Форум

Data.BG Форуми: Запушено ухо - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Запушено ухо съвети?

Потребителят е неактивен   debelin 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 28-July 06
  • Град:В сърцето на всяка филия
Хора, кажете как да си отпуша ухото, че полудевам вече. На тренировката днес в басейна се запуши и съм като глухар са дееба. Благодаря.
http://filoproject.eu/ - top level protection for your Blackberry device!
0

Потребителят е неактивен   itsalive 

• Регистриран: 19-December 07
Гадно е като се набие водица много навътре.
Оправям го като се правя на метъл - яко трябва да разлюлееш главата във всички посоки... може да не стане от първия път и да ти се завие свят но само тоя метод ми е вършил на 100% работа, може и с кихане ама по-трудно се предизвиква.
Случвало се е да не я извадя и вечетра болката в ухото е адската.

Мнението беше редактирано от itsalive: 28.06.10 - 19:07

Публикувано изображение“Coding for IE teaches us valuable lessons, like patience and perseverance!”
0

Потребителят е неактивен   littleclown 

• Регистриран: 13-April 05
Слушай сега. Тъй като съм го имал този проблем, както и мои познати - ухото ти вероятно няма да се отпуши само. Може лека по лека мозъка да изравни звука от двете уши, но това не е решение. Проблема е, че в ухото ти има доста ушна кал, която си стои на дълбоко и не можеш да я махнеш. Когато влезе вода, тя изблъсква тази ушна кал към тъпанчето и така ти получаваш това гадно усещане. Решението е елементарно - отиваш на УНГ и той за 2 минути без болка ти промива ухото.

Повечето УНГ съветват изобщо да не се чистят ушите от вътре с памуче, защото това само провокира създаването на повече ушна кал от необходимото. Ти чистиш 1/2 от ухото, а другата 1/2 се задръства заради новата ушна кал и заради това, че ти до голяма степен си изблъскал някакво количество на вътре, вместо да го изчистиш.

Освен това има хора, които просто секретират повече ушна кал и е добра идея веднъж на 6/12 месеца да ходят на УНГ за промивка.

Това положение ако се зареже така, вероятността за възпаление е голяма.

Ако искаш изчакай 1 ден, но ако и след 24 часа продължава да има дисконфорт - абсурдно е да се мисли, че това е вода. Водата се изпарява доста бързо.

Надявам се да съм бил полезен.

http://www.novinar.net/news/chisteneto-na-...o_MzA1Njsz.html

Мнението беше редактирано от littleclown: 28.06.10 - 19:33

0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
По-точно проблема идва от факта, че ушната кал е силно хигроскопична, и като влезе вода калта се раздува и почва да натиска тъпанчето, вследствие на което не чуваш, и почва да боли.
Отиваш в Токуда и за отрицателно време ти почистват ушите с една малка прахосмукачка.
Приемат с направление, но всички които си плащат ще минават преди тебе.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Привет отново. Не мога да скрия, че съм приятно изненадан от мненията, които споделяте! Очаквах хлапашки изпълнения, но явно този форум възвръща облика си.

Клоуне, безкрайно ценно е това което сподели както и линка за което благодаря.
Барутка, мразим страшно много доктори, но си прав, че като нема оправия стигаме до тях. Дано утре изтече ако не ще търся мед. помощ.

Благодаря ви пак :lol:.
0

Потребителят е неактивен   thundertaker 

• Регистриран: 12-April 06
Ето аз как решавам проблема:намираш си една(възможно най-голяма) спринцовка,без игла разбира се.Можеш да си я купиш от всяка аптека.След това се навеждаш над мивката така,че запушеното ухо да е надолу към земята,над мивката.Наглясяш си да тече вода малко по-топла от хладка,в НИКАКЪВ случй гореща.И почваш да впръскваш рязко и енергично водата от спринцовката в ухото.След няколко пъти(зависи колко е запушено ухото) ще видиш колко парчета ушна кал ще искараш и ще чуваш като новородено.Има и един страничен ефект:при продължително седене в тая поза е вероятно да ти се завие свят,но ако стане много спри за малко и после пак.
Гадно е малко но е 100% ефикасно и спестява много време по лекари,които м/у другото първо ще ти сложат някаква течност в ухото,ще те накарат да седиш така 2-3 дни и после ще ти напрявят същото,само че понякога не целят температурата на водата и става адски болезнено.
Успех,като го отпушиш да черпиш :lol:
2

