Форум

Data.BG Форуми: Лек проблем с Windows XP - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Лек проблем с Windows XP

Потребителят е неактивен   pristan 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-September 08
Здравейте , вчера се реших да си преинсталирам лаптопа (беше наложително вече).Реших да сменя досегашната Vista Ultimate с Window XP Pro SP3.Прочетох коментарите за самия ОС и реших да му се доверя.Най-вече защото имаше вградени драйвъри за SATA , но това е друга тема.Та значи инсталирах го и всичко си беше на 6 , дори много му се изкефих защото беше лек и бяха махнати някой приложения дето не ги ползвам е имаше и добавени някой други глупости , но все пак му се израдвах.Инсталирах си драйвърите и разните там приложения и наистина Win-а се държеше мъжката.Днес обаче както си седях реших да си дръпна една игра инсталирах я и дойде времето за копирането на crack-a.Дадох му copy и отидох в директорията на играта давам paste и ха появи се проблем компа заби , притова напълно.Реснах го и си казах това е някаква случайност дадох му пак paste и пак същият проблем заби тотално.Помислих си: Това сигурно е от тъпата игра ,защо съм тръгнал да си инсталирам игри като ще я играя 1 час и ще я изтрия.Махнах играта и продължих да си върша работата на PC-то.Всичко си вървеше като по ноти , но ми се наложи да копирам един файл.Дадох му copy след това paste и компа отново заби.Ха това вече не е нормално , реснах го и пробвах да копирам една снимка ефекта беше същият , компа забива при всеки опит да копирам някой файл.
Дайте някакво предложение от какво може да е това и как да разреша проблем.

пс: Дадох му да се update-не , но уви пак нищо не се получи. Предложете някакво решение моляви , че нямам нерви да го преинсталирам отново.
Благодаря предварително. :lol:
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia
Windows 7 .Или просто не качвай модифицирани копия на Windows XP,Vista,7 и т.н
0

И това е вариант , но търсех начин с които да не се стига до преинсталация.
Все пак можеш ли да ми препоръчаш от каде да си сваля читав Windows 7 ?
Читав ... знам ,че е невъзможно това , но доколкото може де :lol:
0

Потребителят е неактивен   presents 

• Регистриран: 12-May 05

Преглед на мнениеpristan, на Apr 27 2010, 22:06, каза:

И това е вариант , но търсех начин с които да не се стига до преинсталация.
Все пак можеш ли да ми препоръчаш от каде да си сваля читав Windows 7 ?
Читав ... знам ,че е невъзможно това , но доколкото може де :lol:

Такъв начин просто няма.Никога не сваляй супер дупер замунда блек едишън модификации.Дай точен модел на лаптопа.
И да знаете...По-добре да работите с пияни професионалисти,отколкото с трезви идиоти!
0

Потребителят е неактивен   trn 

• Регистриран: 30-December 04

Преглед на мнениеpristan, на Apr 27 2010, 19:10, каза:

...и дойде времето за копирането на crack-a.Дадох му copy и отидох в директорията на играта давам paste и ха появи се проблем компа заби , притова напълно...
...Всичко си вървеше като по ноти , но ми се наложи да копирам един файл.Дадох му copy след това paste и компа отново заби...
Благодаря предварително. :lol:

Това става от един DLL, свързан с Bluetooth при мен Windows\System32\TosBtExt.dll
Смени му името (например TosBtExtOld.dll) и опитай.

Мнението беше редактирано от trn: 28.04.10 - 08:46

0

Пробвах да преименувам dll файла , но уви пак не се получи явно ще трябва да се преинсталира , което не ми допада особенно , но няма начин.
Препоръчайте ми Windows , нямам претенций за модел дали ще : XP,Vista , 7 все тая важното е да я що годе надежден да не ме тормози постоянно.Значи става дума за следният лаптоп (по-скоро notebook):
IBM Lenovo 3000 n200 (0769)
CPU - intel core duo 2,0GHZ
RAM - 2GB
VG - Nvidia 7800
HDD - 160 GB

Страшно ще съм ви задължен ,ако ми помогнете . :lol:
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеpristan, на Apr 28 2010, 12:12, каза:

Пробвах да преименувам dll файла , но уви пак не се получи явно ще трябва да се преинсталира , което не ми допада особенно , но няма начин.
Препоръчайте ми Windows , нямам претенций за модел дали ще : XP,Vista , 7 все тая важното е да я що годе надежден да не ме тормози постоянно.Значи става дума за следният лаптоп (по-скоро notebook):
RAM - 2GB
VG - Nvidia 7800
HDD - 160 GB

Търси където си знаеш,но преглеждай коментарите и гледай във заглавието да фигурира MSDN...
themad - ето оценката от модератор за него:

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 20:15, каза:

"Оня дребния" може да пише каквото си иска и стига да не закача някого и да не е офтопик, а ти не си никаква инстанция, че да раздаваш квалификации. Ти пък от своя страна си свободен да не харесваш написаното колкото си пожелаеш, да го обориш или пък просто прескочиш.

