Форум

Data.BG Форуми: Играещо кръвно - Защо? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Играещо кръвно - Защо? Причини,лечени

Потребителят е неактивен   worldmaster 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-December 05
Здравейте, приятелката ми има проблеми с кръвното и глупавите лекари не могат си свършат работата. Лекаря и казва, че има високо кръвно, а тя има променливо ( ту високо, ту ниско кръвно). Знае ли някой от Вас или да се е сблъсквал с такъв проблем? Каква може да е причината, какво лечение/прегледи да се предприемат и кое трябва да се ограничи/засили ? Благодаря предваритено.
0

Потребителят е неактивен   tedopk 

• Регистриран: 27-October 07
  • Град:Перник
  • Интереси:I'm not interested in things.Things are interested in me.
1.Пушене.
2.Ядене на храна богата на мазнини(доста малък шанс да е от това).
3.Употреба на кофеин.
4.Недоспиване.
Ас ниамам потпис.Ас не сам от тук и сам замалко.
0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Град:София
  • Интереси:да поседна надълго
И ти реши да питаш умните форумаджии тука.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Потребителят е неактивен   hyperkiller 

• Регистриран: 14-April 05
  • Град:София, мамка му...
Аааам нещо повече? Сърдечен порок? Килограми? Стрес? Нервно заболяване? История на сърдечната генетика в семейството? Физиологични привички? Някакви пороци?
И лекарите не са глупави. И какво значи ту високо-ту ниско, то ако така гравитираше тя приятелката ти нямаше да може да стане от леглото. Като цяло нищо съществено не си написал. Най-прост пример мога да ти дам - отиваш в дискотека - пиеш алкохол, Red bull и пушиш цигара, ей ти на тебе причина за високо кръвно.
"-Не знам как заспиваш вечер..."
"-Не заспивам,не съм спал от близо 2 месеца, по този начин не сънувам сънища, които не мога да запазя. Не сънувам и теб."

Я не волшебник. Я только учусь. Но ради тех, кого люблю, я способен на любые чудеса...

Цитат('zab')
Ти направо чупиш уреда за мерене на странност :lol:

0

Ми ей ти причина 12-ти клас - стрес.
Цигари - само ако пуши НЕредовно и се тъпче с некачествена храна.
Ако консумира храна с виско количество холестерол.
Стрес + цигари -> чудна причина за високо кръвно.
Ако взема и противозачатъчни ей така да се допълни картината.
Като цяло съм готов да се обзаложа, че е от годините. Дай някакви стойности на кръвно - ниско, нормално, високо.
"-Не заспивам,не съм спал от близо 2 месеца, по този начин не сънувам сънища, които не мога да запазя. Не сънувам и теб."

Я не волшебник. Я только учусь. Но ради тех, кого люблю, я способен на любые чудеса...

Цитат('zab')

0

worldmaster, на Feb 15 2010, 23:24, каза:

Тя не яде много, още повече некачествена храна или с високо количество холестерол :lol:
Не взема протовиозачатъчни, а не е от години от 4 месеца и се появи ... Ниско 50/70 , Високо 95/145 ...

Тя се притеснява да не е в следствие на някой друго заболяване или проблем... ( като изключим цигарите разбира се )

Аха, да прави впечатление...солетки и вода? Такива вариации в кръвното са доста сериозна работа. Спокойно може да са останал подарък от друго заболяване, приятелката ти имали нещо предвид? А и друго, по дискотеки ходи ли приятелката ти и кани ли се да кандидатства тази година?

Цитат('zab')

0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Може, може, особено в тази възраст.
Просто се консултирайте с повече от един лекар, без да им казвате, че сте ходили ина дуги консултации.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Разигравам ти следните ситуации ти си избери която ти харесва:
-Отпреди 4 месеца, приблизително началото на 12 клас -> бал, кандидатстване, цигари, кафе + дамска психика и разни други проблеми, за които 100% не подозираш => стреееееееес. А стреса може да срине и най-закоравелия човек за има няма 4-5 дни активно действие.
-За прекарана болест не чух, значи не мога да предположа, за генетика не чух значи също, но като цяло приятелката ти е сравнително млада за да развие нещо такова, а ако е имало е щяло да се види преди това
-Храни се непълноценно, не приема достатъчно калций, магнезий и други витамини свързани със сърдечно-съдовата система.
Лично вярвам, че е първото, просто е...нормално. Естествено ще заведеш приятелката си на съответните специалисти и те ще направят съответните изследвания, с непълна информация толкова.

Цитат('zab')

0

Не, освен ако не взема антиконгестанти...
Но виж...

worldmaster, на Feb 16 2010, 00:22, каза:

Благодаря много за отговора. Есента имаше недостиг на магнезий и пи хапчета за това. Ще я заведа на специалисти, дано се намери причината. Синузита играе ли роля за кръвното, защото има синузит.

леко си пропуснал да споделиш тази очевидна причина за проблеми с кръвното... :lol:

Цитат('zab')

0

То и за това си има причина, но следващото предположение ще запазя за себе си, заведи приятелката си на друг лекар и задължително спомени, че е вземала магнезий и майка й има анемия.

Цитат('zab')

0

Потребителят е неактивен   worldmaster 

• Регистриран: 16-December 05

hyperkiller, на Feb 16 2010, 00:55, каза:

То и за това си има причина, но следващото предположение ще запазя за себе си, заведи приятелката си на друг лекар и задължително спомени, че е вземала магнезий и майка й има анемия.

Благодаря много за съветите и предположенията :lol:
0

Потребителят е неактивен   ruseff 

• Регистриран: 19-December 08
Worlmaster.не са глупави лекарите,ами този който по анатомия в 8 клас ти е казал че кръвното налягане на човека е постоянно.Нормалното и физиологично кръвно налягане постоянно играе.Удар с удар на сърцето няма с еднакво налягане.И това е НОРМА.Мозъкът,т.е.шефа постоянно се нуждае от кислород и глюкоза.Разликата между горна траница накр.налягане и долната позволява на мозъка да се снабдява с О2 и глюкоза.Шефа е този който заповядва на "роба сърце "да подава под различно налягане кръвта към него.А "играта" на кр.налягане е най типична при млладите и емоционални хора.Т.е. не си впечатлил с нищо докторите.Просто приятелката ти е едно нормално,може би по-емоционално момиче. :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login