Потребителят е неактивен   zigenusa 

• Регистриран: 02-January 02
Каква течност,какви 5 лева?
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Няма как да изтече, пак казвам , водата попива веднага в калта.
Метода, който обяснява thundertaker, го практикуваха преди време лекарите, но сега на някои места е по-съвременно и имат нещо като малки прахосмукачки.
По метода на старата школа препоръчваха да се слагат капки предната вечер в двете уши, че да стане хлъзгаво и по-лесно да излязат излишъците.
Като малък много си патих от уши, мислех че е от басейните и морето, ама като гледам и на детето му е слабо място, явно нещо наследствено.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   thundertaker 

• Регистриран: 12-April 06
Както вече казах метода е изпитан и действа 100%
0

На thundertaker метода на практика копира това което ще ти направят и лекарите (които нямат прахосмукачки :lol: ), но понякога е трудно да го направиш сам, пък и после не можеш да огледаш като хората дали всичко е наред.

debelin, въпроса ти е напълно нормален и засяга на практика всички хора. Идва сезона на морето и лекарите по българското черноморие по цял ден се занимават с отпушване на уши.

Аз миналата година се сблъсках със същия проблем - ухото така бясно ми се беше запушило, че на практика не чувах през него. 3 дни търпях и чаках да ми мине. Накрая за 2 минути ми решиха проблема. Та за това ти казвам, че няма смисъл да се тормозиш само.

barut, както писах има си хора, на които ушите им са по-слаби. Възпаляват се по-често, секретират повече и така нататък. На мен УНГ-то ми каза преди всяко море да минавам през УНГ, за да си нямам ядове на самото море (че там не е ясно винаги има ли лекар и т.н., пък и взимат повече от нормалното) .

Мнението беше редактирано от littleclown: 29.06.10 - 08:13

0

Току що се напомпах 5 пъти с 20 кубикова спринцовка и се отпуших. Има известна болка при отпушването, но за седмица мъки се отървах.

Благодаря пак за съветите :lol:.
0

Сигурно си видял какво е изтекло :lol:.
Болка има понякога и е търпима - то и тъпанчето е раздразнено предполагам. В първия момент даже сигурно си чувал по-добре с отпушеното ухо - това, е защото точно до преди това мозъка се е опитвал да балансира ушите и е дал превес на запушеното :lol:.
0

Потребителят е неактивен   scenica 

• Регистриран: 16-May 07
вземи си едни капки макситрол и си капи 2-3 пъти дневно по 3-4 капки два-три дни.просто за всеки случай,ако има някаква инфекция.капките трябва да престоят 10-15 минути в ухото,после може да ги оставиш да си изтекат.
0

Потребителят е неактивен   jujkatata 

• Регистриран: 06-March 11
Така наречената Дебела Мара принадлежи към семейство Тлъстигови.То е представено от множество растения, широко разпространени из сухите, каменисти, сипейни места в цялата ни страна. Много от тях, отглеждани в саксии, допринасят за уюта в нашия дом и са достъпен лечебен дар на природата. Листата на Дебела Мара притежават болкоуспокояващи, противовъзпалителни, антибактериални свойства и способстват за бързото заздравяване на рани. Сокът от току-що откъснатите листа от едра тлъстига е подходящо обезболяващо средство при възпаления на външното и средното ухо. За целта е достатъчно да се сложат няколко капки от него в ушния канал. Не трябва да се забравя обаче, че те са абсолютно противопоказни след лекарска манипулация или когато спонтанно от ухото изтича гной.

