Форум

Data.BG Форуми: Колко струва да се построи една малка къщичка? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Колко струва да се построи една малка къщичка?

Потребителят е неактивен   Seksapilen69 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-April 09
Наследствено имам място в село Рударци. Мисля да построя къщичка 60кв.м. на етаж, и си я предтавям на два етажа. Някой може ли да ми каже една груба сума, колко ще ми излезе строежа? И отделно за вода и ток да се прокара, каква е процедурата?

Благодаря :lol:
1

Потребителят е неактивен   nikaru 

• Регистриран: 30-November 04
  • Град:sdfasdfasd
Зависи какви основи ще полагаш, те могат да глътнат много пари, дали ще имаш мазе, стълбището дали ще е вътрешно или външно, таванско помещение, гаражи и тн. Първо се съставя проект, който трябва общината да одобри и да ти издаде разрешително за строеж, като в проекта влизат ел. частта и водоснабдяването на обекта.

В зависимост от материалите и какви работници ще наемеш, 120м2 къща с гараж и мазе, на 2м основи ще ти излезе между 40 и 80 хил. евро.
Хакване на PSP-та. 0885430363 20лв.

1

Потребителят е неактивен   presents 

• Регистриран: 11-May 05

Преглед на мнениеnikaru, на Oct 4 2009, 16:40, каза:

Зависи какви основи ще полагаш, те могат да глътнат много пари, дали ще имаш мазе, стълбището дали ще е вътрешно или външно, таванско помещение, гаражи и тн. Първо се съставя проект, който трябва общината да одобри и да ти издаде разрешително за строеж, като в проекта влизат ел. частта и водоснабдяването на обекта.

В зависимост от материалите и какви работници ще наемеш, 120м2 къща с гараж и мазе, на 2м основи ще ти излезе между 40 и 80 хил. евро.

Още като започне да вади документите които му трябват ще се откаже :lol:А за да строи трябва да наеме фирма,която има лиценз за тази дейност иначе забрави.Също трябва да има одобрение от къде ще минават да кажем бетоновозите.Всеки документ преди визата си има давност и докато извади единия вече предишния е изтекъл и така се върти в един затворен кръг.Преди тази измислена криза,цените на груб строеж от фирма бяха около 130 евро на квадрат.120м2х130?
0

Потребителят е неактивен   kotob 

• Регистриран: 09-March 05
  • Град:Банкя
ВИНАГИ поне двойно от това, което е по първоначални сметки!
Lenovo Thinkpad T400
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   regniseve 

• Регистриран: 25-September 07
Брех, по Вашите сметки значи е невъзможно да се построи къща в Република България.. така излиза, уважаеми архитекти!
0

Потребителят е неактивен   billymilano 

• Регистриран: 15-February 08
http://www.saw-trade.com/index.html има още много такива фирми. лично аз съм им клиент и съм страшно доволен
0

Потребителят е неактивен   emicha 

• Регистриран: 02-September 04
  • Град:София//Лозенец
  • Интереси:����� ��
Не че съм компетентен в тази област, но преди време работех по сайт за сглобяеми къщи и има доста интересни неща - http://tophouse.bg/
0

Потребителят е неактивен   Seksapilen69 

• Регистриран: 15-April 09
Абе хора вие ме уплашихте ... Какви са тия цени по 80 000 евро :lol:
0

Потребителят е неактивен   notmystyle 

• Ветеран от раздел СПОРТ
  • Регистриран: 09-July 06
  • Град:София
бате за 30-40 спокойно ще си направиш, то ап в софия струва 100 евро бе хора
"КЗМЮ!"

- ffabregass
0

Потребителят е неактивен   ivankaa 

• Регистриран: 09-May 04
ако искаш да си късаш нервите си наемай работници за всяко едно нещо ако не силно ти препоръчвам фирма иначе къща 60кв наща 140кв излезе 140 000 лева тъй че

Мнението беше редактирано от ivankaa: 05.10.09 - 19:27

0

Потребителят е неактивен   quierocerveza 

• Регистриран: 24-May 05
Сам всичко полека и си плащаш само материалите. Иначе ще ти изядат главата!

п.п. Проект ти трябва де. Имаше някакви готови за без пари май, после си ги "доукрасяваш"... :lol:

Мнението беше редактирано от quierocerveza: 05.10.09 - 19:55

2.0T
0

Потребителят е неактивен   MuranoLover 

• Businessman
  • Регистриран: 28-October 06

Преглед на мнениеbeelonzz, на Oct 5 2009, 20:51, каза:

От фирма 500 - 900 евро кв. метър.

Къде си бе, 900 евро на м2. :lol:

По-добре погледни сглобяемите, американски тип, 300 евро на м2. Правиш си един етаж и това е - иначе ще ти излезе скъпо, а явно искаш по-народно да минеш. :lol:
Can Manchester United score? They always score.

