Форум

Data.BG Форуми: Meдицинско и свидетелство за съдимост за работа - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Meдицинско и свидетелство за съдимост за работа Малко въпроси ?

Потребителят е неактивен   omvdiesel 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 11-February 08
От къде се купува мeдицонско свидетелство за работа(по книжарниците дали има) ? Или от личния лекар се взима и от него ли се попълва !!! Тъпи са въпросите,но ще започвам 1-ва работа и не знам,затова питам !!! И въпрос за свидетелството за съдимост - нужни са ми само молба(ръчно написана ли?) лична карта и акт за раждане така ли ? :lol: За колко време е готово свидетелството,веднага ли или след няколко дни ? И на какви цени е всичко :lol:

Мнението беше редактирано от omvdiesel: 01.12.09 - 17:29

0

Потребителят е неактивен   faintosemsedem 

• Регистриран: 14-September 07
  • Град:София
мед. за работа се купува от книжарница после вече личната може да те накара да й платиш такса 2.40 или колкото е там. св. за съдимост около 10 лева ако не се лъжа. не ходи с панталон различен от дълъг!!! акт за раждане лична карта и това е вече там има 1 молба. аз съм от София и в София ми го издават веднага!
0

Потребителят е неактивен   siloncheto 

• Регистриран: 28-September 07
Във Варна е следното:
1) Бюрото по съдимост към съда заедно с акта за раждане се отива.Попълва се една бланка(формуляр).Плаща се такса 5 лева,но има и такса в банката около 2-3 лева
2) Отиваш при личния доктор.Там даваш едни 10 лева.А бланката се купува от книжарница,вестникарска лавка и т.н.Винаги около болницата има някаде
0

Благодаря много и на двамата пичове !!! утре ще действам и дано ми дадат св. за съдимост веднага,че ми е нужно за в други ден !!!
0

Потребителят е неактивен   freeqwerty 

• Депутат
  • Регистриран: 02-September 06
  • Град:София
Защо говорите глупости за бланките за мед.свидетелство.Личния лекар си има кочанче :lol: с мед. свидетелства.Както и болнични и други подобни.За какви книжарници говорите незнам.Няколко пъти съм вадил мед. свидетелство и никога не съм купувал от книжарниците.

Мнението беше редактирано от freeqwerty: 01.12.09 - 21:54

0

Потребителят е неактивен   thenihilist 

• Регистриран: 20-April 04
  • Град:При тетевенските каубои
Да, личният лекар трябва да си има бланка. Като нищо някои го правят нарочно това, ако имат познати в книжарниците наоколо... цигании.

Иначе медицинското е яко, че няма фиксирана цена, може и за 2.40 да ти го извади, може и за 10, може и за 15.
Ключ и край.
0

Потребителят е неактивен   ChelseaForever 

• Регистриран: 18-May 05
  • Град:У нас !
  • Интереси:Chelsea,Levski

Преглед на мнениеthenihilist, на Dec 1 2009, 23:25, каза:

Да, личният лекар трябва да си има бланка. Като нищо някои го правят нарочно това, ако имат познати в книжарниците наоколо... цигании.

Иначе медицинското е яко, че няма фиксирана цена, може и за 2.40 да ти го извади, може и за 10, може и за 15.

Не трябва, повечето имат. Моят примерно няма такива екстри. Само болничните ги вади на принтера, но за момента такива медицински не се признават. Най-добре за твое удобство си купи медицинско, струва 50 стотинки по книжарниците.
Иначе за свидетелството за съдимост... Процедурата на всякъде е еднаква. Ако си го вадиш в районния съд, където си роден- вади ти се веднага. Ако го вадип от друг град, мяй беше 3 работни дни. Малко поостаряла система, но... Ще обясня и причината. Просто свидетелството за съдимост задължително трябва да се "подпише" от дежурният съдия в района, в който сте роден (чисто фиктивно). За да се извади трябва да се носи акт за раждане.

П.П. Да кажа само за София... До сега свидетелствата се вадеха в СРС (Районния съд). От 1 декември вече се вадят сградата на Съдия изпълнител (Нотариата) на Попа точно. Имаше бифер от десетина дни, когато можеше и на двете места. От вторник вече бюрото официално е преместено в сградата на Нотариата.
0

Оправих се с тия задачи и пак благодаря на всички отзовали се !!! И за да не пускам нова тема някой може ли да каже каква пък е процедурата за вадане на здравна книжка пак за работа(че и това ще е нужно после)
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login