СТАВА И ЗА ЗАПУШЕНИ УШИ.При мен постоянно ми се запушва едното охо има няма през две,три години.
Времената такива настанаха че трудно е човек да отиде на лекар и да си плати,знам че е лесно и за секунди става,ама като няма пари се прилагат и други неща.Ето зотова съм ви копирала за дебела мара,но някой може и да нямат затова не се шашкайте има и друг вид лечение по бабешки. и това е
препържва се малко олио и се топи в памук и се слага в ошите-но да нее горещо много.и така няколко пъти докато не усетите че ушната кал излиза,но понякой пат е трудно и трае доста време,няма да се плашите че ви е мазно в ухото.
Виждам че последният форум е преди година някаде.,ако все още някой влиза дано да му е от полза

За мен беше голямя чест да напиша нещо което е в полза на много хора. :lol:
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
на мен па тва с топлата вода никак не ми върши работа и имам чувството че ми разбива тъпанчето.мразя метода.
All work, no play!
0

Потребителят е неактивен   ivaylogk 

• Регистриран: 20-November 07
Току що си реших проблема, и вече мога да изкарам нормална коледа.
Много благодарности на Thundertaker за споделения метод със спринцовката...
0

Потребителят е неактивен   Qua1tz 

• Регистриран: 28-December 11
Благодаря thundertaker - това ме спаси:
(и става много по-лесно, отколкото звучи)

Преглед на мнениеthundertaker, на 28.06.10 - 20:48, каза:

Ето аз как решавам проблема:намираш си една(възможно най-голяма) спринцовка,без игла разбира се.Можеш да си я купиш от всяка аптека.След това се навеждаш над мивката така,че запушеното ухо да е надолу към земята,над мивката.Наглясяш си да тече вода малко по-топла от хладка,в НИКАКЪВ случй гореща.И почваш да впръскваш рязко и енергично водата от спринцовката в ухото.След няколко пъти(зависи колко е запушено ухото) ще видиш колко парчета ушна кал ще искараш и ще чуваш като новородено.Има и един страничен ефект:при продължително седене в тая поза е вероятно да ти се завие свят,но ако стане много спри за малко и после пак.
Гадно е малко но е 100% ефикасно и спестява много време по лекари,които м/у другото първо ще ти сложат някаква течност в ухото,ще те накарат да седиш така 2-3 дни и после ще ти напрявят същото,само че понякога не целят температурата на водата и става адски болезнено.
Първо се излъгах да пробвам фитосвещи, защото ми се стори удобно - мислех, че се разтопяват с медикамент в ухото. Те обаче се палят, човек трябва сам да си приготвя защитна кърпа/чинийка и пак е опасно въгленче от изгорелия край да не литне извън защитата и да ти кацне в окото например. Засега науката казва, че не действат изобщо (уж трябва да създадат вакуум) - http://en.wikipedia....ki/Ear_candling - и аз потвърждавам, че не действат.

Специално скъпо лекарство също не подейства само по себе си (А-cerumen, френско производство) за няколко дни ползване. Обаче може да е помогнало да размекне тапата.

Спринцовка с вода, половин пълна (20мл-ва) и дори без рязко впръскване, с нормална скорост - ВЕДНАГА отпуши, мигновено. Направих процедурата под душа, защото не се гнуся от ушна кал, но и не видях нещо да тече кал, сигурно веднага се е отмила.

П.П. От всичко, което изчетох и изгледах по темата - не си чистете ушите никога навътре с клечка с памуче, така само набутвате ушна кал към тъпанчето. Чистете само мидата и плитко до отвора. Пък то кожата на ухото се подменя постоянно и расте навън, така че като конвейер сама си изнася калта.

