Форум

Data.BG Форуми: Без zamunda.net в чужбина! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Без zamunda.net в чужбина! От Понеделник!

Потребителят е неактивен   bmviper 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-March 06
От вчера горе-долу по-обед www.zamunda.net беше спрян в чужбина и не се знае дали ще се актуализира отново за да могат потребителите от му да го ползват. Няма никаква информация по-случая...
Сайтът отказва какъвто и да е достъп на клиентите му от чужбина!

Update: Възникнал е проблем със сайта за който екипът е алармиран и се работи по-въпроса за да се възстанови връзката с клиентите от чужбина възможно най-бързо!

Update 15/11/09: Писах писмо до екипа на zamunda.net в Неделя и получих следния отговор
"За сега има проблем, работи се..." nick-ove няма да споменавам.

П.С. Ако имате някаква по-детайлна информация, моля споделете я!

Мнението беше редактирано от bmviper: 17.11.09 - 12:50

0

Потребителят е неактивен   yamakasy 

• Регистриран: 24-January 04
  • Град:Utopia
  • Интереси:myimmaculatedream
Еххх, мн тъжно, но някакво обяснение е по-добро от никакво. Пак на айсохънт и арената...
Дано по- скоро се оправи проблема.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Protectooor 

• Регистриран: 31-July 09
В момента арената работи ли извън България?
Цитат
Бе кви са тия простутии дет пишете...
0

Потребителят е неактивен   redbaron 

• Регистриран: 28-June 09
Уф, добре, че е технически проблем само. И аз от завчера не можех да влизам. В първия момент си помислих, че скапания провайдър ми блокира достъпа. Но след като опитах с около 30 чуждестранни проксита, осъзнах, че какъвто и да е достъп от чужбина е невъзможен. И предвид това, че интернет "бъка" от български проксита, направо човек да забрави за тракера, ако се връща веднъж или два пъти макс. в годината. :( Protectooor, Арената си работи без проблем, въпреки, че все още някои от нас (в чужбина) може да имат проблем с DNS и трябва да влизаме не в www.are*abg.com, а в 0.are*abg.com.
Силно се надявам, да е проблем, който ще се реши до няколко дни и няма да остане перманентно така - без достъп от чужбина.
0

За момента можете да ползвате прокси програма за да влезете в замунда с Българско прокси иначе друг начин няма... Проблема се отстранява възможно най-бързо по-думите на "hall" (Таткото) тъйче остава само да чакаме да бъде решен! В Арената може да се влиза от чужбина от доста време просто трябва да се ползва индекс 0. преди името на сайта както е казал "redbaron"
0

Преглед на мнениеbmviper, на Nov 11 2009, 14:29, каза:

За момента можете да ползвате прокси програма за да влезете в замунда с Българско прокси иначе друг начин няма... Проблема се отстранява възможно най-бързо по-думите на "hall" (Таткото) тъйче остава само да чакаме да бъде решен! В Арената може да се влиза от чужбина от доста време просто трябва да се ползва индекс 0. преди името на сайта както е казал "redbaron"

Ако дадеш уеб-базирано българско проски, ще съм ти много благодарeн. SOCKS-прокситата при мен не вървят понеже аз съм зад прокси (такава ми е мрежата) и така е настроено, че не може да се върже в прокси-верига. Иначе за проблема - ще се оправи. Важното е, че е технически проблем, а не забрана от самия тракер за постоянно. :lol:

Мнението беше редактирано от redbaron: 11.11.09 - 17:19

0

Преглед на мнениеredbaron, на Nov 11 2009, 15:54, каза:

Ако дадеш уеб-базирано българско проски, ще съм ти много благодарeн. SOCKS-прокситата при мен не вървят понеже аз съм зад прокси (такава ми е мрежата) и така е настроено, че не може да се върже в прокси-верига. Иначе за проблема - ще се оправи. Важното е, че е технически проблем, а не забрана от самия тракер за постоянно. :lol:

Точно определено Българско прокси нямам защото ползвам произволни от интернет но ако потърсите в google излизат доста такива!

