Форум

Data.BG Форуми: Операция на минискус - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Операция на минискус

Потребителят е неактивен   ctowisdom 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-October 10
Здравейте всички,
интересува ме дали някой е претърпял опрация на минискус -прадварителни иследвания, дали задължително се прави ЯМР, колко време продължава операцията, поставя ли се пълна упойка или как протича една анестезия и прочие.
Ако нямам здравни осигуровки, колко струва подобна операция. Вероятно зависи и от лечебното заведение, но все пак има някакви граници.
Предварително благодаря.
0

Потребителят е неактивен   mafiozoo 

• Регистриран: 08-October 04
  • Град:in your mum's bed
Хах тамън ме хващаш пресен,вчера ме изписаха от ВМА от операция на предна кръстна възка,а преди това имам 2 операции на мениск.Та мога да кажа,че имам доста опит.. :lol: Та предварителни изследвания да трябват които са основно кръв,урина и рентген на крака,и още веднъж кръв за СПИН и ВАСЕРМАН се взима. Не е задължително да се прави ЯМР,защото ако отидеш при добър лекар ще ти каже точно какво ти е и без да си минал ЯМР,а и дори той понякога може да не покаже какво ти има точно...А операцията на миниск продължава не повече от 15 мин.. Колкото и смешно да ти звучи... виж мойта сега беше 66 минути.. А упойката зависи от алерголога и анестезиолога какво решение ще вземат,но повечето случей се поставя епидорална(местна) упойка която те хваща от кръста надоло.Сега като бях на операция ми поставиха много интересна упойка,само на десния крак което ме израдва доста. А какво по точно те интересува от анестезията и прочието!?... Ами миниска не е кой знае колко скъп мисля че в рамките на около 1000 лева + благодарности към лекарите и прочие ще те оправят,но не съм сигурен понеже 2та мениска ми ги пое държавата като ученик,а предната кръстна връзка като студент като изключим амбуксиращите болтове които ги купуваш сам и са около 2000 лв... А най-вече зависи от болницата.. Във ВМА е около 1000 и малко в Дианабат където са 2рите най-добри е под 1000.. Вече частните клиники на хората които оперират във ВМА и Дианабат струва доста повече... Но ще ти препоръчам да отидеш във ВМА при Доц.Т.Георгиев най-добрия в България и балканския полуостров за връзки,менискуси и шлатери... Ако искаш може и телефон да ти дам,ама пиши на личен.
0

Потребителят е неактивен   ctowisdom 

• Регистриран: 12-October 10
Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
Става дума за човек, който няма осигуровки към ЗК. Зная, че тези операции се поемат от ЗК, но при липса на осигуровки ми казаха, че струва м/у 4000 и 9000 лв. , та за това се позаинтересовах.
И аз чух за д-р Тони Георгиев от МА, както и за д-р Хубенов от Дианабад.
Желая ви бързо възстановяване.
Поздрави -
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login