Форум

Data.BG Форуми: Изтръпване на ръцете нощем??? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Изтръпване на ръцете нощем???

Потребителят е неактивен   HybridBG 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-January 09
От 3 дена нощно време се будя и едната ръка ми е изтръпнала и не я чувствам. Има ли някакъв повод за притеснение защото започвам да се тревожа и се замислям да не отида на лекар.
Ръката ми изтръпва от лакътя надоло. В събота ми изтръпна лявата,в неделя дясната, а днес пак лявата ако има някакво значение. Не ми се налага да вдигам тежко освен като ходя на фитнес /понеделник,сряда,петък/ а миналия петък го пропуснах.

Мнението беше редактирано от HybridBG: 31.08.09 - 22:31

:)
0

Потребителят е неактивен   emodinkov 

• Регистриран: 02-September 06
  • Град:Карнобат
Странна поза заспиваш? Върху ръката си? И аз вчера ... как се бях извътял бях върхо лявата си ръка и се събудих с изтръпнала ръка и беше супер гадно... за добро утро :lol:
G2A.com ЦЪК

Xpango ---> https://www.youtube....h?v=oMztDCQwR9s

Steam групата ми Всякакви новини с CS:GO, Bundle, GiveAway и много друго :)

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   cohuka 

• Регистриран: 20-May 07
и на мен ми се случва да заспя върху ръката си.една сутрин ме събужда телефона за училище и как съм бил застанал и двете ми ръце ми бяха изтръпнали и не ги чувствах и не мога да се протегна да спра телефона да звъни :lol:
0

Потребителят е неактивен   kvakioh 

• Регистриран: 19-November 05
  • Град:Навън от България, няма начин
Е ако ходиш на зала, нормално е, просто не си трениран достатъчно (или претренирваш), при мен беше същото.
Взимам минерали и протеин и съм Ок, не ми се е случвало повече...
Polymer engineer, presenter, researcher.
Nokia 6760 slide 8Gb
Laptop, nettop, Fifi
0

Потребителят е неактивен   thenihilist 

• Регистриран: 20-April 04
  • Град:При тетевенските каубои
От фитнесът е, несъмнено съчетано с неудобна поза за сън. Преди, като тренирах редовно, почти през ден се събуждах с изтръпнала ръка, тъй като често спя на една страна (както и много хора). То и в момента ми се случва нерядко, щото съм свикнал едната ръка да си я сложа под възглавницата... и нормално, като й спра притока на кръв, изтръпва.

Ако наистина си притеснен, пробвай да заспиш в йогистка поза- по гръб, с ръцете успоредно на тялото. Просто няма начин да ти изтръпнат ръцете така.
Ключ и край.
0

Потребителят е неактивен   arsenalfc 

• Регистриран: 14-June 08
  • Град:Emirates
аз почти всяка вечер се будя зарди изтръпнали ръце :lol:
0

Потребителят е неактивен   noobzter 

• Регистриран: 26-October 05
2-3 пъти седмично се будя от изтръпвания. Един път толкова ми беше изтръпнала ръката, че стоеше като гумена и хич не я усещах, а с другата като я пипах сякаш докосвах друг предмет, а не част от тялото ми.
Като ходех на фитнес минимум по 1 път на нощ се събуждах с изтръпнала ръка.

Мнението беше редактирано от noobzter: 01.09.09 - 17:41

0

Потребителят е неактивен   techoesuper 

• Регистриран: 16-April 04
  • Град:Вече и аз незнам ..
споко и аз така сяка сутрин ставам целия изтръпнал и не мога да се обърна да се оправя.. :lol:
0

Потребителят е неактивен   cipurko 

• Регистриран: 06-June 08
Ръцете изтръпват при сърдечни проблеми!Ако през деня не изтръпват няма проблем...." Ако на човек често му изтръпват кутретата, той трябва да се обърне към кардиолог - тези проблеми са свързани със сърдечно-съдовата система."... Но най-вероятно е позата в която заспиваш.
0

Потребителят е неактивен   kokskok 

• Регистриран: 19-February 06
да попитам и аз преди време докато ходех на учлище никви проблеми да си заспя на чина с рацете по д главата сега примерно като заспя на 1 бюро тука и ми изтръпва всичко ръце крака и си ебава майката
0

Потребителят е неактивен   HybridBG 

• Регистриран: 15-January 09

Преглед на мнениеcipurko, на Sep 1 2009, 06:50, каза:

Ръцете изтръпват при сърдечни проблеми!Ако през деня не изтръпват няма проблем...." Ако на човек често му изтръпват кутретата, той трябва да се обърне към кардиолог - тези проблеми са свързани със сърдечно-съдовата система."... Но най-вероятно е позата в която заспиваш.

