Форум

Data.BG Форуми: За бездействието на органите на реда - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

За бездействието на органите на реда

Потребителят е неактивен   Domsdey 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 24-March 09
  • Град:София
  • Интереси:да ядем кифтета, вино да са лей
Попаднах на една покъртителна история от снощи и реших да я споделя:

Цитат

Уважаеми приятели,

Нямам думи да предам болката, гнева, смразващата сила на безхаберието, беззаконието и кражбата на живота на едно дете; онези чувства, които ако не реагираш агресивно и не проявиш груба сила срещу неправдата те разкъсват отвътре и изпълват гърдите ти с топъл въздух - точно както се чувстваш - лек, безсилен и нищожен...

Казах го... Идвам от нощна прожекция в кино Арена в един мол. На излизане минавайки покрай тоалетните чух зверски красъци на жена... Не разбирахме какво става, но със съпругата ми тръгнахме веднага натам... може би за да помогнем....

И какво видяхме - една озверяла дебела - или по-скоро би било редно да кажа разплута мрачна купчина от плът, която бълваше страх, омраза и гняв срещу едно прекрсно момиченце на видима възраст около 5-6 години със сплетени от двете страни на главата си плитки и потънало в сълзи лице. Детето трепереше от страх и повтаряше хлипайки "Мамо само не ме бий повече, моля те мамо, недей...."

До тях стоеше мъж - същия калибър като майката, с разкопчана риза почти до пъпа и със златен синдрир, заплетен в космите на гърдите...

Първо отидох при него, защото като влязохме в общото помещение, жената набута момиченцето в женската тоалетна, от където крясъците и заплахите продължаваха с още по-зверски викове...

Помолих мъжа да успокои жена си, а той каза - щом е заслужила - ще си го получи...

Това преля чашата, но усетих, че нищо не мога да направя, освен да се обадя и да потърся помощ за това дете от държавата.. Така и направих - обадих се на 112. От там любезно ме свързаха с най-близкото до мола полицейско управление. Там уморен мъжки глас, който нямаше име и длъжност след като почти ме изслуша ми каза - няма кой да ви пратя и ми затвори телефона... ЗАТВОРИ МИ!
Влязох в женската тоалетна където детето ревеше, а подивялата жена му крещеше... Застанах между тях, тя не престана... нямате идея какво ми костваше да си задържа нервите... това ми доведе онази празнота в гърдите... обърнах се попитах детето дали е добре и дали иска да я изведа - не...

Отново набрах 112 - друга жена ми обясни че вече са приели обаждането ми и нищо не могат да направят... Аз им казах, че това е най-безмисления и абсурден разговор, който съм водил някога, казах си името за да го запишат (никой не ми го поиска), казах и че видимо жената има нужда от преглед... отговориха ми, че е добре на сутринта тя да потърси лекарска помощ...ТЯ ДА ПОТЪРСИ САМА ЛЕКАРСКА ПОМОЩ... ЗА СЕБЕ СИ Аз им обясних, че са безполезни и че едно българче ще бъде пребито и никой няма да му помогне.... а те ми казаха лека вечер... През това време двете туловища и малкото момиченце си тръгнаха...

Какво трябваше да направя?!? Какво става в тази държава? Защо има телефон 112? Защо има полиция? Какво е станало с горкото дете? Какво става всеки ден с него?
Абсурд!

Линк към оригинала: тук.

Мнението беше редактирано от Domsdey: 10.05.11 - 15:41

Spoiler

vslavov.com - PC гейминг
People make up explanations... assign meaning to things without knowing because it's reassuring. It's comforting. But I can't do that... because I know too much. It's all just numbers.

[13:36:23] адаша 17 март: бате аз сум чукал неколко по-красиви жени от тая
[13:36:26] адаша 17 март: и един по-красив мъж
-1

Потребителят е неактивен   chech 

• Регистриран: 25-July 04
  • Град:Бургас
дааа за всичко е виновна полицията - а защо не се запитате какво всъщност прави и би трябвало да прави тази полиция - не разбрах защо от тел 112 са прехвърлили разговора там при полицията - има си закрила на детето - да ама не - те работят до 16.30ч и луди и болни и побоища и всечко което е нередно остава да се оправя полицията - да за това казват че са много и нищо не правят - ако може всички да се обръщат към тази полиция и ако там работят хора /роботи / за да могат всички закони и наредби да зная че да оправят държавата -ще е добре . но не е така . когато има закон за закрила на детето и трябва да се изпълнява да бяха написали и кой отговаря за това . помислете . идва полицая и вижда това което е описано . какво следва да направи . закопчават майката и бащата и после.... какво това дете къде да го води -у тях си ли . никой не е писал и казал къде и какво става извън работно време в такива случаи . ако някой намери писане и упътване макар и оскъдни нека да го копне и аз да се науча . едва ли обаче някой ще намери тъй като няма .така че да абсурдна ситуация но не съм съгласен с това че тук е работа само на полицията или че тя не си е свършила работата . просто това не е нейно задължение мисля . доста по отговорни институции които от години ги храним трябва да вземат решение и трябва да се намесят в такива ситуации но и трябва да имат и след работно време служители на разположение .така е и с психично болните така е и със самоубийците така е и с възрастни които са се загубили или избягали от дом за старци . всички случаи след работно време 17,00ч се препращат към полиция даже когато има пожар пак те отцепват района на колегите си за да гасят безпрепятствено . това от мен
2

Потребителят е неактивен   Powerpuff 

• Official PPG lover
  • Регистриран: 07-September 02
  • Град:Sumadijo Sumadijo ko bi tebe ostavio...
  • Интереси:Volim da pevam, volim da pijem
    takav sam ljudi, zasto da krijem
    volim da kuci dolazim kasno
    k'o ludak da se zaljubim strasno
Това не е работа на полицията а на закрила на детето и/или на социалните.
На полицията е работа само да усмири откачната майка или там каквато се води на детето.
Сватбата е празник на любовта... ...и чудесен повод да се освиниш!

Зад всеки успял мъж стои една досадна жена която му пречи да се забавлява!
Публикувано изображение
Оплачи се!

I'm one of the dreamers - join us!
1

Потребителят е неактивен   chech 

• Регистриран: 25-July 04
  • Град:Бургас
да де и аз това казвам но всички само полиция искат а другите къде са - никой нищо не казва за кмет община - социални работници
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login