One of the oldest stories in football.. Manchester United.. Stoppage time.. Winner

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   ChelseaForever 

• Регистриран: 18-May 05
  • Град:У нас !
  • Интереси:Chelsea,Levski

Преглед на мнениеnotmystyle, на Oct 5 2009, 18:49, каза:

Апартамент излиза по-евтино. Един приятел си направи от американските тип къщички- сглобяеми. 110 квадрата му излезна с всичко, без обзавежданео, 80 000 евро (всъщност сумата била в лева с гаража и гаражната врата). Това с парите, които даде по градината.
Преди години дядо ми купи до София къща средно ново строителство. Началото на 90-те да речем. Не става дума за стара къща. Реших да сменя дървената дограма с аломиниева това лято, да ремонтирам изцяло покрива, и да сменя оградата. Сумата бе- 5 хиляди лева дограма, 7 хиляди ограда, 10 хиляди покрив. За парапетите на стълбищата м/у първия и втория етаж и парапетите на терасите дадох 2 бона. 3 хиляди струва прекопаване на 1 декар двор и засаждането му с райграс както и направата не пътеките. Да, сметката е вярна. Само за няма нищо съм дал близо 30 бона. Мога да давам и още примери колко струва ламиат, мазилки и т.н.
Това всичко е с материали, майстори и т.н. Да не си мислите, че да си построиш къща излиза жълти стотинки? Много, ама много пари трябват. И желание. Ако си мераклия и имаш желание, то парите с кеф ги даваш.

Мнението беше редактирано от ChelseaForever: 05.10.09 - 21:32

0

Потребителят е неактивен   mimi089 

• Регистриран: 02-November 09
Здравей, относно твоя въпрос за строителство на къща и за процедурата мога да ти отговоря веднага. Първо ти трябва виза за проектиране, взима се от общината (в нея е показано разположението на къщата спрямо имотните граници и нейната височина до кота корниз) - 50-100лв. След това с тази виза отиваш при архитект да ти направи план на къщата или си купуваш готов, под план на къщата имам предвид всички специалности (Арх.,Конструкции,Геодезия,ВиК,Ел
.,ПБЗ) - за твоята къща ще излезе около 3500лв. Готовия план го внасяш в общината и чакаш разрешение за строителство. Строителството на твоята къща ще излезе около 65 000лв. с труда и материала, като това включва основи, 2 етажа и покрив, а за ел. и Вик ще дадеш към 4000лв. За повече подробности можеш да ми пишеш на m.j@gbg.bg
0

Потребителят е неактивен   stypkata 

• Регистриран: 21-September 05
  • Град:Бургас
чети тук и щракай от страни на менюто
http://estroi.bghot.com/index.php
VW GOLF III чипс тунинг,блокирал диференциал,извънбордов компиутер
0

Потребителят е неактивен   bradatguz 

• Регистриран: 09-January 09
има си форум napravisam.bg/forum/ там са по-специалисти, виж, питай, чети и така
0

Потребителят е неактивен   dynamo 

• Регистриран: 13-April 05
  • Град:In the Hell!

Преглед на мнениеnotmystyle, на Oct 5 2009, 19:49, каза:

Бате за 60/80 хил. евро има къщи с хектари земя в Германия и Испания!
За толкова пари може да се вземе апартамент в Берлин или Мюнхен! Моля да не сме
в Монако да го ева?!?!?!?!
0

Потребителят е неактивен   hohobot 

• Регистриран: 28-October 09
няма фиксирана цена. Почети тук за добро въведение в проблема
http://estroi.bghot.com
0

Потребителят е неактивен   NotALivingSoul 

• Регистриран: 19-November 09
Здравейте,
Аз работя във фирма, която се занимава с проектиране и цялостно изграждане на нискоенергийни сглобяеми къщи. Няма да споменавам име, за да не бъде заклеймена като безплатна реклама. Ако проявявате интерес нямам нищо против да Ви запознавам с идеята от първа ръка. За всякакви въпроси, касаещи технологии и изпълнение съм насреща. Може би рядко ще Ви отговарям, поради липса на физическо време, но все пак работя и то много. :lol:
Като за начало начинаещите собственици на сглобяеми къщи мога да посъветвам винаги:
1. Разговаряйте по темата само и единствено с компетентни квалифицирани лица (архитекти, конструктори, инжинери и т.н.).
2. Когато проверявате оферти на различни строителни фирми и получите цени от 250 EU до 500 EU/кв.м, седнете и помислете обстойно защо разликата в цените е толкова фрапираща. Обърнете особено внимание на технологиите, които прилагат. Също така и на вида и техническите спецификации на материалите, които влагат.
3. Винаги осъществявайте личен контакт със строителните фирми. Така най-добре ще направите преценка за бъдещия Ви избор.
4. Изборът на Изпълнител на Вашата нова къща не е толкова лесна работа, колкото може би Ви изглежда.
Поздрави :lol:
0

Потребителят е неактивен   teodor333 

• Регистриран: 11-May 10

Преглед на мнениеpresents, на Oct 4 2009, 16:42, каза:

Още като започне да вади документите които му трябват ще се откаже :lol:А за да строи трябва да наеме фирма,която има лиценз за тази дейност иначе забрави.Също трябва да има одобрение от къде ще минават да кажем бетоновозите.Всеки документ преди визата си има давност и докато извади единия вече предишния е изтекъл и така се върти в един затворен кръг.Преди тази измислена криза,цените на груб строеж от фирма бяха около 130 евро на квадрат.120м2х130?

:lol: смешко и тогава на палатки ли живеем цяла бг :lol: иначе мн си запознат особено с бетоновозите направо по грап ме сложи
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login