Форум

Data.BG Форуми: Резервно копие на Windows - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Резервно копие на Windows Въпроса ми е специално за XP и Win 7

Потребителят е неактивен   schols 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-October 04
  • Град:София
  • Интереси:��������� �������� ���...
Мога ли чрез тази опция Create system repair disk да си направа копие на ОС на едно 4.7 ДвД и след като ми се скапе ОС с този дист направо да си инсталирам нова ОС от момента в който съм направил самия repair disk

Публикувано изображение

Въпроса ми е специално за XP и Win 7

10 Х
0

Това hiren`s boot за какво служи.?
0

Потребителят е неактивен   petzatabg 

• Регистриран: 31-August 08

Преглед на мнениеschols, на Aug 12 2010, 01:58, каза:

Мога ли чрез тази опция Create system repair disk да си направа копие на ОС на едно 4.7 ДвД и след като ми се скапе ОС с този дист направо да си инсталирам нова ОС от момента в който съм направил самия repair disk

Публикувано изображение

Въпроса ми е специално за XP и Win 7

10 Х

Не.
Има много теми "как се прави backup".
http://www.google.bg/#hl=bg&source=hp&...2cd17850464dbb5

Мнението беше редактирано от petzatabg: 12.08.10 - 12:16

0

Ами аз никъде не съм написал че искам бекъп.
Искам да си направя диск подобен на тези който ги дават при покупка на лаптоп с инсталирана Vista примерно.
Такаче като ми се скапе системата да мога да си сложа диска и да си инсталирам Ос в състоянието в което аз съм направил диска.
0

Преглед на мнениеschols, на Aug 12 2010, 15:41, каза:

Ами аз никъде не съм написал че искам бекъп.
Искам да си направя диск подобен на тези който ги дават при покупка на лаптоп с инсталирана Vista примерно.
Такаче като ми се скапе системата да мога да си сложа диска и да си инсталирам Ос в състоянието в което аз съм направил диска.

Тогава ти трябва това - http://www.kaldata.com/articles.php?action...1&pagenum=1
Рескю диска се прави зада можеш да имаш достъп до функциите за поправка на ОС при отказ да се зареди същата.Ако имаш инсталационен диск с въпросната ОС,от него можеш да направиш също тази процедура следователно няма нужда да си правиш спасителен диск.
0

Благодаря ти petzatabg
0

Преглед на мнениеschols, на Aug 12 2010, 16:49, каза:

Благодаря ти petzatabg

Въпреки всичко,мисля че правенето на бек(примерно с Acronis TrueImage) е по добър вариант ако става въпрос за инсталиране на един и същи комп.Правиш бека на дял различен от системния или на друг диск,когато се наложи,форматираш системния и връщаш бека с бут диска на Акронис.Предимство е и че бека може периодично да го обновяваш с ново инсталираните програми.Ако искаш да инсталираш различни компютри с различен хардуер-не става с бек.
http://forums.softvi...owtopic=99&st=0

Мнението беше редактирано от petzatabg: 12.08.10 - 17:29

0

Потребителят е неактивен   gogomv 

• Регистриран: 29-December 05

Преглед на мнениеpetzatabg, на Aug 12 2010, 18:26, каза:

Въпреки всичко,мисля че правенето на бек(примерно с Acronis TrueImage) е по добър вариант ако става въпрос за инсталиране на един и същи комп.Правиш бека на дял различен от системния или на друг диск,когато се наложи,форматираш системния и връщаш бека с бут диска на Акронис.Предимство е и че бека може периодично да го обновяваш с ново инсталираните програми.Ако искаш да инсталираш различни компютри с различен хардуер-не става с бек.

аз имам резервно копие от XP но сега не мога да се върна към него защото смених с Windows 7
пробвах с различни версии на AcronisTrueImage но без успех
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
  • Град:Шумен
Още алтернатива(относно ХР и 7): http://forums.data.bg/index.php?showtopic=...p;hl=clonezilla
Относно Windows 7...добре е понякога да се четат и хелп-овете:

Цитат

Какво представлява системният образ?

Системен образ е точно копие на устройство. По подразбиране системният образ включва устройствата, необходими за функционирането на Windows. Той включва също така Windows и системните настройки, програми и файлове. Можете да използвате системен образ за възстановяване на съдържанието на компютъра, в случай че твърдият диск или компютъра спре да работи. Когато възстановявате компютъра от системен образ, това е пълно възстановяване – не можете да изберете да възстановите отделни елементи, а всички текущи програми, системни настройки и файлове се заменят със съдържанието на системния образ.

