Форум

Data.BG Форуми: Фотоапарат Лумикс или Олимпус ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Фотоапарат Лумикс или Олимпус ?

Потребителят е неактивен   alicarter 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 19-April 11
  • Град:Сливен
Добър ден искам да си купя добър фотоапарат на цена 500, 600 лева спрях се на - Lumix /Panasonic/ DMC - FZ38EP-K. Какво ще кажете добър ли е ? И коя марка е по-добра Лумикс или Олимпус ? За тези пари може ли да се вземе нещо по-добро ?

П.С. Извинявам се ако това не е точният раздел за темата.

Мнението беше редактирано от alicarter: 19.04.11 - 15:40

0

Потребителят е неактивен   pazanovski 

• Регистриран: 08-November 06
  • Град:София
Не разбирам много много от фотоапарати, но като марка Олимпус са много добри, аз имам един само че е 8 мега пиксела и прави страхотни снимки.
Аз щях да се насоча към Олимпус, но по-добре някой по-вещ да даде мнение.

Мнението беше редактирано от pazanovski: 19.04.11 - 15:46

0

Потребителят е неактивен   nnvviiddiiaa 

• Регистриран: 28-December 05
  • Интереси:IT \ PC Gaming
Ми зависи от параметрите на камерите. Най-вече от оптиките,а не от броя на мегапикселите(както повечето се бъркат).

Мнението беше редактирано от nnvviiddiiaa: 19.04.11 - 16:17

Protected by

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   chonitasi 

• Регистриран: 17-October 10
за мен това е фотоапарата 800лв....но вецнъж се взима,мисля да си го купа щом събера парите
0

Потребителят е неактивен   chonitasi 

• Регистриран: 17-October 10

Преглед на мнениеchonitasi, на 19.04.11 - 16:34, каза:

за мен това е фотоапарата 800лв....но вецнъж се взима,мисля да си го купа щом събера парите

ето ти и зомирзнето ........
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Брат ми има ( или имаше, не помня дали не му го откраднаха) Лумикс и чесно казано съм впечатлен от качеството на снимките в сравнение с други апарати. Не се сещам за точния модел ама беше 12МП-ва "сапунерка" с невероятен зум :lol:
0

Потребителят е неактивен   dedicha 

• Регистриран: 10-January 05
За тези пари от този клас това е най-доброто, дори има и по-скъпи в този клас но не са толкова добри. Иначе ако няма да снимаш клипове, може да си вземеш един дслр с китов обектив за тия пари, примерно олимпус. Ще прави несравнимо по-добри снимки, но апаратурата е доста по-сложна, зависи за какво ще я ползваш!

Новите олимпуси от тоя клас (супер сапунерки) нямат viewfinder или малкото дисплейче, на което гледаш отблизо- което според мен е голям минус. Каноните от този клас не са лоши, не цветовете нещо не излизат добре,автоматичния бял баланс е доста по-зле, като резултат едни петнисти леко снимки. Апаратчето, което си избрал е перфектно за любителски снимки, има и по-добри ,ама цените са като за огледално рефлексни.

Мнението беше редактирано от dedicha: 19.04.11 - 18:10

0

Мисля да го ползвам предимно за снимки, не толкова за видео..какво ще препоръчате ?

Canon Powershot SX30 IS - този е голяма машина наистина да го вземам ли ? Също да ми дадете акъл от къде да си го поръчам най на оферта да ми излезне ?

Мнението беше редактирано от alicarter: 19.04.11 - 19:12

0

Потребителят е неактивен   blckbird 

• Регистриран: 12-September 06

Преглед на мнениеalicarter, на 19.04.11 - 15:40, каза:

Добър ден искам да си купя добър фотоапарат на цена 500, 600 лева спрях се на - Lumix /Panasonic/ DMC - FZ38EP-K. Какво ще кажете добър ли е ? И коя марка е по-добра Лумикс или Олимпус ? За тези пари може ли да се вземе нещо по-добро ?

П.С. Извинявам се ако това не е точният раздел за темата.