Мнението беше редактирано от Qua1tz: 28.12.11 - 12:18

0

Потребителят е неактивен   ruseff 

• Регистриран: 19-December 08

Преглед на мнениеthundertaker, на 28.06.10 - 20:48, каза:

Това е начина !
К"ъв УНГ доктор , к"ви 5 лева.
Промивката на ушите е манипулация , за която не се изисква даже и да си със санитарско медицинско образование.
Щели да ходят на УНГ доктор.Ха ха, ами като Ви влезе трънче в кожата на пръста на хирург ли ще ходите.
Б"аси , за прости неща като промивка на ухо - на доктор?! :lol2:
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Есента и пролетта, се съпътстват от резки промени във времето и свързаните с това респираторни заболявания, включително и грип.
Всичко това създава големи проблеми с ушите, носа, гърлото.
Носоглътката е обощено понятие, което включва носната кухина и задната част на устната кухина – гълтач.
От своя страна носоглътката се свързва със средното ухо посредством Евстахиевата тръба - съответно за лявата и дясната страна на лицето.
Ето защо ухото, носа и гърлото трябва да се разглеждат и лекуват заедно.
От опит знам, че при проблем в ушите( болки) се постъпва по следният начин: с палеца и показалеца се хваща меката част на ухото и леко се дрпа надолу, ако боли значи трябва да се лекува.
Ако внимателно следим работата на медиците, при простудни заболявания и грип, ще установим, че за лекуване на тези проблеми , те използват лекарства произведени на базата на органични киселини като:
Аспирин –Ацетилсалицилова киселина, Парацетамол - 4-хидроксиацетанилид, Ибупрофен – Пропионова киселина и други.
В това число влизат и капките за нос, които съдържат Ксилометалозин или Оксиметалозин.
С други думи медиците подкиселяват организма и го подпомагат да се справи с микроорганизмите.
От една страна това помага, но има и странични ефекти:
От Аспирина- се уврежда се стомаха, причинява се тинитус (шум в ушите),
От Парацетамола- са възможни кожни реакции, чернодробни и бъбречни увреждания.
От Ибупрофен – се предизвикват световъртеж, диспепсия, кожни обриви, гадене и повръщане, разстройство, запек, стомашни болки, безпокойство и нервност.
От Ксилометалозин - той е разработен да изглежда като адреналин и се свързва със същите клетъчни рецептори, с които се свързва и адреналинът.
Поради това той не трябва да се използва от хора с високо кръвно налягане или други сърдечни проблеми.
След продължителна употреба кръвоносните съдове стават резистентни към лекарството.
Броят на рецепторите намалява и след спиране на лекарството може да настъпи хронично запушване.
Освен това предозирането може да предизвика дегенеративни промени в носната лигавица, които представляват друг здравословен проблем. По подобен начин действа и Оксометалозина.
От дълги години народната медицина използва за същата цел органични киселини от естествен произход, без страничен ефект, става въпрос за лимона и ябълковия оцет.
Всякакви проблеми с носоглътката и ушите по принцип се решават с помощта на истински ябълков оцет, получен от ябълки с естествена ферментация - той е мътен и при продължителен допир с въздуха в него се появява оцетна гъба.
Веднага ще добавя че това, което се продава в магазините е вода, оцетна киселина ледена, есенция и оцветител (не е органична киселина) и няма да ви свърши същата работа.
Вместо ябълков оцет може да се използва и сок от лимон, но с по- малък успех.
В народната медицина при синузит, грип и всякакви заболявания на ушите, носа и гърлото се препоръчва да се постъпи по следният начин:
Трябва да се легне по гръб и дълбоко в носа да се капнат 4-5 капки ябълков оцет, така се престоява 3-4 минути.
Аз практикувам стисване на носа и последващо надуване, както се прави при гмуркане, за изравняване на налягането с което осигурявам профилактика на Евстахиевите тръби.
След това се ляга настрани и във всяко ухо потделно се капват по една две капки, ябълков оцет.
Слага се малко ябълков оцет в малка чашка(колкото за две-три глътки) и се прави 2-3 минути гаргара и оцета се поглъща.
Всичко това е напълно достатъчно, да нямате проблеми с носоглътката и ще се защитите от простудни заболявания, включително и грип.
По подробно по темата може да се види на: Google > подводен риболов >
naRiba.com • Прегледай форум - Подводен риболов >
Виж темата - "Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото, преди гмуркане" ,трябва само да се регистрирате.

