Форум

Data.BG Форуми: Прекратяване на договор към Глобул - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Прекратяване на договор към Глобул помощ!!!

Потребителят е неактивен   roskata1988 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-March 10
Здравейте на всички.Имам един въпрос?Надявам се да помогнете ако сте запознати.Преди 2 дена подписах договор с глобул на абонаментна програма.Въпроса ми е дали има някакъв срок примерно 7 дена или 14 дена нещо бях чувал че може да се прекрати договора.Както е с потребителския кредит в срок от 14 дена може да го прекратиш ако върнеш парите.За договор от разстояние (тоест по интернет знам че срока е 14 дена в който може да върнеш покупката или дадения договор да е прекрати,но в момента незнам как да действам.Твърдо съм решен да прекратя договора.Моля ви ако някой е запознат или е дочул нещо да помогне докато още има време.Благодаря предварително на всеки отзовал се.

И моля ви се без коментари,ама защо го направи договора,пък сега искаш да се махаш...Моля ако има някое юридическо лице или някой който работи в такава фирма и е запознат.Както знаем доста хора се интересуват от този въпрос като моя.И ще бъде от полза за всички които искат да прекратят съответният договор

Мнението беше редактирано от roskata1988: 18.01.11 - 09:44

0

Потребителят е неактивен   buldokateam 

• Data.BG Zombie 2012
  • Регистриран: 01-July 07
  • Град:София
Здравей, мисля че в 7 дневен срок можеш да се откажеш от договора без обяснения, но не съм 100% сигурен.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   irvinewelsh 

• engineer
  • Регистриран: 15-February 06
  • Град:Варна
Дай малко повече информация. На какво основание искаш да разтрогнеш договора.
Напиши в Google ЗЗД, после потърси и за ЗЗП. Виж има ли за какво да се хванеш.
Качеството на услугата ли не те устройва. Заблудиха ли те по време на представянето на услугата.
Провери в договора какви са условията за разтрогването му от твоя страна, провери и кои закони освен ЗЗД са споменати в договора.
0

Потребителят е неактивен   latinmusic 

• Регистриран: 21-November 05
  • Град:Върбица
Работил съм 4 години в техен магазин. По никакъв начин те няма да ти спрат договора, ако спреш да плащаш ти начисляват таксите до края на договора, още повече, че си се подписал под текст, че си запознат и приемаш условията на договора и при прекратяване ще плащаш неустойки.
0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13

Преглед на мнениеlatinmusic, на Jan 18 2011, 13:26, каза:

Работил съм 4 години в техен магазин. По никакъв начин те няма да ти спрат договора, ако спреш да плащаш ти начисляват таксите до края на договора, още повече, че си се подписал под текст, че си запознат и приемаш условията на договора и при прекратяване ще плащаш неустойки.

Абе покрай евро съюза вкараха от края на миналата някъде разни възможности дето квото и да си подписал ако се усетиш Овреме може се откажеш без да дължиш нищо и не могат с пръст да те пипнат.

ЗЗП-то трябва се погледне или да им се звънне те ще си кажат направо може ли и как ако може.
0

Потребителят е неактивен   oppoppoppqq 

• Регистриран: 09-February 09
^^
Не съм убеден, че важи за предоставяне на услуга, какъвто е и случая.
0

Преглед на мнениеoppoppoppqq, на Jan 18 2011, 13:40, каза:

^^
Не съм убеден, че важи за предоставяне на услуга, какъвто е и случая.

За това писах да звънне и да пита :lol:
0

Потребителят е неактивен   bodilcho 

• Супер Спамър
  • Регистриран: 02-November 05

Преглед на мнениеroskata1988, на Jan 18 2011, 09:41, каза:

И моля ви се без коментари,ама защо го направи договора,пък сега искаш да се махаш...Моля ако има някое юридическо лице или някой който работи в такава фирма и е запознат.Както знаем доста хора се интересуват от този въпрос като моя ще бъде от полза за всички които искат да прекратят съответният договор

Да живее България :lol:

И все пак защо си сключил договор?

Дали го е прочел?

