardware/Software
На втория не ти трябва да пишеш пароли и щуротии, първия ти компютър реално се явява рутер в случая и пуска интернет свободно към втория.
Пробвай от втория компютър да махнеш разните пароли и да влезнеш през браузера в интернет, можеш и да пингнеш примерно някой сайт като дир.бг.
E6600@3800Mhz
0

Преглед на мнениеHollyshit, на 21.09.11 - 12:30, каза:

На втория не ти трябва да пишеш пароли и щуротии, първия ти компютър реално се явява рутер в случая и пуска интернет свободно към втория.
Пробвай от втория компютър да махнеш разните пароли и да влезнеш през браузера в интернет, можеш и да пингнеш примерно някой сайт като дир.бг.

А как да направя пинг на дир.бг? Дали някаква роля играе и защитната стена,кяото и на двете машини е включена?
0

Hardware/Software

Преглед на мнениеmathinvalidnik, на 21.09.11 - 18:14, каза:

А как да направя пинг на дир.бг? Дали някаква роля играе и защитната стена,кяото и на двете машини е включена?

E, както пингваш и локалния адрес, по същия начин става.
Пишеш в конзолата ping -t dir.bg и натискаш Enter - така ще пингва непрестанно, докато не го спреш ръчно.
После за да спреш пинга натискаш Ctrl+C...
За защитната стена можеш за проба да я спреш и на двата компютъра, не знам как е настроена и какво ограничава.
E6600@3800Mhz
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login