Форум

Data.BG Форуми: НЕОБЯСНИМО и БЕЗПРИЧИННО забиване на компа - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

НЕОБЯСНИМО и БЕЗПРИЧИННО забиване на компа

Потребителят е неактивен   Kavaldo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 19-March 09
От 2 седмици компа започна да забива. Под забиване имам предвид, че спира и все едно съм мишката не е включена и не мърда абсолютно нищо, нито клавишни комбинаций го оправят. Само с рестарт се оправя. Така, забиването се появява НАЙ-ЧЕСТО КОГАТО ПОЗЛВАМ БИТ-КОМЕТ, но също така забива, когато си чета из форуми (без биткомет), или в игра. Явно на произволен принцип, независимо дали правя нещо товарещо или не. Първото, което ми хрумна бе, да не би харда да е проблемен - сканирах го и нямаше лоши сектори. Второто беше за вирус, но и такова нямаше (уина е на 20 дена). Третото бе да не би нещо да прегрява И ТОВА НЕ БЕШЕ, всичко си е в нормата даже доста под нея.
Най-странното е, че когато понякога забие светлинката, която свети когато харда зарежда не свети и а той не се чува да стърже, друг път пък светлината свети постоянно и харда стърже. Цяло лято не ми е правил такива номера и някъде от преди 10 дни се появиха тия работи.
Изобщо всичко в хардуера и софтуера е наред, а наистина нямам идея вече от какво може да е.
Давайте идеи или ако още нещо ви интересува казвайте.
Даже не знам в какво доло-горе да се съмнявам, щото харда четеше веднъж докато беше спекло, уиндоус 7 пък не би трябвало да има бъгове и особенно забивания.

Мнението беше редактирано от Kavaldo: 06.01.10 - 18:32

0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Град:София
  • Интереси:да поседна надълго
Махни едната плочка на РАМ-а /ако това от подписа ти е компа де/ и виж дали ще забива. После същата работа направи с другата и пак пробвай дали работи. Харда също е възможно да дава тия проблеми.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Ааааа той не забива така, един ден забива, друг не, знам ли го дали не му е кефнало вече да не забива. Ако е рамта не трябва ли да излизат сини екрани ? Може и лош контанкт да е ама няма как, с месеци вървя.
0

Потребителят е неактивен   vinixxx 

• Регистриран: 08-June 06
1во.Преинсталирай уина.
2ро.Ако ресовете продължават на 90% харда е заминал,сканирането за лоши сектори не го зимай под внимание ооще повече щом казваш че стърже.
Публикувано изображение
0

Харда е нов и така си стърже, щото няма обезшумители. Веднъж когато компа беше забил харда все едно се мъчеше да зареди някое голямо приложение нали знаете как стържи докато го направи. Друг път пък въобще не такова.
Интересното е, че след като пуснах темата не е забивал :lol: . Явно се е оплашил. Пък харда има 5 год. гаранция тъй, че може да посетя скай БГ.
0

Захранването си е бомба. Тоя номер ми го е правил и без клок с реснат биос.
Наистина обаче сапфира имал клок от 800 мхц ядро и 1000 мхц памет, не се бях замислял, че тя може да е виновна, защото всъщост само картината яВно е забивала и харда затова е четял (ъплоудвах с биткомета тогава) и компа явно въобще не е забил, ами само картината е спекла. Мисля, че изясних от къде е проблема. Махам и клока и да мре там.
Ако пак имам проблеми и без нейния клок ще пиша тук, въпреки, че 90 % и забива картината.
0

Потребителят е неактивен   glassdesigne 

• Регистриран: 16-December 06
  • Град:Добрич
да и аз съм същия проблем, забива картината, понякога зарежда харда понякога свети само зелената, забива наи ве4е когато пусна принтера да сканирам или принтирам тогава забова винаги ако не на първата страница то на втората, също когато си вклуи4а кардридара, или гпс-са
ина4е забива много рядко когато няма нищо по УСБ-тата
сложих втори хард нов уиндолс на него, (проблема си остава)сменях рам(проблема си остава) видео карта (проблема си остава) и аз имах оверклок на процеора и рамта около половин година може и малко пове4ко
ама сега сеаг си е на дифал и се са6тата работа може ли да е о захранването
захrанване 300в
amd duron 1.8
asrock k7s41
ati radeon 960
0

Потребителят е неактивен   tedopk 

• Регистриран: 27-October 07
  • Град:Перник
  • Интереси:I'm not interested in things.Things are interested in me.
Ако захранването ви е слабо, не се надявайте на добри резултати..
Ас ниамам потпис.Ас не сам от тук и сам замалко.
0

Преглед на мнениеtedopk, на Nov 9 2009, 17:36, каза:

Ако захранването ви е слабо, не се надявайте на добри резултати..

Ето го и тоя захранванията ни били слаби....

М/у другото пак си ги прави тези номера си проблема е от Уиндоуса. Получава се когато сийдвам/даунлоадвам. Ако беше от захранването нямаше да минавам Intel Burn Test 30 пъти без проблем, и след тва с 1 свален филм да забива. Няма причина да е от хардуера, но какво за бога ще е станало с бозко ??? Няма вируси и подобни. Сега ще пробвам една дефрагментацийка и CCleaner да видим дали ще стане или си иска пренисталация.
И пак казвам, че не е от захраването щото над 4 месеца бях с ХР с много повече клок и НИТО веднъж не е забил. От както съм с нова боза излезаха проблемите.
0

Потребителят е неактивен   thgm 

• Регистриран: 07-October 09
Пробрема не е в захранването (щеше да гасне), а при рамта/процесор да дава сини екрани... Възможно е да е и от лан картата или драйверите за нея! Инсталирай Windows Xp sp3 на другия дял и ако забива значи има вероятност да е от видеото.

