Форум

Data.BG Форуми: Първа Английска гимназия в София - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Първа Английска гимназия в София

Потребителят е неактивен   avitel 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-December 04
  • Град:Гноясалия свят
Споделете мнения за Първа Английска в София. Как е що е? Ще ме приемат ли с бал 32, 428???
0

Потребителят е неактивен   snoopanddmx 

• Регистриран: 24-September 06
  • Град:София
Здравей , да ти кажа не съм чувал много хубави неща за 1 АЕГ , ако можеш опитай в немската , там наистина ще те научат , аз имам приятели,които завършиха там и са много доволни , и още нещо ,което не знам дали е вярно ,моята класна каза ,че според доклади на всяко училище,които после минавали през инспектори моето е на първо място с оценки от матурите - като общ успех , аз завърших тази година и нямаше шансове за преписване - завърших 33 ЕГ
0

Потребителят е неактивен   bluereidon 

• Регистриран: 17-February 05
  • Град:Burj Al Arab
  • Интереси:Fucking
Няма смисъл да се бутате в училища,където е много висока летвата.Трябва ви висока диплома,добри матури и да си съберете всички сили за висшето образование.
0

Потребителят е неактивен   ivankaa 

• Регистриран: 09-May 04
  • Град:София
хахаха дали пък няма смисъл....вие не се чувате.....
мога да ти кажа,че аз завърших Английската тази година и също така мога ти каже мн неща за там

1)ще срещаш все свестни хора
2)учителите по български,математика,история и физика са най-добрите(и по английски са добри,но аз го знам на средно ниво този език...просто езиците не сами в кръвта на мене......)а все с едно от това кандидатстваш след 12-ти клас (за да ти го докажа.....мога да ти кажа че кандидатствах математика....и тази година изобщо не съм седнал да уча.....пръста не си мръднах и си изкарах 5 в Софийския.....ако бех седнал можеше и 6 да е .....просто за тези 4ри 5 години научаваш много неща,които в едно средно училище не можеш да ги научиш(просто защото изобщо не ги споменават и ти изобщо не знаеш че такова нещо съществува)

такъв бал мисля че ще ти стигне.....на мен ми стигна.....но силно ти препоръчвам да влезнеш с изучаване на немски като втори език.....просто щото на тези паралелки дават най-доброто обучение
0

Потребителят е неактивен   violentarise 

• Регистриран: 15-July 06
Значи завършваш 1АЕГ и кандидатстваш с математика :lol: . Ей това не го разбирам. Как така влизаш да учиш в АГ след като 'езиците не ти били в кръвта'.
То си личи по многоточията, които поставяш де.
0

Потребителят е неактивен   nikaru 

• Регистриран: 30-November 04
  • Град:sdfasdfasd
Като цяло гимназията не ти дава нищо особено, за да има толкова голямо значение къде ще учиш.
От гимназията трябва да вземеш доброто владеене на два езика и малко обща култура, останалото е в университета, не се лъжете.

И лично не изпитвам симпатии, към английските гимназии, по-добре френските, немските, испанските, поне ще научиш по-разчупен език, като първи и основен. Английския вече не се счита за чужд в повечето страни и с малко уроци се научава на завидно ниво, докато останалите езици са по-голям майсторлък и са по-ценни. Да не забравяме, че от детската градина се учи английски, та чак до края на университета. Все ще го научиш, дали от гледането на филми, слушането на музика и ползването на интернет, дали от друго. Моят съвет е нека английския да е втори чужд.
Хакване на PSP-та. 0885430363 20лв.

0

Потребителят е неактивен   strangelife 

• Регистриран: 01-May 09

nikaru, на Aug 5 2009, 14:27, каза:

Като цяло гимназията не ти дава нищо особено, за да има толкова голямо значение къде ще учиш.

Много глупости си писал тук, но тази е от най-големите.
Цитат
2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка. Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб.

0

Потребителят е неактивен   nikaru 

• Регистриран: 30-November 04
  • Град:sdfasdfasd

strangelife, на Aug 5 2009, 15:54, каза:

Много глупости си писал тук, но тази е от най-големите.