Макар този тип архив да включва и личните ви файлове, препоръчваме ви редовно да архивирате файловете си, като използвате функцията за архивиране в Windows, за да можете да възстановявате отделни файлове и папки при необходимост. Когато настройвате функцията за архивиране в Windows, можете да позволите на Windows да избере какво да архивира, което ще включва и системен образ, а също така можете да изберете елементите, които да се архивират и дали желаете в архива да се включва системен образ. За повече информация относно настройването на функцията за архивиране в Windows вж. Архивирайте файловете си (страницата може да е на английски).

Ако компютърът съдържа няколко твърди диска или дяла, можете да създадете системен образ, който да включва всички тях, като следвате указанията в Архивиране на програми, системни настройки и файлове (страницата може да е на английски).

Цитат

Архивирайте файловете си

За да се предпазите от загуба на файлове, трябва да ги архивирате редовно. Можете да зададете автоматично архивиране или по всяко време да архивирате ръчно файловете си.

Щракнете, за да отворите "Архивиране и възстановяване".

Изпълнете едно от следните действия:

Ако досега не сте използвали функцията за архивиране в Windows, щракнете върху Настройване на архивиране, след което следвайте стъпките в съветника. Ако се покаже подкана да въведете администраторска парола или потвърждение, въведете паролата или потвърдете.

Ако сте създавали архив преди, можете да изчакате създаването на регулярно планирания архив или да създадете ръчно нов архив, като щракнете върху Архивирай сега. Ако се покаже подкана да въведете администраторска парола или потвърждение, въведете паролата или потвърдете.

Забележки
Препоръчваме да не създавате архив на файловете си на същия твърд диск, на който е инсталиран Windows.

Винаги съхранявайте носителите, използвани за архивиране (външни твърди дискове, DVD или компактдискове) на надеждно място, за да предотвратите достъпа на неупълномощени лица до вашите файлове. Препоръчваме да използвате място, защитено в случай на пожар и отделено от вашия компютър. Обмислете също възможността да шифровате данните в архива.

Създаване на нов, пълен архив
След създаването на първия архив функцията за архивиране в Windows ще добавя нова или променена информация към следващите архиви. Ако записвате архивите на твърд диск или на мрежово местоположение, функцията за архивиране в Windows ще създаде нов, пълен архив автоматично, когато е необходимо. Ако записвате архивите на компактдискове или DVD дискове и не можете да намерите съществуващ архивен диск или желаете да създадете нов архив на всички файлове на компютъра, можете да създадете пълен архив. Ето как да създадете пълен архив:

В левия прозорец щракнете върху Създаване на нов, пълен архив.

Забележка
Ще видите тази опция само ако архивът се записва на компактдискове или DVD дискове.

Настройка на архив след надстройване от предишна версия на Windows
След като надстроите Windows, ще е необходимо да настроите функцията за архивиране в Windows дори ако сте имали планиран архив в предишната версия на Windows. Това е така, тъй като има няколко промени при програмата за архивиране. Вместо да маркирате типовете файлове, които ще се архивират, можете да зададете на Windows да архивира файлове с данни, записани в библиотеки, на работния плот и в папки на Windows по подразбиране, а също така можете да изберете конкретни библиотеки и папки, които да се архивират. Можете да създадете също така системен образ на компютъра. За допълнителна информация вж. Как Windows избира кои файлове да архивира? (страницата може да е на английски)

За да настроите архива, изпълнете следните стъпки:

Щракнете върху Настройка на архивирането, след което следвайте стъпките в съветника. Ако се покаже подкана да въведете администраторска парола или потвърждение, въведете паролата или потвърдете.

Мнението беше редактирано от jossbomon: 12.08.10 - 19:36

0

Потребителят е неактивен   ironcross 

• Регистриран: 27-March 06

Преглед на мнениеpetzatabg, на Aug 12 2010, 18:26, каза:

Дори и формат не е нужен. Самия процес при възстановяване от имидж при Акронис представлява изтриване на дяла и заместването му със "снимката", която е 1:1 до последния детайл.
0

с Acronis TrueImage няма да мога да направя бекуп на системния дял ли? там където ми е инсталирана ОС
0

Потребителят е неактивен   ironcross 

• Регистриран: 27-March 06

Преглед на мнениеschols, на Aug 13 2010, 22:57, каза:

с Acronis TrueImage няма да мога да направя бекуп на системния дял ли? там където ми е инсталирана ОС

Защо да не можеш :lol:
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Може разбира се.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login