Форум

Data.BG Форуми: регистрация на автомобил в данъчно - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

регистрация на автомобил в данъчно

Потребителят е неактивен   stanimirx 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 01-May 07
Знае ли някой, да ли се изисква превод на договора за покупко-продажба на автомобил от ЕС за пред данъчното, при регистрация. В КАТ например не се изисква, а бабите в данъчното ме върнаха да им правя такъв превод. А договорът е съвсем елементарен от шест реда: имената на продавача и купувача, модела на автомобила и цената за която е продаден. По закон ли е така или служителите в общината са неграмотни.
0

Потребителят е неактивен   satanism 

• The Sentinel
  • Регистриран: 24-November 04
  • Град:София

Преглед на мнениеstanimirx, на Apr 1 2010, 23:52, каза:

Знае ли някой, да ли се изисква превод на договора за покупко-продажба на автомобил от ЕС за пред данъчното, при регистрация. В КАТ например не се изисква, а бабите в данъчното ме върнаха да им правя такъв превод. А договорът е съвсем елементарен от шест реда: имената на продавача и купувача, модела на автомобила и цената за която е продаден. По закон ли е така или служителите в общината са неграмотни.

Аз си мисля, че тъй като ние сме в ЕС, всеки документ от ЕС е валиден навсякъде в ЕС без превод....
На мен не са ми искали изобщо договора като регистрирах моята в Данъчното....даже не са ми искали договора....

Мнението беше редактирано от satanism: 01.04.10 - 22:57

'04 Alfa Romeo 156SW 2.4JTD 20V M-Jet - Injected with a poison! Публикувано изображение

Destruction leads to a very rough road but it also breeds creation...
0

Потребителят е неактивен   bidona 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 31-March 04
Нещо май са искали почерпка. Мен също не са ми искали подобни глупости.
This topic can use moar cowbell!
0

Преглед на мнениеsatanism, на Apr 1 2010, 23:56, каза:

Аз си мисля, че тъй като ние сме в ЕС, всеки документ от ЕС е валиден навсякъде в ЕС без превод....
На мен не са ми искали изобщо договора като регистрирах моята в Данъчното....даже не са ми искали договора....

Да, ама на мен ми го искат+превод, а интересното е, че колата е купувана преди три години в Испания, карана си е там и чак сега е докарана в България. Та след толкова време този документ може да е дал фира и без него няма да ми регистрират колата ли?
0

Потребителят е неактивен   buzpedsed 

• Регистриран: 03-July 08
По-лесно е да го преведеш или да ги почерпиш... Иначе принципно си прав, но ако им кажеш че Договора е на официален език на ЕС, те ще трябва да го вземат и да го превеждат в общината, като това може да продължи дълго в България...
0

Преглед на мнениеbuzpedsed, на Apr 2 2010, 17:29, каза:

По-лесно е да го преведеш или да ги почерпиш... Иначе принципно си прав, но ако им кажеш че Договора е на официален език на ЕС, те ще трябва да го вземат и да го превеждат в общината, като това може да продължи дълго в България...

Казах им, но за тези закоравели баби там, сигурно само руския е официален език. След празниците ще го превеждам договора и ще направя трети опит при тях. Дано не измислят нещо друго, а после се чудят защо хората не си плащали данъците.......
0

Потребителят е неактивен   mrVainn 

• Регистриран: 22-June 05
  • Град:just back to Hell
това са глупости
иска се копие от договора за покупка( без превод)
копие от големия талон
попълваш декларация(която ти дават на място)
ако колата е с катализатор и под 100 КС - бележка от сервиз че има катализатор,за да спестиш 50% от данъка
Публикувано изображение
http://www.facebook....ICE.Hockey.TIPS - прогнози за хокейни мачове
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login