Мнението беше редактирано от bodilcho: 18.01.11 - 14:01

Obvious Troll is Obvious!
0

Благодаря ви пичове.Сега седям пред компютъра внимателно прочетих всички мнения и съвети.Няма да им се даваме на копе.етата.Утре отивам в глобул.Като им викнеш малко повече и им кажеш че си запознат с закона на защита на потребителя и ще сдухат положението.А пък ако им кажеш може ли да говоря с вашият шеф глей кво става.Наскоро един приятел имаше проблеми с виваком.Беше направил договор от разстояние и по закон има право в дневен срок да се откаже от услугата за интернет става въпрос.Отидохме в магазина и оттам ни казаха,че няма вариант да се прекрати договора.Като има казахме,че по ззп има право да се прекрати договора започнаха да пелтечат почнаха да звънят телефони и излезнаха с оправданието че 7 дневния срок е от датата на поръчка при положение че договара е получен на 7 ден.ахахахахахха.Пълна трагедия хора.След като се опидихме в защита на потребителя след 2 седмици му беше прекратен договора и управителя или там какъвто и да е който се заяждаше с нас и се опитваше по севъзможен начин да ни "Финтира" беше уволнен от работа.

Хора не се оставяйте да ви правят на глупаци,ами си търсете правата.Както е навсякъде по целия свят.На всички ни е ясно,че служителите в мобилните фирми са на процент и за това ше гледат да ви пробутат всевъзможни неща.Самата политика на фирмите е такава.Не може да взимаш твърди 240лв заплата и другото да ти е от процент.Еми нормално е така да е като влезнеш в магазина и да ти се качат на главата само и само да подпишеш дадения договор да изкарат някой лев за хляб.

Айде чао от мене утре ше пиша какво е станало.Благодаря още веднъж на всички включили се :lol:)))))
0

Благодаря ви пичове.Сега седям пред компютъра внимателно прочетих всички мнения и съвети.Няма да им се даваме на копе.етата.Утре отивам в глобул.Като им викнеш малко повече и им кажеш че си запознат с закона на защита на потребителя и ще сдухат положението.А пък ако им кажеш може ли да говоря с вашият шеф глей кво става.Наскоро един приятел имаше проблеми с виваком.Беше направил договор от разстояние и по закон има право в дневен срок да се откаже от услугата за интернет става въпрос.Отидохме в магазина и оттам ни казаха,че няма вариант да се прекрати договора.Като има казахме,че по ззп има право да се прекрати договора започнаха да пелтечат почнаха да звънят телефони и излезнаха с оправданието че 7 дневния срок е от датата на поръчка при положение че договара е получен на 7 ден.ахахахахахха.Пълна трагедия хора.След като се опидихме в защита на потребителя след 2 седмици му беше прекратен договора и управителя или там какъвто и да е който се заяждаше с нас и се опитваше по севъзможен начин да ни "Финтира" беше уволнен от работа.

Хора не се оставяйте да ви правят на глупаци,ами си търсете правата.Както е навсякъде по целия свят.На всички ни е ясно,че служителите в мобилните фирми са на процент и за това ше гледат да ви пробутат всевъзможни неща.Самата политика на фирмите е такава.Не може да взимаш твърди 240лв заплата и другото да ти е от процент.Еми нормално е така да е като влезнеш в магазина и да ти се качат на главата само и само да подпишеш дадения договор да изкарат някой лев за хляб.

Айде чао от мене утре ше пиша какво е станало.Благодаря още веднъж на всички включили се :lol:)))))
0

Потребителят е неактивен   latinmusic 

• Регистриран: 21-November 05
  • Град:Върбица
ти да не би да си първия, който ще ги заплаши със ЗЗП? по-скоро може да залагаме кой подред за деня ще си. Истината е, че хората там са непукисти, ти си просто част от таргета им, дори и един брой договор е много важен за мазните гърци, за зоналните, регионалните, управителите и дори самите продавач-консултанти. И да говориш с шефа.. какво от това, най-много до регионален мениджър да стигнеш, него обаче го боли фара за теб-пак ти казвам в тази компания подпишеш ли... няма връщане назад. Изпълнението на таргета им носи много пари, два пъти над основната заплата, която не си мисли, че е 240 лв, а три пъти по толкова.

Направи и разлика между договор от разстояние и такъв, подписан от теб в магазина, все пак ти желая успех!
0

Потребителят е неактивен   estestvenoto 

• Регистриран: 15-April 07
  • Град:Plovdiv

Преглед на мнениеbodilcho, на Jan 18 2011, 14:58, каза:

Да живее България :lol:

И все пак защо си сключил договор?

Дали го е прочел?

