Форум

Data.BG Форуми: Windows 7 - x32 или x64 ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows 7 - x32 или x64 ?

Потребителят е неактивен   backstages 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-January 06
  • Град:Перник
  • Интереси:Internet, Business, TV Show, Sport, Politic.
Колеги, чудя се какъв Windows е по-добре да сложа. Процесорът ми е DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz. С 4GB рам съм. В момента съм с x64 Win 7. Но 32-битовите приложения работят по-бавно на такава машина. А 64-битовите все още не са много. Доколкото знам x32 разпознава до 3,4GB RAM. И се чудя, понеже скоро ще преинсталирам, какво да правя? Ако имаш да речеме 6 или 8GB RAM, ясно. Но сега се чуда. Вие какво ще ме посъветвате?

Мнението беше редактирано от backstages: 27.01.11 - 23:41

Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.
0

Потребителят е неактивен   Activation 

• Регистриран: 02-May 07

Преглед на мнениеbackstages, на Jan 27 2011, 23:39, каза:

Колеги, чудя се какъв Windows е по-добре да сложа. Процесорът ми е DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz. С 4GB рам съм. В момента съм с x64 Win 7. Но 32-битовите приложения работят по-бавно на такава машина.

Откъде си сигурен, че 32-битовите приложения работят по-бавно под x64 битова операционна система?
Deftones ...
0

Е, не съм сигурен, но така съм чул.
Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.
0

Потребителят е неактивен   Activation 

• Регистриран: 02-May 07

Преглед на мнениеbackstages, на Jan 28 2011, 00:29, каза:

Е, не съм сигурен, но така съм чул.

Виж..ако имаш проблем с x64 - минаваш на x86..
Deftones ...
0

Потребителят е неактивен   Eclair 

• Регистриран: 10-June 10
Качвай смело x64 на всичко що има 64-бит CPU и над гигабайт и половина памет! :lol:

Това което си чул е заради слоя за емулиране (Windows on Windows64) ... Разликите в производителността са под 1%

Мнението беше редактирано от Eclair: 28.01.11 - 00:57

0

Потребителят е неактивен   thechief 

• Регистриран: 23-August 03

Преглед на мнениеEclair, на Jan 28 2011, 01:55, каза:

Качвай смело x64 на всичко що има 64-бит CPU и над гигабайт и половина памет! :lol:

Това което си чул е заради слоя за емулиране (Windows on Windows64) ... Разликите в производителността са под 1%

Това са глупости под 1% ще бъде на много бърза машина и която има да кажем 6гб и повече рам памет за компютър до 3.5 гб рам по-добре 32 битов. С 4гб от една страна е по-добре 64 битов тъй като ще използваш цялата си рам памет, а от друга ще бави, но не много не бих казал повече от 3-5 процента някъде. НО на компютър с 1.5 - 2 гб рам памет х64 ще бави осезаемо повече от това, защото 64 битовия Windows заема повече рам памет.
В крайна сметка сам си реши, но според мен по-добре е 64 битов
0

Потребителят е неактивен   Eclair 

• Регистриран: 10-June 10
Колко повече памет заема х64? Кое те кара да мислиш, че е по-зле... Друго си е шела да се възползва от х64-то и да знаеш, че експлорер и де що има драйвери ползват 64-бита и товарят по-малко процесора ти.
0

Благодаря ви за коментарите. Ще кача x64 пак сигурно :lol: Искам само да попитам какъв Edition ще ми препоръчате: Home Premium, Professional, Enterprise или Ultimate? Сегашният ми е Ultimate и като цяло има доста излишни вградени приложения, които НЕ ползвам :lol:

Мнението беше редактирано от backstages: 28.01.11 - 04:16

0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Компютри, интернет и др.
Според мен Home Premium ще ти е достатъчен. :lol:
0

Потребителят е активен   maloumen 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia

Преглед на мнениеthechief, на Jan 28 2011, 01:10, каза:

Това са глупости под 1% ще бъде на много бърза машина и която има да кажем 6гб и повече рам памет за компютър до 3.5 гб рам по-добре 32 битов. С 4гб от една страна е по-добре 64 битов тъй като ще използваш цялата си рам памет, а от друга ще бави, но не много не бих казал повече от 3-5 процента някъде. НО на компютър с 1.5 - 2 гб рам памет х64 ще бави осезаемо повече от това, защото 64 битовия Windows заема повече рам памет.
В крайна сметка сам си реши, но според мен по-добре е 64 битов

Тоя мит да не си го чел в дата.бг ? Стига глупости бе хора 64 битова система с 4гб рам е доста по добрия избор от 32 битовата
Да не говорим че утре ще излезне приложение което изисква над 2гб рам памет и директно го духаш с 32 битовата система.
Само в български форум може да пише такава тъпотия
Buy me a beer >> Публикувано изображение

Microsoft Enterprise administrator/consultant
Microsoft Certified Trainer

http://www.snowboarding-bg.com
0

Потребителят е неактивен   thechief 

• Регистриран: 23-August 03
Май не е мит :lol: http://www.tomshardware.co.uk/Microsoft-Wi...ew-30272-5.html
пп четете текста не гледайте че пише Windows Vista
"We can also see that the 64 bit versions take up quite a bit more memory as well. Again, the explanation is very simple. All of the variables are no longer only 32 bits long, but 64 bits instead. Typically, this makes applications between 20 % and 40 % larger, which consequently results in a higher memory footprint as well. "
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login