На теб мога да ти препоръчам да си изтеглиш интернет browser-a Mozilla Firefox тя има функция за прокси вградена в опциите си и когато тя е активирана се ползва единствено от browser-a!
Да речем торент клиента ви ако работи ще продължи да работи с собственото ви IP,, а не с проксито което сте включили през Мозилата!
Би трябвало всичко да е ок и да можеш да въведеш Българско прокси и да ти работи но не очаквайте пълна скорост когато ползвате проксито!

Начина да въведеш проксито е следния:

От лентата с инструменти избираш "Tools-Options-Advanced(графата горе най-вдясно)-Network(подграфа)-Settings-"

Това е пътя до там и след това просто трябва да смените от "No Proxy" на "Manual Proxy" и да въведете в първите 2 реда IP и съответно порта с който върви(не пипайте другите редове освен първите 2)!
Давате му "OK" и проверявате дали имате интернет връзка с проксито ако имате значи имате и zamunda ако не значи IP-то което сте намерили е неактивно и ви трябва друго!
Можете да изключите proxy функцията като го върнете на "No Proxy" и пак ще си ползвате вашето собствено IP без забавяне на интернета!

Успех на всички и повтарям може само с Българско прокси и проблема е просто временен!!!

Ако има още нещо по-темата ще ви държа в течение!

Мнението беше редактирано от bmviper: 11.11.09 - 19:11

0

Преглед на мнениеbmviper, на Nov 11 2009, 20:07, каза:

....

Opera-та го има това от години. :lol: Но не става. Прекалено мизерно (качествено е по-подходящо за случая) е направена мрежата. Както казах - руутър с firewall, прокси и едно външно IP за всички юзъри в мрежата (нещо като NAT). Опитвал съм много пъти и с Лисицата, чел съм доста по темата, но така и не се получава. Само уеб проксито ме спасява. :lol: Но е по-вероятно да намериш игла в купа сено, от колкото българско проски (безплатно) в мрежата. Колкото до скоростта - много ясно, че ще е по-бавна. Все пак трафикът се пренасочва. Особено при прокси-верига (proxy chain) си е доста кофти. А хубавите проксита са все платени или със силно ограничен достъп/трафик.

Благодаря пак за темата. Уви, нямам актуална информация. Един приятел писа до Екипа на Замундата, но все още отговор не е получил. А и какъв отговор да получи след като причината вече е ясна и се знае, че работят по върпоса. Това лично мен ме успокоява много (дано не се проточи като при Демоноид :lol:).
0

Лол щом и така не става значи ти е доста тегав проблема като цяло и аз съм с рутер но определено нямам такива проблеми каквито и ти о.0 Незнам дали не си се пробвал да изключваш firewall-a на рутера и на компютъра но ако не си пробвай и пак опитай...
На твоя приятел му пожелавам успех с отговора от екипа :lol: малко вероятно е да го получи поради големия брой хора, които задават същия въпрос в момента и куп други, които ги занимават с глупости :lol:
Уви аз съм VIP в замунда и още не съм получил отговор пък за него незнам...
Да стискаме палци да го оправят по-бързо и остава само да чакаме...
0

:lol: Е, то вече и не е нужен отговор. Да се надяваме, че си прав с първото съобщение в тази тема. :lol: Благодарности. :lol:

ПП: Малко трудно ще барам по руутъра или firewall-a като нямам достъп до тях. :lol:
0

Потребителят е неактивен   breach 

• Регистриран: 14-January 03
  • Град:София
Гадно, доста дни вече станаха - дано го оправят - замунда е единствената ми връзка с България :lol:
0

Потребителят е неактивен   assenpetkov 

• Регистриран: 11-June 09
От 13 години не живея в БГ и ЗАМУНДА беше спасението ми да гледам пропуснати предавания по БГ телевизии,като "Горещо","Отечествен фронт",за любими филми от бивша Югославия да не говорим въобще!От началото на седмицата ходя като дете,на което са му отнели играчката!Попаднах на masters-tb.com,но за регистрация е необходима покана.Ако някой може да помогне,предварително благодаря!Мейлът ми е:
asen_petkov66@abv.bg
0

Потребителят е неактивен   BaiGergi 

• Регистриран: 26-January 09
Пробвайте този:
п две п б г точка ком

Също работи и качват някои неща от БГ телевизиите.

