Форум

Data.BG Форуми: Изкъртено Коляно - Въпроси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Изкъртено Коляно - Въпроси

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 24-September 06
  • Град:София
Здравейте, случи се неприятна случка в резултат на която имам счупено коляно на десния крак - капачката е здрава, но под нея е мазало. Какви съвети бихте ми дали, какво да ям или пия, за да се заздрави по-бързо и какво мога да правя близкия месец, за да се оправи като хората. И след като махнат гипса какво е хубаво да се прави, ще се радвам на всякаква информация..В епикризата пише точно какво е станало, но с медицински термини и сега ми е малко трудно да ставам, но по-късно ще напиша точно какво е и дано има човек тук, който да е поне малко в час.
Благодаря
-2

В общи линии не. Като ме приеха преди 3 дена в Пирогов и тоя дежурния каза, че имат съмнения, че коляното е изкъртено и леглото на което лежат кръстните връзки е счупено. Тва става в 12 часа през нощта и направо ми казаха, че оставам за няколко дни. Вчера на визитацията беше друг лекар, който каза, че са гледали снимките и каза, че ако няма проблем утре (днес) може да ме пуснат. Тая сутрин дойде същия опипа коляното и каза, че още не се е наместило напълно, но било по-добре от вчера. Във вторник съм на преглед и тогава предполагам пак ще направят снимка да видят какво е положението и да кажат докога трябва да нося гипса. Гипсираха ми го само отдолу, за да може коляното да е само с бинт и ако се налага да му правят нещо да не развалят гипса. Сега се уча да ходя с патерици и така. Каква е тънкостта при изкачването и слизането на стълби, че аз опитах настрани, но не успях и се наложи да ме носят.

Направо много кофти, 7 метални платна 2 метра дълги и 70 кила всяко ме повалиха и коляното отнесе всичко, че даже и под ъгъл го ударих.

Мнението беше редактирано от snoopanddmx: 16.06.11 - 18:23

1

Потребителят е неактивен   jackey 

• Data.BG Zombie 2011
  • Регистриран: 31-January 05
Какво да пиеш и да ядеш не знам, но вероятно калций и храни богати на него. Аз миналата година си счупих двете пети, но не беше много сериозно и само месец бях в гипс на двата крака :lol: После за още около месец си проходих нормално. Коляното обаче е много деликатна област и сигурно ще си гипсиран поне 2-3 месеца, а по всяка вероятност може да ти го оперират. Общо взето трябва да е в покой. Лекарите ще ти кажат какво да правиш, а ти го изпълнявай точно за да не си останеш куц цял живот! Успех и бързо възстановяване :lol:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Интереси:Какви ли са??
Всичко за коляно, въпроси, отговори, лекари-ТУК!
Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
1

Потребителят е неактивен   spriteee 

• Регистриран: 06-June 05
Ужас, само като четях темата и ми става гадно! Дано се оправиш по-бързо.
0

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Ужас , найстина :(

Чувал съм , че такива травми си имат "отпечатък" във времето , т.е... , че от време на време ще ти напомня

Но както казаха по горе... и аз така мисля! Яж/пии храни/напитки с калций !

Ала.... попитай някой доктор и запознат с проблема :lol: . Тук просто ти даваме..... съвети , който не са кой знай какво :lol:

Успех и бързо оздравяване!
G2A Goldmine?? Моля за една регистрация през линка ---> ЦЪК

Продавам оригинални STEAM игри

Едно супер приложение за печелене на Steam парички : https://www.facebook...owalletBulgaria

Публикувано изображениеПубликувано изображение
1

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Интереси:да поседна надълго
Уф, най-гадното нещо те е сполетяло. Един френд преди 3 г.си размести капачката 2 мм, правиха операция, и дори в момента накуцва....дано да се оправиш.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Благодаря, приятели! Да сте живи и здрави!

В епикризата пише: окончателна диагноза - фрактура еминенцие интеркондилика тибие дек., което с по-прости думи са написали при хода на лечението - счупване на интеркондилната еминенция на дясна тибиална кост.

Иначе хапвам яко сиренце, мляко и пия по 5-6 хапчета бирена мая като във всяко хапче пише, че има 5 мг калций. Излизах малко на терасата да "види" слънце и с това ми се изчерпват идеите. Това, което ме успокоява е че все по-рядко усещам болка и се опитвам като лежа и леко да го мърдам наляво и надясно.
2

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Някакви - Минерални бани? Процедури в басейни?

Или това не е по проблема ? :lol:

Мнението беше редактирано от emodinkov: 17.06.11 - 19:18

G2A Goldmine?? Моля за една регистрация през линка ---> ЦЪК

Продавам оригинални STEAM игри

Едно супер приложение за печелене на Steam парички : https://www.facebook...owalletBulgaria

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   comandor 

• Регистриран: 16-September 05
  • Град:Пловдив
  • Интереси:ALL WE NEED IS LOVE : )
Не е много хубаво да го местиш преди да зарасне... не случайно се гипсира счупеното - освен за да се предпазва, трябва и да се обездвижва. Наистина преди да кажат, че е наместено недей да го мърдаш, че някой път ще чуеш само едно *ЩРАК* и ще изпищиш. За добро ти го казвам, от личен опит.

