Форум

Data.BG Форуми: набирания - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

набирания

Потребителят е неактивен   mitko 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-October 03
  • Град:София
Здр,имам голямо желание да почна и най-вече да мога да се набирам на лост.Няколкото пъти обаче когато опитвах,въобще не мога - в най-добрия случай правя нормални (с длани към лицето),нормален хват,пред гърди по едно и половина,две... Ясно ми е,че няма как да стане веднага,но тук идва и другия момент.Когато се опитам нещо по-сложно - пак пред гърди,нормален хват ,но с обърнати длани,въобще не мога да се мръдна.
Някакви съвети как да почна,защото ми е наистина трудно.Каквито и да са,с длани към лицето или обратно,с широк и тесен хват,пред гърди или зад врат,искам да се набирам. :lol: (не съм много наясно с терминологията,дано сте ме разбрали) Не знам,с нещо друго ли да започна,за да натрупам сила,не знам.

пп. аа,да, 1.87 съм висок и съм към 85кг.това сигурно има значение,тия килограми доста ме дърпат надоло,трудно се вдигат тяхната майка... :lol:

Мнението беше редактирано от mitko: 12.11.10 - 15:08

0

Потребителят е неактивен   kvakioh 

• Регистриран: 19-November 05
  • Град:Навън от България, няма начин
Не е лесно това с набиранията, трябва доста техника, а и килата трябва да са малко...ЗА силата, трябва си доста
1-2 набирания не е нищо. Не се мъчи с такива неща, подобри си еластичността и издръжливостта.
Само 1 съм виждал, който прави по 30 кофи без прекъсване и след това 30 набирания зад врат...1.70- 62 кила, сух и чист. Просто си е такъв...
Polymer engineer, presenter, researcher.
Nokia 6760 slide 8Gb
Laptop, nettop, Fifi
0

Потребителят е неактивен   WildBoarR 

• Регистриран: 14-March 10
Ако неходиш във фитнес правиш следното: Намираш начин да закачиш един лост на сравнително ниска височина, поне до към гърдите ти след това слагаш един стол пред лоста на разстояние, което ще ти позволи като се хванеш за лоста да си сложиш краката отпред. Хващаш лоста с обърнати длани (не към лицето), качвап краката на стола и започваш бавно да се набираш.Ако ходиш на фитнес това нещо можеш да го направиш на уреда за клековете. Другия вариант, ако ходиш на фитнес и си с приятел да го помолиш да ти помогне по следния начин- той те хваща за краката докато висиш на лоста и при дърпането ти той ти помага, а след като се спускаш надолу нетрябва да ти помага и ти трябва да го правиш възможно най-бавно. Така 2-3 седмици ако си сериозен ще започнеш и сам да се набираш. Надявам се да съм бил полезен :lol:
0

Потребителят е неактивен   dedkomraz 

• Регистриран: 18-December 07
кво е тва с длани към мен с длани към теб с палеца ми сочи към мола а показалеца към градинката ....
има подхват и надхват.За да се научиш да се набираш-трябва да се набираш!
0

Потребителят е неактивен   WildBoarR 

• Регистриран: 14-March 10
Нали се сещаш, че ще му говори нещо ако кажа под и надхват... все едно на българин да тръгнеш да обясняваш на английски. За да се набираш трябва да се набираш ама ако неможеш правиш това което съм написал. Не е помогнало на 1 или 2ма а доста повече.
0

Потребителят е неактивен   HybridBG 

• Регистриран: 15-January 09
А аз се чудих как да увелича броя на набиранията... лятото почнах по 1 по 2 , към края на лятото вече можех да си правя 2-3 серии по 5, а сега едвам правя 3х3 което си е трагично :lol:
:)
0

Потребителят е неактивен   violentarise 

• Регистриран: 15-July 06
Намери някой,който да ти повдига краката. Така ще се научиш най-лесно. И аз не можех когато започнах, но се правя приличен брой серии и повторения.
0

Потребителят е неактивен   koeficiento 

• Регистриран: 07-April 06
  • Град:Перник
Най-различни асистирани набирания. Там е истината. Кеф ти ластици, кеф ти някой приятел да ти помага, или пък варианта с помагането с краката. Или във фитнеса на скрипеца постепенно да качваш кила...
[21:41:47] Samuel Ignatov: tva data.bg forumite sa golqma qma be
[21:41:54] Samuel Ignatov: samo otrepki vijdam
0

Потребителят е неактивен   debelin 

• Регистриран: 28-July 06
  • Град:В сърцето на всяка филия
В никакъв случай не прави набирания. С такива килограми и такава мускулна маса най-добрия резултат, който можеш да постигнеш и да не си разбиеш китките, лактите и раменете. Много преди нас хората са установили, че идеалните килограми за тренировка са тези, които носим със себе си (личното ни тегло), но ако не сме с наднормено такова или процента мазнини е надвишен.

