Форум

Data.BG Форуми: Оформляне на дипломна работа? MS Word - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Оформляне на дипломна работа? MS Word

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-July 05
Привет,

Имам да оформям дипломна работа.
Т.е. трябва да се приведе във подобаващ вид.
Библиографията се описвала с квадратни скоби?!

Оформление на заглавия, подзаглавия, отстъпи... използвал съм табулация :lol: Т.е. кака да подравня общия текст, началото на абзаца , заглавията и подзаглавията?
Горе в ляво има две марки , ( по дифолт на 20мм), каква им е функцията?

Проверка на грешки, 12 пункта, 1,5мм междуредие, номерация, белите полета са по 20мм, като само лявото е 25мм

С инструмента "Непечатаеми знаци" - какво се цели? Има и таблици които заемата над 2/3 от страницата и трябва и тях да намествам.

Някакви трикове, за да изглежда по-пипната? Например в горната/долната част да има нещо графично което се повтаря... да хваща окото?!

Начин на подвързване, мислех си да я лепя и обрежа в някоя печатница, но май няма да имам време.. ако имате идея къде се правят такива услуги... но
С MS Word И Open Office съм.

Мнението беше редактирано от shelbygt: 26.09.10 - 21:51

0

Потребителят е неактивен   cutepoisonn 

• Регистриран: 01-May 07
Давай с microsoft word, всеки компютър го има в офис пакета.

За отстъпи ще гледаш в page layout-Margins.
Check Grammar е пворерка на грешки, май F7 е бутона за бърз достъп
Междуредия а у, ако си с 2003/2007 версия на word, там където е размера на текста, в дясно имаш колко пункта да е междуредието.
Това да се повтаря нещо горе и долу, Insert-header&footer и вече си ги обработваш, с някво лого и/или тектс, и то се повтаря. Мисля че и то е в page layout, и на същото място ще търсиш Insert Page Numbers, съоптветно аза номериране на страниците.

Направо microsoft word 2007, много е лесна за употреба версията, всичко е self-explanatory.
Кристиано Роналдо има 686 мача, в които е вкарал 427 гола = 0.62 гола средно на мач.

Лионел Меси има 550 мача, в които е вкарал 407 гола = 0.74 гола средно на мач.

Това са фактите за голмайсторските им умения, и според фактите Меси води убедително. Всичко друго са субективни мнения и догадки.

п.с. цифри до края на сезон 2013/14 включително.
0

Преглед на мнениеcutepoisonn, на Jul 26 2010, 23:27, каза:

Междуредия а у, ако си с 2003/2007 версия на word, там където е размера на текста, в дясно имаш колко пункта да е междуредието.
Това да се повтаря нещо горе и долу, Insert-header&footer и вече си ги обработваш, с някво лого и/или тектс, и то се повтаря. Мисля че и то е в page layout, и на същото място ще търсиш Insert Page Numbers, съоптветно аза номериране на страниците.

Направо microsoft word 2007, много е лесна за употреба версията, всичко е self-explanatory.

Ами май ще си я кача и нея, само да не се скарат нещо...

Намерих и това:
http://www.diplomna-...net/formata.htm

Мнението беше редактирано от shelbygt: 26.07.10 - 22:36

0

Преглед на мнениеcutepoisonn, на Jul 26 2010, 23:27, каза:

Oт тези неща само номерацията оправих и ляво-дясно подравняване...
Междуредието трябва да е 1,5 пункта.
Грамар чека - изписва ми че за български няма шанс ... посетете офиц. сайт.
Отстъпа и повтаряемите елементи също не можах да ги намеря...

Нещо на моята версия 2007 Enterprise мисля, че е различно:
http://prikachi.com/...11/2527711G.jpg

Мнението беше редактирано от shelbygt: 23.09.10 - 13:06

0

Потребителят е неактивен   Dataman 

• Регистриран: 03-June 13
  • Град:София
Значи хубаво е ако ще ти я принтират някъде другаде и ако там използват microsoft office и ти да я правиш под MS Office, защото има доста разминавания. Отделно ако ще я пращаш като файл пак има разминавания м/у офисите. И ако ползваш по нов Офис т.е. от 2007 нагоре е добре да си ги save-aш *.doc a не *.docx защото не навсякъде още могат да ги прочетат.
0

Потребителят е неактивен   NuclearBlast33 

• Регистриран: 18-September 10
Във всеки сериозен копирен център имат и MS Office и Оpen Office! Работи с тази, която ти е удобно и не се притеснявай, гледат се неща от сорта - бележки под линия/цитати (поне 5), уводна, доказателствена и заключителна част, библиорафия (поне 10-на източника), да не забравяме съдържаниято, това е общо взето, гледай да нямаш правописни грешки - позлвай текстов редактор, можеш да пишеш освен на 12 и на 14-се шрифт, гледай да са ти еднакви навсякъде шрифтовете и така. Много издребняваш, няма да оценяват точно вида, а какво пише вътре, минимумът от цитати и източници, а правописът също е адски важен! Това е!

Мнението беше редактирано от NuclearBlast33: 23.09.10 - 13:49

0

За грешки - сам съм я редактирал, казала ли са ми с 12 пункта, но виждам че и с 13 колеги са защивали...

Отстъпа не е ли по-добре да е от програмата, защото ръчно (с табулация) не е много прецизно....

Шрифта който ползвам е Times new roman - май това е стандартния шрифт за такива документи?

На принтиран вариант изображеията, таблиците, текста в схемите - доста е пискелизиран на места, има някакво размазване (може и от копирната машина да е, за цветните .)
Копи-пействал съм от PDF като съм избягвал колкото мога смаляване/разширяване и пак са с лошо качество. Май няма да мина без да се намеси и Corel Draw - по-лесен вариант май няма?!

Мнението беше редактирано от shelbygt: 23.09.10 - 20:35

0

Как се настройва MS WORD да прави сейв на всеки 15-20мин примерно?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login