Форум

Data.BG Форуми: Как да свържа два рутера безжично? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как да свържа два рутера безжично?

Потребителят е неактивен   faire 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 27-November 04
  • Град:София
Как да свържа два рутера безжично, така че и двата да "разпръскват интернет"?

Имам само един интернет LAN кабел, който влиза в рутера на 1ви комп (моделът е Linksys WRT320N), а компа е с ХП ПРО СП2.

Другият рутер е сложен на друг комп само с LAN кабел за връзка м/у него и компа (т.е. няма интернет кабел) Моделът на рутер2 е Linksys WRT54GC. 2ри комп е с Уин7 Ултимат. На него съм с ВиФи адаптер (D-link dwa-142), с който хващам връзката от първия рутер, влизам в настройките на връзката в контрол панел на Уиндоус и давам bridge connections м/у ВиФи адаптера и ЛАН картата. Всичко дотук добре, обаче като пробвам да свържа лаптоп (например) към рутер2, няма интернет. Има връзка до рутера (пиша 192.168.2.1; сложил съм го такова, за да не се "бият" с другия рутер, който е с ИП 192.168.1.1), но няма нет.

Относно настройките на първия рутер съм го сложил да е Gateway, със Static IP setup (такова трябва да е, на DCHP не става заради оператора - не го поддържа). На 2рутер е сложено да е Router и е с DHCP setup.

Отнякъде чух, за конфигуриране на Access point, но как се прави точно това и дали в моя случай трябва да се направи, нямам представа :lol:
0

Потребителят е неактивен   kennyb 

• Регистриран: 01-June 04
Най-добрия вариант е да направиш Bridge връзка. Мисля, че ще е добре да сложиш dd-wrt firmware на 320N рутера и той да ти е "втори". То и на WRT54GC беше по-добре да имаш този firmware, но май не го поддържа. Вкарваш кабела от интернета в WRT54GC и си настройваш безжичната мрежа - име, кодировка, пароли и тн. Пускаш го да раздава IP-та /DHCP включено/.
Ако си в час в английския чети в това ръководство какво трябва да свършиш по-натам.

http://www.wi-fiplan...cle.php/3639271
0

Потребителят е неактивен   faire 

• Регистриран: 27-November 04
Стана!
Единственото тъпо е, че G-рутерът е главният рутер в момента - а N-рутерът го ползвам да хващам сигнала. Имам един въпрос. Може ли да се направи така че втория рутер и той да разпръсква сигнал? Един вид да се увеличи обхвата (защото в момента е доста по-зле от преди, когато Н-рутерът беше главен).

Мнението беше редактирано от faire: 17.01.10 - 01:49

0

Потребителят е неактивен   donvito69 

• Регистриран: 02-September 13

Преглед на мнениеfaire, на 17.01.10 - 01:47, каза:

Стана!
Единственото тъпо е, че G-рутерът е главният рутер в момента - а N-рутерът го ползвам да хващам сигнала. Имам един въпрос. Може ли да се направи така че втория рутер и той да разпръсква сигнал? Един вид да се увеличи обхвата (защото в момента е доста по-зле от преди, когато Н-рутерът беше главен).

Приятели не знам дали е за тук този въпрос,но видях че става въпрос за "Как да свържа два рутера безжично?" и тъй като имам един D-Link и на скоро се сдобих с един INTERNET BROADBAND ROUTER GEM 4004 за който не мога да намеря никакво ръководство за настройка,се моля ако някой може да ми помогне нека даде линк от къде да го сваля или да ме препрати в друга тема или форум,ако въпросът ми не е за тук.

Много Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   JohnTRIVOLTA1 

• Регистриран: 16-August 09
  • Интереси:Hardware ,networking

Преглед на мнениеfaire, на 17.01.10 - 01:47, каза:

Стана!

Ako си флашнал с dd-wrt трябва да усилиш радиото Публикувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login