Форум

Data.BG Форуми: Болка в долната част на краката - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Болка в долната част на краката

Потребителят е неактивен   antiX 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-July 09
Здравейте. От известно време не бях правил никакви физически натоварвания (около година) и реших, че е крайно време да вляза във форма лека, по лека.Започнах да правя най-обикновенни неща като гимнастика, лицеви опори, коремни преси и най-вече тичане всеки ден по няколко километра.Правя го вече от 10-тина дни.До тук всичко добре, но през последните няколко дена, още от началото на тичането, започнах да усещам силни болки в долната част и на двата крака.След като минат 15-тина минути тичане, болката започва да намалява, но след като вече приключа с тичането и започна да ходя, започва да ме боли отново и то по-силно отколкото когато започвам тичането.Според вас дали е нещо сериозно? Трябва ли да се притеснявам или е просто от обездвижване или пренатоварване и с времето ще се оправи? Преди малко тичах и сега като се прибирах и качвах по стълбите ме болеше доста и продължава да ме боли въпреки, че болката започва да утихва.Най-много боли когато го пипам и ми се струва, че не става въпрос за мускул, ами за самия кокал или може би някакъв нерв около него, знам ли...Държа да отбележа, че става въпрос и за двата крака.И нямам предвид мускулна треска, самата болка е по-особенна и по-болезнена, все едно съм си ударил крака в желязо, нещо такова...Случвало ли му се е на някой подобно нещо или има ли идея какво да правя?
Btw 1.84 съм и тежа 80-81 килограма.

Ето една картинка, която горе-долу показва мястото където ме боли: Публикувано изображение
Съжелявам, но не успях да я измайсторя по по-добър начин. :lol: Болката се пада точно от страни на крака.Съответно от дясната страна на левия крак и от лявата страна на десния.

btw сега като ходя, продължава да ме болят.С други думи болката е по-продължителна в сравнение с миналите дни.

Мнението беше редактирано от antiX: 02.08.09 - 06:42

Публикувано изображение
R.I.P. Manuel Francisco dos Santos Garrincha

Pelé: O Rei do Futebol
Публикувано изображение Samba, Café, Café, Carnaval Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   qsli 

• Регистриран: 13-September 07
  • Град:Пловдив/Фитнес Клуб Масъл Арт
да не си разтегнал нещо някакво сухожилие , или си се пренатоварил можеби защото от бая време не си тренирал почини няколко дена
0

Потребителят е неактивен   kozew 

• Регистриран: 09-October 03
Дюстабанлия ли си?
Движение ЗА интелигентен спам!
Не на старите лафове!!!
0

Потребителят е неактивен   KALBI 

• Регистриран: 29-May 05
  • Град:София
Нищо ти няма, спокойно :lol: Не те боли точно мускула, а някак си сякаш самия кокал до прасците. Доколкото си спомням се образуваха някакви мехурчета и затова боли. Хвани една химикалка или молив и го прокарай през кокала, точно по ръба, като натискаш силно. Всичко е от претоварване, ще ти мине :lol:
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   antiX 

• Регистриран: 21-July 09
Благодаря за отговорите на всички.Надявам се да сте прави и дайствително да е нещо дребно. :lol:

Преглед на мнениеkozew, на Aug 2 2009, 10:46, каза:

Дюстабанлия ли си?

Не.
Публикувано изображение
R.I.P. Manuel Francisco dos Santos Garrincha

Pelé: O Rei do Futebol
Публикувано изображение Samba, Café, Café, Carnaval Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   wabbitt 

• Регистриран: 25-April 06
Публикувано изображение

И аз ще ползвам снимката да си споделя болешката.

Преди няколко дни скачах на въже и получих една много кофти болка няколко сантиметра над пръстите. Не го напрягам много, мажа с фастум гел, но пак ми е леко подуто и ме наболява. Не боли толкова, но все пак още не се е оправило, а минаха 5 дни. Някакви идеи с какво друго мога да го мажа.
0

Потребителят е неактивен   thenihilist 

• Регистриран: 20-April 04
  • Град:При тетевенските каубои
Нормално е това, ще ти мине. И аз я имах (имам?) същата болежка. Обяснявам си го с това, че съм вдигнал много кила и затова ме наболява тая кост. Просто трябва да се спортува, щото иначе става зле. :lol:

При скачане на въже също се появява това.
Ключ и край.
0

То е ясно, че ще мине ама въпроса е как да ускоря процеса, че да мога да тренирам пълноценно пак.
0

Потребителят е неактивен   FireFromHeaven23 

• Регистриран: 24-December 08
човече наскоро и мене ме болеше точно там и на 2та крака+капачките... аз си скачам редовно на въже , през ден по 40 мин. сутрин на гладно... и така от 2 години , но никга не съм имал таква болка... болката не е в мускулите ами имаш чувството че е в в коста, нали? (ако да значи си като мене).
Почивах 4 дена и ми мина.. след 3 дена възобновявам тренировки :lol:
със здраве и да се оправяш
0

Потребителят е неактивен   dannncho 

• Регистриран: 10-November 06
И на мен ми се е случвало това. Позната която е тичала за унивеситетски отбор по лека атлетика ми каза че това се получава ако набиваш твърде силно. Тоест ако вместо да използваш повечето си сила да се отблъснеш напред я пропиляваш да блъскаш крака си в земята. Казаха ми че масаж с бутилка на свода на стъпалото можело да облекчи нешата. Аз така и не пробвах защото като не тичах на следващия ден болката си утихна.
0

Потребителят е неактивен   plamenkooo 

• Регистриран: 05-May 05
  • Интереси:Проектиране, бойни изкуства, футбол ...
Имам абсолютно същия проблем , добре че е поне само на десния крак. Боли ме самия кокал , спъва ми тренировките немога да тичам , нито да скачам на въже , защото почва много да боли. Надявам се да ми мине. Като го пипам боли най-много. На съшото място - абе отврат.....
0

Аз още съм така за жалост. Вече седмица. Гледам възможно най малко да го натоварвам, но тъкмо помине малко и изляза за 1 час и пак почне да боли :lol:
0

Потребителят е неактивен   irishdream 

• Регистриран: 06-May 06
Тази въпросна част се нарича пищял.Имам болки там откакто се помня.При силно натоварване, разбира се.Усещането е по-скоро дразнещо, но не ме е спряло от нищо.Дай си няколко дни почивка, ако искаш.Може би трябва да увеличаваш натоварването постепенно и няма да е такъв стрес...
0

Потребителят е неактивен   roboot 

• Регистриран: 12-May 06
  • Град:Пазарджик
  • Интереси:lqvo-dqsno
Мдаа, и аз като почнах да бягам ми се появи тази болка.. Един приятел в същото положение ме съветва да си почина няколко дни и.. се оправиха нещата =)
успех ;р
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spoiler

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
0

Потребителят е неактивен   benglo 

• Регистриран: 20-December 11
  • Град:Бургас
Men mi se sluchi syshtoto predi 3 sedmici oshte me boli i to syshtata bolka , ne minava a ne go natovarvam pochnah dve trenirovki box i skachah 2 dena pod red na vyje i ot togava krakata tochno tam kosta li e mnogo me boli kakvo da pravq ?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login