И защо? Като цяло българските гимназии не са кой знае колко сложни. Учи се посредствено, оценяването е повече от субективно, децата през това време са в пубертета и училището е още по-неприятно място за тях.
Изключения правят СМГ и НПМГ от природо-математическите гимназии, където нивото на математика и информатика е високо и децата продължават с това ниво към техническите специалности и имат добра основа. Езиковите гимназии преподават сравнително добре основния си език и 50% децата там се праждосват в чужбина, единствено и само въз основа на езиковите умения. Но това са около 30 гиманзии в страната, останалите по-скоро изкласват децата, които в по-голямата си част остават неуки и зле подготвени за ВУЗ–вете.
Какво според теб дава БГ гимназията, като си такъв отворко? Обща култура? Познания? 90% от юношите четат по една книга на година, защото гимназията не им предлага условията да прочетат повече. Учебният материал е муден, непозволяващ развитие и доизработка, а само механично зубрене. От Дискавъри и Нешънъл Джиографик съм научил много повече, от колкото в часовете по разказвателни дисциплини. И като цяло набиването на пари в частни уроци ми е истинското образование, а ходенето в гимназията, чиста формалност, като имаш в предвид, че се води сравнително елитна и е една от най-предпочитаните в столицата. Така че българската гимназия в този и вид учи децата да пушат и пият, да купонясват и да правят секс, ако през този период и хванеш два езика и не спиш в часовете, няма голямо значение дали си в девета френска или девета глуха. Така че тези балове са по-скоро да се пъхнеш при по-умните деца, което да ти даде повече мотивация за учене. Разликите в базата, начина на преподаване и ниво на преподавателите са нищожни, като цяло.

Мнението беше редактирано от nikaru: 05.08.09 - 22:52

Хакване на PSP-та. 0885430363 20лв.

0

Потребителят е неактивен   strangelife 

• Регистриран: 01-May 09

nikaru, на Aug 5 2009, 22:48, каза:

Ти сам си отговори на въпроса. Ако учиш в въпросните ~30 гимназии в страната имаш доста по-добри шансове за развитие отколкото в останалите училища. По-добри контакти - познаваш бъдещите адвокати, финансисти и инженери, а не бъдещите автомонтьори, готвачи и селски тарикати. По-добре научен език и съответно шанс да учиш в чужбина след това. Липса на абсолютна необходимост да се ходи на частни уроци - никога не съм ходил на частни уроци в периода 7-12 клас и влязох в доста престижна специалност в България без да си мръдна пръста за двата изпита, а в последствие отидох в чужбина при това без да съм учил в езикова, а в математическа гимназия. 90% от юношите не четат, не защото гимназията не им предоставя възможност, а защото не искат. Дори да се четеше само задължителната литература пак щяха да прочитат по 10 книги на година. Същото е и с двата езика, които казваш, че ако научиш няма значение дали си учиш в девета френска или девета глуха - какъв процент от завършилите въпросните ~30 училища знаят два езика и какъв процент от завършилите останалите? И аз не мога да отговоря със сигурност, но бих заложил на 50% в първата група и 5% в другата. Както ти дори си написал

Цитат

тези балове са по-скоро да се пъхнеш при по-умните деца, което да ти даде повече мотивация за учене.
Точно това е от огромно значение, не само заради мотивацията, но и като цяло за средата в която малко или много израстваш и се оформяш като личност. За това, че образованието в България е кофти в общия случай съм съгласен, но на места има 'оазиси', които са значително по-добре и може да излезеш човек от тях.
Цитат
2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка. Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб.

0

Потребителят е активен   sashkobe 

• Регистриран: 10-October 07
  • Град:Пловдив
Българските гимназии са добри за разлика от университетите.Изграждат те като личност,научаваш перфектно избраният от теб език,имаш опции за втори и трети....какво искате повече да ви даде???Имат добри учители,особено тези в които се изучава испански,преподавателите са по-професионални от всяка друга държава от нашият ранг.Изобщо ти дава много по-добра основа от обикновенното средно училище и техникум,където дори половин година да не ходиш на училище на никой няма да му направи впечатление.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login