Мнението беше редактирано от BaiGergi: 16.11.09 - 06:41

1st rule - I RULE!
0

Някакво развитие да има случайно? :lol:
0

Потребителят е неактивен   inedx 

• Регистриран: 16-May 05
  • Град:Варна
Аз от България имам проблеми със Замундата пък какво остана за извън България. Като пусна uTorrent половината торенти към замунда остават червени и след час-два не остава нито един зелен и това го прави само с този тракер.
ASRock B85 Pro4, Pentium G3240, DD3 8GB/1333MHz,120GB SSD + 1TB + 640GB HDD
Gigabyte GV-R657OC-1GI, CM B500, ASUS 24B1S1, LCD SAMSUNG SM931BW, AOA150
0

Потребителят е неактивен   theboo 

• Регистриран: 27-May 08
  • Град:софия
от чужбина пробвайте през прокси да влезнете в замунда http://proxy.edu-varna.com/
0

inedx, на Nov 16 2009, 01:08am, каза:

Аз от България имам проблеми със Замундата пък какво остана за извън България. Като пусна uTorrent половината торенти към замунда остават червени и след час-два не остава нито един зелен и това го прави само с този тракер.

Това си е от uTorrent-a инсталирах го преди 2-3 месеца да го пробвам но беше жалка картинка бъпреки, че е доста по-лек от BitComet-а както всички потвърждават не мисля, че е програмата за мен пък и другия момент е, че живея в чужбина и BitComet ми криптира връзката 3 пъти по-добре от uTorrent колкото и странно да звучи, а и uTorrent постоянно го прави тоя проблем с error-a на торентите... Моят съвет не съм сигурен дали още работят старите версий на BitComet, които са по-леките но ако те работят с тракерите ползвай версия 0.58/0.60 и няма да имаш проблем с тежка програма нито пък с error-и откъдето и да било!!!

А сега по-темата:

Писах писмо до екипа на zamunda.net в Неделя и получих следния отговор
"За сега има проблем, работи се..." nick-ove няма да споменавам.

Очаквайте още по-случая...

Мнението беше редактирано от bmviper: 17.11.09 - 16:50

0

Благодаря за ъпдейта. Иначе не разбрах защо си ме цитирал като не аз, а inedx каза, че има проблеми с торентите. :lol:

theboo, благодаря, но ми дава "Forbidden You don't have permission to access / on this server.". :lol: Oпитах и с прокси-верига (влизане от прокси в прокси в прокси и т.н.), но пак ми дадва тази грешка.
0

Цитат

Благодаря за ъпдейта. Иначе не разбрах защо си ме цитирал като не аз, а inedx каза, че има проблеми с торентите. drinks.gif

theboo, благодаря, но ми дава "Forbidden You don't have permission to access / on this server.". unsure.gif Oпитах и с прокси-верига (влизане от прокси в прокси в прокси и т.н.), но пак ми дадва тази грешка.

:lol: За нищо... Бях сънен сутринта и съм цъкнал не където трябва sry...
0

Потребителят е неактивен   Mnementh 

• Регистриран: 17-November 09
Ето няколко бг прокси браузър-страници:
http://leather-bg.com
http://proxybg.com/
http://konnichiwa.info
Би трябвало да отворят zamunda-та... обаче как стоят нещата после между торент клиента и тракера не знам.
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login