Форум

Data.BG Форуми: изгоряла дънна звукова карта-помогнете - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

изгоряла дънна звукова карта-помогнете МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!

Потребителят е неактивен   harley666 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-June 10
Здравейте, колеги!!! Имам един стар лаптоп HP QOMPAQ NX 9105. Машината е твърде сносна ,за да я изхвърлям.Искам да й дам нов живот, но е с изгоряла звукова карта, която от две-три места ми казаха ,че е на дъното и не може да се подмени.Не зная защо ,но и мишката от време на време премигва и не реагира на команди.Молбата ми е ,понеже съм неук в тези неща, може ли някой да помогне с нещо.Хората от сервиза на HP казаха, че трябва да се подмени дъното, което излиза около 800 лв.Мисля че е твърде много, въпреки , че машината и в момента сигурно струва повече.МНОГО МОЛЯ , някой знаещ да помогне, да заккупя дъно отнякъде или направо лаптоп .Съшо така търся и батерия за него !!!ще бъда много благодарен......БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Мнението беше редактирано от harley666: 30.10.10 - 13:39

0

Потребителят е неактивен   ujhgdsuyhgasuyft 

• Регистриран: 23-August 06
  • Град:Пловдив
При изгоряла вградена звукова, няма какво друго да се направи, освен да се смени с външна таква. Има
юсб стикчета, които са чудесни за целта.
Относно мишката, кога го прави, за колко време става всичко, клавиатурата през това време реагира ли? За тъч-пада ли говорим или за външна мишка?
Driving: Mercedes-Benz C-classe sport coupe.
0

Преглед на мнениеujhgdsuyhgasuyft, на Oct 30 2010, 10:40, каза:

При изгоряла вградена звукова, няма какво друго да се направи, освен да се смени с външна таква. Има
юсб стикчета, които са чудесни за целта.
Относно мишката, кога го прави, за колко време става всичко, клавиатурата през това време реагира ли? За тъч-пада ли говорим или за външна мишка?

Външна звукова не става, минава пак през дънната и няма ефект, пробвал съм с три различни.Тъчпада е проблемен също, изчезва когато си иска, а пък клавиатурата си работи през това време!!! Мисълта ми е дали не може да се намери някакво таково дъно или цял лаптоп-не знам....
0

Потребителят е неактивен   mitkoarb 

• Регистриран: 30-January 10
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:Компютри, друг вид електроника, механика (малко) др.
Мисля си ако е някой от чиповете да се замени само той но това се прави с поялник с горещт въздух и много малко хора ще се заемат със смяна.Но има и друго, това е платка която е многослойна и ако се е прекъснала някоя от фолиевите пътеки измежду слоевете лошо.
0

Преглед на мнениеmitkoarb, на Oct 30 2010, 14:40, каза:

Мисля си ако е някой от чиповете да се замени само той но това се прави с поялник с горещт въздух и много малко хора ще се заемат със смяна.Но има и друго, това е платка която е многослойна и ако се е прекъснала някоя от фолиевите пътеки измежду слоевете лошо.

Мислех и върху този вариант, но много хора ми казаха , че е много сложно да се намери и поправи, така че май остава само да си намеря дъно или цял лаптоп...
0

Потребителят е неактивен   ujhgdsuyhgasuyft 

• Регистриран: 23-August 06
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеharley666, на Oct 30 2010, 14:27, каза:

Външна звукова не става, минава пак през дънната и няма ефект, пробвал съм с три различни.Тъчпада е проблемен също, изчезва когато си иска, а пък клавиатурата си работи през това време!!! Мисълта ми е дали не може да се намери някакво таково дъно или цял лаптоп-не знам....

Е като тъчпада е проблемен, пробва ли с нормална мишка?
Driving: Mercedes-Benz C-classe sport coupe.
0

Преглед на мнениеujhgdsuyhgasuyft, на Oct 30 2010, 14:04, каза:

Е като тъчпада е проблемен, пробва ли с нормална мишка?

да, естествено,аз го ползвах предимно с такава, но проблема идва явно от дъното...и с нормална мишка пак забиваше....
0

Потребителят е неактивен   quierocerveza 

• Регистриран: 24-May 05
Стойността на този лаптоп в момента е не повече от 250 лв, а с изгорялата карта доста под 200 лв, което прави всякакви ремонти свързани с пари безсмислени. Ако наистина не става с външна звукова карта, по- добре си го ползвай без звук или го продай.

п.п. Ако дисплея му е 15.4" могат да му се вземат повече пари ако се продаде на части. Само за дисплея едно 120 лв.

Мнението беше редактирано от quierocerveza: 30.10.10 - 14:28

2.0T
0

Преглед на мнениеquierocerveza, на Oct 30 2010, 14:25, каза:

Стойността на този лаптоп в момента е не повече от 250 лв, а с изгорялата карта доста под 200 лв, което прави всякакви ремонти свързани с пари безсмислени. Ако наистина не става с външна звукова карта, по- добре си го ползвай без звук или го продай.

п.п. Ако дисплея му е 15.4" могат да му се вземат повече пари ако се продаде на части. Само за дисплея едно 120 лв.

Да матрицата е 15.4 " , но не знам дали ще мога да го продам на части....
0

Потребителят е неактивен   quierocerveza 

• Регистриран: 24-May 05

Преглед на мнениеharley666, на Oct 30 2010, 14:30, каза:

Да матрицата е 15.4 " , но не знам дали ще мога да го продам на части....

Разгледай тук кой какво продава/купува, виж кое колко върви и т.н.:
http://forum.laptop....hp?showforum=30

Освен матрицата, другото по- ценно е хард диска, паметта, но зависи какъв обем са. Също и на записвачката и зарядното могат да се вземат по 20- 25 лева. По мое мнение ако му вземеш над 200 лв на части си направил изгодна сделка.

п.п. Wi-Fi картата също струва някой лев.

Мнението беше редактирано от quierocerveza: 30.10.10 - 14:43

2.0T
0

Преглед на мнениеquierocerveza, на Oct 30 2010, 15:39, каза:

Разгледай тук кой какво продава/купува, виж кое колко върви и т.н.:
http://forum.laptop....hp?showforum=30

Освен матрицата, другото по- ценно е хард диска, паметта, но зависи какъв обем са. Също и на записвачката и зарядното могат да се вземат по 20- 25 лева. По мое мнение ако му вземеш над 200 лв на части си направил изгодна сделка.

п.п. Wi-Fi картата също струва някой лев.

ок, мерси, ще помисля...,но все пак ако някой може да предложи дъно ще се радвам
0

Потребителят е неактивен   fortron 

Пишеш че може и бартер ама за какво... На части ще почакаш доста, но ще му вземеш някой лев. Като гледам какви са му проблемите, явно си го заливал с нещо. Така че не се надявай на много. Ако е гаранционен (в което се съмнявам) го носи на сервиз. Ако искаш да го разчастим и си от София ми пиши.
0

Потребителят е неактивен   oppoppoppqq 

• Регистриран: 09-February 09

Преглед на мнениеharley666, на Oct 30 2010, 15:56, каза:

ок, мерси, ще помисля...,но все пак ако някой може да предложи дъно ще се радвам

Дъното ти е скъпо. А и реално няма смисъл. Смяната на дъното означава автоматична смяна и на видеото, дори и да намериш дънната платка за 200 лв(колкото реално ще струва), то само тя ще ти е колкото целия лаптоп.

Цитат

трудна работа, колега. Диска е 4200 рпм, максимум 100 ГБ, паметта на 333, реално само дисплея може да продаде...
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login