Форум

Data.BG Форуми: Ударен Лаптоп ;\ - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Ударен Лаптоп ;\

Потребителят е неактивен   antarez 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-August 10
Добър вечер в 8ч. Неделя вечер (:

Преди около 5-6 месеца г/д се вбесих заради интернета и аз както повечето УоУ плейъри крещя по цял ден заради тая глупава игра. Тъкмо правихме арена 2в2 около 1800 рейт и интернета лагна много здраво направо откачих ( и нещо предварително ми беше под напрежение), лаптопа беше на един дървен плот хванах го с 2те ръце вдигнах го около 10 сантиметра от плота и го ударих в него дори монитора не се затвори не беше силно горе долу засилката беше от неговата тежест с малко моя помощ .. просто ме хвана бяса ... мисля че шефа не ми беше дал то4но същия ден заплатата и ми беше още по криво ... нямах пари да го оправя тогава само отидох да питам в техномаркет Стара Загора (откъдето го купих) какво може да му има и ако е възможно да се даде на поправка в сервиза(гаранционно) но човека каза че няма да го вземат гаранционно поради някакви си причини бла бла и ме прати в някакъв сервиз Стара Загора ...

А ето го и проблема с лаптопа: след удара заби .. около 5 секунди след това се рестартира, Биоса зарежда нормално и следва потвърждение как искам да пусна уиндоуса Сейф моуд, пак същото с Команден бла бла бла и аз избрах стандартното пускане при което Уйндоуса започна да зарежда но така и не завърши ... Имах късмета след няколко рестарта да стигна и до Десктопа( Работния Плот) но веднага след това като мръдна мишката следва рестарт или преди рестарта Син екран с бели букви не си спомням точно защото все пак 1-2 пъти стигна до работния плот ...

Ето и в техномаркет какво ми казаха, а и по късно в сервиза ми казаха същото : Най-вероятно проблма е в хард диска - Четеца го е надраскал .. глътнах си езика и разбрах че няма да го правя защото ми казаха 150 лева хард като моя - 320gb SATA / 5400rpm И Cache незнам колко МБ ...

Сега половин година по късно реших да го оправя защото частите са по-евтини. Утре в понеделник преди да е станало късно искам да ви попитам за друг, алтернативен проблем ? Какво още може да му има и каква е вероятноста?

Лаптопа е Fudjitsu amilo Siemens

Характеристиките на лаптопа са:

AMD Athlon X2 QL-62 2.0 Ghz
RAM - 3 GB DDR 2 /800
(Харда го пише по-горе)

Възможно ли е наложително сменяне на тези части и каки цени горе долу са нови или втора ръка в сервиз ?
0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software
Много точно са ти казали - хард диска си го повредил с този удар, при подобни ситуации диска се драска и е за коша.
Другите части не си ги прецакал, спокойно, щом стигаш до Десктопа...
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Потребителят е неактивен   hristonum 

• Регистриран: 18-August 05
  • Град:Пловдив
Хард диск може да се сложи какъвто искаш,според парите.Но като цяло с инсталация на ОС и други неща пак ще ти удари към 200 лв.Хард дисковете са чуствителни към удар и сътресение,не го прави 2 път.
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
Проблема е в хард диска.АКо няма видими поражения по лаптопа и ако още е гаранционен го занеси там където му е гаранцията за да ти сменят хард диска безплатно.Можеш да им спестиш информацията че си нервен и си го блъскал .

Иначе един нов хард диск е около 100-150лв
Buy me a beer >> Публикувано изображение

Microsoft Enterprise administrator/consultant
Microsoft Certified Trainer

http://mtrx.cloudapp.net

0

Лелеее камък ми падна от сърцето братя ... щом казвате че е от хард диска ме правите щаслив човек ..
Аз гледах един хард като този който съм записал за 87.89 лв монтажа мисля че е елементарен правил съм го преди .. какво следва след това ? Пускам компютъра и биоса тръгва защото той не е от харда, следва инсталация на Уиндоус и след това драйвъри ? да или не ? има ли уловки при смяната на хард който изискват още нещо освен ОС ?

А друхия ми въпрос, компютъра има 2 видео карти по 256 мб и работят на X, а уйндоуса е ВИСТА ... мога ли да го сменя на ХП след като навсякъде по лепенките пише Виста ? и отделно ако успея да го сменя на ХП какво тряббва да направя за да работят и 2те Видео КАрти отново ?
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
Инсталирай Windows 7 ако нямаш лицензна Vista.Слагането на харда става лесно обикновено.
Buy me a beer >> Публикувано изображение

Microsoft Enterprise administrator/consultant
Microsoft Certified Trainer

http://mtrx.cloudapp.net

0

Ами видео картите ? Много се притеснявам за тях да не остане някоя безработна ?