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 21:23, каза:

А твоето пребиваване тук сякаш е цвете за мирисане. Бил страничен наблюдател. Не спря да злобееш и да спориш с кого ли не за какво ли не. Последното ти предупреждение от колега е заради цитирам "системно неприемливо отношение спрямо други потребители" и до колкото виждам не си взимаш бележка. В крайна сметка нито ще промениш някого с арогнанто поведение, нито ще му спечелиш симпатиите. Ако не си го осъзнал досега - твърде жалко, предимно за теб.

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 22:14, каза:

А, кефели те били. Вземи осъзнай, че публичното пространство не може да е пълно с хора, които те кефят и това не ти извинява отвратителното поведение.
0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Компютри, интернет и др.
Ако ще слагаш XP - слагай това. Ползвам го от повече от година, до сега проблем не ми е правил!
Ако решиш да е 7 - или Този (абсолютно чист), или този (интегрирани са само български език и актуализации)
Препоръчвам ти да изтеглиш първата версия, да я активираш и ъпдейтнеш до последно...
0

ОК много ви благодаря. :lol:
пс:Разбирасе , с приоритет са чистите версия , разните приложения в последствие. :lol:
0

Преглед на мнениеpristan, на Apr 28 2010, 12:12, каза:

RAM - 2GB
VG - Nvidia 7800
HDD - 160 GB

Чисто копие на Windows XP SP3 с вградени драйвери за Сата райд контролера

http://presents.data.bg/p/files/Windows%20...0Mass%20Storage
И да знаете...По-добре да работите с пияни професионалисти,отколкото с трезви идиоти!
0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Компютри, интернет и др.

Преглед на мнениеpresents, на Apr 28 2010, 17:34, каза:

Че съм и аз... Като ми е АТА диска и си мисля, че на всички е такъв... :lol:
0

Преглед на мнениеpresents, на Apr 28 2010, 16:34, каза:

Ooo това вече ми допада , няма да се налага да ги вграждам аз :lol: , само един въпрос: Диска boot ли е ? или трябва аз да си го правя , питам защото имам само 1 диск свободен , а сега вече е късно и няма от каде да взема. :lol:
0

Потребителят е неактивен   petzatabg 

• Регистриран: 31-August 08

Преглед на мнениеpristan, на Apr 28 2010, 21:16, каза:

Ooo това вече ми допада , няма да се налага да ги вграждам аз :lol: , само един въпрос: Диска boot ли е ? или трябва аз да си го правя , питам защото имам само 1 диск свободен , а сега вече е късно и няма от каде да взема. :lol:

Десен бутон - отвори с - неро бърнинг рум и си готов.
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Теглиш ISO файла и го записваш така:
Поставяш празен диск в устройството,цъкаш с десен бутон на мишката върху ISO-то->Open With->Nero Burning ROM->в прозореца който ти се отвори нагласяш ниска скорост на запис->Burn
Това е!

edit: petza... по-бърз си! :lol:

Мнението беше редактирано от jossbomon: 28.04.10 - 21:38

themad - ето оценката от модератор за него:

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 20:15, каза:

"Оня дребния" може да пише каквото си иска и стига да не закача някого и да не е офтопик, а ти не си никаква инстанция, че да раздаваш квалификации. Ти пък от своя страна си свободен да не харесваш написаното колкото си пожелаеш, да го обориш или пък просто прескочиш.

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 21:23, каза:

А твоето пребиваване тук сякаш е цвете за мирисане. Бил страничен наблюдател. Не спря да злобееш и да спориш с кого ли не за какво ли не. Последното ти предупреждение от колега е заради цитирам "системно неприемливо отношение спрямо други потребители" и до колкото виждам не си взимаш бележка. В крайна сметка нито ще промениш някого с арогнанто поведение, нито ще му спечелиш симпатиите. Ако не си го осъзнал досега - твърде жалко, предимно за теб.

Преглед на мнениеWolfdale, на 15.07.16 - 22:14, каза:

А, кефели те били. Вземи осъзнай, че публичното пространство не може да е пълно с хора, които те кефят и това не ти извинява отвратителното поведение.
0

Пиши ми лично за да ти дам CD key.Вече ти отговориха как се записва
0

Потребителят е неактивен   twist 

• Регистриран: 04-July 08
аз мисля,че едно рекавъри ще свърши работа?
0

Потребителят е неактивен   thgm 

• Регистриран: 07-October 09
Аз не.
0

И аз не мисля , вече достатъчно си изпатих от разни преработки :lol: .Доверих се на presents и сложих Windowsa дето ми препоръча той.Оказа се ,че човека не е просто поредният user дето говори нещо без да знае за какво става дума , а нещата са точно такива каквито ми ги описа той.Напълно чист Windows XP SP3 с вградени някой драйвъри (просто мечта) в това число и sata raid.Инсталацията протече без никакви забележки , update-нах wina , сложих разните драъвъри и приложения и сега всичко си работи.Дори и с C++ нямам никакви ядове , просто мечта .Благодаря на всички дето се отзоваха по темата и се опитаха да помогнат , явно ще си променя менението за дата - форум ,защото до скоро беше силно негативно.Всеки 2ри се прави на всезнаещ и дава глупави идей , явно все още се намират и достойни за уважение хора. :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login