М да поне за учител по БЕЛ ставаш. :lol:
0

• engineer
И аз в ЗЗД, а не в ЗЗП прочетох че за договор от разстояние го има тоя срок. За нормален договор не намерих подобно нещо, така че там трябва да се хванеш за някои от другите основания (че са те въвели в заблуждение, че си бил в крайна нужда и си подписал неизгодни за теб условия, че си бил в неадекватно състояние и пр.). За жалост всичко се доказва в съда.

Все пак успех.

п.с. Би ли споделил все пак как успяха да те подведат да го подпишеш тоя договор, и защо искаш да го разтрогнеш (недоволен си от ослугата, или какво друго)?

BTW, огледай договора за някакви фактологични грешки или неточности в договора, за които може да се хванеш.
0

Потребителят е неактивен   oppoppoppqq 

• Регистриран: 09-February 09
@roskata1988,

Да не те отчайвам, ама има голяма разлика между това да подпишеш договор за предоставянето на услуга и това да си купиш проточен бойлер от Техномаркет.

При първото с подписа си се съгласяваш на тяхните условия в които се включва и това да си плащаш като попче 24 месеца или там колкото ти е срока, а те да ти предоставят услугата, в случая - телефония.

Този договор ти можеш да го прекратиш по два начина - двустранно или едностранно. Като при едностранно - другата страна подлежи на компенсация.

До колкото ми е известно, нямаш правно основание да прекратиш едностранно договора, освен ако в него изрично не е упоменато, че имаш право на някакъв тестов период(подобно на кабеларките). Ако са вкарали подобен закон, то това ще е пълен ташак за нашето законодателство да прекратяваш след няколко дена договорите, щото не си разбрал.

Успех в начинанието ти, ако педалите от Мтел си държат за правата, като им доведеш защита на потребителя, най-много да си го преместят в другия крачол. А плашене със съд също не е гаранция за това, че ще омекнат, като се има предвид колко са ги съдили и ги съдят.

@irvinewelsh, тия договори се създават и преглеждат от юристи и не мисля, че има фактологични грешки - тва да не милиционер, дет ти пише акт.
0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07

Ако спреш да плащаш ти спират входящите и изходящите разговори. След извесно време прекратяват договора ти едностранно. После дават номера ти на друг. Сумата която дължиш си остава същата, няма лихви, освен ако не те пратят на частен съдия изпълнител. Тогава вече заради неговите разноски работата става малко дебела :lol:
Иначе задължението ти няма да се промени :lol:
0

Потребителят е неактивен   anjelinajam 

• Регистриран: 12-December 05
Нито със "Запознат съм със закона", нито със "Защита на потребителите", нито с "Искам да говоря с вашия шеф" - на последното идва този дето е на обекта..вдига рамене и казва това е положението...до по-вишестоящ не можах да се добера...
и до днес ме преследват за това, че просто спрях да плащам...оставаха ми около година и половина по 30 лева..+ лихвите смятай ги ти..
Писма, на врата се звъни, по домашния телефон..щели към съдия изпълнител да се обърнат..да дойдат..-рекетират здраво..
В крайна сметка ще си вземат парите, защото подписа ми е там..
А условията, с който се съгласяваш на договора..не ти ги дават при подписването, а когато вече имаш някакви претенции...
Както и да е..успех!

И аз се опитах да си прекратя договора на 2-3 тия ден защото не ми дадоха номера, за който съм платила (вече бил зает-тяхна грешка било, но само можели да ми върнат парите за номера..не и да прекратят договора)!

Успех на теб..
Публикувано изображение
0

• engineer
btw, ако нямаш собственост на твое име, и не планираш да придобиваш такава през следващите 5 години, задължението губи давност. Съдия изпълнител няма какво да ти вземе.
0

Преглед на мнениеirvinewelsh, на Jan 19 2011, 09:27, каза:

btw, ако нямаш собственост на твое име, и не планираш да придобиваш такава през следващите 5 години, задължението губи давност. Съдия изпълнител няма какво да ти вземе.

Ако 5 години не са те потърсили. Ако са те нови 5 години и така докато не си вземат парите :lol:
0

Потребителят е неактивен   anjelinajam 

• Регистриран: 12-December 05

Преглед на мнениеirvinewelsh, на Jan 19 2011, 09:27, каза:

Да и не трябва да планираш да работиш на трудов договор.. :lol:
Запор на заплатата и бавно, но славно пак ще ги вземат..
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login