Форум

Data.BG Форуми: Премахване на черни петна(бенки) - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Премахване на черни петна(бенки)

Потребителят е неактивен   fiftyyy 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 30-May 05
Имам няколко малки бенки по лицето, който ме дразнят. Не са релефни и не се променят. Искам просто да ги махна. Има ли някакъв препарат с, който мога да ги третирам? Какво е влиянието на пантенола върху тях? Лазерно отстраняване заслужава ли си?
The whole world's people are becoming mass-produced, programmed, numbered
The time has come to say is 'dehumanization' such a bad word?
Whether it's good or bad, that's what is so
Because at the bottom of all our terrified souls
We know that democracy is a dying giant
A sick, sick dying, decaying political concept
0

Потребителят е неактивен   spidertech 

• Регистриран: 14-February 06
За теб може да са петна, а за мен и дерматолога може и да не са.Ако не се види на живо, т.е. погледне от специалист - няма как да ти се помогне.Иначе винаги може да ползваш лек фон дьо тен с телесен цвят.
0

Потребителят е неактивен   ThaMakaveli 

• Регистриран: 17-October 06
Могат да бъдат премахнати и с крем, абсолютно безболезнено, не е и скъпо. В Пловдив има много добър специалист, който ползваше майката на калеко ми, но не му помня името за съжаление..
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 24-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream
Айдеее, още някой с добро здраве и нула инфо ще се опита да си усложни живота.
Въпреки това, ще ти напиша няколко неща, които се надявам да те насочат.

Криогенен метод: замразяват бенката. От този метод остава белег! И е по- подходящ за изпъкнали бенки.
Хирургическо изрязване: пак остава белег, макар шевът да е естетичен (демек по- фин и тънък е белега така). Доколко ще е успешен този метод, обаче, зависи най- вече от специалиста. Ако е наистина добър, ще съобрази в коя посока е напрежението (дърпането на кожата), така че белега да се вижда по- малко, например.
Киселина: всякакви мазила и подобни измишльотини съдържат киселина, която изгаря тъканта! Стопроцентов белег остава от този метод също.

И трите варианта, изброени по- горе, са болезнени.
Този, и останалите досега изброени методи, крие опасността от образуването на келоиди. Ако не знаеш какво е това, виж в гуугъл!!!

Изобщо, когато мислиш за махане на бенки, трябва да мислиш с кое можеш да се примириш - с малка бенчица или с няколко пъти по- голям белег. Винаги е trade off, ако някой ти обещава нещо бързо и без белег - то този някой те лъже нагло!!!

И накрая лазер или друга светлина: резултатът, който можеш да очакваш е леко избледняване.
Има и такива, които помагат за намаляване на белези или дори заличаване, ако белега е съвсем пресен!!! Така че тези процедури могат да се съчетават с останалите методи. Когато отидеш при хирург/ мед. козметик или просто студио за красота - винаги питай за модела на апарата, който ще използват върху теб. После го провери в нета! Ако машината е по- стара от 5 години - забрави за мястото!

Първо и най- важно - приеми себе си такъв какъвто си! Не че ако си още в тинейджърските години ще обърнеш внимание на този съвет...
Второ - отиди при кожен специалист подготвен с въпроси и слушай внимателно какво ще ти каже. След това почети допълнителна инфо и отиди на втори специалист! Ако ти кажат, че не трябва да пипаш - не пипай!
Трето - равните бенки са по- дълбоки от изпъкналите. Това означава, че ако отидеш да ти я замразят или изрежат, белега ще е значителен.
Ако избереш да те режат - задължителна биопсия на бенката!!! Плати си за изследването, да ти е мирна главата.

Повече информация не се сещам в момента. Лично не съм се подлагала, защото изпитвам ужас от усложнения и излишни срещи с лекари. Просто не мисля, че "подобрението" си заслужава риска. Имам една колежка, която изряза две едновременно от дясната си буза преди около месец вече ще стане. Тя отиде в първокласна клиника. Въпреки това никой там не й е дори подхвърлил като идея лазера за намаляване на блезите. Поне тя така твърди.
Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login