Форум

Data.BG Форуми: Как по закон трябва да ни спира за проверка КАТ ? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как по закон трябва да ни спира за проверка КАТ ? Относно катаджииските своеволия

Потребителят е неактивен   jcc 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-March 04
  • Град:Пловдив
Има ли компетентен човек който може да ми отговори конкретно по въпроса как един катаджиия има право да ни спира за рутинна проверка на пътя.В смисъл къде трябва да е застанал има ли някъкво задължително отстояние от пътното платно освен униформата и сигналната жилетка трябва ли задължително да носи полицейската шапка по какъв начин и от какво разстояние трябва да сигнализира с палката,трябва ли в този момент да е на 2-3 метъра от платното и да си говори с шофьор който също е спрян за проверка. Длъжни ли сме да спрем при пододна ситуация когато сигнала е подаден неубедително в последния момент.На каква санкция подлежи водача който не е реагирал в подобна ситуация на подадения сигнал ? Въпросът ми е риторичен но искам да си обясня някой правила относно поведението и изискванията към катаджиите по време на дежурство на пътя.

Мнението беше редактирано от jcc: 07.08.09 - 18:03

0

Потребителят е неактивен   criminall 

• Регистриран: 10-December 04
  • Град:СОФИЯ
  • Интереси:RAPEC
Хаха... братлеее не се вкаравай в некви филми... има право да си те спира, както си иска... ако си сгафил и си търсиш оправдания, измисли нещо по-умно...

Братчеее жалки ставате чак...
0

Потребителят е неактивен   kotkalaki 

• Регистриран: 01-February 06
По принцип трябва да са на достатъчно разстояние така,че при подаден сигнал водача да е в състояние спре безопасно.Трябва да е с униформа,сигнална жилетка да се вижда номера на значката му .Обикновено като сложат жилетката значката не се вижда.Не си свалят тъмните очила и вместо отчетливо да се представят смотоляват набързо нещо и започват дискусиите .
Въобще нещата ги пише ,на около 70%от тях не ги изпълняват - особено тези в малките селища понеже се смятат всемогъщи.
Ако не му спреш се смята неподчинение на длъжностно лице при изпълнение на служебните му задължения а след това могат да ти измислят хиляда нарушения - че ти е мръсна колата,че си бил с превишена скорост, че си ги ругал и т.н.Въобще правят каквото си искат и все се жалват, че са им малко парите.
0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Град:София
  • Интереси:да поседна надълго
Едно време беше задължително да те спира само с палката, сега доколкото знам може и само с ръка, макар, че никога не съм виждал да спират с ръка.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Потребителят е неактивен   tonispz 

• Регистриран: 20-January 06
  • Град:Варна
  • Интереси:музика, мото спортове, забавления

vaaalll, на Aug 7 2009, 21:45, каза:

Едно време беше задължително да те спира само с палката, сега доколкото знам може и само с ръка, макар, че никога не съм виждал да спират с ръка.

глупости :lol:
ако някой от КАТ иска нека да се опита да ми махне само с ръка и да ме чака да спра :lol:
MSI MEGABOOK VR610X 201BG, AMD ATHLON X2 TK-55 1.8GHZ, 15.4" WXGA, 2 GB DDR II, 160 GB SATA, ATI X1270

0

Потребителят е неактивен   domby 

• Регистриран: 12-December 05
Истината е че си спират , както искат ! На мен ми е изкачал в последния момент от храста с риск да го сгаза ама нали ме опука... Живееме в България и положението няма да се оправи скоро , въпреки че са се поучовечили вече и полицаите !
0

Потребителят е неактивен   gouemaraota 

• Регистриран: 04-March 09
Могат да те спрат, просто...щото могат. За проверка на документите например. И е съвсем законно!
Явно си в издънка и търсиш начин, да се отървеш...Ако имаш двама свидетели, които да потвърдят твоята версия в съда, ще спасиш акта. Ако не, не ходи на съд...
0

Потребителят е неактивен   satanism 

• The Sentinel
  • Регистриран: 24-November 04

tonispz, на Aug 7 2009, 22:49, каза:

глупости :lol:
ако някой от КАТ иска нека да се опита да ми махне само с ръка и да ме чака да спра :lol:

Няма да те чака той, а патрулка малко по-надолу :lol:
Има право да те спира с ръка.

Това, което повечето полицаи нарушават е, че нямат право да те спират "от засада"....
'04 Alfa Romeo 156SW 2.4JTD 20V M-Jet - Injected with a poison! Публикувано изображение

Destruction leads to a very rough road but it also breeds creation...
0

Потребителят е неактивен   SpeedLink 

• Регистриран: 30-July 05
  • Град:Sofia
Както каза @satanism нямат право да се крият в храстите и да те спират.
Даже ако те спрат "от засата" и ти напишат акт, акта става незаконен.
0

Потребителят е неактивен   gouemaraota 

• Регистриран: 04-March 09

SpeedLink, на Aug 7 2009, 23:08, каза:

Което им дава, доста голям избор...Как ще докажеш, че е бил скрит ако си сам?
0

• The Sentinel

gouemaraota, на Aug 7 2009, 23:12, каза:

Което им дава, доста голям избор...Как ще докажеш, че е бил скрит ако си сам?