В тази категория Лумикс вече не са едноличен лидер, но сравнено с Олимпус, да - Панасоник са доста по-добри. Аз от есента на 2007 съм с Лумикс ФЗ-8, който е чичото на този, дето си посочил и нямам никакво намерение да го сменям. Чудесно мерене, RAW режим, много хубав обектив с голяма светосила по цялата дължина, бърз и некапризен автофокус. Фотоапаратът е доста здрав, макар че при удар в стена или поставяне под слон пластмасата вероятно няма да издържи и ще се счупи.

Недостатъците на тези фотоапарати (този клас, а не само на Лумикс) са в бавния затвор (птици в летеж трудно стават) и малката матрица, генерираща доста шум. Не може по време на запис на видео да се сменя увеличението(фокусното разстояние). Ръчното фокусиране е трудно, макар и не невъзможно.

Преглед на мнениеalicarter, на 19.04.11 - 19:01, каза:

Мисля да го ползвам предимно за снимки, не толкова за видео..какво ще препоръчате ?

Canon Powershot SX30 IS - този е голяма машина наистина да го вземам ли ? Също да ми дадете акъл от къде да си го поръчам най на оферта да ми излезне ?

Сравнен с Лумикс FZ-100 не мисля че е по-добре. Предимствата са подвижния екран и огромната дължина на обектива. Тези 24-840мм фокусно са предпоставка за оптични изкривявания. На Панасоник обективите са доказано много добри, докато за Powershot SX30 IS нямам инфо. Ако не криви, значи машинката е добра. :lol:

Мнението беше редактирано от blckbird: 19.04.11 - 21:53

0

Ясно благодаря ти ! Значи мисля да вземам Канона..някакви други мнения или предложения ?
0

Потребителят е неактивен   win95 

• Регистриран: 04-October 10
Бих заложил на Sony Alpha NEX-3 за 600 :lol:
Asus Rampage II GENE;Seagate Barracuda 1TB SATA3;Seasonic M12 II Bronze 750W;LG BH10LS38 Blu-Ray Rewriter;
Acer HS244HQ 3D LED
Pentax K1000+Pentax-A 28-80mm
Публикувано изображение

0

Потребителят е неактивен   pichaga933 

• Регистриран: 04-November 09
Тая тема , колко не е за този раздел , не е истина... Има си раздел за битова техника ?!?
+ 1 Глас за Sony(дъ ивъл корп) Фотоапарат
0

Потребителят е неактивен   dedicha 

• Регистриран: 10-January 05

Преглед на мнениеwin95, на 20.04.11 - 00:14, каза:

Бих заложил на Sony Alpha NEX-3 за 600 :lol:

Хех и къде го има на тази цена ?
Или това е цена без обектив?
0

Потребителят е неактивен   win95 

• Регистриран: 04-October 10
Объркал съм му цената.Просто по памет ми беше около 600

Мнението беше редактирано от win95: 20.04.11 - 23:45

Asus Rampage II GENE;Seagate Barracuda 1TB SATA3;Seasonic M12 II Bronze 750W;LG BH10LS38 Blu-Ray Rewriter;
Acer HS244HQ 3D LED
Pentax K1000+Pentax-A 28-80mm
Публикувано изображение

0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software
Местя темата в раздел Битова техника, фотоапаратите не са компютърни елементи за да се обсъждат в хардуерния раздел.
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Потребителят е неактивен   thelastwarrior 

• Регистриран: 17-November 06
  • Град:Пловдив
Аз имам Canon от SX серията и го избрах именно пред FZ серията на Panasonic. Качеството на снимките като за компактен апарат е превъзходно. Но между Panasonic FZ и Olympus твърдо за Panasonic! Превъзходен апарат е за тези пари. Тоя Canon sx30 ми скри шапката с тва 30х оптично.. Аз си мислих, че с 14х оптично съм фаворит :lol:
Публикувано изображение
I wasn't doesn't Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   goido 

• Регистриран: 13-May 06
Имам наблюдение над Канона повярваи ми страшен е и матрицата му е добра просто в тоя клас засега е номер 1 няма да съжаляваш.
Хаиде и да му се кефиш много :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login