Успех и скорошно оздравяване!
Music is my life!
0

Потребителят е неактивен   hellborne 

• Регистриран: 02-November 05
  • Интереси:Всякакви..
Браточка здраво си се наредил, дано се оправиш бързо. Един приятел пие някакви специални хапчета с калции, ще го питам как се казват и ще пиша.
#include <joint.h>
0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06

Преглед на мнениеsnoopanddmx, на 17.06.11 - 19:09, каза:

Благодаря, приятели! Да сте живи и здрави!

В епикризата пише: окончателна диагноза - фрактура еминенцие интеркондилика тибие дек., което с по-прости думи са написали при хода на лечението - счупване на интеркондилната еминенция на дясна тибиална кост.

Всъщност си написал едно и също нещо, като второто е просто побългарено, а първото са латинските термини.. Общо взето, наистина много кофти... Доколкото разбирам е счупено точно под самия ставен хрущял../някъде точно преди стрелкичката на 8 маркер от снимката по доло/ Недей още да бързаш с храните богати на калций.. Нека първо всичко да си дойде на мястото и тогава започвай.. Не го шавай, гледай да е колкото се може по-обездвижено.. Бъди готов и за операция, нищо не се знае още.. След като всичко се намести ще те гипсират поне за 2 месеца.. Те ще ти назначат де, но като свалят гипса ЗАДЪЛЖИТЕЛНА физиотерапия, колкото се може по-скоро.. Раздвижване, нагревки, упражнения.. Няма да е зле да разучите за наистина добър физиотерапевт предварително.. Също и масажи, наистина помагат.. Ако има някакъв начин снимай си рентгеновата снимка и я качи, много ми е интересно да я видя.. Не знам дали ще се получи, но имам спомен, че някой тук от форума си беше качил такава снимка на ръката..
Ето и снимка на една колянна става.. 3 е тибиалната кост, т.е. големия пищял, а 1 е бедрената кост..
Spoiler

Дано всичко да е наред и да зарасне без усложнения. Искрено ти го пожелавам.
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Някой може ли да даде информация под каква форма е най-добре да приемам калций, за да заздрави костта по-бързо и качествено.
http://apteka.framar...D0%B1%D0%BB-100
Тези хубави ли са? Някой пил ли е такива при счупване на кост и дали има ефект? Приемам всякакви предложения. Мисля от понеделник да почна да приемам калции в по-сериозни дози, че само със сирене няма да стане.
0

Потребителят е неактивен   roboot 

• Регистриран: 12-May 06
  • Град:Пазарджик
  • Интереси:lqvo-dqsno
Ако контузията има и нещо общо с колагена :lol: :lol: ........ :lol: кокали и зелени храни (спанаци, а у) са ОК, май :lol:
тва съм чувал.. :lol:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spoiler

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
0

То вече почти не ме боли крака, даже като спя и се въртя на двете страни без да има болка или проблем. Бях си вързал едно въженце за глезена, за да го качвам на леглото примерно, но сега вече и него не го използвам. Просто го вдигам без усилие и без болка, а са минали вече 18 дена с гипс.
За стълбите се научих вече и с тях също нямам проблем. Слизам като първо смъкна патериците на долното стъпало, а се качвам първо съз здравия крак и после ги премествам нагоре. Иначе не ми трябват такива куки, защото не ме сърби никъде по крака, може би защото гипса ми е само отдолу на крака, а отгоре е само бинт и диша, но може и да е защото не съм си махал космите по краката и затова да не ме гъделичка нищо. В общи линии за сега минава добре и се надявам и за напред да е така. Сега търся подходящ начин да приемам повече калций, че ако разчитам само на сиренето трябва да изям 1 вагон, за да има ефект.
0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06
Тия хапчета с калции няма смисъл да ги пиеш. Колкото и калции да приемаш, ако щеш и вар да ядеш, няма да има голям смисъл.. Трябва да се стимулира обмяната на веществата и самия организъм да си разнася калция, така има по-голяма вероятност да достигне до болното място. Приемай повече витамини, главно Вит. Д и Вит. Е .. Така се стимулира калциевата обмяна.. Наистина е добре да приемаш храни богати на калции, но от таблетките няма смисъл.. :lol:
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   bgzulunation 

• Регистриран: 24-April 07
  • Град:New York - New Jersey
  • Интереси:Пуснал съм петиция до Белия Дом защо нямам приятелка, споко!
Според мен чувството ти е подвеждащо, контузията е мнгоо сериозна и изисква поне 1 година възстановяване....
Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login