ПС. Добре най-вероятно няма такъв филм и изглежда аз много се филмирам благодаря за инфото още утре ще си везема един хард (:

Мнението беше редактирано от antarez: 08.08.10 - 20:08

0

Потребителят е неактивен   Eclair 

• Регистриран: 10-June 10
Да бе, 5 000 видеокарт. Даже да има 2 (което е крайно невероятно) ти давам 101%-ова гаранция, че едната от двете ВИНАГИ е безработна. (За протокола изключваме да се ползва 2-ра като физично ускорение и SLI/X-fire - все пак става въпрос за лаптоп)

Мнението беше редактирано от Eclair: 08.08.10 - 22:09

0

Потребителят е неактивен   NakAtAkA 

• Регистриран: 03-September 07

Преглед на мнениеEclair, на Aug 8 2010, 23:08, каза:

Да бе, 5 000 видеокарт. Даже да има 2 (което е крайно невероятно) ти давам 101%-ова гаранция, че едната от двете ВИНАГИ е безработна. (За протокола изключваме да се ползва 2-ра като физично ускорение и SLI/X-fire - все пак става въпрос за лаптоп)
амд имат хибриден кросфайър, който работи под вистата. сигурно автора е с видео Ати HD3200 и HD3450/3470
0

ATI Mobility Radeon HD 3470 (+ ATI hybrid CrossFireX ) tova v skobite misla 4e beshe vtorata daje v tehnomarket 4oveka mi kaza 4e ima 2 videokarti koito rabotqt zaedno i e tipi4no geimarska mashina zatova go vzeh daje si ima6e programa CrossFire neshto takova koqto postoqno stoe6e otvorena do chasovnika doly v dqsno na lentata za zadachite

predi malko proverih za video driverite specialno za fujisu siemens amilo pa 3553 ILI izobshto za fujitsu nqma zashtoto ne proizvejdat za XP no ima za Vista i neznam kakvo da pravq haos e vsi4ki tarsqt video driveri za toq hibrid ...

Nqkakuv Chipset e nai veroqtno teq video karti she mi vzemat akula ne iskam da go pravq na vista otnovo mnogo e baven sas vista priqtelkata mi ima 2 pati po baven laptop no samo po hardware a inache varvi 2 pati po barzo zashtoto e na win xp ..

tyka namerih za teq ATI-ta informaciq

# ATI Hybrid Graphics – Combine an ATI Radeon™ HD 3400 Series graphics card with a compatible AMD 7-Series Integrated Chipset to improve gaming performance and multi-monitor productivity.
# ATI CrossFireX™ multi-GPU – Upgrade to even greater 3D performance quickly and easily thanks to plug-and-play ATI CrossFireX technology.

http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/GRA...0-overview.aspx

tova e saita mislq 4e tova mi e video kartata daje sum napulno siguren izvinete za latinicata ..

PS Nakataka v pravilnata posoka si mislq a i dori az neznam koq e pravilnata posoka no ti razbirash izglejda a az ne ! ako moje6 da mi kaje6 driveri za WIN XP za tva video ... sled 8 4asa 6te si vzema Hard i se chudq dali da go napravim na vista otnovo ili na WIN XP i samo teq driveri za videoto me pritesnqvat .. ama mai shte e vista ... plache mi se ne isakm vista ... :lol: :lol:

PS Vsushnost koputara i s vista varvi mnogo dobre daje po dobre ot povecheto komputri koito sam vijdal no az puk iskam da e perfekten padam si egoist tuka mojebi i iskam da mi varvi bez edna zasechka za hilqdna ot sekundata ... vse pak zashto plashtam na blizzard za 2 akaunta 42 leva na mesec ...

Mai shte e vista po racionalno e i ne iskam da go preebavam s XP za ednoto nishto ...

Мнението беше редактирано от antarez: 09.08.10 - 01:05

0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software
antarez, писането на латиница във форума е абсолютно забранено.
Повече да не се повтаря!
E6600@3800Mhz
Мониторът ви е прашен отвътре ? Кликнете ТУК
0

Потребителят е неактивен   voelkerball 

• Регистриран: 15-November 06

Преглед на мнениеpaynerdatabg, на Aug 8 2010, 22:57, каза:

Вземи си SSD, вместо хард диск. Не се поврежда от удари :lol:

Докарай ми един да го пробвам.. :lol:
"Убедихте ме напълно, че нацията има излишък от дебили и идиоти!"
ПОТВЪРДЕНО!!!

Ако се забранят със закон БМВ тата и гоуфовете, олигофренията и селският тарикатлък по пътищата ще спадне до небивали граници..
ПОТВЪРДЕНО!!!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login