Това което бих направил аз е да започна с лицеви опори и полукофички. След като заякнеш тогава се качвай на лоста, иначе рискуваш голяма част от ръцете си :lol:.
http://filoproject.eu/ - top level protection for your Blackberry device!
0

Потребителят е неактивен   skiman 

• Регистриран: 04-February 06
  • Интереси:Какви ли са??
Замени набиранията със скрипци. След 6 месеца се обади пак.
Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...
0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03
Не разбирам кво му е на килата... даже са му малко ако ме питате.. кой знае къв глист е :lol: .

Аз съм 10 сантима под него и същите кила, па се набирам като за световно... дори на последната тренировка закачих 20 кила на кръста че да не се потя напразно :lol:
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

Потребителят е неактивен   darklainara 

• Регистриран: 19-March 06
  • Интереси:мотори , спорт , игри

Преглед на мнениеkozew, на Nov 19 2010, 16:40, каза:

Не разбирам кво му е на килата... даже са му малко ако ме питате.. кой знае къв глист е :lol: .

Аз съм 10 сантима под него и същите кила, па се набирам като за световно... дори на последната тренировка закачих 20 кила на кръста че да не се потя напразно :lol:

AAA изруд :lol:

В залите къде обикалям никъде не съм ввидял колан за тежести .. слагам си един дъмбел от 7 кила между стъпалата и е най-големия смех
блъскам тежести. правя го с омраза.
hitting the streets. causing mass mayhem.
0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03

Преглед на мнениеdarklainara, на Nov 20 2010, 09:22, каза:

AAA изруд :lol:

В залите къде обикалям никъде не съм ввидял колан за тежести .. слагам си един дъмбел от 7 кила между стъпалата и е най-големия смех

Няма и да видиш... явно това е атрибут който не се радва на особена популярност. Аз използвам колан за кръст, карабинер и някакви въже на което да нанижа тежестите. Преди го използвах за кофички, но след като започнаха да ме болят ключиците го отказах.
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

В наща зала има и синджир, има и колан за по-нежните. :lol: Сигурно сме некви специални. :lol:

debelin, не че нещо, ама нито лицевите, нито полукофичките имат нещо общо с набиранията. Не е толкова много кила, че чак да има проблеми с китките. Но както каза skiman, да започне на скрипец и постепенно ще почне да се набира.
0

Потребителят е неактивен   dedkomraz 

• Регистриран: 18-December 07

Преглед на мнениеkoeficiento, на Nov 20 2010, 15:33, каза:

В наща зала има и синджир, има и колан за по-нежните. :lol: Сигурно сме некви специални. :lol:

debelin, не че нещо, ама нито лицевите, нито полукофичките имат нещо общо с набиранията. Не е толкова много кила, че чак да има проблеми с китките. Но както каза skiman, да започне на скрипец и постепенно ще почне да се набира.

да бе баси! И в наща зала има само един синджид 20 кила ама той е към 2 метра.Да докъто си го обивържеш напрао ти са отщява!
Иначе по темата-Набирания със скрипци и с набирания!
0

Потребителят е неактивен   debelin 

• Регистриран: 28-July 06
  • Град:В сърцето на всяка филия

Преглед на мнениеkoeficiento, на Nov 20 2010, 15:33, каза:

Привет, определено имат общи мускулни групи лицевите, полукофичките и набиранията :lol:, също така лицевите и полукофите щадят ставите по ръцете доста, а и им позволяват да се изпомпат/заякнат добре. И лицевите и полукофичките са полунатоварващи упражнения (гонят краката, а вкарват сила в торса, без да насилват с масата на набиранията), което ги прави желани и удобни преди по-сериозни физически натоварвания (дори разгряващи).

Това са basic упражнения и всеки трябва да тръгне оттам. Скрипеца не го подкрепям .... дърпал съм едно време, но не го приемам като "желано" упражнение - тялото ми не го приема. Съгласен съм, че физически е възможно да се приеме като компенсиращо упражнение за набирания, но лично аз за толкова години не успях.

За килограмите на човека - никак не са много, съгласен съм, но имайте предвид че жена ми е 48кг на 160 см и не може да направи едно набиране :lol:.
Това което е важно - не е важно колко на колко си висок и тежък, а каква е мускулната Ви маса. Явно ММ на автора е минимална, следователно сухужилията му са доста спокойни, а костите лежерни - това е факт, които не трябва да пренебрегва, нека да прави естествени упражнения "половинки" докато добие сила (ММ) и съумява да бори набиранията.

:lol:
http://filoproject.eu/ - top level protection for your Blackberry device!
0

Прав си за повечето неща, но не мога да се съглася, че с лицеви и кофички ще се научи да се набира. И роптаенето против скрипеца не го приемам. Ако не може да се набира и няма условия за асистирани набирания, скрипецът е нелош вариант.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login