Как ще докажат, че си бил сам ? :lol:
'04 Alfa Romeo 156SW 2.4JTD 20V M-Jet - Injected with a poison! Публикувано изображение

0

Потребителят е неактивен   vaaalll 

• Регистриран: 30-November 05
  • Интереси:да поседна надълго
Както се казва в такива случаи...имаш право да плащаш и да си ебаваш майката и да не се обръщаш назад.
Всеки може да се изпикае на стената - ти бъди мъж, изсери се на тавана!
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02

gouemaraota, на Aug 7 2009, 21:55, каза:

Могат да те спрат, просто...щото могат. За проверка на документите например. И е съвсем законно!
Явно си в издънка и търсиш начин, да се отървеш...Ако имаш двама свидетели, които да потвърдят твоята версия в съда, ще спасиш акта. Ако не, не ходи на съд...

Лека поправка, за да се стигне до съд, трябва акта да е за повече от 50 кинта!
Те затуй гледат да праскат актове до 50, нямаш право да ги обжалваш.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   freeqwerty 

• Депутат
  • Регистриран: 02-September 06

SpeedLink, на Aug 7 2009, 23:08, каза:

Тези в храсталаците дето се крият,не са по актовете. :lol: Те са по взимане на пари на ръка. :lol:. Случвало ми се е да ме спрат,преди се криеха ,малко преди ТВ кула посока от към Националния стадион.Имаше една забранена уличка (сега вече не е) ,която беше 15 метра. И излизам от нея и хопппп палката.Викам му дай да почерпим нещо.. А той еееее от такива,като тебе не можем да си напишем актовете.Ама все пак взеха парите.
0

Потребителят е неактивен   jcc 

• Регистриран: 08-March 04
  • Град:Пловдив
Аз се оправих с тези излезнаха разбрани но преди няколко дни ми изтече прегледа и не съм обърнал внимание от няма и къде ми пуснаха един фиш,и все пак ми се струва че не е точно това начина да ме спират.Най куриозното беше че ме настигнаха с патрулката и без туй карах бавно.Но като ги попитах това ли е начина по закон да ме спират онези се позамислиха и взеха да се оправдават с другия шофьр който бяха спряли и бил свидетел можел да поттвърди. :lol: Както и да е оттървах акта но трябваше да си поговоря доста с тях и да си призная грешката,аз и това им викам престъпник ли съм за да не спирам на КАТ никога не бих го допуснал. :lol:
0

• The Sentinel

freeqwerty, на Aug 8 2009, 10:23, каза:

Тези в храсталаците дето се крият,не са по актовете. :lol: Те са по взимане на пари на ръка. :lol:. Случвало ми се е да ме спрат,преди се криеха ,малко преди ТВ кула посока от към Националния стадион.Имаше една забранена уличка (сега вече не е) ,която беше 15 метра. И излизам от нея и хопппп палката.Викам му дай да почерпим нещо.. А той еееее от такива,като тебе не можем да си напишем актовете.Ама все пак взеха парите.

Спирали са ме на Благоевградския път, малко преди самолетната писта посока София.Излезнаха от храстите, карах с 84км/ч по инерция и с радар-детектор при ограничение 60км/ч (Естествено поредното малоумно поставено ограничение).Бяха толкова в засада, че радара изпищя, а ония вече беше на капака ми почти с палката.Само дето тогава не знаех, че нямат право.Написаха си ми акта, нищо че пробвах да почерпя....

0

• Депутат

satanism, на Aug 8 2009, 11:47, каза:

Спирали са ме на Благоевградския път, малко преди самолетната писта посока София.Излезнаха от храстите, карах с 84км/ч по инерция и с радар-детектор при ограничение 60км/ч (Естествено поредното малоумно поставено ограничение).Бяха толкова в засада, че радара изпищя, а ония вече беше на капака ми почти с палката.Само дето тогава не знаех, че нямат право.Написаха си ми акта, нищо че пробвах да почерпя....

Е те явно по главните пътища стоят неподкупните полицаи. :lol: Но в София,където стоят от засада не съм имал никога проблеми.Пускат си ме. Даже наскоро ме спираха 2- пъти за винетка в разстояние по-малко от 2 км. На 2-те патрулки по 10 кинта.Даже 2-рата патрулка единя вика еее айде стига с тези почерпушки.. :lol: Та на всичкото отгоре ме караха да духам.(Не е това дето си мислите) :lol: Това по подбалканския път за Бургас.

Мнението беше редактирано от freeqwerty: 08.08.09 - 12:17

0

Потребителят е неактивен   MoDz 

• Регистриран: 06-January 08

Цитат

Действията на контролните органи на пътя в закона са регламентирани така:
  • При спиране на ППС за проверка служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоппалка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира ППС и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.
  • Служителят, осъществяващ контрол, представя на спрения автомобил за проверка полицейски знак или служебна карта. Когато е необходимо, той може да покани спрения водач да излезе от превозното средство.
  • Определените от министъра на вътрешните работи служби имат право да проверяват документите за самоличност, както и документите, които водачите са длъжни да носят, упоменати в чл. 100 от ЗДП.

0

Потребителят е неактивен   dadaasenov 

• Регистриран: 30-October 04

barut, на Aug 8 2009, 00:25, каза:

Лека поправка, за да се стигне до съд, трябва акта да е за повече от 50 кинта!
Те затуй гледат да праскат актове до 50, нямаш право да ги обжалваш.

100лв , направиха го вече 100лв мизерниците :lol:
0

• Депутат

dadaasenov, на Aug 8 2009, 18:39, каза:

100лв , направиха го вече 100лв мизерниците :lol:

Е беше 50...
0

Споделете тази тема чрез:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login