Мнението беше редактирано от manuk: 08.02.12 - 21:18

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Не зная дали ще Ви помогне пожарната но ако имате неврит на слуховия нерв, което принципно се лекува трудно. Следните редове сигурно ще Ви помогнат!
Първото нещо е: ако случайно имате обеца или пиърсинг на ушната мида, необходимо е да ги махнете, тъй като по ушната мида има много чувствителни точки, които се използват при лечение на различни заболявания с помоща на акопресура и акопунктура. Това може да е причина за неврит.
Ухото има три дяла: външен, среден и вътрешен.
Именно от вътрешния дял започват нервните влакна на ушния нерв, който отвежда преобразуваните звукови импулси до мозъка.
Тъпанчето дели средния и вътрешния дял от външния, ето защо лекуването на нерва трябва да се извършва през евстахиевата тръба, с други думи през носа.
Народната медицина препоръчва лечението да се прави с ябълков оцет (мътен направен от ябълки), трябва да сте легнал, главата да е силно отметната назад да се капват 3-4 капки ябълков оцет в ноздрите след което да притиснете носа леко с пръсти и леко да надуете. Така ще осигурите проникването на оцета до вътрешното ухо.
Профилактично си слагайте и във външното ухо.
Ето и няколко рецепти,които препоръчва народната медицина, които може да помогнат:
- 1.Корен от Хрян с дължина 3-4 сантиметра се рендосва на ситно, поръсва се с малко сол, ябълков оцет и олио. Сместа се поставя върху кърпа и се налага ВИСОКО НАД ВРАТА (над височината на ушния канал).
Мястото предварително се намазва с чист Зехтин, за да не се предизвика зачервяване.Лежи се 15-20 минути. Процедурата се прави през ден, около 3-4 пъти в зависимаст от това, колко е старо заболяването ви.
- 2.В малък съд се поставят 40-50 грама зехтин, няколко листенца Невен и Жълт кантарион, варят се на тих огън (водна баня). Капват се по 3 капки с капкомер дълбоко в ноздрите. Помага се със стисване на носа и леко надуване. С памуче може да се сложи и във ушния канал от вън.
- 3.Три скилидки чесън се изчистват и счукват, Заливат се с 50 мл. вряща вода. Трябва да се изчакат 2 часа, след което течноста се прецежда. Капват се по 3-4 капки в дълбоко в носа и се помага с леко надуване. Напоен с течноста памук се поставя и отвън в ушния канал като загреваещ компрес. Настойката е ефективна до два дни след приготвянето и.
Още няколко съвета, които може да помогнат.
- Направете цялостно подкиселяване на организма
За да се активизира имунната ви система. Това се прави като във чаена чаша с преварена вода се разтваря една супена лъжица чист пчелен мед (желателно е да е кристализирал). Като се разтвори меда се слага една супена лъжица ябълков оцет.
Пие се 20 -25 минути преди ядене.
- Може да ви помогне и извеждане на токсините от тялото
Което става с помоща на една кофичка българско кисело мляко (което се вкисва за един два дни), към него прибавете една супена лъжица ябълков пектин (или една ябълка рендосана на ситно), една супена лъжица чист пчелен мед и се добавя една чаена лъжица канела-за усилване на сърдечната дейност.
Сутрин 200 грама от така приготвеното кисело мляко се изяжда 30 минути преди ядене и вечер също преди ядене се изяжда останалата част. И още към всичко това добре е да добавите една супена лъжица покълнали семена от пшеница или соя, които лесно се приготвят в домашни условия.
Покълналите семена ще ви доставят всички необходими витамини и микроелементи, от които се нуждае човешкият организъм.
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login