П.С: Може и да е HEстабилен клок! Тествай процесора 12 часа с прайм95.
П.С2: Пробвай и с ресет на биоса и върни default честоти на видеото без да клокваш.

Мнението беше редактирано от thgm: 09.11.09 - 23:56

0

Без никъв клок пак става. Нито на процесора нито на видетото.
И на мене ми хрумна това за лан-картата, но забелязах,че като забие картината и звука е същата работа. Направо не знам вече. Не ми се занимава с преинсталаций, че аман вече.
0

Потребителят е неактивен   pehoko 

• Регистриран: 30-December 05
  • Град:NGC 5128 :->> не ме питай как съм дошъл
Процесорът е дегенерирал-мутирал , друг път не пробвай на 4.7гхз .
0

Потребителят е неактивен   venksta 

• Регистриран: 18-April 09
Пич... Случайно да ползваш Windows 7 и Flashget <v.2 ?!

П.П.
Сега видях,ползваш бит комет...
Значи да ти споделя моят проблем...
Взех си ново ПЦ,ест цапнах му 7цата иииииии ми забива.. по същия начин както на тебе!!!
Смених 7цата вчера,тъкмо прясна,целия хард форматнах....Пускам флашгета и една серия на хероус,прас забивка,рестартвам,пускам пак 1 мин и пак забивка.....Същото и в firefox-a...
Днес дръпнах друго 7,качих го,тествам мествам всичко ток !!!

Мнението беше редактирано от venksta: 11.11.09 - 21:55

www.android-bg.net
Един различен форум !
0

Потребителят е неактивен   unfragable 

• Регистриран: 02-October 05
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеpehoko, на Nov 11 2009, 01:00, каза:

Хахахха изби рибата направо :lol:
Така става като гледаш само X-men и филми със зомбита. :lol:
0

Потребителят е неактивен   forbidd 

• Регистриран: 23-September 04
Проблемът ти най-вероятно е в хард диска или захранването. Не изключвам обаче видео картата. При дефектна рам се наблюдава рестартиране или както ти каза "сини екрани на смъртта" :lol:
хубаво е да си свалиш един hiren's boot CD (замунда, арена все 1)
и да пуснеш тая вечер например един HDD регенератор (ще отнеме няколко часа - зависи и с какхард диск си. 40ГБ ~ 4 часа) При всички положения този вид крашване изключва софтуерен проблем.
Lenovo Thinkpad T510i
Core i3 @ 2.4GHz
8GB DDR3 @ 1333
300GB Intel 320 SSD
Ubuntu 14.04 with xface

Nokia N900
0

Аз кво казах той кво ми говори..........
Айде обоснови се защо да изключва софтуерен проблем ?!?!?!
www.android-bg.net
Един различен форум !
0

Потребителят е неактивен   thgm 

• Регистриран: 07-October 09

Преглед на мнениеpehoko, на Nov 11 2009, 02:00, каза:

iion моля те излез и викни пехоко!
0

Преглед на мнениеpehoko, на Nov 11 2009, 01:00, каза:

:lol: след 4 месеца зимам коре и7 тъй,че нямаше как да не го изпробвам докраен предел.

Значи действително тия даунлоуд мениджери май-праят работата . Първия, който инсталирах беше флаш гет там от сайта им най-новия. След това Бит-Комет и ся пак флаш гет. Доакато не се сваля/сийдва нещо проблема не се показвал вече.

НЯМА КАК ДА Е ОТ ВИДЕОТО, ЗАЩОТО КАТО ЗАБИЕ И АКО СЪМ В ИГРА И ЗВУКА ЗАБИВА ТАКА, харда няма лоши сектори, захранването няма как да е, защото има много потенциал в резерв, от клока не е щото и без клок ги праи тея циганий, остава само софтуерен проблем.
0

Аз кво ти казах :lol:
Бях с флашгет 1,96 - че най функционален.....мн забиваше
сега съм с последната версия 2.11 май и досега ми заби 1 път точно,което е добре като се има впредвид че забиваше на 10мин...
www.android-bg.net
Един различен форум !
0

Потребителят е неактивен   unfragable 

• Регистриран: 02-October 05
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеKavaldo, на Nov 12 2009, 10:49, каза:

НЯМА КАК ДА Е ОТ ВИДЕОТО, ЗАЩОТО КАТО ЗАБИЕ И АКО СЪМ В ИГРА И ЗВУКА ЗАБИВА ТАКА, харда няма лоши сектори, захранването няма как да е, защото има много потенциал в резерв, от клока не е щото и без клок ги праи тея циганий, остава само софтуерен проблем.

хаха значи искаш да кажеш, че ако забие видео картата звука трябва да продължи да си свири? :lol:
Това че имаш 800W захранване като компютъра ти ползва 250W не означава, че захранването просто го отписваш като потенциална причина за проблем.То като се скапе и 1kw няма да ти е достатъчен.

Аз имах абсолютно същия проблем със забиването на мишката и в крайна сметка се оказа от вградената лан карта, но това ми го правеше само под XP 32-bit.
Нещо при драиверите е според мен.Да си инсталирал драивери от някое CD?

Мнението беше редактирано от unfragable: 12.11.09 - 16:21

0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login