Форум

Data.BG Форуми: Проблем с пералня indesit при центрофугиране - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Проблем с пералня indesit при центрофугиране

Потребителят е неактивен   rezaacha 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 28-March 06
Колеги от известно време пералнята при стартиране на центрофугата тропа яко и се мести напред.Някой може ли да даде съвет?
0

Потребителят е неактивен   hamann 

• Регистриран: 20-August 03
  • Град:София
вземи я нивелираи и затегни добре контрагаиките на крачетата
0

Потребителят е неактивен   batesali9999 

• Регистриран: 15-December 08
Има метален или циментен балансьор който е хванат за казана в предната част и се охлабват болтовете с които е хванат.За да отстраниш дефекта трябва да освободиш уплатнителната гума от корпуса на пералнята около вратата,това става като дръпнеш ръба на уплътнението напред и в долната част на ръба на уплътнението има тънка стоманена корда около кръга която се освобождава и уплатнението се бута на вътре към барабана,и вече можеш да видиш балансьора.Стягаш болтовете и си готов.УСПЕХ
1

Потребителят е неактивен   rezaacha 

• Регистриран: 28-March 06
[quote name='batesali9999' date='Jan 24 2010, 01:01 ' post='13763232']
Има метален или циментен балансьор който е хванат за казана в предната част и се охлабват болтовете с които е хванат.За да отстраниш дефекта трябва да освободиш уплатнителната гума от корпуса на пералнята около вратата,това става като дръпнеш ръба на уплътнението напред и в долната част на ръба на уплътнението има тънка стоманена корда около кръга която се освобождава и уплатнението се бута на вътре към барабана,и вече можеш да видиш балансьора.Стягаш болтовете и си готов.УСПЕХ
[/quote

Мерси за идеята ще пробвам да я оправя,само дето ме притеснява после слагането на уплатнението ,че така брах ядове с една перла :lol:
0

Потребителят е неактивен   pasatora 

• Регистриран: 13-November 05
  • Град:Карнобат
Уплътнението отпред се сваля и слага лесно, не е никакъв проблем.Гледай да не го исхлузиш от барабана, че там е повече играчка, но той там е стегнат яко и едва ли ще мръдне.За транспортните болтове няма да питам сигурно са свалени отдавна, но знае ли човек......
0

Потребителят е неактивен   vaskec 

• Регистриран: 10-April 05

Преглед на мнениеpasatora, на Jan 24 2010, 08:56, каза:

Уплътнението отпред се сваля и слага лесно, не е никакъв проблем.Гледай да не го исхлузиш от барабана, че там е повече играчка, но той там е стегнат яко и едва ли ще мръдне.За транспортните болтове няма да питам сигурно са свалени отдавна, но знае ли човек......

Ако не са свалени,няма как да завърти барабана. И аз за единият апартамент взех индезит,много съм доволен но прави същото,изпуква веднъж при центрофуха,по-точно чува се на 2-3 пъти едно тропане и дотам.

П.С. Няма по добра пералня от индезит според мен,пере идеално и е много интелигентна,особенно по новите им модели,добър избор си направил. Единственият им минус е,че на втората,третата година са си изпяли песента :lol:
0

Потребителят е неактивен   fena86 

• Регистриран: 02-February 10
по повод темата - аз имам същия проблем с пералнята ми Indesit WIDL 106. послушах съветите ви ама не можах да намеря тея болтове дето трябва да стегна :lol:
а и друго - разбрах по трудния начин какво означа , че е връткаво да сложиш обратно уплатнението ако го извадиш от барабана....но след 2 часа опити успях :lol: ако на някой му се наложи да направи същото ще посъветвам само да извадите и отпред и спед това да сложите първо гумата и да наложите прожината отгоре а не да се опитвате да го правите едновременно (както аз се опитвах хихих)
моля за малко повече инфо къде по точно са болтовете коио имат нужда от затягане
благодаря
0

Потребителят е неактивен   bratlenc 

• Регистриран: 15-October 10
уплътнението на пералнята ми се изхлузи от барабана и падна някаква метална пружина кръгла таа моля ви кажете как да я оправя както си бе
0

Потребителят е неактивен   flogger23 

• Регистриран: 21-September 09
Здравейте,имам проблем с пералня indezit win500 не центрофугира.пере си но като стигне до центрофуга върти на някакви обороти и помпата работи постоянно.
0

Потребителят е неактивен   kombak 

• Регистриран: 03-March 04
И аз се сблъсках с това да върти бавно и да не включва центрофугата. Цял ден си играх да я пускам няколко пъти и да я рестартирам. Накрая извадих прането мокро и я пуснах сама и тя започна да центрофугира. Не знам защо не центрофугира когато е много пълна, разделих прането на две и успях да го изцентрофугирам. Пералнята е Indesit WIDL106. Интерсното е че първия път мина центрофугата, но понеже видях, че е останал прах на бучка вътре я пуснах отново и се получи това. Все още не мога да си обясня защо не центрофугираше когато е много пълна.
0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Интереси:да поседна надълго

Цитат

П.С. Няма по добра пералня от индезит според мен,пере идеално и е много интелигентна,особенно по новите им модели,добър избор си направил. Единственият им минус е,че на втората,третата година са си изпяли песента

По-голяма пръчка от Индезит едва ли има...може би НЕО. Не знам за по-новите ама старите са абсолютна скръб.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство

Преглед на мнениеrezaacha, на 23.01.10 - 22:58, каза:

Колеги от известно време пералнята при стартиране на центрофугата тропа яко и се мести напред.Някой може ли да даде съвет?

Всяка пералня независимо от каква марка е, под барабана има поставени два амортисьора.
Те са захванати както към ушите, в долния край на барабана, така и към долното дъно на пералнята.
Тяхната роля е да поглъщат ударите, които се получават при първоначалното пускане на центрофугата и последващия дисбаланс при самото центрофугиране.
Достъп до тях може да се осигури, като се свали задния капак на пералнята.
Във вашият случай има или разхлабен придържащ болт, или изтекъл амортисьор.
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Close  Member Login