Преди доста време са ми изтръпвали пръстите, но за бързо. Аз съм на 17 какви сърдечни проблеми може да имам о.О .... Относно позата на спане много рядко спя на една страна, по-често по корем като едната ми ръка е под възглавницата,а другата успоредна на тялото :lol:

"noobzter" каза:

Един път толкова ми беше изтръпнала ръката, че стоеше като гумена и хич не я усещах, а с другата като я пипах сякаш досвах друг предмет, а не част от тялото ми.

При мен е същото
:)
0

Потребителят е неактивен   kvakioh 

• Регистриран: 19-November 05
  • Град:Навън от България, няма начин
Абе от залата ти се получава така, липса на минерали, изчерпваш се просто и така. Вземи си поне Центрум, взимай по 1 на ден и си ОК. Ако пак ти се получава, си купи по-добри комплекс минерали...Калий, мед, магнезий най-често се изчерпват, а те са съществени.
И спането по корем, също спомага, въртиш се, закривиш се докато спиш и така.
Polymer engineer, presenter, researcher.
Nokia 6760 slide 8Gb
Laptop, nettop, Fifi
0

Потребителят е неактивен   kolturen 

• Регистриран: 12-January 09
моита рака е калена сяка вечер под възглавницата и аз върху нея ама сутрин си е нормал
0

Потребителят е неактивен   MoDz 

• Регистриран: 06-January 08
Аз винаги спя върху някоя от ръцете си, в зависимост на коя страна ми е обърната главата. Случва ми се да не си чуствам ръката, но според мен няма проблем. Просто като спя върху нея намалям или спирам притока на кръв и затова става така.
0

Потребителят е неактивен   fensl 

• Регистриран: 08-November 05
  • Град:Madrid, ES
  • Интереси:BMW
На мен редовно ми изтръпват заЩото винаги заспивам на една страна, инъче просто не мога. И отделно като заспя как се въртя какво правя цяла ноЩ и аз не знам ама много често се събуждам с гумени ръце и е много тъпо хаха клати се като безчуствено черво :lol: Ама за 30 секунди като и осигуря нормален приток на кръв се оправя.
none
0

Потребителят е неактивен   Dobriman 

• MadWizard
  • Регистриран: 21-February 04
обаче после е много яко да си удариш една баламарка с изтръпнала ръка.
все едно е чужда.
възползвай се!
My Last.FM

Изяж бобър - спаси дърво !
0

Потребителят е неактивен   blackjakan 

• Регистриран: 19-April 06
Не е толкова лесно.Първо че като е изтръпнала е намалена както чувствителността й , така и координацията на движенията.
0

Потребителят е неактивен   ufkoo 

• Регистриран: 10-October 07
  • Град:Франкфурт на Майн

Преглед на мнениеblackjakan, на Sep 1 2009, 18:11, каза:

Не е толкова лесно.Първо че като е изтръпнала е намалена както чувствителността й , така и координацията на движенията.

Аз мойта като е изтрупнала не я чувствам изобщо, а камоли да я движа :lol:

Мнението беше редактирано от ufkoo: 01.09.09 - 19:07

0

Потребителят е неактивен   leshix 

• Регистриран: 03-January 06
  • Град:Кокуруз маалаа :)
Това с изтръпването може да е от много проблеми.. Може от самата поза да притискаш нервите на ръката..Може и от претоварване да е. От колко време ходиш на фитнес? Каква е сетивността на ръката.. Ако нямаш сетивност и движения на малкия пръст и вътрешната част на безименния е улнарния нерв (n. ulnaris) , ако е средния и вътрешната част на показалеца е медиалния (n.medianus),а ако е към палеца е n. radialis. Пробвай да заспиш по гръб,като ръцете са ти свободни до тялото..Ако се оправи значи е от притискане на нерв...
Друго може да е проблеми с оросяването на предмишницата.. Може и от липса на витамини да е.. Но не се знае,ако проблема продължи по-добре отиди на лекар.
0

Потребителят е неактивен   jlennon 

• Регистриран: 20-June 07
Това е една от най-тъпите теми, които съм чел от доста време насам.
Всеки обяснява в каква поза заспивал и как му изтръпвала ръката, все едно му дреме на някой.
Добре че беше добрия мен с баламарките да разведри обстановката...
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login